x
Kuveyt

Vize İşlemleri

Kuveyt

Adres

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 23

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Kuveyt Vize Başvuru, Bursa

Kuveyt vize başvurusu Bursa sayfamıza hoş geldiniz.

Sevgili ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Bursa şubesi olarak sizleri bilgilendirmek amacıyla hazırladığımız bu sayfada, Kuveyt vizesi hakkındaki sorularınıza yanıt vermeyi amaçlıyoruz. 2023 yılı güncel bilgiler eşliğinde hazırladığımız bu yazımızda, Kuveyt e-vizesi nedir, e-vize başvurusu nasıl yapılır, başvuru için hazırlanması gereken evraklar nedir, başvuru süreci kaç günde tamamlanır gibi sorularınıza yanıt sunmayı amaçladık. EAGVS Bursa şubesi olarak pratik, güvenli ve sorunsuz bir başvuru süreci sağlamak adına sizlerin yanındayız.

Yıldırım, Gemlik, Gürsu, Büyükorhan, Harmancık, Osmangazi, Nilüfer, İnegöl, Kestel, İznik, Orhangazi, Yenişehir gibi ilçelerimizin tümü ve ek olarak Kütahya, Sakarya, Balıkesir, Bilecik, Kocaeli, Yalova illerinden yapacağınız vize başvurularınız için hizmet sunmaktayız.

Kuveyt e-vize başvurusu hakkında detaylı, güncel ve gerekli tüm bilgileri öğrenmek için evize@eagvs.com veya +90 (212) 963 50 23 telefon numarasından şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Kuveyt Vize Başvurusu Nasıl Alınır, Bursa

Kuveyt vize başvurusu, e-vize adı verilen bir sistem üzerinden yapılmaktadır. E-vize sistemi sayesinde tüm turistik, ticari ve aile ziyareti kategorilerindeki vize başvuruları internet üzerinden alınabilmektedir. E-vize başvuru sistemi, Kuveyt Göçmenlik Ofisi resmi web sitesi üzerine hazırlanmış bir başvuru sistemidir. Kuveyt Ankara Büyükelçiliği veya İstanbul Kuveyt Başkonsolosluğu’nun kısa süreli (ziyaret, turistik, ticari) vize başvuruları değerlendirme gibi bir yetkisi bulunmadığından, başvurular Göçmenlik Ofisi’nin e-vize sistemi üzerinden yapılır.

Başvuru için, pasaport sayfalarınızın görüntüsünü bize iletmeniz ve e-vize sistemine girilmesi gereken bilgilerinizi bizlerle paylaşmanız halinde başvurunuzu hızlı bir şekilde sizin adınıza yapabilir ve başvurunun sonuçlanması halinde vizenizi içeren e-postayı en kısa sürede sizlerle paylaşabiliriz.

Kimler Kuveyt Vizesi Başvurusu Yapmalı? Bursa

Kuveyt vizesi, ülkeye giriş için izin niteliği sağlayan bir belgedir. Ülkeye giriş yapmak isteyen Türk vatandaşları, bu belgeyi alabilmek için başvuru yapmalıdır. Bordo (umuma mahsus) pasaport hamili vatandaşlar, her tür Kuveyt seyahatleri için vize almak zorundadır. Öte yandan diplomatik pasaport, hizmet pasaportu ve hususi pasaport sahibi vatandaşlar vize muafiyeti kapsamında kısa süreli Kuveyt ziyaretlerinde vize almakla yükümlü tutulmazlar. Bu muafiyetten faydalanabilmek için yerine getirilmesi gereken tek koşul, 180 günlük bir zaman zarfı süresince Kuveyt’te maksimum 90 gün konaklama yapmak ve bu süreyi aşmamaktır.

Kuveyt Vizesi Başvuru Belgeleri 2023, Bursa

Kuveyt vize başvurusu, internet ortamında yapılır ve dolayısıyla hazırlanması gereken çok fazla belge yoktur. Yalnızca pasaport sayfalarınızın görüntüsü talep edilir. Okunaklı ve güncel bilgiler içeren pasaport sayfalarınızın görüntüsü taratılır ve bilgisayara aktarılır. Pasaport geçerlilik tarihinin seyahat sonrası 6 ay daha aktif olacak olması son derece önemlidir. E-vize başvurusu için kişinin adı, soyadı ve diğer kişisel bilgileri sisteme girilir. Daha sonra başvuru tamamlanır ve değerlendirilmek üzere sisteme sunulur. Bu adımları sizler adına kolaylaştırmak amacıyla danışanımız sizin adınıza tamamlamaktadır.

Kuveyt Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır? Bursa

Danışmanımız eşliğinde başvuru adımlarının tamamlanması ve başvurunun yüklenmesi işlemlerinin ardından, değerlendirme ve karara bağlanma süreci başlar. Kuveyt Göçmenlik Ofisi tarafınca incelenerek sonuçlandırılan vize başvuruları, genelde 1 ile 3 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Nadiren de olsa bazen şahsi yapılan başvurularda eksik ya da yanış bilgiler sunulması sebebiyle başvuru sahibinden gerekli düzeltmelerin yapılması talep edilir ve bu sebeple sonuçlanma süreci uzar. Ayrıca sistemde başvuru yoğunluğu bulunması da süreci uzatan etkenler arasındadır. EAGVS Bursa olarak, bu tarz sorunlarla karşılaşmamanız adına başvuru süreçlerinizin tümünde yanınızdayız.

Kuveyt E-Vize Ücreti Nedir? Bursa

Elektronik vize başvuruları, Kuveyt Göçmenlik Ofisi tarafından değerlendirilmektedir. Bu yetkili kuruluş, başvuru sahiplerinden ek bir ücret talep etmez. İstanbul Konsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu almadığından, ek bir konsolosluk ücreti söz konusu değildir. Kuveyt e-vize başvurusu için ödenmesi gereken ücret, vize danışmanlığı ve işlemlerin adınıza tamamlanması hizmetleri kapsamında sadece 36 Euro'dur.

Kuveyt vize başvurusu hakkında detaylı bilgi ya da hızlıca başvurunuzu başlatmak için evize@eagvs.com adresine e-posta atabilir veya +90 (212) 963 50 23 telefon numarasını arayabilirsiniz.

Bursa'dan Kuveyt Vize Başvurusu

Kuveyt ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';