x
Kuveyt

Vize İşlemleri

Kuveyt

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 23

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Kuveyt Vize Başvuru, İzmir

Değerli ziyaretçilerimiz, bu sayfa EuroAsia Global Visa Services İzmir şubesi adına hazırlanmış olup, sizleri bilgilendirmek amaçlıdır. 2023 yılı için yenilenmiş prosedürler, vize başvuru ücreti, gerekli belgeler ve daha fazlasıyla ilgili bilgileri sayfamızın devamında bulabilirsiniz. Başvurunuzu hemen yapmak veya başvuru ücretiyle ilgili detaylı bilgi alabilmek için bizlere evize@eagvs.com e-posta adresinden ve +90 (212) 963 50 23 telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.

İzmir’in Buca, Karabağlar, Bornova, Konak, Karşıyaka, Bayraklı, Çiğli, Torbalı, Menemen, Gaziemir, Ödemiş, Kemalpaşa, Bergama, Aliağa, Menderes, Tire, Balçova, Urla, Narlıdere, Dikili, Kiraz, Seferihisar, Çeşme, Bayındır, Selçuk, Foça, Güzelbahçe, Kınık, Beydağ, Karaburun gibi tüm ilçeleri ve ayrıca Manisa, Aydın, Muğla gibi çevredeki şehirlerden yapacağınız Kuveyt vizesi başvurularınız için siz değerli ziyaretçilerimize yardımcı olmaktayız.

Kuveyt Vizesi Kimler İçin Gereklidir?

Kuveyt vize başvuruları, kısa süreli vizeler için e-vize adı verilen bir elektronik sistemle yapılır. Alınan bu elektronik vize sayesinde kişiler, Kuveyt’e giriş yapabilir. Fakat çoğu vize türünde olduğu gibi Kuveyt’te de vize muafiyeti geçerlidir. Bazı tip pasaportlar Kuveyt’e giriş yapmak için vize başvurusu yapmakla yükümlü değildir. Bu belirtilecek tip pasaportlar diplomatik (Siyah), hizmet (Gri) ve hususi (Yeşil) pasaport kategorileridir. Belirtilen pasaportların sahipleri Kuveyt’e yapacakları kısa süreli seyahatlerde ülkeye vizesiz giriş yapabilme şansına sahiptir. Bu muafiyet durumu için tek bir koşul bulunmaktadır. Toplam altı aylık bir periyod içinde Kuveyt’te en fazla 90 gün vizesiz bulunabilinmektedir.

Öte yandan umuma mahsus (Bordo) pasaport sahipleri turistlik, ticari, aile ziyareti kategorilerinde yapacakları tüm seyahatler için kalınacak süre fark etmeksizin vize almak mecburiyetindedirler.

Kuveyt E-Vize Nasıl Alınır? İzmir

Kuveyt vizesi almak e-vize sistemi sayesinde kolaylaşmış olsa da yapılacak herhangi bir hata vize başvurunuzun reddedilmesi ile sonuçlanabilir. Bu sebeple sizlere sorunsuz bir başvuru için yardımcı olmaktayız. Vize başvurunuzu hızlıca gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey pasaportunuzun vize sayfaları ve kişisel bilgilerin yer aldığı kısmının görüntüsünü bizlerle paylaşmak ve e-vize sistemine tanımlanması gereken bilgileri danışmanımıza iletmektir. Daha sonrasında sizlerin verdiği bilgiler ışığında danışmanımız başvurunuzu Kuveyt göçmenlik bürosu resmi web sitesinde yer alan e-vize başvuru sistemine tanımlar.

Kuveyt’e vize başvurularında değerlendirme ve sonuçlandırma konusunda yetkili tek birim Kuveyt göçmenlik bürosudur. Ankara Kuveyt Büyükelçiliği ve İstanbul Kuveyt Başkonsolosluğu e-vize başvurularını değerlendirmemektedir.

Kuveyt vizesine başvuru için gerekli belge sadece pasaportunuzdur. Pasaporttan farklı bir evrak veya belgeye gerek bulunmamaktadır. Dikkat edilmesi gereken tek durum sahip olduğunuz pasaportun yaptığınız vize başvurusunda talep edilen vize geçerlilik tarihinin sonunda itibaren minimum 6 ay daha geçerliliğini koruyor olmasıdır. Pasaport geçerlilik süresine dikkat edilmemesi halinde başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.              

Kuveyt Vizesi Başvuru Ücreti, İzmir

Kuveyt vizesi başvuru ücreti alacağınız vize danışmanlığı ve başvurularınızın sizin adınıza yapılması gibi işlemlerin tümü dahilinde sadece 36 Euro'dur. Bu ücrete ek olarak ödenmesi gereken herhangi bir konsolosluk vize başvuru harcı söz konusu değildir. Kuveyt vize başvurusunda konsolosluk harcının olmamasının sebebi başvurunun konsolosluklar tarafından alınmaması, Kuveyt göçmenlik ofisi tarafından değerlendirmeye alınmasıdır. 

Kuveyt Vize Başvuru Reddi, İzmir

E-vize sistemi ile yapılan başvuruların göçmenlik ofisi tarafından reddedilmesi durumunda başvuru sahiplerinin yeniden bir başvuru hazırlaması mümkündür. Önceki başvurunun reddedilmesi bir sonraki başvuruyu etkilememektedir. Başvuruların reddedilmesine sebep olan en önemli etkenlerden biri pasaport görüntüsünün okunaksız pasaportun kendisinin geçerlilik tarihi gerekenden az ve sunulmuş diğer bilgilerin kişinin güncel durumuna uymuyor olmasıdır. Bu gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamanız için EAGVS İzmir şubesi olarak tüm Kuveyt vizesi başvurularınızda sizlere güvenli ve doğru bir başvuru hizmeti sunmaktayız.

Kuveyt E-Vize Başvurusu ne zaman Sonuçlanır? İzmir

Kuveyt E-vize başvurusu için gerekli tüm adımların birer birer tamamlanmasının ardından yetkili danışmanımız sizin için başvurunuzu en uygun hale getirerek sisteme yükler. Bunun sonrasında başvuru Kuveyt göçmenlik ofisi yetkilileri tarafından inceleme ve değerlendirmeye alınır. E-vize başvuru sisteminde başvuru yoğunluğu söz konusuysa karar süreci uzayabilir. Fakat bu nadir görülen bir durumdur. Genel olarak Kuveyt vizesi başvurusu 1 ila 3 iş günü içerisinde sonuçlanır. Vize başvuru şayet onaylanmışsa başvuru sahibine bilgilendirme e-postası, içerisinde barkotlu bir vize ile gönderilir.

İzmir ve çevre illerimizden Kuveyt vizesi başvurusunda bulunmak için evize@eagvs.com adresine mail atabilir, +90 (212) 963 50 23 numaralı telefondan ofisimizi arayabilirsiniz.

Kuveyt Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Kuveyt ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.