x
 • ABD Vize Başvurunuzda Dikkat Etmeniz Gerekenler

  ABD Vize Başvurunuzda Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Amerika Birleşik Devletleri'ne yapacağınız vize başvurunuzda nelere dikkat etmelisiniz? Konsolosluk başvurunuzu hangi kriterlere dayanarak değerlendirmektedir?

 • Hangi Meslek Sahibi Nasıl Başvuru Yapmalı?

  Hangi Meslek Sahibi Nasıl Başvuru Yapmalı?

  A.B.D. vizesine başvurmayı planlayan kişiler kendi mesleklerine uygun evrakları hazırlamalıdır. Euroasia uzmanları ile başvurunuzu doğru şekilde gerçekleştirin.

 • Seyahat Geçmişiniz Tek Başına Yeterli Değildir!

  Seyahat Geçmişiniz Tek Başına Yeterli Değildir!

  Amerika Birleşik Devletleri'ne yapacağınız vize başvurunuzda yurt dışı seyahat geçmişiniz değerlendirme kriterlerinden yalnızca biridir. Vize alabilmek için tüm kriterlerden artı puan almalısınız.

 • A.B.D. Vize Reddi Almamak İçin Dikkat!

  A.B.D. Vize Reddi Almamak İçin Dikkat!

  Doğru evrakları hazırladınız, peki ya DS-160 formunuz? Mülakatta sorulacak sorular?

Amerika Vizesi

Amerika Vizesi

Euroasia GVS Amerika Vizesi sayfamıza hoş geldiniz

Danışmanlarımız, rehberlerimiz ve operasyon ekibimiz tarafından hazırlanan ve başvuru öncesi mutlaka okunması gereken bilgileri bu yazımızda sizler için derledik.

Amerika Birleşik Devletleri ziyaret sebebiniz ne olursa olsun Amerika Vize işlemlerinizi tamamlamadan, onay almadan ve pasaportunuza bu vizeyi işletmeden seyahat etmeniz mümkün değildir. Bazı istisnai durumlar, özel statüler ve özellikler bu kuralın dışında tutularak vize muafiyeti tanınmıştır. Muafiyet durumunuz için ofisimiz danışmanlarına ulaşabilirsiniz.

Amerika hem stratejik durumu hem diplomatik önemi hem de dünyanın her yerinden göç alan bir özelliği olduğundan vize işlemleri konusunda son derece katı kuralları hayata geçirmiştir. Bu sebeple başvurunuza başlamadan önce yönergelerimizi dikkatle okuyarak ve mümkünse profesyonel yardım alarak Amerika Vize işlemlerinizi başlatmanızı tavsiye ederiz.

Amerika Vizesi işlemleri Nasıl Yapılır?

Amerika vize işlemleri kısa vadeli kategorilerde yapılacak başvuruları için öncelikle DS-160 olarak adlandırılan vize başvuru formunun doldurulmasını ön görmektedir. Diğer ülke başvurularında kullanılan vize formundan bir farkı yoktur. Sizin hakkınızda kişisel bilgi edinmek, seyahat nedeninizi saptayarak, vize kategorinizi belirlemek ve evrak listenizi bu forma dayanarak size iletmek için doldurulmakta bir nevi özgeçmişiniz olarak sayılmaktadır.

Belgedeki tüm soruların cevaplanması ve kategorinizin karşılığında talep edilen tüm evrakların dosyaya bu formla beraber teslim edilmesi zorunludur.

Euroasia GVS Amerika Vize İşlemleri danışmanlarımız tüm vize sürecini takip etmekte, dosyanız ABD Büyükelçiliği kural ve şartlarına göre hazırlamaktadır.

Amerika Vize İşlemleri Vize Kategorileri

Kısa süreli

 • Diplomatik ve Resmi Vizeler (A-G NATO)
 • İş (ticari), Turizm, Tıbbi Tedavi (B)
 • ABD’den Transit Geçiş (C)
 • Mürettebat Vizesi (D)
 • Tüccar / Yatırımcı Vizesi (E1/E2/E3)
 • Akademik Eğitim veya Dil Öğrencisi Vizeleri (F/M)
 • Mesleki veya Akademik Olmayan Eğitim Vizeleri (F/M)
 • Değişim Program vizeleri (J)
 • Geçici İşçi /Çalışma veya Staj Vizesi (H,L,O,P,Q,R)
 • Basın Mensubu ve Gazeteciler için vize (I)

Uzun süreli

 • Aile Birleşimi Göçmen Vizeler
 • Nişanlılık Vizesi
 • İşveren Kaynaklı Göçmen Vizeler
 • Yeşil Kart Vizesi
 • Geri Dönen Yerleşik Yabancı Müracaatları

Amerika vize işlemleri süresince talep edilebilecek genel evrakları sizin için bir alt başlıkta derledik. Yazımızda yer almayan ya da gel olarak tabir edilen bilgileri müşteri temsilcimizi arayarak kendinize özel bilgiler ışığında daha detaylı alabilirsiniz.

Amerika Vize Başvuru

Amerika vize başvuru adımlarına başlamadan ve hatta işlem dosyanız sonuçlandırılmadan seyahatinize ait ödemelerinizi gerçekleştirmemenizi tavsiye ederiz. Amerika Büyükelçiliği göç konusunda hayli yoğun bir mesaiye sahip olduğu için Amerika vize işlemlerini iki ana başlık altında toplamıştır.

Kısa süreli olarak tabir ettiğimiz vize kategorilerinden başvuru yapacaklar için yasal web sitesinden yayınladığı DS-160 Vize Başvuru Formu’nu doldurmak ilk şarttır. Amerika vize işlemlerini başlatacağınız tüm belgelerinizin güncel olması gerekmektedir. İsim, soy isim değişikliği gibi durumlarda tüm evraklarınızın güncellenmesi ve son haliyle dosyada yer alması gerekmektedir. Aksi takdirde Amerika vizesi başvurunuz geçersiz olacaktır.

Amerika Vize İşlemleri

Amerika Vize Başvuru Merkezi

Amerika Büyükelçiliği Amerika Vize Başvuru Merkezi olarak görevlendirilmiştir. Ankara, İstanbul ve İzmir Konsoloslukları aracılığıyla Amerika Vize işlemlerinizin çalışmalarını yürütmekte olan kurum Amerika vizesi konusunda karar verici tek yetkin kurumdur.

Amerika Vizesi Randevu

Amerika Vizesi Randevu adımına DS-160 Başvuru formunun doldurulması ve evraklarınızın dosyalanmış olmasını takiben geçilecektir. İkamet ettiğiniz adrese en yakın Amerika Konsolosluğu işlemlerinizi randevu sonrası değerlendirecek ve aynı konsolosluk nezdinde Amerika Vize işlemleri sonucunuz çıkacaktır.

Amerika vizesi randevunuzu Euroasia GVS Amerika Vize İşlemleri danışmanlarımıza ulaşarak alabilirsiniz. İlk etapta vize kategorisine göre belirlenmiş evrakların listesini sizlerle paylaşıyor ve evraklarınızı bize ulaştırmanızı bekliyoruz. Eğer söz konusu merkezi şehirlerden birinde değilseniz Kargo ya da Kurye yönlendirmesini de kullanabilirsiniz. Alınan gün ve randevu saatinde ikame adresinize uygun olan yetkili Konsoloslukta bulunmanız yeterli olacaktır. Operasyon ekibimiz size eşlik edecek anında müdahale etme şansınız olacaktır.

Belirlenmiş randevu tarihinde vize rehberiniz sizi pasaport, gerekli belgeler ve DS-160 başvuru formu konfirmasyon evrakınızla karşılayacak, Amerika Vize Başvuru görüşmesini gerçekleştirerek süreci tamamlamış olacaksınız. Amerika Vizesi Başvuru Merkezi olarak işlem alan Amerika Büyükelçiliği, Ankara, İstanbul ve İzmir Konsolosluğu çalışma günlerini muhakkak gözden geçirmeniz gerekmektedir. Resmi tatillere denk gelen randevularda seyahatinizin gecikme riski vardır. Amerika vize işlemlerini seyahatiniz tarihinden en az 15 gün önce yapmanızı tavsiye ederiz.

Amerika Vize Evrakları

Amerika vize evrakları ve belgeler başvuru formu sorularınıza istinaden önerilen vize kategorinizi seçiminizle değişim gösterecektir. Aşağıda sunacağımız evrak listesi genel olup durumunuza, seyahat nedeninize ya da varsa özel statünüze ya da planınıza göre ek belgeler talep edilecektir. Amerika Vize işlemlerine başlamadan önce danışmanlarımızı arayarak kategorinizi belirleyebilir ve tam evrak listenizi edinebilirsiniz.

Amerika Vizesi Genel Evraklar

 • DS-160 Vize Başvuru Formu: DS-160 Vize Başvuru Formunda soruların cevaplandırılması zorunludur. Amerika vize işlemleri  sistemi cevaplanmamış zorunlu sorunuz sebebiyle başvurunuzu kaydetmeyecektir.  Maddi, ikame ve benzeri sizi net tanımlayabilir sorular ve seyahat amacınız kesinlikle doldurulmalıdır. Bu sorulara net cevaplandırmayan başvuru sahiplerinin vize işlemleri durdurulur. Form için tıklayınız.
 • Pasaport: Pasaportunuz geçerliliği seyahat sonrasında da devam eden, yıpranmamış ve boş sayfası bulunan nitelikte olmalıdır.
 • Fotoğraf: 2 Adet Biometrik özellikleri karşılayan 5x5cm ölçülerinde 2 adet fotoğraf
 • Dilekçe: Ziyaretinizin amacına göre dilekçe içerikleri de farklılık göstermektedir. Turistik, ticari ya da diğer kategori dilekçe içerikleri için Amerika Vizesi İşlemleri danışmanlarımızla iletişime geçiniz.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: İkame adresinizi ve aile bilgilerinizi içerecektir. Sizin ülke bağlılığınızı kuvvetlendirecek olan evraklardandır.

Maddi ispat içeren evraklar

 • İşveren iseniz Şirket evrakları faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, sicil gazetesi evrakları güncel tarihli olmalıdır.
 • Özel Bir Firmada çalışıyorsanız İngilizce yazılmış şirketin izin dilekçesi, İşe giriş bildirgesi, Son 3 aylık maaş bordrosu, SGK dökümü
 • Kamu çalışanıysanız, görevli bulunduğunuza dair belge, maaş bordro vb. belgeler.
 • Öğrenciyseniz, sponsorunuzun maddi evrakları alınmalıdır.

Ayrıca; son 3 aylık banka dökümünüz ve ek geliriniz bulunuyor ise sözleşme, kontrat, tapu belgesi vb. belgeler talep edilecektir. Tüm bu evrakların haricinde,  Seyahat güzergahınızı tamamlayan rezervasyon bilgileri ve şehir değiştirecekseniz bu planın tam izahı ve ispatı yapılmalıdır.

Amerika vize evrakları, seyahat amacınızı vize kullanım hakkınıza bağlayan önemli belgelerdir. Lütfen size uygun kategorideki evrak listenizi canlı destek ya da telefon numaralarımızdan Amerika Vize İşlemleri danışmanlarımızdan alınız.

Amerika Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Amerika Vize İşlemleri yapılırken evraklarınızın tam olmasının yanında vize kategorinizin bazı ek talepleri olabilir. İlk etapta yaşanan bazı hususları Amerika Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler başlığımızda topladık.

 • Daha önce ABD'ye seyahat ettiyseniz, son beş ziyaretinizin tarihleri belirtilmeli ve hatta eski pasaportunuz belgelerin içinde olmalı.
 • Uluslararası düzeyde gerçekleştirdiğiniz seyahatlerinizin tarih içeren döküm de evraklara eklenmelidir.
 • Mevcut şirket ya da eğitim bilgilerinizin yanında önceki eğitim ve iş geçmişiniz hakkında bilgi vermeniz istenebilir.
 • Öğrenciler ve Değişim Ziyaretçileri (F, J ve M) için I-20 veya SEVIS Kimliğinizi sağlamanız istenecektir.
 • Dilekçe Tabanlı Geçici İşçiler (H-1B, H-2, H-3, CW1, L, O, P, R, E2C) I-129'unuzun (dilekçe)  bir kopyası,
 • Diğer Geçici İşçiler ise işveren hakkında tüm bilgileri Amerika Vize İşlemleri anında bulundurmak zorundadır.
 • Eğitim, bilim, sanat, spor dallarında üstün yetenek olarak tabir edilen başvuru sahipleri farklı statüden işlem görecektir.
 • Sponsor yardımı ile gidecekseniz muhakkak o kişinin maddi ve kişisel durumunun yeterliliğini önceden teyit edin.

Başvuru anında ya da seyahatiniz için ipucu bilgileri Amerika Vizesi İşlemleri danışmanlarımız aracılığı ile de öğrenebilirsiniz. Gündem, olaylar ve kişilerin durumları değiştikçe süreçte ona göre şekillenmekte ve revize edilmektedir. Kurumsal başvuru merkezleri bu konuda yol göstermekte ve sizlerin sorunlarına uygun alternatifler üretme kabiliyeti göstermektedir.

Vize başvurusu sonuçlanmadan Otel-Uçak biletleri alınmalı mı?

Amerika vize başvurunuz sonuçlanmadan önce Uçak biletinizi ve Otel Konfirmasyonunuzu yapmamanızı tavsiye ediyoruz.  Vizenin çıkış süreçlerinin uzun ve belli olmaması sorun yaratabilir. Başvuru için zorunlu belgeler değildir.

Amerika Vize Ücreti 2023

Amerika vize ücreti 2023 seyahat amacınıza göre seçtiğiniz vize kategorinize göre hesaplanmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz üzere vize kategorileri çeşitlilik arz ettiğinden ana başlıklar dosya isimleriyle anılmaktadır. Hangi kategoriye ait başvuru yaptıysanız o dosya başlığı üzerinden hesaplama yapılacaktır.

 • B, C, D, F, M, I, ve J tipi gibi kısa süreli vizeler için 190 Dolar
 • E ve K tipi gibi yatırım içerikli vizeler için ise 265 Dolar vize ücreti belirlenmiştir.

Lakin tam hesaplamanız ofislerimiz aracılığıyla yapılırsa daha sağlıklı bir sonuç elde edebilirsiniz. Çünkü Amerika vize işlemleri için ne kadar kalacağınız, organizasyon ya da eğitimin içindeki yeriniz ve statünüz de önem arz etmektedir. Alınan bu harç ücretleri sadece Konsolosluk avize ücreti başlığı altında alınır. Amerika vizesi için harcama yaptığınız diğer ek ücretler kargo, belge alımı, danışmanlık ve benzeri ödemeler harici tutulmalıdır. Başvurunuzun olumsuz sonuçlanması yani vizenizin reddi ya da başvurunuzdan vazgeçmeniz durumunda ödediğiniz harç bedelleri iade edilmez. Bu sebeple Amerika vize işlemleri sürecine hakim danışmanlar ile çalışmanızı tavsiye eder vizenizin maddi ve zamansal kayıplar yaşanmadan kolaylıkla alınmasını temenni ederiz.

Amerika vize başvurusu ile ilgili tüm yasal prosedürü detaylandırmak isterseniz ofisimize ulaşmanız yeterlidir. Vize kategorinize uygun Amerika Vize Ücreti 2023 tarifenizi de danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Amerika vizesi kaç günde çıkar?

Müşteri hizmetlerimizin en çok yanıtladığı soru; Amerika vizesi kaç günde çıkar? Odağında. Genel olarak uluslararası hangi ülkeye gidilirse gidilsin ne zaman başvuru yapılırsa yapılsın ilk etapta sorulan sorudur, vizenizin ne zaman çıkacağı.

Oysa ki belgelerin düzenlenmesinden, randevu alma anınıza değin spesifik ve herkesin kişisel zaman boşluğuna göre bir süreç söz konusu. Amerika vize işlemleri için zamanınız ve her evrak peşinde kolayca koşturabilecek güç ve sağlığınız var ise daha kısa; ancak iş yoğunluğunuz, sağlık, eğitim ya da farklı bir sebeple süreciniz daha uzun sürebilir.

Sıra beklemek, zamanınızı süreç boyunca daha tasarruflu harcamak ve maddi anlamda gereksiz riskler almamak adına Amerika Vize İşlemleri danışmanlarımızla iş birliği yapın.

Euroasia GVS Amerika Vize İşlemleri departmanımız zamanın tasarruflu kullanımına yönelik bir çalışma prensibi benimsemekte, süreci defalarca deneyimlediğinden dolayı size daha efektif bir başvuru özelliği kazandıracaktır.

Amerika vizesi kaç günde çıkar? Sorumuzun cevabına gelirsek; Siz dosyanızı sisteme tam, eksiksiz, doğru ve net beyanlarla girip randevunuzu da başarı ile aldığınızda ortalama gün sayısı 3 veya 5 İş günü aralığıdır. Resmi tatil süreçleri, toplum sağlığını ve ilgilendiren durumlarda zaman aralığı değişebilir. Güncel anlaşma, protokol ve Türkiye ve ABD arasında hazırlanmış imzalanmış yeni bir akit durumunda vizelerde de anlık değişiklikler yapılabilir. Bu sebeple Amerika Vize işlemleri başlamadan lütfen güncel olayların bazında size uyan kriterleri değerlendirerek başvurunuza başlayın.

Amerika Vizesi Ret

Amerika Vizesi İşlemleri olumlu sonuçlanıp keyifle seyahatinize çıkabileceğiniz gibi ret sonucu da alabilirsiniz. Amerika Vizesi Ret durumu diğer ülkelere nazaran istatistiki olarak daha çok görülmektedir. Bu nedenle başvurunuzun her türlü senaryonuza uygun ABD vizesi şartlarına hakim, kanunlara ve yasalara karşı uyumlu olması esas alınmalıdır. Amerika Vize İşlemleri usulüne uygun yapılmalıdır. Amerika Büyükelçiliği süreci çok sıkı takip etmekle birlikte sizin tüm uluslararası seyahat geçmişinizi de incelemekte, varsa yaptığınız ihlal ya da uygunsuz bir durum değerlendirmelerine dahil etmektedir.

Çok basit olarak algılanan ikame durumunuz, ailevi statünüz ya da Türkiye’de sizi bağlayan unsurların sabit olması vizenizin alımını bir nebze rahatlatmaktadır. Amerika Vize İşlemlerinin ret almasına siz verdiğiniz belge, evrak, beyan ve ibrazlarla engel olabilirsiniz. İstisnai ciddi bir durumunuz yok ise Amerika Vizesi Ret belgeniz evraklarınızın içeriğinden ya da dosyanızdaki bir eksikten kaynaklanacaktır.

Ret belgenizde sebebiniz yazacak ve tekrar başvuru hakkına sahip olacaksınız. Lakin tüm süreci yeniden adımlayacak ve tüm harcamalarınızı tekrar yapacaksınız. Zaman ve maddi kayıplarınızın olmaması adına profesyonel destek almanızı önerir; Amerika Vizesi Ret almanız durumunda yeni başvurunuzu ret almanıza sebep olan sorunun çözümüne hakim danışmanla gerçekleştirmenizi öneririz.

Euroasia GVS Amerika Vize İşlemleri departmanımıza Canlı Destek, ask@eagvs.com ve aşağıda belirttiğimiz merkez telefon numaralarımızdan ulaşabilir, her türlü Amerika vizesi sorunuza cevap alabilirsiniz.

