x
Litvanya

Vize İşlemleri

Litvanya

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 04 26

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Litvanya Vize Başvuru, İzmir

Sayın ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services İzmir şubemiz tarafından gerçekleştirmek istediğiniz Litvanya vize başvurusu için gerekli, güncel ve detaylı bilgileri hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta İzmir Buca, Karşıyaka, Bayraklı, Menemen, Bornova, Kemalpaşa, Selçuk, Tire, Foça, Torbalı, Karaburun, Karabağlar, Çiğli, Ödemiş, Bergama, Aliağa, Balçova, Narlıdere, Kiraz, Güzelbahçe, Bayındır, Konak, Gaziemir, Urla, Dikili, Seferihisar, Bayındır, Kınık ve Beydağ ilçelerimiz başta olmak üzere Manisa, Aydın ve Çanakkale gibi komşu şehirlerimizden yapılacak olan Litvanya vize başvurularına dair tüm bilgilere erişebilirsiniz.

Litvanya Vizesi Kimlere Gerekir? İzmir

Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden biri de Litvanya’dır. Daha önceden herhangi bir Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden birinden alınan bir vizeniz varsa geçerliliği ve seyahat süresi hala devam ediyorsa yeniden vize almanıza ihtiyaç olmadan Litvanya seyahati yapabilirsiniz. Litvanya seyahati yapmak isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin ise seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) ve Hizmet (Gri) pasaport sahiplerinin ise Litvanya seyahatlerinin öncesinde vize almalarına gerek olmadan 6 ay içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde vize almalarına gerek olmadan seyahatlerini gerçekleştirebilirler. 

Litvanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Kurumumuz aracılığı ile yapacağınız Litvanya vize başvuruları için sizin için aşağıda belirttiğimiz vize kategorilerine göre vize başvurusu yapabilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine ilgili kategori bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Gerekli olan belgeleriniz hazırlık aşamasındayken hangi belgeyi nasıl ve nereden alacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Belgeleriniz arasında eksik, gerçeğe aykırı ya da hatalı belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. Böylece belge hatası ya da eksikliği sebebiyle seyahatinizde oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmiş olmaktayız. Seyahat amacınıza uygun başlık bulunmuyor ya da seyahat amacınıza uygun başlığı seçmekte zorlanıyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için, 0212 963 27 24 numaralı telefonumuzu arayarak ya da izmir@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

Litvanya Vize Başvuru Formu İzmir

Litvanya seyahati gerçekleştirmek isteyenlerin doldurması zorunlu ve seyahatleri için en önemli belge niteliğinde olan Litvanya vize başvuru formu, internetten online olarak doldurulur, örneği alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Vize başvuru formu doldurulurken girişi yapılan gerçeğe aykırı, eksik ya da hatalı bilgileriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzmanlarımız bu konuda size gereken desteği vererek sizden gelen bilgiler doğrultusunda gereken tüm girişlerinizi yaparak formunuzu doldurur ve size sadece imzalamak kalır.

Litvanya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? İzmir

Başvurusunda bulunan Litvanya vizelerinin tamamlanma süreleri 7-14 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre yaklaşık zaman ifade etmekle beraber konsolosluk yetkililerince istenen ek belge talebi, Litvanya konsolosluk dönemsel yoğunlukları ve Litvanya resmi tatilleri gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir problem yaşamamanız için seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz.

0212 963 27 24 numaralı telefonumuzu arayarak ya da izmir@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Litvanya Vizesi Nasıl Alınır? İzmir

 Kurumumuz aracılığı ile yapılacak olan Litvanya vize başvuruları 4 aşamada karara bağlanmaktadır. Euroasia GVS İzmir şubemiz tarafından sizler için bu aşamaları adım adım listeledik:

  1. Litvanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Seyahat sürenize göre, meslek ayrıntılarınıza göre ve seyahat gerekçenize göre Litvanya konsolosluk yetkililerinin sizden istediği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenen belgeleri hazırladıktan sonra dilerseniz kargo ile dilerseniz de ofisimizi ziyaret ederek teslim edebilirsiniz. Kurumumuza ulaşan belgeler uzmanlarımız tarafından dikkatli bir şekilde incelenir ve kontrol edilir. Belgeleriniz arasında hatalı veya eksik belge olması durumunda aranarak haberdar edilirsiniz.
  2. Litvanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Litvanya vize başvurularının işleme alınması için yerine getirilmesi gereken ön şart vize başvuru ücretinin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harç bedellerinden, işlem ücretlerinden, danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretinizi dilerseniz ofisimize uğrayarak dilerseniz de banka hesabımıza aktararak ödeyebilirsiniz. 
  3. Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Diğer Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerde olduğu gibi Litvanya içinde parmak izi verilmesi gerekmektedir. Parmak iziniz verildikten sonra dosyanızın konsolosluk yetkililerine teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm işlemler arka planda yetkilimiz tarafından yürütülür.
  4. Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Başvurunuzun sonuca bağlanmasının ardından yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu isterseniz ofisimize gelerek isterseniz de kargo ile gönderilmesini talep ederek alabilirsiniz.

Litvanya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? İzmir

Schengen vize uygulamasına taraf olan ülkelerden birisi de Litvanya’dır. Bu yüzden Litvanya seyahati gerçekleştirmek isteyen 12 yaşını aşmış bireylerin ve daha önce herhangi bir Schengen vize uygulamasında bulunan ülkeler için verilmiş olan parmak izi olmayanların başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri şartı vardır. Parmak izi verme sürecinizde sizi bir yetkilimiz karşılayarak rehberlik yapar. Yetkilimizin rehberliği aracılığı ile parmak izi verme aşamanız sorunsuz ve hızlı bir şekilde tamamlanır. Daha önce2016 yılından itibaren alınan Schengen vizeniz bulunuyorsa verilen parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan Litvanya vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Litvanya konsolosluk yetkilileri ihtiyaç duyduklarında sizi konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilirler bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Litvanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';