x
Kuveyt

Vize İşlemleri

Kuveyt

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 23

Eposta

konya@eagvs.com

Kuveyt Vize Başvuru , Konya

Değerli ziyaretçilerimiz, Kuveyt vize başvurusu için Konya şubemiz tarafından hazırlanmış bilgilendirme sayfamıza hoş geldiniz. Sizler için detaylı ve güncel bilgilerle hazırlanmış olan bu sayfamızın devamında, vize ücreti, e-vize, vize onay süreci, başvuru süreci ve daha birçok konuda bilgi sahibi olabileceksiniz. Kuveyt vizesi (e-vize) başvurusu için izlemeniz gereken tüm adımları sizlerin bilgisine sunduğumuz gibi, aynı zamanda başvuru yapmaya karar verdiğinizde, başvuru sürecinizde sizlere destek olmayı amaçlıyoruz.

Euroasia Global Visa Services ailesinin Konya şubesi olarak, Konya ve diğer çevre şehirlerden yapacağınız Kuveyt e-vize başvurularınızda sizlere hizmet sunmaktayız. Sayfamızı okuduktan ve gerekli bilgileri edindikten sonra vize alma konusunda aklınıza takılan sorular olması durumunda bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Şubemizle iletişime geçmek için evize@eagvs.com e-posta adresi ve +90 (212) 963 50 23 telefon numarası iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

Kuveyt E-Vize Kimler İçin Gereklidir? Konya

Kuveyt vize başvurusu, şubemiz aracılığıyla gerçekleştirildiğinde, son derece zahmetsiz ve hızlı gerçekleşmektedir. Tabi ki, her vize başvurusunda olduğu gibi, Kuveyt vizesinde de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalardan biri, kimlerin vize başvurusu yapma zorunluluğu bulunduğudur. Kuveyt vizesi, kısa süreli vize kategorileri için, internet üzerinden başvuru yapılarak temin edilmektedir. Kuveyt turistik, aile ziyareti ve ticari vizelerinin tümünü e-vize sisteminden gerçekleştirebilirsiniz. Çoğu vize türünde olduğu gibi, Kuveyt kısa süreli vizelerinde de vize almaktan muaf tutulan pasaport tipleri bulunmaktadır. Diplomatik pasaport (siyah), hususi pasaport (yeşil) ve hizmet pasaportu (gri) sahibi Türk vatandaşları, kısa süreli seyahatlerinde birkaç koşulu yerine getirmek şartıyla vize almak zorunda kalmadan Kuveyt’e giriş yapabilmektedir. Vize muafiyetinden faydalanmak için bu tip pasaport sahiplerinin uyması gereken tek kural, 6 aylık kesintisiz bir zaman diliminde en fazla 90 gün Kuveyt’te bulunacak olmaktır. Öte yandan bordo pasaport (umuma mahsus) pasaport sahipleri, yapacakları tüm Kuveyt gezilerinde hiçbir koşul gözetmeksizin vize almakla mükelleftir.

Kuveyt Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Konya

Kuveyt vizeleri elektronik ortamda verildiğinden ötürü, başvuruda bulunmak son derece kolaydır. Yapılacak vize başvurusu Kuveyt Ankara Büyükelçiliği ve Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilmez. Bu sebeple başvurular konsolosluklara yapılmaz ve dolayısıyla vize başvurusu mülakatı söz konusu değildir.

E-vize başvurusu, Kuveyt Göçmenlik Ofisi’nin web sitesinde bulunan e-vize başvuru sistemi internet sitesinden yapılır ve Kuveyt Göçmenlik Ofisi’nin vize yetkilileri tarafından değerlendirmeye alınır. Başvuru yapmak için gerekli olan tek belge (pasaport) hazırlandıktan sonra, pasaport sayfalarının görüntüsü sisteme yüklenir. Daha sonra başvuru sitesinde talep edilen kişisel ve şayet talep edilirse mesleki bilgiler sisteme girildikten sonra, başvuru kaydedilir ve vize yetkililerinin değerlendirmesine sunulur.

Kuveyt için e-vize başvurusu yaparken gereken tek evrak pasaport sayfalarının görüntüsüdür. Başvuru sahibi, yalnızca pasaportun güncel tarihli olmasına dikkat etmelidir. “Güncel tarihli” ibaresinden kasıt, pasaportun, vize başvurusunun onaylanması durumunda vizenin tahmini geçerlilik süresi sonrasında 6 ay daha geçerli sayılacak olmasıdır. Ayrıca sayfaları taratılan pasaportun yırtık ve okunaksız yazıyla dolu olmaması gereklidir.

Konya ve yakınındaki şehirlerden yapacağınız tüm e-vize başvurularınız için şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Kuveyt Vize Başvurusu Ücreti, Konya

Kuveyt vizesi, internetten başvuru yapılarak alınmaktadır. İnternet sisteminden yapılan bu başvurular, Kuveyt’te bulunan Göçmenlik Ofisi’nin sistemine yüklenir ve ofis yetkilileri tarafından incelenir, onaylanır veya reddedilir. Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu, Kuveyt e-vizesi başvuruları ile ilgilenmemektedir. E-vize başvurularının konsolosluklarla bağlantısı olmaması sebebiyle, yapılacak başvurularda herhangi bir ek konsolosluk ücreti bulunmamaktadır. Dolayısıyla Kuveyt vizesi başvuru ücreti, başvurunuzda alacağınız yardımlar ve danışmanlık hizmeti dahilinde 36 Euro'dur.

Kuveyt Vize Başvurusu Değerlendirilme Süresi, Konya

Başvuruların internet üzerinden yapılıyor olması, başvuru için evrak hazırlama, konsolosluk randevusu alma gibi durumların bulunmaması, Kuveyt vize başvurusu yapmayı son derece hızlandıran nedenlerdir. Vize başvurusu, EAGVS Konya şubesi danışmanlığında hızlıca ve pratik bir şekilde sisteme yüklenir. Bu aşamadan sonra, Kuveyt Göçmenlik Ofisi vize yetkilisi, başvuruyu inceler ve gerekli görürse onaylar, ya da reddeder. Bu değerlendirme süresi, genel olarak 1-3 iş günü içinde sonlanır. Bu süre sonunda başvuru onaylanmışsa, vize, başvuru sahibine e-posta ile gönderilir.

Konya ofisimiz aracılığı ile Kuveyt vze başvurunuzu yapmak için +90 (212) 963 50 23 numaralı telefonu arayabilir ya da evize@eagvs.com adresine mail atabilirsiniz.

Kuveyt Vizesi Başvurusu Konya

Kuveyt ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';