x
Kuveyt

Vize İşlemleri

Kuveyt

Kuveyt Ankara Büyükelçiliği

Kuveyt Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’ye ziyarete gelmiş veya Türkiye oturum izni sahibi Kuveyt vatandaşlarının ölüm belgesi, doğum belgesi, pasaport işlemleri, evlilik, noter işlemleri, vatandaşlık işlemleri, askerlik ve adli konulardaki sorunlarını çözmekle yetkili bir Kuveyt resmi temsilciliğidir. Kuveyt ve Türkiye arasındaki siyasi ve kültürel bağlantıları iyi tutmakla yükümlü olan Ankara Kuveyt Büyükelçiliği, aynı zamanda Türkiye’de bulunan Kuveyt vatandaşlarının da menfaatlerini gözetmekle sorumludur. Kuveyt vize işlemleri online olarak yürütüldüğünden, Ankara Büyükelçiliği, Türk vatandaşlarına vize alma konusunda yardımcı olamamaktadır. Büyükelçilik, Ankara ve çevre illerde ikamet eden Kuveyt vatandaşları için konsolosluk hizmetleri sunmaktadır.

Ankara Büyükelçiliği, hafta içi her gün Kuveyt vatandaşlarına hizmet vermekte fakat sayfanın devamında bulacağınız 2023 yılı resmi tatil günlerinde hizmet sunamamaktadır.

Kuveyt Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Kuveyt Ankara Büyükelçisi: Abdullah Abdulazeez Al-Duwaikh
Adres: Kazım Özalp, Reşit Galip Cd. No:110, 06700 Çankaya/Ankara
Telefon:0(312) 445 05 76
E-posta: ankara@mofa.gov.kw

Çalışma Saatleri

Ankara Kuveyt Büyükelçiliği, Türkiye’deki Kuveyt vatandaşlarına hizmet vermek amaçlı olarak hafta içi her gün sabah 09.00’dan akşam 16.00’a kadar açıktır. Konsolosluk, hafta sonu ve Kuveyt için resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir.

Kuveyt Büyükelçiliği Konsolosluk Hizmetleri

Pasaport İşlemleri: Kuveyt Büyükelçiliği, Türkiye’de ikamet eden Kuveyt vatandaşları için birçok konsolosluk hizmeti sağlamaktadır. Bu hizmetlerden biri olarak, yırtık, okunaksız veya pasaport geçerlilik süresi dolması gibi durumlarda pasaport yenileme imkanı sunmaktadır.

Doğum / Ölüm Belgesi Temini: Türkiye’de bulunan bir Kuveyt vatandaşı ailenin çocuğu olması durumunda, bebeğin Kuveyt vatandaşı olduğunu ispatlar nitelikte bir doğum kaydı yaptırmak gereklidir. Bu durumda, Ankara Büyükelçiliği bebeğin doğum kaydı belgesini temin etmekle yükümlüdür. Benzer şekilde, Türkiye’de bulunan bir Kuveyt vatandaşının vefatı durumunda bu ölüm kaydı da Kuveyt Ankara Büyükelçiliğine yapılmaktadır.

Evlilik ve Boşanma İşlemleri: Kuveyt vatandaşlarının Türkiye’de bulundukları süre zarfı boyunca yaptıkları evlilik, veya hali hazırda evlilerse boşanma gibi durumlarda gerekli bildirim Ankara Büyükelçiliğine yapılmalıdır.

Kimlik İşlemleri: Kuveyt vatandaşı bireyler, yeni doğum durumunda kimlik çıkartma, süresi geçmiş ya da yıpranmış kimliği yenileme gibi işlemleri büyükelçilikte halledebilirler.

Adli İşlemler: Yapılacak herhangi bir başvuru esnasında talep edilebilecek olan adli sicil belgesi, Kuveyt vatandaşları tarafından büyükelçilikte temin edilebilir. Aynı zamanda Türkiye’de her hangi bir adli sorun yaşayan Kuveyt vatandaşları, Ankara Kuveyt Büyükelçiliğine başvurarak gerekli bilgi yardımını alabilirler.

Kuveyt ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Kuveyt Konsolosluğu
A. Tombul 23/06/20, 15:09 Cevabı Görüntüle
Merhaba, işim gereği, en kısa zamanda bir vize alarak Kuveyt’e gitmem gerek fakat başvuru prosedürü hakkında bir bilgim yok. Acil olarak Kuveyt’te bulunan bir şirketle ortaklık için anlaşma yapmam gerek fakat bu işlem için Kuveyt’e gitmeliyim. Umuma mahsus pasaportum olduğundan sanırım vize almam gerekiyor ama bu işlemi nasıl sağlarım? Ya da diğer pasaport türlerine olduğu gibi bir muafiyet söz konusu mu acaba? Konsolosluğa gitmek için fazla vaktim yok fakat mecbur kalırsam hangi Kuveyt Konsolosluğu’na gitmeliyim bilgi alabilir miyim? Konsolosluğa gitmeden bu işleme imkânım var mıdır acaba? Kuveyt vizesi alabileceğim vize kategorileri nelerdir bilgilendirebilir misiniz? Ayrıca işim sebebiyle bu durumun en kısa sürede acilen çözülmesi gerekiyor. Başvurumu en hızlı şekilde nasıl yapabilirim, başvurular ne zaman sonuçlanır? Bilgi için dönüş yaparsanız sevinirim.
Yazıdırılabilir Versiyonu