x
Litvanya

Vize İşlemleri

Litvanya

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 15

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

help@eagvs.com-ask@eagvs.com

Litvanya Vize Başvuru, İstanbul

Sayın ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services İstanbul şubemiz ile gerçekleştirilecek olan Litvanya vize başvurularına dair tüm bilgilere erişebileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Bizimle iletişime geçmek için 0212 963 27 24 numaralı telefonumuzu arayarak ya da help@eagvs.com / ask@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta İstanbul Sultangazi, Fatih, Şile, Küçükçekmece, Eyüp, Başakşehir, Adalar, Bahçelievler, Avcılar, Çekmeköy, Büyükçekmece, Kartal, Beyoğlu, Pendik, Ataşehir, Kağıthane, Şişli, Arnavutluk, Bağcılar, Kadıköy, Gaziosmanpaşa, Beylikdüzü, Sancaktepe, Sarıyer, Bayrampaşa, Üsküdar, Bakırköy, Esenyurt, Ümraniye, Maltepe, Beşiktaş, Beykoz, Çatalca, Esenler, Güngören, Silivri, Sultanbeyli, Zeytinburnu ve Üsküdar ilçelerimiz başta olmak üzere Kocaeli, Tekirdağ ve Yalova gibi komşu şehirlerimizden yapılacak olan Litvanya vize başvurularına dair gerekli, güncel ve detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Litvanya Vizesi Kimlere Gerekir? İstanbul

Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden bir diğeri de Litvanya’dır. Litvanya seyahati yapmak isteyen Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ve Siyah (Diplomatik) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 6 ay içerisinde 3 ayı aşmamak koşulu ile seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin Litvanya seyahatlerinin öncesinde geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Önceden herhangi bir Schengen vize uygulamasına üye olan ülkelerden alınan bir vizeniz varsa geçerliliği ve seyahat gün sayısı yeterliliği devam ediyorsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Litvanya seyahati yapabilirsiniz.

Litvanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS İstanbul şubemiz ile yapacağınız Litvanya vize başvuruları için aşağıda listelediğimiz kategoriler için vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz için ihtiyacınız olan belge listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. İhtiyacınız olan belgeleri nasıl ve nereden alacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Belgelerinizi hazırladıktan sonra eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı belge olması halinde aranarak haberdar edilirsiniz. Bu uygulama sayesinde belge hatası veya eksikliği nedeniyle seyahatinizde meydana gelebilecek olumsuz durumların önüne geçmiş olmaktayız. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0212 963 27 24 numaralı telefonumuzdan ya da help@eagvs.com / ask@eagvs.com adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Litvanya Vize Başvuru Formu İstanbul

Litvanya seyahati yapmak isteyenlerin doldurması gerekli olan ve seyahatleri için en önemli belge olan Litvanya vize başvuru formu, internetten online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Litvanya vize başvuru formu doldurulurken girilen eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzmanlarımız size bu konuda gereken desteği sağlayarak formunuzu doldurarak hazırlar ve size sadece imzalamak kalır.

Litvanya vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Litvanya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? İstanbul

Başvurusunda bulunulan Litvanya vize başvurularının sonuçlanma süresi 7-14 iş günü arasında değişmektedir. Konsolosluk dönemsel yoğunlukları, konsolosluk tarafından istenen ek belge talebi ve Litvanya resmi tatilleri gibi nedenlerle bu süre esneyebilmektedir. Bu nedenle seyahatinizde herhangi bir gecikme yaşamak istemiyorsanız seyahat başlangıç tarihinizden en geç 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz.

0212 963 27 24 numaralı telefonumuzu arayarak ya da help@eagvs.com / ask@eagvs.com adreslerimizden birine e-posta göndererek bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Litvanya Vizesi Nasıl Alınır? İstanbul

Kurumumuz aracılığı ile gerçekleştirilecek olan Litvanya vize başvuruları 4 aşamada sonuçlanmaktadır. Euroasia GVS İstanbul şubemiz ile sizlere bu aşamaları adım adım listeledik:

Litvanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluk yetkililerinin seyahat gerekçenize göre sizden istedikleri belge listeleri bilgilerinize sunulur. Hazırlanan belgeleri dilerseniz kargo yoluyla bize teslim edebilir dilerseniz de ofisimize uğrayarak teslim edebilirsiniz. 

Litvanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Litvanya vize başvurunuzun işleme alınabilmesi için gerekli olan ön şart vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Vize başvuru ücretinizi dilerseniz banka hesabımıza transfer ederek dilerseniz de ofisimize ziyarette bulunarak ödeyebilirsiniz.

Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Litvanya vize başvuruları için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak iziniz verildikten sonra dosyanızın teslim edilmesi başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm işlemler arka planda yetkilimiz tarafından yürütülür.

Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun konsolosluk yetkilileri tarafından tamamlanmasının ardından yetkilimiz konsolosluğa giderek pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzu isterseniz ofisimize gelerek kendiniz alabilir ya da isterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Litvanya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? İstanbul

Litvanya Schengen vize uygulamasına üye olan ülkelerden birisidir. Bu yüzden 12 yaşının üstündeki bireylerin ve daha önce herhangi bir Schengen vize uygulamasına üye olan ülkelerden alınan bir vizeniz bulunmuyorsa başvuru merkezine şahsen gelerek parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izi verme sürecinizde sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik yapar. Yetkilimizin yapacağı rehberlik sayesinde parmak izi verme aşamanızı hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlarsınız. Daha önceden 2016 yılından sonrasına ait almış olduğunuz Schengen vizeniz varsa verilen parmak izleri VIS denilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan Litvanya vize başvurusu yapabilirsiniz.

Konsolosluk yetkilileri ihtiyaç duyduklarında sizi konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp ender karşılaşılan bir durumdur.

Litvanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';