x
Litvanya

Vize İşlemleri

Litvanya

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 05 35

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Ankara@eagvs.com

Litvanya Vize Başvuru , Ankara

Sayın misafirlerimiz Euroasia Global Visa Services Ankara şubemiz ile yapacağınız Litvanya vize başvurularına dair gerekli, güncel ve detaylı bilgilendirmelerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz. 

Devam eden sayfalarımızda başta Ankara Çankaya, Sincan, Mamak, Elmadağ, Etimesgut, Gölbaşı, Akyurt, Kızılcahamam, Şereflikoçhisar, Kalecik, Bala, Haymana, Çamlıdere, Altındağ, Yenimahalle, Beypazarı, Pursaklar, Çamlıdere, Ayaş, Evren, Polatlı, Nallıhan, Güdül, Çubuk ve Kahramankazan ilçelerimiz başta olmak üzere Bolu, Kırıkkale ve Eskişehir gibi komşu şehirlerimizden gerçekleştirmek istediğiniz Litvanya vize başvurularına dair tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Litvanya Vizesi Kimlere Gerekir? Ankara

Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden bir diğeri de Litvanya’dır. Litvanya seyahati yapmak isteyen Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 180 gün içinde 90 güne kadar Litvanya seyahati gerçekleştirebilir. Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin, seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir Litvanya Schengen Vizesi almaları gerekmektedir. Daha önce herhangi bir Schengen vize uygulamasına taraf olan ülkelerden alınan bir vizeniz varsa geçerliliği ve seyahat gün sayısı yeterliliği devam ediyorsa yeniden vize almanıza gerek olmadan dilediğiniz gibi Litvanya seyahatinde bulunabilirsiniz.

Litvanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Ankara

Kurumumuz aracılığı ile yapılacak olan Litvanya seyahati için sizler için aşağıda bulundurduğumuz kategoriler için vize başvurusu yapabilirsiniz

Seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Gerekli olan belgeyi hazırlarken hangi belgeyi nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Gerekli olan belgeler hazırlandıktan sonra belgeleriniz arasında hatalı, eksik ya da gerçeğe aykırı belge olması halinde aranarak haberdar edilirsiniz. Bu uygulama sayesinde belge hatası veya eksikliği sebebiyle seyahatinizde meydana gelebilecek olumsuz durumların önüne geçmiş olmaktayız. Seyahat gerekçenize uygun olan başlığı belirlemekte zorluk çekiyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0312 963 05 35  numaralı telefonumuzu arayarak ya da ankara@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Litvanya Vize Başvuru Formu, Ankara

Litvanya seyahati yapmak isteyenlerin doldurması zorunlu ve Litvanya konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olan Litvanya vize başvuru formu, evraklarınız hazırlık durumundayken internet üzerinden online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına  konulur. Başvuru formu doldurulurken girişi yapılan hatalı, eksik ya da gerçeğe aykırı bilgiler başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzmanlarımız size bu konu da gereken desteği sağlayarak sizden gelen bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir ve size geriye kalan tek şey imzalamak olur.

Litvanya Vize Başvuru formunu incelemek için tıklayabilrisiniz.

Litvanya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Ankara

Başvurusu gerçekleştirilen Litvanya vize başvurularının sonuca bağlanma süreleri 7 ila 14 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre ortalama olmakla beraber konsolosluk dönemsel yoğunlukları, Litvanya resmi tatilleri ve konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamanız için seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyiz.

0312 963 05 35 numaralı telefonumuzu arayarak ya da ankara@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Litvanya Vizesi Nasıl Alınır? Ankara

Kurumumuz aracılığı ile yapılacak olan Litvanya vizesi başvuruları 4 aşamada sonuçlanmaktadır. Euroasia GVS Ankara şubemiz tarafından sizler için bu aşamaları adım adım listeledik:

  1. Litvanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Litvanya konsolosluk yetkililerinin seyahat sürenize göre, meslek ayrıntılarınıza göre ve seyahat gerekçenize göre sizden talep ettiği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Sizden istenen belgeleri hazırladıktan sonra isterseniz kargo yoluyla isterseniz de ofisimize gelerek bize teslim edebilirsiniz. Kurumumuza ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından dikkatlice incelenir ve kontrol edilir. Belgelerinizin arasında eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. 
  2. Litvanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken ön şart başvuru ücretinizin ödenmesidir. Vize başvuru ücreti tüm harç bedellerinden, işlem ücretlerinden, danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretinizi dilerseniz banka hesabımıza yatırarak dilerseniz de ofisimizi ziyaret ederek kendiniz ödeyebilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Litvanya vize başvurularının işleme alınabilmesi için parmak izi verme şartınız bulunmaktadır. Parmak izi verme süreciniz sona erdikten sonra evraklarınızın konsolosluk yetkililerine teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm işlemler yetkililerimiz tarafından tamamlanır. 
  4. Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin başvuru işleminizi tamamlamasının ardından yetkilimiz konsolosluğa giderek pasaportunuzu teslim alır ve size haber verir. Pasaportunuzun kargo ile gönderilmesini talep edebilir ya da isterseniz ofisimize ziyarette bulunarak kendiniz alabilirsiniz.

Litvanya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Ankara

Litvanya Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden birisidir. 12 yaşını aşan bireylerin ve daha önce herhangi bir Schengen vizesi için verilmiş olan parmak izi olmayanların şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme aşamanızda kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamanda sizi bir yetkilimiz karşılar ve yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. 2016 yılından itibaren alınan Schengen vizeleri için verilmiş olan parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan Litvanya vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Litvanya konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa yüz yüze görüşmeye davet edebilirler. Bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp ender karşılaşılan bir durumdur.

Litvanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';