x
 • litvanya

  litvanya

  Litvanya vizesi başvurularında kullanacağınız pasaport seyahatinizin bitiş tarihinden 6 daha geçerliliğini korumalı ve pasaportunuzda vizenin işlenebilmesi için en az 2 boş sayfa bulunmalıdır.

 • Litvanya Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Litvanya Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Litvanya vizesi başvurularınıza ilişkin uygulamalar talep ettiğiniz vize türüne göre değişiklik gösterir.

Litvanya Vize İşlemleri

Tüm dünya ülkelerine gerçekleştirmeyi planladığınız seyahatlerinizde, hızlı ve doğru vize başvuru süreciyle destek olan Euroasia Global Visa Services ekibi, tüm aşamaların takip ve yönlendirmesini sağlayarak, seyahat planlarınızın belirlenen tarihlerde ve sorunsuz biçimde gerçekleşmesi için profesyonel destek sağlamaktadır.

Seyahat planınızın tüm detaylarıyla uyumlu vize başvuru süreci için help@eagvs.com mail adresi üzerinden iletişime geçebilir, Euroasia Global Visa Services ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

Litvanya Vize İşlemleri

Ankara’da bulunan Litvanya Cumhuriyeti Büyükelçiliği Konsolosluk Birimi tarafından verilen Litvanya Vizesi mevzuatında,

 • Hususi Pasaport
 • Diplomatik Pasaport ve
 • Hizmet Pasaportu

 sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 60 ay içinde 90 güne kadar vizesiz giriş hakkı tanımaktadır.

 • Umumi pasaport sahibi T.C. vatandaşlarının Litvanya seyahatleri için vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Schengen Birliği’ne dahil olan Litvanya’ya gerçekleştirilecek 90 gün ve daha az konaklamalı seyahatler, Schengen Vizesi kapsamında değerlendirilmektedir.

 • Schengen Vizesi standartları gereği, vize başvurusunda bulunan başvuru sahiplerinin biometrik veri ve parmak izi kaydını gerçekleştirmiş olma zorunluluğu bulunmaktadır.

NOT: Başvuru sahiplerinin parmak izi kayıtları 5 yıl süreyle kullanım görebildiğinden, 5 yıl içerisinde Schengen Vizesi kapsamında parmak izi beyanında bulunmuş olan başvuru sahiplerinin yeniden işlem yapma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Litvanya’ya gerçekleştireceğiniz 90 gün ve daha az konaklamalı seyahatler;

 kategorilerine göre düzenlenmekte ve gerekli prosedürler uygulanmaktadır.

Türkiye’den Litvanya’ya gerçekleştirilen 90 günden uzun konaklamalı seyahatler, uzun süreli vize (D Tipi Vize) kategorilerinde değerlendirilmekte ve

 • Oturum Vizesi
 • Çalışma Vizesi
 • Eğitim Vizesi ve
 • Aile Birleşimi Vizesi gerekliliklerine uygun olarak düzenlenmektedir.

Kısa süreli Litvanya Vizesi işlemlerinizde, EAGVS hızlandırılmış vize hizmeti avantajlarından yararlanabilirsiniz

Litvanya Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Türkiye’den Schengen Bölgesi’nin bir parçası olan Litvanya’ya seyahat etmek isteyen başvuru sahiplerinin;

 • Başvuruda kullanılan pasaportun Litvanya dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olması,
 • Pasaportun 10 yıldan daha eski olmaması,
 • Schengen başvuru formunun tamamlanmış olması,
 • Seyahat süresince, tüm Schengen ülkelerinin kapsayan, en az 30.000 EURO teminatlı seyahat sağlık sigortasının tamamlanmış olması ve
 • 35x45 mm beyaz fonlu bir adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğrafın bulunması gerekmektedir.

Litvanya’ da bulunan eğitim kurumlarını kapsayan Erasmus programlarında, vize başvurusunda bulunan öğrencilerden vize ücreti alınmamaktadır.

Erasmus programı kapsamında Litvanya’da staj yapacak olan başvuru sahiplerinden, gidiş – dönüş uçak rezervasyonu da istenmektedir.

