x
Litvanya

Vize İşlemleri

Litvanya

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 02

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.00-18.00
Hafta Sonu: 10.00-14.00

Eposta

balıkesir@eagvs.com

Litvanya Vize Başvuru, Balıkesir

Değerli misafirlerimiz, Euroasia Global Visa Services Balıkesir şubemiz ile yapmak istediğiniz Litvanya vize başvurularına dair gerekli, güncel ve detaylı bilgilendirmelerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Balıkesir Ayvalık, Bigadiç, Burhaniye, Edremit, Altıeylül, Dursunbey, Balya, Marmara, Gömeç, Karesi, Savaştepe, Bandırma, Manyas, Gönen, Kepsut, Havran, Susurluk, İvrindi, Sındırgı ve Erdek ilçelerimiz başta olmak üzere Çanakkale, Manisa ve Kütahya gibi komşu illerimizden gerçekleştirmek istediğiniz Litvanya vize başvurularına dair tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Litvanya Vizesi Kimlere Gerekir? Balıkesir

Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden birisi de Litvanya’dır. Litvanya seyahati yapmak isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Siyah (Diplomatik), Yeşil (Hususi) ve Gri (Hizmet) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 180 gün içerisinde 3 ayı aşmamak kaydı ile seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Daha önceden alınan Schengen vizeniz varsa geçerliliği ve seyahat süresi ve geçerliliği devam ediyorsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Litvanya seyahati yapabilirsiniz.

Litvanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Balıkesir şubemiz aracılığı ile sizler için aşağıda belirttiğimiz kategori başlıkları için Litvanya vize başvurusu yapabilirsiniz.

Litvanya seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Gerekli olan belgeleri hazırlarken hangi belgeyi nasıl ve nereden bulacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Gerekli olan belgeleri hazırladıktan sonra belgelerinizin arasında eksik, gerçeğe aykırı ya da hatalı belge olması halinde aranarak bilgi sahibi edilirsiniz. Yapmış olduğumuz bu uygulama sayesinde belge hatası ya da eksikliği sebebiyle meydana gelebilecek olumsuz durumların önüne geçmekteyiz. Seyahat amacınıza uygun kategori bağlantısı bulunmuyor ya da seyahat amacınızın hangi kategori ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0 266 255 50 03 numaralı telefonumuzu arayarak ya da balikesir@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

Litvanya Vize Başvuru Formu Balıkesir

Litvanya seyahati yapmak isteyenlerin doldurması zorunlu ve seyahatlerinin özeti niteliğine sahip olan Litvanya vize başvuru formu, internet üzerinden online olarak doldurulur, bir adet örneği alınır ve hazırlık aşamasındaki dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı bilgi girişleri başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzman yetkililerimiz sizlere bu konuda gereken desteği vererek sizden alacağı bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Litvanya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Balıkesir

Başvurusu yapılan Litvanya vize başvurularının karara bağlanma süreleri 7-14 iş günü arasında değişmektedir. Bu zaman ortalama zaman belirtmekle beraber konsolosluk tarafından istenen ek belge talebi, Litvanya resmi tatilleri ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahatinizde aksaklık ya da gecikme yaşamak istemiyorsanız seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz.

0 266 255 50 03 numaralı telefonumuzdan ya da balikesir@eagvs.com adresimizden yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Litvanya Vizesi Nasıl Alınır? Balıkesir

Diğer ülkelerde olduğu gibi Litvanya’nın da vize işlemleri için uyguladığı bir takım prosedürler ve aşamalar mevcuttur. Euroasia GVS Balıkesir şubemiz tarafından sizler için bu aşamaları sırasıyla listeledik:

  • Litvanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluk yetkililerinin seyahat gerekçenize göre sizden istediği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenen belgeleri hazırladıktan sonra dilerseniz kargo ile bize ulaştırabilir dilerseniz de ofisimize uğrayarak kendiniz teslim edebilirsiniz. Yetkililerimize ulaşan belgeler uzmanlarımız tarafından dikkatlice incelenir ve kontrol edilir. Belgeleriniz arasında eksik ya da hatalı belge olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Litvanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için gereken ön koşul vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Vize başvuru ücreti tüm harçlardan, danışmanlık hizmet bedelimizden, işlem ücretlerinden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi isterseniz hesabımıza yatırabilir isterseniz de ofisimize gelerek ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Litvanya vize başvuruları için parmak izi verme zorunluluğu bulunmaktadır. Parmak izi verme aşamanız sona erdikten sonra dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm işlemler yetkilimiz tarafından arka planda tamamlanır.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Başvurunuzun karara bağlanmasının ardından yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu alır ve sizi arayarak haber verir. Pasaportunuzun kargo ile gönderilmesini talep edebilir dilerseniz de ofisimize gelerek kendiniz alabilirsiniz.

Litvanya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Balıkesir

Litvanya Schengen vize uygulamasına taraf olan ülkelerden birisidir. Bu nedenle daha önce herhangi bir Schengen vizesi için verilen parmak izi bulunmayanların ve 12 yaşını tamamlayan bireylerin başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme aşamanızda sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik yapar. Yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. 2016 yılından sonra alınan vizeniz varsa vermiş olduğunuz parmak izleri ortak bilgi sistemi adı verilen VIS sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan Litvanya vize başvurusu yapabilirsiniz.

Konsolosluk yetkilileri ihtiyaç duyduklarında sizi konsolosluğa görüşmeye davet edebilirler. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Litvanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES