x
Litvanya

Vize İşlemleri

Litvanya

Telefon/Faks

+90 (252) 275 01 04

Eposta

Bodrum@eagvs.com

Litvanya Vize Başvuru , Bodrum

Değerli misafirlerimiz Euroasia Global Visa Services Bodrum şubemiz ile yapmak istediğiniz Litvanya vize başvurularına dair tüm bilgilere sahip olabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

0252 275 01 04 numaralı telefonumuzdan bizi arayarak veya bodrum@eagvs.com adresimize e-posta atarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Muğla Bodrum, Kavaklıdere, Ula, Dalaman, Datça, Milas, Marmaris, Fethiye, Menteşe, Köyceğiz, Ortaca, Seydikemer ve Yatağan ilçelerimiz başta olmak üzere Burdur, Denizli ve Aydın gibi komşu illerimizden yapacağınız vize başvurusuna dair gerekli, güncel ve detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

 

Litvanya Vizesi Kimlere Gerekir? Bodrum

Litvanya Schengen vize uygulamasına üye olan ülkelerdendir. Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) ve Hizmet (Gri) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 6 ay içerisinde 3 ayı aşmamak şartı ile Litvanya seyahatlerinde bulunabilirler. Litvanya seyahati gerçekleştirmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin seyahatlerinin öncesinde geçerli olan bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Herhangi bir Schengen vize uygulamasına dahil olan ülkelerden birinden alınan bir vizeniz bulunuyorsa geçerliliği hala sürüyor ve seyahat gün sayısı yeterliliği varsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Litvanya ziyareti yapabilirsiniz.

 

Litvanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2022

Kurumumuz ile yapacağınız Litvanya vize başvuruları için aşağıda belirtilen vize kategorileri için vize başvurusu yapabilirsiniz.

Seyahat amacınıza uygun belgelere sahip olmak için ilgili kategori bağlantısına tıklayabilirsiniz. Seyahatiniz için gerekli olan belgelere nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Gerekli olan belgeleriniz arasında gerçeği yansıtmayan, yanlış ya da eksik belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. Yapmış olduğumuz bu uygulama ile seyahatinizde meydana gelebilecek olumsuz durumların önüne geçmiş olursunuz. Seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine ulaşmanız için uygun kategori bulunmuyor ya da gerekli olan belge listelerine ulaşmak için hangi kategorinin uygun olduğunu seçmekte zorlanıyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0252 275 01 04 numaralı telefonumuzdan ya da bodrum@eavs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

 

Litvanya Vize Başvuru Formu Bodrum

Litvanya seyahati gerçekleştirmek isteyenlerin seyahatleri için en önemli belge olan ve doldurmaları gereken Litvanya vize başvuru formu, internet üzerinden online olarak doldurulur, bir adet örneği alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Vize başvuru formuna yanlış, gerçeği yansıtmayan ya da eksik bilgi girişi yapmanız halinde başvurunuz uzayabilir hatta reddedilebilir. Bünyemizde bulunan uzman yetkililerimiz sizlere bu aşamada gerekli olan desteği vererek başvuru formunuzu sizlerden gelen bilgiler sayesinde doldurarak hazırlar ve size sadece imzalamak kalır.

Litvanya vize başvurusu için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Litvanya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Bodrum

Litvanya vize başvurularının karara bağlanma süreleri 7 ila 14 iş takvimi arasında değişim göstermektedir. Bu süre net zaman vermemekle birlikte konsolosluk Litvanya konsolosluk dönemsel yoğunlukları, Litvanya resmi tatilleri ve konsolosluk tarafından istenen ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir sorun yaşamamanız için seyahatinizden en az 30 gün önce bizimle irtibata geçmenizi öneriyoruz.

0252 275 01 04 numaralı telefonumuzdan veya bodrum@egavs.com adresimizden yetkililerimizle iletişim kurabilirsiniz.

 

Litvanya Vizesi Nasıl Alınır? Bodrum 

Euroasia GVS Bodrum şubemiz ile gerçekleştireceğiniz Litvanya vize başvuruları 4 aşamada sonuçlanmaktadır. Kurumumuz aracılığı ile sizlere bu aşamaları adım adım listeledik:

Litvanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Litvanya konsolosluk yetkilileri tarafından sizden seyahat amacınıza göre istenen belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenen belgeleri dilerseniz ofisimize gelerek kendiniz teslim edebilir isterseniz de kargo ile bize ulaştırabilirsiniz. Bize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından dikkatli ve eksiksiz bir şekilde incelenir ve kontrol edilir. Herhangi bir belgenin yanlış veya eksik olmaması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz.

Litvanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Litvanya vize başvurularının işleme alınması için yapılması gereken ön şart vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Vize başvuru ücreti tüm harçlardan, işlem ücretlerinden, danışmanlık hizmet bedelinden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretinizi isterseniz ofisimize gelerek kendiniz ödeyebilir isterseniz de banka hesabımıza göndererek ödeyebilirsiniz.

Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Litvanya’nın Schengen vize uygulamasında yer almasından dolayı vize başvurularının işleme alınması için parmak izi verme şartı bulunmaktadır. Parmak izinizi verdikten sonra yetkililerimiz vakit kaybetmeden evraklarınızı konsolosluğa teslim eder ve başvurunuzun işleme alınmasını sağlar.

Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun sonuçlanmasının ardından yetkilimiz pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu isterseniz ofisimize ziyarette bulunarak kendiniz alabilir isterseniz de kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

 

Litvanya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Bodrum

Schengen vize uygulamasına dahil olan ülkelerden birisi de Litvanya’dır. 12 yaşını tamamlayan bireylerin ve daha önce Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden alınan bir vizesi bulunmayanların başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak iziniz verilirken sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik eder. Yetkilimizin rehberliği aracılığı ile bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. 2016 yılından sonra alınan Schengen vizeniz olduysa vermiş olduğunuz parmak izi  ortak bilgi sistemi denilen VIS sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan Litvanya vize başvurusu yapabilirsiniz.

Konsolosluk yetkilileri sizi gerek gördüklerinde konsolosluğa görüşmeye davet edebilir. Bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Litvanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES