x
Kuveyt

Vize İşlemleri

Kuveyt

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 23

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Ankara@eagvs.com

Kuveyt Vize Başvuru , Ankara

Kuveyt vize başvurusu Ankara şubesi bilgilendirme sayfamıza hoş geldiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz, hazırlamış olduğumuz bu sayfanın devamında Kuveyt için yapacağınız vize başvurularıyla ilgili 2023 yılı güncel bilgilerine ulaşabilirsiniz. Güncel vize başvuru ücreti, başvuru için gerekli belgelerin tamamı, vize başvurusu için izlenecek adımlar, sayfamızın devamında detaylı bir şekilde anlatılmıştır. EAGVS Ankara ailesi olarak, yapacağınız Kuveyt vizesi başvurularını sizler için kolaylaştırmak amacıyla yanınızdayız.

Ankara başta olmak üzere Adıyaman, Ağrı, Bolu, Hakkari, Nevşehir, Eskişehir, Kütahya, Çankırı, Kahramanmaraş, Kırşehir, Kırıkkale, Kilis, Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Elazığ, Diyarbakır, Tunceli, Mardin, Bingöl, Batman, Muş, Bitlis, Siirt, Şırnak, Van illerinden yapacağınız Kuveyt vize başvurularını, EAGVS Ankara şubesi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Kuveyt için vize başvurusu yapmak amacıyla bizlere evize@eagvs.com veya +90 (212) 963 50 23 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Ankara

Ankara ofisimiz aracılığıyla Kuveyt için vize başvurunuzu kolay, hızlı ve zahmetsizce gerçekleştirebilirsiniz. Bilindiği üzere Kuveyt kısa süreli vizeleri, e-vize adı verilen Kuveyt Göçmenlik Ofisi internet sitesi sistemi üzerinden gerçekleştirilir. E-vize, internet üzerinden başvuru yapılarak alınır ve vize sahibine bir e-posta aracılığıyla verilir. Kuveyt vizesi başvurusu yapmak istiyorsanız, hazırlamanız gereken tek belge pasaport görüntüsüdür. Sahip olduğunuz pasaportunuzun sayfa görüntülerini bizlere iletmeniz halinde, başvuru işlemlerinizi sizin adınıza başlatmış olacağız. Bizlerle iletişime geçerek Kuveyt vize işlemlerinizi başlatabilir, yalnızca pasaport görüntünüzü bizlere ileterek işlemleri hızlı ve kolayca sürdürebilirsiniz.

Bordo pasaport hamili tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Kuveyt’e giriş yapabilmek için vize başvurusu yapmakla yükümlüdür. Turistik, ticari ve ziyaret kategorilerindeki tüm vizeler için bu durum, mecburidir. Yeşil, gri veya siyah pasaport sahibi T.C. vatandaşlarıysa, “vize muafiyeti” durumundan faydalanabildiklerinden ötürü, böyle bir mecburiyet sahibi değillerdir. Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahibi bireyler, yapacakları kısa süreli Kuveyt seyahatlerinde vizesiz şekilde ülkeye giriş yapabilmektedirler. 180 günlük bir süre içerisinde, maksimum 90 günlük kalış sağlanması halinde bu muafiyetten faydalanmak mümkündür.

Kuveyt Vize Başvurusu Belgeleri, Ankara

Kuveyt vizesi başvuru için hazırlanması gereken çokça belge bulunmamaktadır. Bunun sebebi, vize başvurularının internet üzerinden Kuveyt Göçmenlik Ofisine yapılmasıdır. Kuveyt Ankara Büyükelçiliği ve Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu, e-vize başvurusu değerlendirmek ve karara bağlamak konusunda yetki sahibi birimler değildir.

Başvuru belgeleri arasında yalnızca pasaport bulunmaktadır. Başvuru yapmayı planlamanız halinde, EAGVS Ankara ofisimize pasaportunuzun sayfa fotoğraflarını iletmeniz yeterli olacaktır. Gönderilecek pasaport görüntüleri okunaklı olmalıdır. Ayrıca pasaportun geçerlilik süresinin, çıkacak muhtemel vizenin geçerlilik bitim tarihi itibariyle 6 ay daha aktifliğini koruyor olması da önemlidir.

Kuveyt Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar? Ankara

Vize danışmanlarımız eşliğinde daha güvenilir ve daha hızlı bir başvuru hazırlandıktan sonra, başvurunun işleme alınması için belli bir ücret ödenmesi gereklidir. Bilindiği üzere Kuveyt vizesi başvuruları Ankara Kuveyt Büyükelçiliği ya da İstanbul Kuveyt Başkonsolosluğuna yapılamamaktadır. Başvurular, Kuveyt’te bulunan Kuveyt Göçmenlik Bürosu’na yönlendirilmekte ve oradaki yetkililer tarafından karara bağlanmaktadır. Dolayısıyla Kuveyt vize başvurularında ödenmesi gereken bir konsolosluk harç ücreti yoktur. Kuveyt vize başvurusu ücreti, aldığınız vize danışmanlığı hizmeti dahilinde, yalnızca 36 Euro’dur

Kuveyt Vizesi Kaç Günde Çıkar? Ankara

Elektronik vize sistemi sayesinde hızlıca başvuru yapılabilen Kuveyt vizesinin sonuçlanma süreci, tıpkı vize başvuru süresi gibi oldukça hızlıdır. Herhangi bir yoğunluk ya da ek evrak talebine takılma gibi bir durum söz konusu değilse, başvurular 1-3 iş günü içerisinde değerlendirilir ve karara bağlanır. Ek evrak talebi, sık yaşanan bir durum değildir. Hatta çoğunlukla hiç görülmez fakat bazı durumlarda göçmenlik ofisi yetkilileri başvuru sahiplerinden bir takım evrak ve belgeler isteyebilmektedir. Pasaportların okunaksız olması, başvuru sistemine girilen bilgilerin profesyonelce ve doğru olamaması gibi durumlar karar sürecini uzatabilir. EAGVS Ankara şubesi olarak sorunsuz bir vize başvuru süreci için her zaman sizlerin yanındayız.

Başvuru için bilgi almak, aklınıza takılan soruları sormak ya da Kuveyt vize başvurusu işlemlerini hemen başlatmak için şubemize evize@eagvs.com ya da +90 (212) 963 50 23 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Vizesi Ankara

Kuveyt ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';