x
Kuveyt

Vize İşlemleri

Kuveyt

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 23

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.00-18.00
Hafta Sonu: 10.00-14.00

Eposta

balikesir@eagvs.com

Kuveyt Vize Başvurusu, Balıkesir

Kuveyt vize başvurusu Balıkesir şubesi sayfamıza hoş geldiniz değerli ziyaretçimiz.

Sizler için birçok bilgiyi derlediğimiz bu sayfamızda, Kuveyt vizesi başvuru adımları, başvuru ücreti, koşullar, vize çıkış süresi gibi konularda güncel ve en doğru bilgileri bulabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services Balıkesir şubesi olarak sizlere sorunsuz bir vize başvuru süreci sunmak için buradayız. Sayfamızın ilerleyen kısımlarında, e-vize nedir, nasıl başvuru yapılır, kimler başvuruda bulunabilir gibi sorularınıza yanıtlar sunduk. 2023 yılı için hazırlanmış güncel başvuru koşullarını aşağıda bulabilirsiniz.

EAGVS Balıkesir şubesi olarak yalnızca Balıkesir değil, Burhaniye, Ayvalık, Bigadiç, Edremit, Bandırma, Altıeylül, Karesi, Susurluk, Balya, Manisa, Bursa, Kütahya ve Çanakkale illerimizde yaşayan vatandaşlarımız için de Kuveyt e-vize başvuru hizmeti sunmaktayız.

Sorularınızın cevabını hazırlamış olduğumuz bu sayfada bulabilir, farklı sorularınız için evize@eagvs.com e-posta adresine yazabilir, ya da +90 (212) 963 50 23 telefon numarasından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kuveyt Vize Başvurusunu Kimler Yapmalıdır? Balıkesir

Kuveyt e-vize başvurusu, Kuveyt’e turistik, ticari veya ziyaret amaçlarıyla yapılan ziyaretler için alınmaktadır. Kısa süreli vize kategorileri için geçerli olan bu uygulama Kuveyt’e giriş yapmak adına mecburidir. Kuveyt e-vizesi e-posta ile alınır. Yani, Elektronik bir barkod şeklinde olan bu vizenin alınması, T.C vatandaşları için zorunludur. Buna karşılık, çoğu ülke vizesinde olduğu gibi, Kuveyt vizesinde de “muafiyet” vardır. Diplomatik (siyah) pasaport, hizmet (gri) pasaport ve hususi (yeşil) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Kuveyt’e yapacakları kısa süreli seyahatlerinde, bazı koşulların sağlanması şartıyla, vize almaktan muaf tutulurlar. Toplamda 180 günlük bir periyod içinde, Kuveyt’te en fazla 90 gün kalacak biçimde yapılan seyahatlerde, belirtilmiş pasaport tipleri sahiplerine muafiyet uygulanmaktadır.

Kuveyt Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Balıkesir

Ticari, ziyaret ve turistik vize kategorilerinde başvuru yapmayı planlayan değerli ziyaretçilerimiz, başvurular Kuveyt Göçmenlik Ofisi tarafından hazırlanmış elektronik vize başvuru sistemi üzerinden yapılmakta ve onaylanan vizeler, sahibine bir e-posta yoluyla gönderilmektedir. Başvuru işlemi her ne kadar kolay olsa da, sisteme girilmesi gereken bilgiler güncel ve doğru olmalıdır. Başvuru yapabilmek için gerekli olan tek belge pasaporttur. Pasaport sayfalarının görüntüsü sisteme yüklenerek başvuru yapılmaktadır. Danışmanımızla gerekli bilgileri ve pasaportunuzun görüntüsünü paylaşmanız takdirinde, başvurunuz hızlı bir şekilde sizin adınıza sisteme girilmektedir. Sorunsuz ve hızlı bir başvuru yapmanız için çabalayan yetkili danışmanımız, vizenizin onaylanması durumunda sizi haberdar eder. Vize, sizlere e-posta yoluyla iletilir.

Kuveyt E-vize Gerekli Belgeler 2023, Balıkesir

Kuveyt vize başvurusu yapılırken, başvurular Kuveyt Göçmenlik Bürosu sistemine girilir. Bu sebeple yapılan başvuruları bu kurumun yetkilileri değerlendirir ve karara bağlar. Kuveyt Göçmenlik Bürosu tarafından vize başvuru için talep edilen tek belge, başvuru sahibinin pasaportunun sayfa görüntüleridir. İstenen bu sayfa görüntüleri, okunaklı şekilde taratılmalı ve bilgisayar ortamına aktarılarak sisteme yüklenmelidir. Pasaport geçerlilik süresi, öngörülen vize geçerlilik süresinden sonra 6 ay daha devam ediyor olmalıdır.

Kuveyt E-vize Başvuru Ücreti, Balıkesir

Ankara Kuveyt Büyükelçiliği ve İstanbul Kuveyt Başkonsolosluğu, Kuveyt’in Türkiye’de bulunan iki resmi dış temsilciliğidir. Buna karşın, bu iki kuruluş vize başvurusu alma, değerlendirme ve karar bağlama konusunda yetkili değildir. Vize başvuruları, Kuveyt’te bulunan Göçmenlik Ofisi tarafından değerlendirilir. Bu sebeple, başvurular için ödenmesi gereken bir konsolosluk harcı söz konusu değildir. Vize başvurularıyla, konsolosluklar ilgilenmemektedir. Başvuru yapabilmek için ödenmesi gereken ücret, 36 Euro'dur. Bu ücret dahilinde vize danışmanlığı, sizin adınıza başvuru yapılması ve daha birçok hizmet dahildir.

Kuveyt Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır? Balıkesir

E-vize başvurusu, sizlere sunduğumuz danışmanlık sayesinde son derece kolay ve pratik şekilde yapılır. Pasaport görüntünüzü bize iletmenizin ve kişisel bilgilerinizi paylaşmanızın ardından, danışmanımız sizler adına başvuru adımlarınızı tamamlar. Ardından başvuru dosyası, e-vize sistemine yüklenir ve Göçmenlik Ofisi’ne değerlendirilmeye sunulur. Bir aksaklık yaşanmaması halinde, başvurular 1 ile 3 gün içinde değerlendirilir ve karara bağlanır. Başvurunuzun onaylanması takdirinde vizeniz e-posta yoluyla size iletilir.

Başvurunuzu kolayca ve hemen başlatmak için bizlerle evize@eagvs.com üzerinden iletişime geçebilir, Kuveyt vize başvurusu konusunda bilgi almak için +90 (212) 963 50 23 telefon numaramızı arayailirsiniz.

Kuveyt Vizesi Başvurusu Balıkesir

Kuveyt ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.