x
Kuveyt

Vize İşlemleri

Kuveyt

Kuveyt Hakkında Sorular & Yorumlar

Kuveyt ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Soru Sor

Kuveyt Vize İşlemleri
T. Kandemir 23/06/20, 16:26 Cevabı Görüntüle
Merhaba, dört kişilik arkadaş grubumla birlikte Kuveyt’e seyahat edeceğiz. E-vize başvurusu yapmamız gerektiğiniz sitenizdeki bilgilendirmeler sayesinde öğrendim. Aklımıza takılan durum, Kuveyt vize işlemleri için şubenize gelmemize gerek var mı? Biz dört kişi seyahat yapacağımız için dört ayrı vize başvurusu gerçekleştirmemiz gerekiyor. Farklı bir ülke görmek amacıyla vize için başvuruda bulunmayı düşünüyoruz. Fakat sorunumuz şu ki bir arkadaşımız şu an bizden farklı şehirde bulunuyor ve uçuşunu oradan gerçekleştirecek. Bu durum bize sıkıntı yaratır mı acaba? Onun da buraya gelmesine ve bizlerle başvuruyu yapacağımız şubeye gelmesine gerek var mı? Eğer mutlaka gelmesi gerekmiyorsa işlemleri onun adına biz sağlayabilir miyiz? Ayrıca şunu da sormak istiyorum, arkadaşımız Ankara’da, diğer üç kişi olarak biz Bursa’dayız. Kuveyt vize işlemleri için hangi konsolosluğa gitmemiz gerekiyor? İyi çalışmalar dilerim.
Kuveyt Vize Başvurusu
Z. Küçük 23/06/20, 15:40 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, ben eşimle birlikte Kuveyt’e gitmeyi ve 5 gün orada kalmayı düşünüyorum. Herhangi bir iş ya da zorunluluk üzerine değil, gezme maksadıyla gitmeyi planlıyoruz. İkimiz için de vize başvurusu yapmayı planlıyoruz. Eşimin de benim de pasaportlarımız Umuma Mahsus ve 10 yıllık. Henüz kullanım tarihleri dolmadı ve geçerliliklerinin bitmesine 3 yıl var. Eşim kendi işinde çalışıyor ve bende ev hanımıyım. Daha önceki vize alma deneyimlerimizde başvuru işlemleri için evraklar hazırlanırken benim vize başvurumda kendi evraklarıma ek olarak eşimin evraklarını finansal yeterlilik için sundum. Finansal maliyetleri karşılayacak kişi o olduğundan, vize başvurusu yaparken bunlar istendi. Şimdi Kuveyt seyahatim için e-vize başvurusunda da aynı işlemi tekrarlamam gerekecek mi? Yoksa işlemler farklı şekilde mi yürüyor? Hazırlamam gereken belgeleri detaylı şekilde sunabilirseniz sevinirim. Ek olarak, Kuveyt vize başvurusu konusuna pek hâkim değilim, başvurular konsolosluklara şahsen mi yapılıyor? Teşekkür ederim.
Kuveyt’e Vize Var Mı?
H. Koca 23/06/20, 15:33 Cevabı Görüntüle
Geçerliliği henüz bitmemi bir hizmet pasaportu sahibiyim. Kuveyt için vize başvuruları hakkında bilgiler edindim ama açıkçası biraz kafam karıştı. Daha önce Kuveyt’te bulunmadım. E-vize başvurularında vize almamam gerektiğini biliyorum fakat bu durum benim seyahat amacımı kapsıyor mu bilmiyorum. Bir sonraki ay gezmek ve kültürel yerleri görmek amacıyla Kuveyt’te bulunmak gibi bir planım var. Kuveyt’e vize var mı? Bu durumda vize almaktan muaf mıyım? Detaylı bilgi verirseniz çok iyi olur. İyi günler dilerim.
Kuveyt Konsolosluğu
A. Tombul 23/06/20, 15:09 Cevabı Görüntüle
Merhaba, işim gereği, en kısa zamanda bir vize alarak Kuveyt’e gitmem gerek fakat başvuru prosedürü hakkında bir bilgim yok. Acil olarak Kuveyt’te bulunan bir şirketle ortaklık için anlaşma yapmam gerek fakat bu işlem için Kuveyt’e gitmeliyim. Umuma mahsus pasaportum olduğundan sanırım vize almam gerekiyor ama bu işlemi nasıl sağlarım? Ya da diğer pasaport türlerine olduğu gibi bir muafiyet söz konusu mu acaba? Konsolosluğa gitmek için fazla vaktim yok fakat mecbur kalırsam hangi Kuveyt Konsolosluğu’na gitmeliyim bilgi alabilir miyim? Konsolosluğa gitmeden bu işleme imkânım var mıdır acaba? Kuveyt vizesi alabileceğim vize kategorileri nelerdir bilgilendirebilir misiniz? Ayrıca işim sebebiyle bu durumun en kısa sürede acilen çözülmesi gerekiyor. Başvurumu en hızlı şekilde nasıl yapabilirim, başvurular ne zaman sonuçlanır? Bilgi için dönüş yaparsanız sevinirim.
Yeşil Pasaporta Kuveyt Vizesi
