x
Kısa süreli Kuveyt vizesi ile ülkede 30 gün konaklama hakkına sahip olursunuz.

Kuveyt Vizesi İle Konaklama Hakkı

Kısa süreli Kuveyt vizesi ile ülkede 30 gün konaklama hakkına sahip olursunuz.

Ticari amaçlarla yapacağınız Kuveyt seyahatlerinize ilişkin vizenizi, Kuveyt vatandaşı ve ülkede ikamet eden kişiler aracılığı ile almanız tavsiye edilir.

Kuveyt Ticari Vize Başvurusu İçin Öneriler

Ticari amaçlarla yapacağınız Kuveyt seyahatlerinize ilişkin vizenizi, Kuveyt vatandaşı ve ülkede ikamet eden kişiler aracılığı ile almanız tavsiye edilir.

Kolaylaştırılmış Kuveyt Vize Başvurusu

Kuveyt vize başvuru işlemlerinize dair sorularınız için +90 212 963 03 43 nolu hattımınızdan yetkilerimizi arayabilir veya help@eagvs.com e-posta hesabımıza görüşlerinizi yazabilirsiniz.

 

Kuveyt Vize İşlemleri

Değerli ziyaretçilerimiz,

Euroasia Global Visa Services’e Hoş geldiniz…

 

Kuveyt Vizesi Nasıl Alınır?

Kuveyt vize işlemlerini değerlendirme ve karara bağlama yetkisi Ankara’daki Kuveyt Büyükelçiliği ve İstanbul’daki Kuveyt Başkonsolosluğu’ndadır. Euroasia Global Visa Services alanında uzman yetkilileriyle Kuveyt Vize işlemleriyle ilgili hizmet vermektedir. Kuveyt’e turistik, ticari ve aile ziyareti amacıyla seyahat gerçekleştirmek isterseniz yapmanız gereken şey help@eagvs.com adresimize mail göndererek yetkilimizden Kuveyt vizesi için hazırlamanız gereken evrakların listesini öğrenmektir. Evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırladıktan sonra ikamet ettiğiniz şehre en yakın Eagvs ofisimize belgelerinizi kargo yoluyla ulaştırabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services’in İstanbul, İzmir, Ankara, Edirne, Tekirdağ, Bursa, Antalya ve Gaziantep’te ofisleri bulunmaktadır. Evraklarınız yetkilimizin eline ulaşır ulaşmaz belgelerinizin kontrollerini yapıp, eksik evraklarınız varsa sizi bilgilendireceklerdir. Evraklarınız tamamlandığında ise Kuveyt temsilciliklerinden randevunuzu alıp sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştireceklerdir. Kuveyt vizeniz onaylandığında ise vizenizi teslim alıp belirtmiş olduğunuz adresinize kargo aracılığıyla ulaştıracakladır. Kuveyt vize işlemleriyle ilgili merak ettiğiniz tüm soruları yetkililerimize çekinmeden sorabilirsiniz.

 

Kuveyt Vizesi Ankara

Kuveyt Vize işlemlerini değerlendirme yetkisi olan temsilciliklerden biri Ankara’daki Kuveyt Büyükelçiliği’dir. Bu temsilciliğin yetki alanı sınırı yoktur. Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ediyor olursanız (Ankara, Adana, Adıyaman, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Erzurum, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Hatay, Hakkari, Kars, Kırklareli, Kastamonu, Mardin, Muş, Niğde, Nevşehir, Sivas, Samsun, Rize, Van, Trabzon, Zonguldak) evraklarınızı Ankara’daki Eagvs ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınızı kontrol edip, şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirecektir. Kuveyt vizesi 2019 güncel evrak listesini istemek için Eagvs ofislerimizi arayabilir ya da mail gönderebilirsiniz.

