x
Kuveyt

Vize İşlemleri

Kuveyt

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 23

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

evize@eagvs.com

Kuveyt Vize Başvuru , Gaziantep

Değerli ziyaretçimiz, Gaziantep şubemiz tarafından sunulan Kuveyt Vize hizmetine dair detayların aktarıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Gaziantep şubemiz Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkamil ve Yavuzeli ilçelerimiz olmak üzere tüm şehrimize ek olarak, Kahramanmaraş, Adıyaman, Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Osmaniye, Malatya ve Elazığ gibi çevre illerimize de hizmet sunmaktadır.

Sayfamızın devamında Kuveyt’e vize gerekir mi? Kuveyt vizesi nasıl alınır? Hangi belgeler gerekir? Kaç günde çıkar ve ücreti nedir? Gibi sorularınıza 2023 yılı güncel bilgileri referans alarak yanıt vermeye çalışacağız. Aklınıza gelen fakat yanıt bulmakta zorlandığınız sorular için bize +90 (212) 963 50 23 numaralı telefondan ya da evize@eagvs.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Vizesi Kimlere Gerekir? Gaziantep

Karşılıklı vize anlaşmaları uyarınca Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaportları olan Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri Kuveyt’e vize almadan seyahat edebilirler. Umuma mahsus olarak adlandırılan bordo pasaport sahiplerinin ise ülkeye giriş yapabilmek için Kuveyt vizesi almaları gerekir.

Kısa süreli vizeler kategorisinde değerlendirilen ve şirketimizce alınabilen vize türlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Vize başvurunuzun hangi kategoride değerlendirileceğinden emin olamıyorsanız bizimle iletişime geçebilir, Kuveyt Çalışma İzni ve Kuveyt Aile Birleşimi gibi ulusal izler için Kuveyt temsilcileri olan Kuveyt Ankara Büyükelçiliği ya da Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu ile iletişeme geçebilirsiniz.

Kuveyt E-Vizesine Başvuru Nasıl Yapılır? Gaziantep

Kuveyt vizesi klasik vizelerden farklı olarak pasaporta basılmaz. Barkotlu, üzerinde vize bilgileri bulunan PDF formatında oluşan bir belge şeklindedir. Tüm süreç elektronik ortamlarda ilerletilir. Bu nedenle herhangi bir koşulda şahsen gelmeniz ya da parmak izi vermeniz gerekmez. Gerekli olan belgeleri mail ortamında bize ulaştırmanız ve Kuveyt vize ücretini ödemeniz başvurunuzun tamamlanması için yeterlidir.

Uzmanlarımız aynı gün başvurunuzun girişlerini yaparak evraklarınızı sisteme yüklerler. Ardından Kuveyt Göçmenlik Ofisinin sistemine gönderilen vize talepleri uzmanlarımızca anlık olarak kontrol edilir. Hızlı ve zahmetsizce Kuveyt vizesi edinmek için yolcumuzun yapması gereken tek şey, gerekli evrakları mail atmaktan ibarettir.

Başvurunun sonuçlanmasının ardından 30 günlük geçerliliği bulunan Kuveyt vizesi, ülkeye giriş yapılmasının ardından 90 günlük konaklama olanağı tanır. Tek girişli olarak düzenlenen vize, ülkeye ilk girişte geçerliliğini yitirir. Bu nedenle 30 gün içerisinde yeniden Kuveyt’e giriş yapmak isterseniz, yeniden vize almanız gerekir.

Kuveyt E-Vizesi İçin Gerekli Evraklar, Gaziantep

Kuveyt vizesine sahip olmak için gereken tek evrak, son 10 yıl içinde alınmış ve en az 6 ay geçerliliğe sahip pasaportunuza ait taratılmış görüntüdür. Pasaportunuzun resimli sayfası olan 2.sayfasının renkli ve okunaklı olarak fotoğraflanması ya da taratılması yeterli olmaktadır.

Banka hesabı, seyahat sigortası, mesleki belgeler ya da şirket evrakları gibi standart görülen evrakların hiçbirisi, Kuveyt Elektronik Vizesi için gerekmez.

Kuveyt E-Vize Ücreti, Gaziantep

Kuveyt vize ücreti için konsolosluk harcı, konfirmasyon bedeli gibi ücretler söz konusu değildir. Bu nedenle vize ücreti, sadece danışmanlık bedelimiz olan 36 Euro'dur. Vize ücretini dilerseniz TL, dilerseniz döviz cinsinden transfer edebilir, ödeme için kredi kartı kullanabilir ya da elden tamamlayabilirsiniz.

Grup olarak yapılacak başvurular için özel fiyatlandırma talep edebilir, uzmanlarımızda görüşmeler yapabilirsiniz.

Kuveyt E-Vizesi Kaç Günde Çıkar? Gaziantep

Elektronik vizeler operasyon sürecini önemli oranda kısaltırlar. Kuveyt için de bu avantajlar söz konusu olduğunuz vize başvurular oldukça hızlı neticelenir. Kuveyt vizesinin çıkış süresi genellikle 24 saati aşmaz. Nadiren yaşanan yoğunluk ya da sistemsel sorunlar nedenliyle bu sürenin 3 iş gününe kadar çıkması da olasıdır. Vizenin geçerlilik süresinin 30 gün olması nedeniyle, gecikme ya da zaman aşımı yaşanmaması için yolcularımızın seyahatlerinden 1 hafta öncesinde başvuru yapmalarını öneriyoruz.

Gaziantep şubemizle iletişim kurarak Kuveyt Vize Başvurusu gerçekleştirmek için +90 (212) 963 50 23 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da evize@eagvs.com adresimize mail atabilirsiniz.

Kuveyt Vizesi Gaziantep

Kuveyt ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.