Y. Çolak 23/06/20, 14:12 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ailemden biri uzun süredir Kuveyt’te yaşıyor ve bende önümüzdeki haftanın sonrasında yanına gitmek istiyorum. Daha önce yeşil pasaportumla vizesiz olarak başka ülkelere seyahat ettim. Aynı durumu Kuveyt seyahatimde de tekrarlamam mümkün mü? Muafiyet durumundan Kuveyt’e giderken de faydalanma imkânım var mıdır? Yani, Yeşil pasaportla Kuveyt vizesi olmadan ziyaretimi gerçekleştirebilir miyim? Başvuru yaparak vize almama gerek var mı yoksa Kuveyt vizelerinde de muafiyet geçerli mi? Vize almam gerekiyorsa, hangi evrakları hazırlamam gerektiği hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim. Kuveyt’te yaşayan kişi teyzem, ondan bir davet mektubu almam gerekiyor mu? Uzun süre orada kalmayı düşünmüyorum, yaklaşık 3 haftalık bir seyahat planım var. Bu durumda yine de vize başvurusu yapmalı mıyım?
Ayrıyeten, daha önceki yurt dışı seyahatlerimde hiç Kuveyt’e gitmedim. Bu durum muafiyet hakkımı etkiler mi? Teşekkür ederim.
Kuveyt E-Vize
A. Ocak 23/06/20, 13:19 Cevabı Görüntüle
Merhaba, İstanbul’da yaşıyorum ve iki hafta sonra Suudi Arabistan’a yolculuk yapacağım. Arabistan seyahatim için gerekli tüm işlemleri tamamladım ve tabi vizemi de aldım. Fakat Türkiye’den Suudi Arabistan’a Kuveyt üzerinden aktarmalı olarak gitmeyi planlıyorum, dolayısıyla Kuveyt üzerinden transit geçiş yapmam gerekiyor. Transit vize almak için Kuveyt e-vize uygulamasından yararlanmak istiyorum. Pasaportum umuma mahsus pasaport, ayrıca Suudi Arabistan için vize işlemlerimi tamamlarken gerekli geçerlilik tarihi kontrollerimi de tamamladım. Bu aşamadan sonra hazırlamam gereken evraklar nelerdir? Kuveyt için vize almadan transit geçiş işlemimi tamamlamak sıkıntı yaratır mı? E-vize başvurusu nasıl yapılır, hangi belgeler hazırlanmalı, Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu’na gitmeli miyim aydınlatırsanız sevinirim. Ek olarak şunu sormak istiyorum, transit vize aldığım takdirde Kuveyt havaalanına iniş yaptığımda bu vizeyi göstermem talep edilecek midir? İyi günler dilerim.
Kuveyt Vize İstiyor Mu?
E. Uslu 23/06/20, 12:26 Cevabı Görüntüle
Bu sonbaharda ailemle birlikte tatil için Kuveyt’e gitmek istiyorum. Eşim, benim ve çocuğumun pasaportu umuma mahsus pasaport kategorisine ait. Eşimin pasaportu 10 yıllık ve yaklaşık 11 ya da 12 ay sonra geçerlilik süresi bitecek. Ben ve oğlum, pasaportlarımızı bir hafta önce çıkardık. Yeni bir pasaport almamız gerekiyor mu? Kuveyt’te vize muafiyeti sağlandığı söyleniyor, yararlanmamız mümkün mü? Ülkede yaklaşık 1 hafta kadar zaman geçirmeyi planlıyoruz, bu durum vize almamızı etkileyen bir durum mudur? Eğer vize almamız şart koşuluyorsa, işlemlere ne zaman başlamamız gerekiyor? Kuveyt’e seyahat planlarken vize almak gerekiyor mu? Kuveyt vize istiyor mu? Eğer başvuru yapmamız istenirse ne yapmamız gerek? Her birimiz için ayrı ayrı başvuru mu yapmalıyız? Sorularıma yanıt verebilirseniz çok sevinirim. Ayrıca gerekli evrakların neler olduğunu da öğrenmek istiyorum. İyi çalışmalar.
Kuveyt Kapıda Vize
İ. Çetin 23/06/20, 12:07 Cevabı Görüntüle
Çalıştığımız firmanın iş anlaşması yapması sebebiyle, firmayı temsil amacıyla Kuveyt’e iş arkadaşımla birlikte gitmeyi planlıyoruz. Yaklaşık bir ya da iki ay içerisinde tüm vize işlemlerini tamamlayıp orada olmamız gerekiyor. İş anlaşması amacıyla orada olacağız. Almamız gereken vize türünün ne olduğu konusunda yardımcı olursanız seviniriz. Benim pasaportum umuma mahsus, arkadaşımsa yeşil pasaport sahibi. Her ikimizin de pasaportları yeni, yani bir geçerlilik tarihi sıkıntımız yok. İkimizin de vize almasına gerek var mı? Kapıda vize almamız mümkün müdür acaba? Kuveyt seyahatlerinde Kuveyt kapıda vize alma uygulaması bulunuyor mu? Eğer kapıda vize uygulamasından faydalanma imkânımız varsa, işlemler burada mı yapılıyor yoksa Kuveyt’e gidince mi işlemlere başlanacak? Ayrıca, kapıda vize için konsolosluklarla herhangi bir işlem yürütülmesi gerekiyor mu? Bu konular hakkında yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.
Kuveyt Vize Ücreti
N. ozbek 06/12/18, 09:50 Cevabı Görüntüle
Kuveyt turistik seyahat vizesi nasıl alınır, Süreç nasıldır? Ücreti ne kadar?