Kuveyt Vizesi İstanbul

Kuveyt vize başvurularını değerlendirme yetkisi olan bir başka temsilcilikte İstanbul’daki Kuveyt Başkonsolosluğu’dur. İstanbul ve çevre illerde (Çanakkale, Bolu, Bursa, Yalova, Düzce, Sakarya, Kocaeli, İzmit) yaşıyorsanız ve Kuveyt vizesine başvuru yapmak istiyorsanız evraklarınızı İstanbul’daki Euroasia Global Visa Services ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimiz randevunuzu alarak sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirecektir. Vizeniz onaylandıktan sonra pasaportunuzu adresinize gönderecektir.

Kuveyt Vizesi İzmir

Kuveyt Vizesi’ne İzmir, Manisa, Muğla, Balıkesir, Burdur, Denizli gibi illerde ikamet ediyor ve Kuveyt Vizesine başvuru yapmak istiyorsanız Kuveyt vize evraklarınızı İzmir’deki Eagvs ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimizle iletişime geçmek ve 2018 güncel evrak listesini istemek için help@eagvs.com adresimize mail gönderebilir ya da ofisimizi arayabilirsiniz.

Kuveyt Vize Başvuru Formu

Kuveyt Vize işlemlerinin ilk aşaması Kuveyt Vize Başvuru Formunun doldurulmasıdır. Bu form, vize yetkililerinin başvuru sahibi hakkında bilgi edinmesini sağladığından formdaki soruları eksiksiz ve doğru bir şekilde cevaplamalınız. Formda verdiğiniz bilgilerin eksik ve yanlış olması durumunda vizenizin olumsuz sonuçlanabileceğini unutmayınız. Kuveyt Vize Başvuru Formunu İngilizce, büyük harflerle, tükenmez kalemle ve okunaklı bir şekilde doldurmalısınız. Formda, adınız, soyadınız, yaşınız, cinsiyetiniz, uyruğunuz gibi kişisel soruların yanı sıra, pasaport numaranız, seyahat tarihiniz, seyahat amacınız gibi sorular sorulmaktadır. Bu soruları eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra, ilgili bölüme fotoğrafınızı yapıştırıp, imzanızı atarak formu başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz.

Kuveyt Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Kuveyt vizesi için hazırlanması gereken evraklar vize türüne, süresine, giriş sayısına ve başvuru sahibinin mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir.

 Kuveyt Vizesi şu şekilde kategorize edilmektedir.

Turistik Vize

Ticari Vize

Aile Ziyaret Vizesi

Çalışma Vizesi

Transit Vize

Kuveyt vize evraklarıyla ilgili detaylı bilgiyi yazımızın devamında okuyabilirsiniz. Seyahat amacınıza karara verdikten sonra kişisel durumunuza göre hazırlamanız gereken güncel evrak listesiniz Euroasia Global Visa Services ofisimizi arayarak ya da yetkililerimize mail göndererek isteyebilirsiniz.

Kısa süreli Kuveyt vize başvurusu en az 1 yıl geçerliliği ve en az 2 boş sayfası olan pasaportunuz,  Kuveyt vize başvuru formunuz, 2 adet güncel tarihli fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi sunmalısınız. Kuveyt ticari vize başvurularında Kuveytli bir sponsorun seyahat edecek kişi adına bir Davet Mektubu göndermesi gerekmektedir. Başvuru sahibi çalışan ise şirket antetli kağıdına İngilizce yazılmış, seyahat amacı, seyahat tarihleri ve seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını açıklayan bir vize talep dilekçesi yazılmalıdır. Bu vize talep dilekçesinde şirket yetkilisinin kaşe ve imzası yer almalıdır. Kuveyt vize başvurusunda bulunan kişi şirket sahibi ise konsolosluğa hitaben şirket antetli kağıdına, ticari faaliyetleri ve seyahat amacını anlatan bir dilekçe sunmalıdır. Ziyaret vizeleri, oteller, Kuveytli şahıs veya firma ya da Kuveyt’teki aile yakını aracılığıyla alınabilmektedir. Kuveyt’te yaşayan akraba bir başvuru formu ve güvenlik formu doldurmalıdır. Başvuru sahibinin pasaport fotokopisi, Kuveyt’teki akrabanın nüfus cüzdanı, çalışma izni, gelir belgesi ve akrabalığını ibraz eden belgeleri göndermeli ve bu belgeler Kuveyt Büyükelçiliği veya Kuveyt Başkonsolosluğu’na sunulmalıdır.

