x
Kuveyt

Vize İşlemleri

Kuveyt

Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu

Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu, Kuveyt’in Türkiye’de bulunan resmi dış temsilciliklerinden biridir. İlk olarak görevi, Türkiye’de ikamet eden Kuveyt vatandaşlarının menfaatlerini gözetmek, korumak ve omların konsolosluk işlemlerini tamamlamakta yardımcı olmaktır. Türkiye’de dünyaya gelen Kuveyt vatandaşı çocuklar için vatandaşlık belgesi temini, ölüm belgesi, nüfus cüzdanı yenileme, pasaport yenileme işlemleri, noter ve tasdik işlemleri, askerlik, adli konularda yardım ve vatandaşlarına bunun gibi birçok hizmet sunan Kuveyt Başkonsolosluğu, vize işlemlerini yürütmekle sorumlu değildir. Bilindiği üzere Kuveyt için vize başvuruları online bir sistem üzerinden alındığından, İstanbul Kuveyt Başkonsolosluğu, Türk vatandaşlarının Kuveyt vizesi işlemlerini almak ve karara bağlamak konusunda yetki sahibi değildir. Aynı zamanda İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye Kuveyt arası diplomatik ilişkilerde de söz hakkı olan bir temsilciliktir.

Türkiye’de bulunan Kuveyt vatandaşlarının sorunlarına yardım amacı taşıyan bu resmi temsilcilik, hafta içi her gün açıktır.

Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Kuveyt İstanbul Başkonsolosu: Mr Sheikh Fahad Salim S. N. Alsabah
Adres: Akat, Cebeci Cd. No:22, 34335 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: 0(212) 351 18 88
Fax: 0(212) 352 76 60
E-posta: consulatekuwaitistanbul@yahoo.com

Çalışma Saatleri

İstanbul Kuveyt Başkonsolosluğu, hafta içi her gün hizmet sunmaktadır. Hafta içi günleri saat 10.00’dan 16.00’ya kadar açık olan temsilcilik, vatandaşlarına tüm hizmetleri sağlamaktadır. Hafta sonu ve resmi tatillerde başkonsolosluk kapalı olacağından, hizmet vermemektedir.

Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu Hizmetleri

Pasaport İşlemleri: Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye’de ikamet eden vatandaşlarına pasaport işlemleri konusunda yardım sunmaktadır. Bu yardım kapsamında, eski, yıpranmış, okunaksız pasaportlar için yenileme, süresi dolmuş pasaportlar sebebiyle yeni pasaport temini bulunmaktadır.

Kimlik Kartı İşlemleri: Kuveyt vatandaşı olup Türkiye’de doğum yapan ailelerin bebekleri için yeni kimlik kartı teminini İstanbul Başkonsolosluğunda yapabilirler. Aynı zamanda eski, okunaksız ve yıpranmış kimliklerin yenilenme işlemi de burada yapılır.

Doğum Belgesi işlemleri: Ebeveynleri Kuveyt vatandaşı olan bir çocuk Türkiye’de dünyaya geldiğinde doğum kaydı, kimlik kartı alımı ve doğum belgesi temini Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğunda yapılmaktadır.

Ölüm Belgesi Temini: Türkiye’de oturum izni bulunan bir Kuveyt vatandaşının vefat etmesi durumunda gerekli işlemlerin yapılabilmesi adına ölüm belgesi, başkonsolosluktan temin edilebilir.

Noterlik İşlemleri: Kuveyt vatandaşlarının Türkiye’de yapacakları sözleşme, belge tescili, alım-satım işlemlerinde onay belgeleri tescili gibi belgelerin orijinaline uygun şekilde çoğaltılması, gerekli imzaların atılması işlemleri İstanbul Başkonsolosluğunda gerçekleştirilir.

Kuveyt ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';