x
Kuveyt

Vize İşlemleri

Kuveyt

Kuveyt Ziyaret Vizesi

Kuveyt ziyaret vizesi, Kuveyt’e aile bireyinin yanına seyahat, arkadaş ve tanıdık ziyareti gibi amaçlarla yapılacak ziyaretlerde başvurulması gereken vize türüdür. Kuveyt ziyaret vizesi için başvurular, diğer kısa süreli Kuveyt vizeleri gibi elektronik ortamda gerçekleştirilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, ziyaret amaçlı Kuveyt seyahatleri için vize almak mecburiyetindedirler. Kısa süreli Kuveyt ziyaret vizesi için vize muafiyet hakkı bulunan gri, yeşil ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları, 180 gün süresi zarfınca en fazla 90 gün Kuveyt’te bulunma kaydıyla vize almadan Kuveyt’e giriş yapabilme hakkına sahiptirler. Bunun yanında bordo pasaport hamili vatandaşlar, vize başvurusu yapmakla mükelleftir ve ziyaret amaçlı Kuveyt Vizesi sahibi olmadan ülkeye giriş yapamamaktadır.

Kuveyt Ziyaret Vizesi

Hızlı, kolay ve güvenilir bir Kuveyt vize başvuru süreci için evize@eagvs.com e-posta adresinden bilgi alabilir, 0 (212) 963 28 10 telefon numarasından Kuveyt E-Vize departmanımıza bağlanabilirsiniz.

Kuveyt Ziyaret için E-Vize Nasıl Alınır?

Tüm kısa süreli Kuveyt vizesi başvurularında olduğu gibi, ziyaret vizeysine de internet üzerinden başvuru yapılmaktadır. Ziyaret vizesi başvuruları, Kuveyt Ankara Büyükelçiliği veya Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğunda değerlendirmeye alınmaz. Online yapılan başvurular, Kuveyt’teki Göçmenlik Ofisi tarafından değerlendirilir ve karara bağlanır. Kuveyt ziyaret vizesi için gerekli belgeler hazırlığında zahmetli bir süreç söz konusu değildir. Vize başvurusu yapmak için hazırlanması gereken tek ve en önemli belge pasaporttur. Pasaportun kişisel bilgileri ve fotoğrafı kapsayan sayfasının görüntüsü alınıp e-vize sistemine yüklenerek başvuru yapılır. Kuveyt’e seyahat için yapılan elektronik vize başvuruları, başvuru yapılan kategori fark etmeksizin yalnızca tek girişli vize alınabilmektedir. Başvuru yapıldıktan sonra şayet onaylanırsa, Kuveyt vizesi başvuru sahibine e-posta şeklinde iletilmektedir.

Kuveyt Ziyaret Vizesi Başvurusu

Kuveyt Ziyaret Vizesi Kaç Günde Çıkar?

E-vize sistemine başvuru belgelerinin yüklenmesi ve başvurunun gönderilmesinin ardından, sıra danışmanlık ücretinin ödenmesine gelir. Yapılan tüm Kuveyt e-vize başvuruları, Kuveyt Göçmenlik Ofisi tarafından karara bağlanır. Karar aşaması süreci bazı etmenlere bağlı olarak (sistemde yoğun şekilde başvuru bulunması gibi) uzayabilir fakat genelde 1 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Kuveyt Ziyaret Vizesi Ücreti

E-vize başvurularının değerlendirme ve karar aşamasına alınabilmesi için, Kuveyt Göçmenlik Ofisi tarafından talep edilen bir harç ücreti bulunmamaktadır. Vize edinmek için ödenmesi gereken tek ücret danışmanlık bedeli olan 150 TL'dir. Detaylı bilgi edinmek ya da Kuveyt ziyaret vizesine başvurmak içinevize@eagvs.com adresine mail atabilir, 0 (212) 963 28 10 numaralı telefondan çağrı merkezimizle görüşebilir ya da şubelerimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

Kuveyt Vizesi - Bize Ulaşın

Kuveyt ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES