x
Belçika

Vize İşlemleri

Belçika

Belçika Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Belçika’ya 90 güne kadar kalışlar için seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk Vatandaşları vizeye tabidirler. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahibi Türk Vatandaşları ise 180 gün içerisinde 90 güne kadar vizesiz Belçika’ya seyahat edebilirler. Başvuru sahiplerinin turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti amacı ile yapacakları seyahatleri için dosyalarında Belçika vize başvuru formu sunmaları gerekir. Belçika Vizesi için gerekli olan başvuru formu elektronik ortamda Belçika Dışişleri Bakanlığı sayfasından online olarak düzenlenir.  Başvuru formunda sorulan tüm soruların eksiksiz ve doğru olarak yanıtlanması gerekirken, yanlış veya eksik verilen bir bilgi sebebi ile başvuru sahibinin vize başvuru dosyası riske girer. Bu durum kişinin vize sonucunun olumsuz yönde çıkmasına neden olabilir.

belcika-vize-basvuru-formu-nasıl-doldurulur

Belçika Vize Başvuru formunun düzeltilebilir olmayışı ve elle yazılmıyor oluşu nedeni ile elçilik/konsolosluğa sunulmuş hali dikkate alınır, tamamlanmış ve barkod numarası alınmış Belçika vize başvuru formuna müdahale edilemez. Bu detaylar dikkate alındığında vize başvuru formunun küçümsenmeyecek bir öneme sahip olduğunu bilmenizi isteriz. Vize Başvuru dosyası birbirlerini tamamlayıcı niteliğe sahiptir. Belçika Vize Başvuru formunda yazılan bilgiler ile Belçika Vize Talep dilekçesinde yazılan bilgilerin, yapılan rezervasyonların ve hatta çalışan kişiler için kurumundan alınan izin yazılarının aynı bilgiyi içermesi gerekir. Seyahat tarihleri bir bütün olarak tüm evraklarda aynı olmalıdır. Belçika Vize Başvuru formunda yanlış beyan edilmiş bir seyahat tarihi, kişinin vizesinin yanlış tarihte basılmasına neden olabilir. Bu gibi durumlar geri dönüşü olmayan hatalara yol açar.

Belçika Vize Başvuru Formu doldurulurken; kişinin mesleki durumu, seyahat amacı, konaklama bilgileri, davet eden kişiye ait bilgiler, vatandaşlık ve oturum izni gibi kişisel bilgilerinin titiz bir şekilde yazıldığına dikkat edilmesi gerekir. Online olarak elektronik ortamda doldurulan vize başvuru formları için hata payı yoktur. Bu nedenle alanında uzman temsilcilerimizden danışmanlık hizmeti alarak gerekli dokümantasyon işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Uzman müşteri temsilcilerimiz sizin adınıza online başvuru formunuzun doldurulması, gidiş amacı ve mesleki durumunuza uygun olarak evraklarınızın düzenlenmesi, gerekli dilekçe, rezervasyon ve seyahat sağlık sigortası gibi hizmetlerin eksiksiz olarak tamamlanması için sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

Belçika Vize Başvuru Formu; İngilizce, Fransızca, Almanca veya Flamanca olarak doldurulabilir. Bu diller dışında doldurulan formlar kabul edilmemektedir. Bu nedenle bu bilgi bir formun doğru şekilde doldurulması için önemlidir. Formlar ücretsiz olarak ilgili site üzerinden doldurulur ve her Başvuru sahibi için ayrı ayrı doldurulması gerekir. Belçika Vize Başvuru Formu başvuru sahibi tarafından bizzat ıslak imzalı olmalıdır. Reşit olmayan 18 yaş altı bireyler için Belçika Vize Başvuru Formu her iki ebeveyn veya yasal vasisi tarafından bizzat imzalanmalıdır. İmzasız başvuru formları elçilik/konsolosluk tarafından kabul edilmemektedir.

Belçika Vize Başvuru Formunun doğru ve tam bir şekilde doldurulmasının ardından işlemin tamamlanması için başvuru formunun onaylanması gerekir. Onay sonrasında her başvuru sahibi için ayrı başvuru kodu ve referans numarası çıkar, bu kod sayesinde kişinin dosyası hakkında gerekli bilgilere ulaşılır. Online olarak doldurulması sebebi ile Belçika Vize Başvuru formu üzerinde elle düzeltme yapılamamaktadır. Bu nedenle formun tam ve doğru doldurulmuş olmasına dikkat etmeniz gerekir.

 

BELÇİKA VİZE BAŞVURU FORMU ÖRNEĞİ

 

Belçika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';