Kuveyt’e çalışmak amacıyla giden Türk vatandaşları içinse başka bir vize prosedürü vardır. Bu kişilerin öncelikle Kuveyt’te bulunan bir kişiyle irtibata geçmesi gerekir. Bu kişi başvuru sahibinin pasaport fotokopisiyle Kuveyt İçişleri Bakanlığı’na başvurarak vize onayı almalı. Vize örneğini başvuru sahibine göndermeli. Başvuru sahibi bu vize Kuveyt’e giriş yaparken vizenin aslını temin eder. Çalışma vizesi başvurularında ayrıca şu belgeler istenmektedir. 1 yıl geçerliliği olan pasaport, iki adet fotoğraf, çalışma izni, bulaşıcı hastalığı olup olmadığına dair sağlık testi, Adli Sicil Kaydı ve vize ücreti.

Bu arada Kuveyt vize başvurusu sırasında vize yetkilisi gerekli görürse ek evrak talep edebilir veya başvuru sahibini görüşmeye çağırabilir.

 Kuveyt Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kuveyt vize başvuruları ortalama 3-5 iş günü içerisinde sonuca bağlanmaktadır. Ancak bu süre  sizin evraklarınızı eksiksiz sunmanıza, Kuveyt temsilciliklerinin resmi tatilleri ve yoğunluğuna bağlıdır. Kuveyt Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu resmi tatillerde hizmet vermediğinden başvurunuzu yapmadan önce Kuveyt resmi tatillerini Eagvs internet sitesinden ya da Büyükelçiliğin resmi internet sitesinden kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Bu arada Kuveyt vizenizin planladığınız tarihte elinizde olmasını isterseniz seyahat tarihinizden en az 15 gün önce başvuru yapmanızı öneririz.

 Kuveyt Vize Ücreti 2019

Kuveyt vize ücreti vize türüne, vize süresine ve vize giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Kuveyt seyahat amacınıza karar verdikten sonra Eagvs ofislerimizi arayarak vize ücretinizle ilgili bilgi alabilirsiniz. Yetkilimizin size göndereceği bilgilendirme mailindeki tutar; vize ücretiniz, konsolosluk harcınız ve bizim servis bedelimizi kapsamaktadır. Vize ücretinizi ofislerimize şahsen bırakabileceğiniz gibi banka hesap numaralarımıza da havale olarak gönderebilirsiniz. Vize ücretinizi yetkilimiz ödeyip dekontunuzu başvuru dosyanıza ekleyecektir.

Kuveyt Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kuveyt ziyaret etmek isteyenler 12 ay geçerli çok girişli vize alabilirler. Bu vize ile en çok 1 ay Kuveyt’te kalabilirler, bu sürenin sonunda Kuveyt’e giriş- çıkış yapmalıdırlar.
  • Kuveyt üzerinden diğer ülkelere geçiş yapacak kişiler özellikle de şoförler 7 günlük transit vize alabilmektedir. Transit vize başvuruları Kuveyt Büyükelçiliği ve Kuveyt Başkonsolosluğu’ndan yapılabilmektedir.
  • Kuveyt’e giriş sırasında aşı şartı aranmıyor. Ancak, bulaşıcı hastalıkları bulunan ülkelerden gelenlerin, ülkeye girişten itibaren bir kaç gün içerisinde tıbbi testlerden geçmelidir.
  • Kuveyt’e seyahat edeceklerin ülkeye giriş sırasında giriş formu doldurması ve kalacakları yeri bildirmeleri gerekir. Adres değişikliği yapacaklarsa da bunu 48 saat içerisinde göçmen bürosuna bildirmelidirler. 

 

daha fazla göster

Kuveyt ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Cevabı Görüntüle
N. gündüz 04/02/19, 19:48
kuveyte vize ne kadar
Cevabı Görüntüle
N. ozbek 06/12/18, 09:50
Kuveyt turistik seyahat vizesi nasıl alınır, Süreç nasıldır? Ücreti ne kadar?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES