x
Kuveyt

Vize İşlemleri

Kuveyt

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 23

Eposta

kayseri@eagvs.com

Kuveyt Vize Başvuru , Kayseri

Kuveyt vize başvurusu konusunda bilgilendirme amacıyla hazırladığımız EAGVS Balıkesir şubesi sayfamıza hoş geldiniz. Vize başvurusu yaparken gerekecek hemen hemen her konu hakkında bilgiyi, bu sayfanın devamında sizlerin bilgisine sunduk. Kuveyt kısa süreli vizeleri için e-vize sistemi, e-vize ücreti, e-vize için gereken belgeler, Kuveyt vize başvurusunun karara bağlanma süresi, başvuru için izlenecek adımlar ve bunlar gibi daha birçok konu hakkında bilgiye yazımızın devamında ulaşabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services Kayseri şubesi olarak biz, yapmayı planladığınız Kuveyt ve diğer ülkeler için vize başvurularınızda, sizlere yardımcı olmaktayız.

Kayseri ve yakınındaki şehirlerden yapmayı planladığınız Kuveyt e-vize başvurularınız için bizlere e-posta ya da telefon numaramız üzerinden ulaşabilirsiniz. +90 (212) 963 50 23 telefon numarası ile çalışma saatlerimiz içerisinde bizlere ulaşabilir, dilerseniz evize@eagvs.com e-posta adresinden şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Kuveyt Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Kayseri

Kısa süreli Kuveyt vizesi başvuruları, Kuveyt Göçmenlik Ofisi’ne ait e-vize başvuru sistemi üzerinden gerçekleştirilir. E-vize, kişilerin internet üzerinden başvuru yaptığı ve vizelerini e-posta yoluyla temin ettikleri bir vize başvuru sistemidir. Aile, akraba, arkadaş ziyareti, turistik ve ticari vize kategorilerinde başvuru yapılacak Kuveyt vizesi de e-vize adı verilen bu sistem üzerinden yapılır. Kayseri şubesi olarak, Kuveyt e-vize başvurularında sizlere gereken tüm yardımı sağlamayı amaçlıyoruz. Kuveyt e-vize başvurusu yapmaya karar vermeniz itibariyle, bizlerle iletişime geçerek izlemeniz gereken adımları öğrenebilirsiniz. Bir ön bilgi sunmak amacıyla, yazının devamında konuyla ilgili bilgileri aktardık.

E-vize başvurusu için başvuru sahiplerinin hazırlaması gerekli olan tek unsur, pasaporttur. Yalnızca pasaportunuzla, Kuveyt e-vize başvurusu yapmak mümkündür. Pasaport, e-vize sistemine sayfa sayfa görüntüleri alınarak yüklenir. Daha önce alınmış vizelerin olduğu bölümler, pasaport sahibinin kimlik bilgilerini içeren sayfalar taratıcı vasıtasıyla taratılarak bilgisayar ortamına aktarılır. Daha sonra bu görüntüler, e-vize başvuru sistemine yüklenir. Pasaportun, alınacak vizenin tahmini vize geçerlilik süresi sonrasında da geçerli olması gereklidir. Pasaport, vize bitimi sonrasında en az 6 ay daha kullanılabiliyor olmalıdır. Bu hususa dikkat edilerek pasaportun sisteme yüklenmesinden sonra, başvuru sitesinde doldurulması gereken bilgiler doldurulur ve başvuru, sisteme yüklenmeye hazır hale gelir.

Kuveyt Göçmenlik Ofisi’nin vize departmanı yetkilileri, yüklenen başvuruyu inceler. Herhangi bir sorun olmaması ve yetkilinin başvuruyu olumlu değerlendirmesi sonucunda, vize onaylanır.

Kuveyt Vizesinde Muafiyet Var Mı? Kayseri

Bilindiği üzere, çoğu ülke vizelerinde bir “vize muafiyeti” söz konusudur. Kuveyt kısa süreli (ticari, ziyaret, turistik) vizelerinde de bu durum geçerlidir. Muafiyet kapsamında hizmet (gri) pasaport, hususi (yeşil) pasaport ve diplomatik (siyah) pasaport sahibi Türk vatandaşları, Kuveyt’e kısa süreli ziyaretlerinde vize almadan giriş yapabilmektedir. Vize muafiyetinin geçerli olması için kişilerin dikkat etmesi gereken husus, 180 günlük bir periyod süresince Kuveyt’te maksimum 3 ay bulunacak olmalarıdır.

Diğer bir yandan umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, bu muafiyetten faydalanamadıklarından, yapacakları Kuveyt seyahatlerinde, ülkeye girebilmek için vize almak zorundadır.

Kuveyt Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır? Kayseri

Vize başvurusu için pasaportun geçerlilik tarihini kontrol edilmesi, görüntülerin sisteme yüklenmesi, gerekli bilgilerin doldurulması ve vize başvuru ücretinin ödenmesi sonrasında, sıra vize başvurusunun sonuçlanmasını beklemeye gelir. Daha önce de belirttiğimiz gibi yapılan e-vize başvuruları, Kuveyt Göçmenlik Ofisi tarafından değerlendirmeye alınır. Konsoloslukların e-vize başvurusu alma gibi bir yetkisi yoktur. Bu nedenle, değerlendirme sürecini uzatacak mülakat ve e belge talebi gibi durumlarla karşılaşılmamaktadır. Tüm gerekliliklerin doğru bir şekilde yerine getirilmesi dahilinde, Kuveyt vize başvurusu 1 ile 3 iş günü içerisinde onaylanmakta, ya da reddedilmektedir.

Başvuruların reddedilmesi, karşılaşılabilmesi mümkün bir durumdur. Bu sebeple profesyonel bir danışmanlık almanızı tavsiye ediyoruz. Euroasia Global Visa Services Kayseri şubesi olarak, danışmanlarımız eşliğinde sorunsuz bir vize başvurusu yapabilmeniz için yanınızdayız.

Kuveyt E-Vize Başvurusu Ücreti, Kayseri

Türkiye’de Kuveyt Ankara Büyükelçiliği ve Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu olmak üzere iki Kuveyt dış temsilciği bulunmaktadır. Fakat bu iki kurum, Kuveyt e-vize başvurusu almak ve sonuçlandırmak konusunda hizmet vermemektedir. E-vize başvurularını değerlendirme yetkisine sahip tek kurum Kuveyt’teki Kuveyt Göçmenlik Ofisidir. Konsoloslukların vize başvurusuyla bir bağlantısı olmadığından, yapılacak vize başvurularında herhangi bir “konsolosluk ücreti” bulunmaz. Başvuru için ödenmesi gereken tek ücret, vize için alınan danışmanlığın ücretidir. Pasaport görüntüsü alma için yardım, başvuru için gerekli bilgilerin sunulması ve tüm süreç boyunca danışmanlarımız eşliğinde doğru ve eksiksiz bir başvuru yapma gibi hizmetlerin tümünü kapsayan ücret, 150 Türk Lirasıdır.

Başvurunuzu hemen başlatmak ve diğer konularla ilgili bilgi almak için +90 (212) 963 50 23 telefon numarasını arayabilir, evize@eagvs.com üzerinden Kuveyt vizesi başvurusu için gerekli desteği alabilirsiniz.

Kuveyt ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.