Erasmus Dışı 90 Günü Aşan Eğitim Vizesi

Litvanya’ ya Erasmus dışı 90 günü aşan kalmalı eğitim vizesi başvuruları, uzun süreli vize (D Tipi Vize) kategorisinde değerlendirilmekte ve başvuru prosedürleri bu doğrultuda gerçekleştirilmektedir.  Bu kategoriden başvurular, Litvanya Ulusa Vize gerekliliklerine uygun olarak düzenlenmektedir.

 • Litvanya’ ya gerçekleştirilecek eğitim içerikli seyahatler için Litvanya’da bulunan eğitim kurumlarından başvuru sahibi adına düzenlenmiş kabul mektubu veya davetiye gerekmektedir.
 • Litvanya seyahati için düzenlenmiş uçak ve konaklama rezervasyon tarihlerinin, ülkedeki konaklama süreleriyle uyumlu olmaları önem taşımaktadır.
 • Eğitim Vizesi başvurularında kullanılacak öğrenci belgelerinin, yakın tarihte alınmış güncel beleler olması gerekmektedir.

Litvanya Vizesi Nasıl Alınır?

Litvanya Vizesi başvuru işlemleri, Litvanya Büyükelçiliği, Konsolosluk birimi tarafından yetkilendirilmiş, akredite vize başvuru merkezleri üzerinden yürütülmektedir. Planladığınız Litvanya seyahatiniz için, seyahatinize en uygun vize başvuru süreci işin Euroasia Global Visa Services danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Litvanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Litvanya Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin tüm belge ve evraklarının Litvanya Büyükelçiliği’ne gönderilmesinin ardından, vize başvuru sürecinin tamamlanması, ortalama 7 – 10 gün sürmektedir.  Bazı özel koşullar altında vize başvurularının değerlendirilme süreleri 15, 30, 60 güne kadar uzayabildiğinden, vize başvurularının planlanan seyahat tarihinden en az 15 gün önce yapılması, seyahat planlarınızın aksamaması adına oldukça önemlidir.

Litvanya Vizesi Başvuru Formu

Litvanya Vizesi başvurularında kullanılacak başvuru formları, başvuru sahibinin seyahat amacını en iyi biçimde tanımlayan vize kategorisine uygun olarak belirlenmektedir. Özellikle ülkede gerçekleştirilecek faaliyet, bulunulacak etkinlik ve konaklama seçenekleriyle doğrudan ilişkili olan farklı vize kategorileri, planladığınız seyahatin sorunsuz şekilde gerçekleşmesinde önem taşımaktadır.

Litvanya Vize Ücreti 2023

Litvanya Vize başvurularında uygulanan vize ücreti kriterleri,

 • Başvuru sahibinin yaşına (yetişkin ve çocuk),
 • Başvuru sahibinin hangi ülke vatandaşı olduğuna,
 • Seyahatin Avrupa Birliği tarafından karşılanıp, karşılanmadığına,
 • Başvuru sahibinin eş veya çocuklarının Avrupa Birliği vatandaşı olup olmadığına ve
 • Başvuru sürecindeki ek hizmetlere bağlı olarak belirlenmektedir.

Seyahat planınız için gerekli olan vize hizmetlerinin ücret karşılığı için Euroasia Global Visa Services ekibiyle iletişime geçebilir, başvuru süreciniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Litvanya Vize İşlemleri Ankara

Ankara’da ikamet eden başvuru sahiplerinin Litvanya Vizesi başvuru işlemleri, Euroasia Global Visa Services Ankara ofisi aracılığıyla yürütülmektedir. Vize süreçlerinizin takibi, soru ve önerileriniz için help@eagvs.com mail adresini kullanarak destek alabilirsiniz.

Litvanya Vize İşlemleri İzmir

İzmir’de ikamet eden  Litvanya Vizesi başvuru sahiplerinin vize prosedür ve süreçlerinin yönlendirilmesi, Euroasia Global Visa Sevices İzmir ofisi aracılığıyla sağlanmaktadır. Başvuru süreciniz hakkında help@eagvs.com mail adresi üzerinden detaylı bilgi alabilir, Konak,  Akdeniz Mahallesi, 1347 Sokak, No: 8’ de bulunan Amba İş Merkezi’nde yer alan vize danışmanlık ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Litvanya Vize İşlemleri Bursa

Bursa ilinden Litvanya vize başvuru işlemlerinizin yürütülmesi için Euroasia Global Visa Services Bursa danışmanlık ve destek ekibimizle iletişime geçebilir, süreç ve prosedürler hakkında detaylı bildi edinebilirsiniz. help@eagvs.com mail üzerinden vize süreçlerinin takip ve kontrolüne yardımcı olan EAGVS Bursa ekibi, biyometri kaydı tamamlanmış başvuru sahiplerinin Konsolosluk ziyaret gerekliliği olmadan vize süreçlerinin yönetilmesinde danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Litvanya Vize İşlemleri Antalya

Antalya ilinden gerçekleşen İzlanda vize başvurularının takip ve kontrolünü sağlayan Euroasia Global Visa Services Antalya danışma ekibi, help@eagvs.com mail adresiyle ihtiyaç duyduğunuz yardım ve yönlendirmeleri sağlamakta, güncel mevzuat ve vize prosedürlerinin sağlıklı biçimde yürütülmesine yönelik danışmanlık desteği sunmaktadır.

Litvanya Vize İşlemleri Edirne

Edirne’den Litvanya vize başvurusu işlemleri için Sarıcapaşa Mahallesi Kıyık Caddesi No:4 Bilgen Pasajı / Ofis No:35 Merkez - Edirne’ de bulunan danışmanlık merkezimizi ziyaret edebilir veya help@eagvs.com mail adresi üzerinden Euroasia Global Visa Services danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Litvanya Vize İşlemleri Gaziantep

Gaziantep’ten gerçekleştirilecek Litvanya vizesi başvuruları için help@eagvs.com mail adresi üzerinden sorularınıza yanıt bulabilir, seyahat planınızı detaylandırabilirsiniz.

Litvanya Vize İşlemleri Tekirdağ

Litvanya vizesinin Tekirdağ başvuruları, help@eagvs.com mail adresi üzerinden Euroasia Global Visa Services Tekirdağ danışmanlığı üzerinden gerçekleştirilmektedir.

NOT: Vize başvuru sürecinde, başvuru sahibinin ikame ettiği ile bağlı olarak farklılıklar gerçekleşebildiğinden, bulunduğunuz ilden gerçekleşecek vize başvuru adımları hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Euroasia Global Visa Services ekibiyle iletişime geçmeniz, seyahat planınızı kolaylaştıracaktır.

Litvanya Vize Reddi

Başvuru sahibinin tüm vize evrak ve belgelerini hazırlamasının ardından, vize onay ve vize reddi kararı yetkisi Litvanya Büyükelçiliği ve konsolosluk departmanlarındadır. Eksik ve hatalı belge bildirimleri vize başvuru sonucunu olumsuz etkileyebileceğinden, tüm belge ve evrakların tam ve doğru olmasına özen gösteriniz.

Vize başvurusunda olumsuz karar çıkması durumunda, söz konusu vize reddi daha sonraki vize başvurularınız için önem taşıdığından, vize reddi kararının orijinal belgesini saklamanız yararlı olacaktır.

Planladığınız Litvanya seyahatini sorunsuz biçimde ve planladığınız tarihlerde başlatabilmek için, Euroasia Global Visa Services destek hizmetlerinden faydalanabilir, seyahatinize en uygun vize başvuru seçeneğinin tüm aşamalarının kolay ve hızlı biçimde takibini sağlayabilirsiniz. Başvuru süreciniz hakkında daha detaylı bilgi için help@eagvs.com mail adresine sorularınızı yöneltebilir, Euroasia Global Visa Services ofislerini ziyaret edebilirsiniz. 

 

Litvanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';