x
Kuveyt

Vize İşlemleri

Kuveyt

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 69

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

Antalya@eagvs.com

Kuveyt Vize Başvuru , Antalya

Değerli ziyaretçimiz, Antalya şubemiz tarafından verilen Kuveyt Vizesi danışmanlık hizmetine dair bilgilendirmeleri içeren sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın içeriğinde Antalya ve çevre illerde ikamet eden yolcularımızın Kuveyt Vizesi işlemleri için ihtiyaç duydukları temel bilgiler olan, vize için gerekli belgeler nelerdir? Vize kaç günde çıkar? Kimler için Kuveyt vizesi gerekir? Vizenin toplam maliyeti nedir gibi bilgileri iletiyor olacağız.

Doğrudan telefon ile Antalya şubemize ulaşmak için +90 (242) 255 01 69 numarasını arayabilir, ya da evize@eagvs.com adresine mail atabilirsiniz.

Kuveyt elektronik vizesi klasik vizelere gibi pasaporta işlenmez. Vize bilgilerini içeren özel bir doküman olarak düzenlenen Kuveyt vizesi, düzenlendiği tarihten itibaren 30 gün boyunca geçerlidir ve 90 günlük konaklama imkanı tanır. Vize başvurularını değerlendirme sorumluluğu ise Kuveyt Ankara Büyükelçiliği ya da Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğunun değil, doğrundan Kuveyt Göçmenlik Ofisindedir. Bu nedenle yapılan olan başvurular ve itirazlar doğrudan bu makama iletilmelidir.

Kuveyt Vizesi Kimlere Gerekir? Antalya

Yapılan muafiyet anlaşması uyarında resmi pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kuveyt’e yapacakları 90 günü aşmayan yolculuklar için vizeden muaf tutulurken, bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının ise seyahat için vize almaları gerekir. İhtiyaç duyulan vize sınır kapılarında alınabildiği gibi, kapıda sorun yaşamak istemeyen yolcularımız için hızlıca seyahat öncesinde de edinebilir.

Kuveyt kısa süreli vize kategorisinde değerlendirilen vize türlerini aşağıda bulabilir, seyahatinize dair ek bilgileri paylaşmak için uzmanlarımızla iletişim kurabilirsiniz.

Uzun süreli vizeler olarak nitelenen ve aile birleşimi ya da çalışma izni gibi konuları kapsayan ulusal vizeler için ise yolcularımızın doğrudan Ankara Kuveyt Büyükelçiliği ya da İstanbul Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu ile iletişim kurmaları gerekir.

Kuveyt E-Vizesine Başvuru Nasıl Yapılır? Antalya

Kuveyt vizesi, online vizeler kategorisinde girdiğinden herhangi bir randevu ya da parmak izi verilmesi gerekmez. Vize pasaporta uygulanmadığı için dünyanın neresinde olunursa olursun kısıtlama olmaksızın başvuru yapma olanağı mevcuttur.

Kuveyt vizesine başvurmak için yapılmasını gereken tek gerekli olan belgelerin evize@eagvs.com adresine mail atılması ve vize ücretinin ödenmesinden ibarettir. Geriye kalan işlemlerin tamamı uzmanlarımız tarafından tamamlanır ve vizeniz mail ortamında sizlere iletilir.

Kuveyt E-Vizesi İçin Gerekli Evraklar, Antalya

İki ülke arasında yapılan anlaşmalar uyarınca Kuveyt vize süreçleri kolaylaştırılmış ve evrakları minimize edilmiştir. Bu kapsamda ihtiyaç duyulan tek belge son 10 yıl içerisinde alınmış ve en az 6 ay geçerliliğe sahip pasaportunuza ait renkli taratılmış görüntüdür.Bu görüntünün evize@eagvs.com adresine mail atılması başvurunun yapılması ve hızla vizenizin edinilmesi için yeterlidir.

Bunların dışında diğer vize türlerinde olduğu gibi banka dökümü, çalışma ve şirket belgeleri, seyahat sigortası, otel ya da uçak rezervasyonları gibi hiçbir belge başvurunuz için geremez.

Kuveyt E-Vize Ücreti, Antalya

Kuveyt vizesi için herhangi bir konsolosluk harcı ya da konfirmasyon bedeli gibi ücretler söz konusu değildir. Bu nedenle vize ücreti sadece danışmanlık bedelinden oluşan 150 TL+KDV’dir. Bu ücretin haricinde herhangi aşamada ek bir ücret ödemeniz gerekmez.

Kuveyt E-Vizesi Kaç Günde Çıkar? Antalya

Kuveyt elektronik vizesi en hızlı çıkan vizelerden biridir. Çoğunlukla ilk 24 saat içerisinde sonuçlanmakla birlikte, istisnai durumlarda bu süre 3 iş gününe kadar uzayabilir. Yolcularıızın herhangi bir sorun ile karşılaşmadan yolculuklarını gerçekleştirebilmeleri için seyahatten 1 hafta öncesinde vize başvurusunun yapılmış olmasını öneriyoruz.

Zaman kaybetmeden zahmetsizce Kuveyt vizesine başvurmak ve detaylı bilgi almak için 0 342 255 50 25 numaralı telefondan bize ulaşabilir, evize@eagvs.com adresine mail atabilirsiniz.

Kuveyt Vizesi Antalya

Kuveyt ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.