x
Litvanya

Vize İşlemleri

Litvanya

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 03

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Adana@eagvs.com

Litvanya Vize Başvuru , Adana

Değerli misafirlerimiz Euroasia Global Visa Services Adana şubemiz ile gerçekleştirmek istediğiniz Litvanya vize başvurularına dair gerekli, güncel ve detaylı bilgilendirmelerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

0322 245 01 03 numaralı telefonumuzdan bizi arayarak veya adana@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Adana Seyhan, Çukurova, Ceyhan, İmamoğlu, Kozan, Yumurtalık, Saimbeyli, Feke, Tufanbeyli, Karaisalı, Yüreğir, Pozantı, Aladağ, Karataş ve Sarıçam ilçelerimiz başta olmak üzere Osmaniye, Niğde ve Mersin gibi komşu illerimizden gerçekleştirilecek olan Litvanya vize başvuruları için tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Litvanya Vizesi Kimlere Gerekir? Adana

Litvanya Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden birisidir. Litvanya seyahati gerçekleştirmek isteyen Gri (Hizmet), Yeşil (Hususi) ve Siyah (Diplomatik) pasaport sahiplerinin seyahatlerinin öncesinde vize almalarına ihtiyaç olmadan 180 gün içinde 90 günü aşmamak koşulu ile seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Bordo (Umuma Mahsus) pasaporta sahip olanların Litvanya seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Önceden herhangi bir Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden alınmış olan bir vizeniz varsa geçerliliği devam ediyorsa ve seyahat gün sayısı yeterliliği bulunuyorsa yeniden vize almanıza gerek olmadan dilediğiniz gibi Litvanya seyahati yapabilirsiniz. 

Litvanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Litvanya seyahatiniz için Euroasia Global Visa Services tarafından aşağıda belirttiğimiz vize kategorileri için vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz için ihtiyacınız olan belge listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. İhtiyacınız olan belgelere nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. İhtiyacınız olan belgeleri hazırladıktan sonra eksik, gerçeği yansıtmayan ya da yanlış belge olması halinde aranarak bilgi sahibi edilirsiniz. Yapılan bu uygulama sayesinde belge hatası sebebiyle seyahatinizde meydana gelebilecek olumsuzlukların önüne geçmiş olmaktayız. Seyahat gerekçenize göre kategori bulunmuyor veya seyahat gerekçenizin hangi kategori ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0322 245 01 03 numaralı telefonumuzdan ya da adana@eagvs.com adresimizden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Litvanya Vize Başvuru Formu Adana

Litvanya seyahati gerçekleştirmek isteyenlerin doldurması gereken ve seyahatleri için en önemli belge olma özelliği taşıyan Litvanya vize başvuru formu, internet üzerinden online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu sırasında girişi yapılan gerçeği yansıtmayan, yanlış veya eksik bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Bünyemizde bulunan uzman yetkililerimiz size bu konu da gereken desteği sağlayarak gereken tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlar ve sizi bu dertten kurtarır

Litvanya vize başvurusuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Litvanya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Adana

Başvurusu gerçekleştirilen Litvanya vize başvurularının sonuçlanma süresi 7 ila 14 iş günü  arasında değişmektedir. Bu süre net süre vermemekle beraber konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi, Litvanya resmi tatilleri ve Litvanya konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle uzayabilmektedir.Bu yüzden seyahatinizden en az 30 gün önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz.

0322 245 01 03 numaralı telefonumuzu arayarak ya da adana@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Litvanya Vizesi Nasıl Alınır? Adana

Her ülkenin yapmış olduğu gibi Litvanya’nın da vize başvuru işlemleri için uyguladığı bir takım prosedürler mevcuttur. Euroasia GVS Adana şubemiz tarafından sizler için bu prosedürleri sırasıyla listeledik:

Litvanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Litvanya konsolosluk yetkililerinin konaklama sürenize göre, meslek bilgilerinize göre ve seyahat gerekçenize göre sizden talep ettiği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenen belgeleri hazırladıktan sonra isterseniz kargo ile bize ulaştırabilir isterseniz de ofisimize gelerek kendiniz teslim edebilirsiniz.

Litvanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için gereken ön şart vize başvurunuzun ödenmesidir. Vize başvuru ücreti tüm işlem ücretlerinden, danışmanlık hizmet bedelinden, tüm harç bedellerinden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretinizi isterseniz ofisimize uğrayarak kendiniz ödeyebilir isterseniz de banka hesabımıza transfer ederek ödeyebilirsiniz.

Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Litvanya için vize başvurularının işleme alınması için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izi verme süreciniz tamamlandıktan sonra yetkilimiz hiç zaman kaybetmeden dosyalarınızı alarak konsolosluğa teslim eder ve başvurunuzun işleme alınmasını sağlar.

Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Litvanya konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu tamamlamasının ardından yetkilimiz konsolosluğa giderek pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış isterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilir isterseniz de ofisimize uğrayarak kendiniz alabilirsiniz.

Litvanya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Adana

Litvanya Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerdendir. Bu yüzden daha önce herhangi bir Schengen vize uygulamasına üye olan ülkelerden alınan bir vizesi bulunmayanların ve 12 yaşını tamamlayan bireylerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. 2016 yılından itibaren alınan bir Schengen vizeniz varsa verilmiş olan parmak iziniz VIS denilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan Litvanya vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Litvanya konsolosluk yetkilileri ihtiyaç duyduklarında sizi yüz yüze görüşmeye konsolosluğa davet edebilirler. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur. 

Litvanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';