x
Kuveyt

Vize İşlemleri

Kuveyt

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 23

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

evize@eagvs.com

Kuveyt Vize Başvuru, İstanbul

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services İstanbul şubesi sayfamıza hoş geldiniz.

Sizleri Kuveyt vize başvurusu hakkında detaylı, güncel ve en doğru bilgilerle aydınlatmayı amaçladığımız bu sayfamızda Kuveyt e-vize hakkında aradığınız tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. EAGVS ailesi İstanbul şubesi olarak güncel 2023 e-vize başvurusu için gerekli bilgilerin tümünü sizler için derledik. Sayfamızın devamında bulabileceğiniz bu bilgileri okuduktan sonra, şayet aklınızda takılan sorular olursa ya da başvuru sürecinizi derhal başlatmak isterseniz, evize@eagvs.com e-posta adresimize mail atabilirsiniz. Ayrıca +90 (212) 963 50 23 telefon numarasından şubemize ulaşabilirsiniz.

İstanbul EAGVS olarak İstanbul’un tüm ilçelerinden ve bu ilçelere ek olarak Kocaeli, Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Yalova şehirlerinden yapacağınız Kuveyt vize başvurularınızda sizlere hizmet vermekteyiz.

Kuveyt E-Vizesi, İstanbul

Öncelikle sizler için e-vize sistemini tanımlayalım. E-vize, ülkelerin resmi web sitelerinde oluşturdukları bir internet sistemi üzerinden vize başvurusu yapılması amacıyla tasarlanmış bir sistemdir. Kuveyt Göçmenlik Ofisi, vize alarak ülkelerine gelmek isteyen vatandaşlar için e-vize sistemi sayesinde bir kolaylık sunmuştur. Kuveyt e-vize başvurusu, sisteme pasaport görüntüsü tanıtılarak ve talep edilen bilgiler sisteme girilerek yapılmaktadır. EAGVS olarak, sizin adınıza bu adımları tanımlayarak size kolay ve sorunsuz bir vize başvuru işlemi sunmayı amaçlıyoruz.

E-vize başvurusu yapıldıktan Kuveyt’teki Göçmenlik Ofisi başvuruyu değerlendirmektedir. Şayet başvuru onaylanırsa vize, sahibine e-posta şeklinde gönderilmektedir.

Kuveyt Vizesi Kimler İçin Gereklidir? İstanbul

Vize başvuru işlemlerinde, bazı koşullara bağlı olarak muafiyet uygulanmaktadır. Kuveyt vize başvurularında da ticari, turistik ve aile, akraba, arkadaş ziyareti kategorilerinde bu muafiyet durumu geçerlidir. Bazı pasaport türü sahipleri, Kuveyt’e kısa süreli ziyaret yapılan durumlarda vize başvurusundan muaftırlar. Hizmet pasaportu (gri), diplomatik pasaport (siyah) ve hususi pasaport (yeşil) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 6 aylık bir zaman dilimi içerisinde maksimum 3 ay Kuveyt’te bulunacak şekilde yapacakları gezilerde vize almaktan muaf tutulurlar. Diğer taraftan Umuma Mahsus pasaport (bordo) sahipleri, kısa veya uzun süre fark etmeksizin yapacakları her Kuveyt seyahatinde vize almak zorundadırlar.

Kuveyt Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler, İstanbul

Kuveyt için yapılan vize başvuruları, internet sistemi üzerinden yetkili değerlendirme birimine iletilir. Bu yetkili birim, Kuveyt Göçmenlik Ofisi’dir. Göçmenlik ofisi, başvuru sahiplerinden, kişisel bilgilere ek olarak yalnızca pasaport görüntüsü talep etmektedir. Pasaportun kişisel bilgileri ve sahip olunan vizeleri içeren sayfalarının görüntüleri tarayıcıdan geçirilerek bilgisayara aktarılır. Bu pasaportun, başvurusu yapılan Kuveyt vizesinin öngörülen geçerlilik dolum tarihi itibariyle en az 6 ay daha geçerli olması, başvurunun onaylanması için son derece önemli bir şarttır. Ayrıca sistem üzerine girilen kişisel bilgilerin güncel nitelikte olması da başvurunun sorunsuz şekilde onaylanmasını tetikleyecek bir faktördür.

Hızlı ve zahmetsiz bir şekilde Kuveyt vizesi başvurusunda bulunmak için EAGVS İstanbul şubesi yetkililerimizle görüşerek pasaport görüntünüzü ve bilgilerinizi paylaşarak, başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Kuveyt Vizesi Başvuru Ücreti, İstanbul

Kuveyt Ankara Büyükelçiliği, Kuveyt e-vize başvurularını kabul etmemektedir. Aynı şekilde İstanbul Kuveyt Başkonsolosluğu da Türk vatandaşlarının vize işlemleriyle ilgili yetki sahibi olmadığından, Kuveyt vizelerinde ödenmesi gereken bir konsolosluk başvuru ücreti bulunmamaktadır. Kuveyt Göçmenlik Ofisi tarafından incelenen ve karara bağlan başvurularda, talep edilen bir başvuru harcı bulunmaz. Bu nedenden ötürü başvurularınız için ödenmesi gerekli olan yalnızca bir danışmanlık ücreti bulunur. Bu ücret, alacağınız tüm hizmetleri kapsayacak şekilde yalnızca 150 TL’dir.

Kuveyt Vize Başvuruları Sonuçlanma Süresi, İstanbul

Vize başvurusu yaparken izleyeceğiniz ilk adım, size hizmet sunacak danışmanımız eşliğinde seyahat amacınızı belirlemektir. Ardından başvuru için gereken bilgileri ve pasaportunuzu danışmanımıza iletmenizle birlikte, sizin adınıza başvuru sistemine girilerek başvurunuz tamamlanır. Bu kısa sürecek işlemin ardından başvurunun yetkililer tarafından incelenmesi yaklaşık 1-3 gün sürecek ve daha sonrasında vize başvurusu karara bağlanarak sonuç, sizlere iletilecektir. E-posta şeklinde alacağınız Kuveyt vizesi, kısa süreli vize kategorisine girmektedir.

Başvuru işlemlerinizi hemen başlatmak için +90 (212) 963 50 23 telefon numarasını arayabilir, evize@eagvs.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Kuveyt Vizesi İstanbul

Kuveyt ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';