x
Kuveyt

Vize İşlemleri

Kuveyt

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 23

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Adana@eagvs.com

Kuveyt Vize Başvuru , Adana

Sevgili ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Adana şubesi eşliğinde gerçekleştireceğiniz Kuveyt vizesi başvurularınız hakkında sizleri bilgilendirmeyi amaçladığımız sayfamıza hoş geldiniz. Kuveyt e-vizesi kapsamına giren kısa süreli vizeler, yani turistik, ticari ve aile, akraba, arkadaş ziyareti vizelerinin başvuruları konusunda hazırladığımız bu sayfada, başvuru süreciyle ilgili aklınıza takılan sorulara cevap bulabilir, 2023 yılı güncel vize başvuru bilgilerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Sizlere sunduğumuz iletişim kanallarından bizlere ulaşabilir, dilerseniz hızlıca vize başvurunuzu başlatabilirsiniz.

Adana başta olmak üzere yakındaki diğer şehirlerden de başvuru yapabileceğiniz Kuveyt e-vizesi hakkında bilgiyi, evize@eagvs.com adresine e-posta göndererek alabilir ya da +90 (212) 963 50 23 telefon numarasını arayarak hızlıca bizlere ulaşabilirsiniz.

Kuveyt E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Adana

Kuveyt vizesi e-vize sistemiyle alındığından, öncelikle e-vize sistemi hakkında kısa bir özet geçelim. E-vize, başvuruları yetkili birimin internet sitesi üzerinden gerekli adımları tamamlayarak elektronik ortamda başvuru yapılan ve e-posta üzerinden barkotlu vizeler olarak alınan bir vize türüdür. Kuveyt de kısa süreli vize başvurularında bu sistemi kullanmaktadır. EAGVS Adana şubesi olarak, Kuveyt e-vize başvurusu sürecinin başından sonuna kadar sizlere yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Şubemiz aracılığıyla gerçekleştirdiğiniz başvurularda, bizlerle paylaştığınız bilgiler ışığında başvuruları sizin adınıza tamamlıyoruz.

Kuveyt vize başvurusunda öncelikle atılması gereken ilk adım, gerekli belgelerin hazırlanması ve daha sonrasındaysa sisteme yüklenmesidir. Kuveyt e-vizesi için gerekli tek bir belge bulunur ve bu da pasaporttur. Başvuru elektronik ortamda yapıldığından pasaport, başvuru sistemine gerekli sayfalarının taratılarak yüklenmesi vasıtasıyla yetkililere sunulur. Kullanılan pasaportla hangi ülkelere vize alındığını ve başvuru sahibinin kimlik bilgilerini gösteren pasaport sayfaları, birer birer taratılarak e-vize sistemine yüklenmelidir. Başvuru için gerekli yalnızca bir belge olduğundan, bu belgenin doğru şekilde yüklenmesi son derece önemlidir. Pasaportun doğru şekilde yüklenmiş olması için gerekli tek şart, geçerlilik tarihine dikkat edilmesidir. Başvurusu yapılan vizenin öngörülen geçerlilik süresi bittiğinde, pasaport hala 6 ay daha geçerliliğini koruyor olmalıdır. Ayrıca pasaport üzerindeki bilgiler kişinin güncel durumuyla uyum sağlamalı ve yazılar net şekilde gözüküyor olmalıdır. Tüm bu gereklilikler yerine getirildikten sonra, e-vize sistemi üzerinde doldurulması gereken bilgiler güncel ve doğru şekilde doldurulmalı ve ardından başvuru sisteme yüklenmelidir.

Başvuruların onaylanma veya reddedilme yetkisi yalnızca Kuveyt Göçmenlik Ofisi’ne aittir. Kuveyt Ankara Büyükelçiliği ve Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu vize konusunda hizmet vermediğinden, başvuruyu karara bağlama konusunda yetki sahibi değildir.

Kuveyt Vizesi Başvurusu Muafiyet Durumu, Adana

Yukarıda, başvuru için gerekli adımları açıkladık. Bordo pasaport (umuma mahsus pasaport) sahibi olan tüm vatandaşlar, bu süreçten geçerek vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Fakat vize muafiyeti kapsamında, bu adımları izlemeden ve vize başvurusu yapmadan da Kuveyt’e giriş hakkı olan bazı pasaport tipleri bulunur. Çoğu ülkede olduğu gibi, muafiyet durumu Kuveyt vizelerinde de geçerlidir. Kısa süreli vize tiplerinde geçerli olan bu durumdan Hususi pasaport, Diplomatik pasaport ve Hizmet pasaportu sahipleri faydalanabilmektedir. Bu muafiyetten yararlanmak için gerekli tek şart, 180 gün için en fazla 90 gün Kuveyt’te kalış sağlamak ve bu 90 günlük süreyi aşmamaktır.

Kuveyt Vizesi Başvuru Ücreti, Adana

Kuveyt e-vize başvuru ücreti, yalnızca danışmanlık hizmetini kapsamaktadır. Konsolosluklar vize başvuruları konusunda yetki sahibi olmadığından dolayı, e-vize başvurularında konsolosluğa ödenmesi gereken ek bir ücret söz konusu değildir. Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu, e-vize başvurusu almamakta ve değerlendirme sürecine katkı sağlamamaktadır. Dolayısıyla konsolosluk ücreti yoktur. E-vize başvurularını alan tek kurum Kuveyt Göçmenlik Ofisi’dir ve bu kurum, vize başvurusu için ek ücret talep etmez. Dolayısıyla Kuveyt e-vize başvuru için ödenmesi gerekli olan ücret, sürecin başından sonuna alacağınız danışmanlık hizmeti dahilinde 150 TL’dir.

Kuveyt Vizesi Başvuru Sonucu Ne Zaman Çıkar? Adana

Başvuru için sizlere sunduğumuz danışmanlık eşliğinde tüm gerekli adımların tamamlanmasının ardından, başvuru sisteme yüklenir ve Göçmenlik Ofisinin karara bağlama süreci başlar. Başvuruda bir eksiklik söz konusu değilse ya da sistemde başvuru yoğunluğu sebebiyle iş yükü fazlalığı bulunmuyorsa, başvuru değerlendirme sürecinde bir uzama olmaz. Minimum 1, maksimum 3 iş günü içerisinde karara bağlanan vize başvurusu, şayet onaylandıysa, başvuru sahibine bilgilendirme yapılır. Başvuru esnasında belirtilen e-postaya gönderilen vize, barkod şeklindedir. Eğer başvuru değerlendirme esnasında reddedilirse, kişinin tekrar başvuru yapması mümkündür.

Sorunsuz ve eksiksiz bir Kuveyt vizesi başvuru süreci için +90 (212) 963 50 23 telefon numarasını arayarak bizlere ulaşabilir, evize@eagvs.com e-posta adresinden EAGVS Adana şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Kuveyt Vizesi Adana

Kuveyt ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.