Keyifli seyahatler dileğimizle;

Euroasia GVS Amerika Vize İşlemleri Ofisi

Amerika vize işlemleri iletişim

Amerika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Amerika Vize Formu
A.B 09/04/20, 15:09 Cevabı Görüntüle
Merhaba sayın yetkililer, Ben Atakan Boz 25 yaşındayım. Ankara’da yaşıyorum. İstanbul Üniversitesi makine mühendisi bölümünden mezun oldum. Amerika vize formu için yardımcı oluyor musunuz? 1 yıldır özel bir şirkette çalışmaktayım. İş geliştirme yapmak ve daha çok toplantılara katılabilmek için İngilizcemi geliştirmek istiyorum. Vize bulunmayan ülkelere birkaç kez seyahati oldu. Yapacağım vize süreci ile ilgili hiçbir bilgiye sahip değilim. Amerika vize başvurusu için Ankara üzerinden işlem yapılabilir mi? Ayrıca Amerika başvuru formu nasıl doldurulur? Tecrübeleriniz doğrultusunda sizlerin yardımına ihtiyacım olacak. Şimdiden teşekkür ediyorum. İyi günler dilerim.
Amerika Akraba Ziyareti Vizesi
C.K. 09/04/20, 11:29 Cevabı Görüntüle
Merhaba sayın yetkili, Bendeniz Ceyhun Kara. Amerika akraba ziyareti vizesi başvurularında ekstra yapılması gereken neler var? Kendimden kısaca bahsetmek istiyorum. İstanbul’da yaşıyorum. Bebekte bulunan limanda yat işletmeciliği yapıyorum. Şahsıma ait teknem ile birlikte aralıklı olarak seyahat halindeyim. Turistik yerleri ziyaret etmeyi çok sevdiğim için birçok schengen ülkesine ait vizem bulunmaktadır. Bunun yanı sıra dubai, rusya vizelerimde mevcuttur. Amerika’nın Houston şehrinde sevgilim yaşamaktadır. Kendisi amerika asıllıdır. Sevgilimin bana göndereceği davetiye formatı nasıl olmalıdır? Kısa süreli ziyaret amaçlı gideceğim seyahatimde banka bakiyesi ne kadar olmalıdır? Amerika aile ve arkadaş ziyareti vizesi için deneyimleriniz doğrultusunda bana yardımcı olmanızı rica edeceğim. İyi çalışmalar dilerim.
Amerika Vizesi İçin Gerekli Belgeler
K.M. 08/04/20, 13:46 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, Ben Hakan. Dokuz Eylül Üniversitesi makine mühendisliği bölümünden mezun oldum. Amerika vizesi için gerekli belgeler konusunda yardımcı olabilir misiniz? Yeni mezun olduğum için şuan bir işim yok. Şuan sadece iş başvuruları yapıyorum. İş başvurularımdan önce bir seyahat planı yaptım. En son 1 yıl önce İngiltere’ye seyahat etmiştim. Yeni oluşturduğum seyahat planımda ise Kaliforniya ve Teksas var. Turistik bir başvuru yapmak istiyorum. Amerika vizesine izmir’den başvuru yapabilir miyim? Vize başvurularına dair hiçbir bilgim yok. Bir önceki vize başvurumu babam yapmıştı. Şimdiki seyahat masraflarımı babam karşılayacak. Kendisi devlet memurudur. Detaylı bilgiye ihtiyacım var. Yardım rica ederim.
Amerika Turist Vizesi 2020
T.Y. 01/04/20, 15:30 Cevabı Görüntüle
Merhaba, yapım şirketine bağlı bir yönetmenim. 20 yıldır dizi-film sektöründe çalışmaktayım. İstanbul’da yaşıyorum. Haftada sadece 1 gün tatilim olduğu için yurt içi seyahatlerim daha çok olmakta, sadece 1 yıl önce italya’ya seyahat etmiştim. İtalya vizem ile 1-2 gün için İsviçre'de de bulundum. Amerika’nın Texas bölgesini çok merak ediyorum.Turistik olarak 10 günlük bir seyahat planı yaptım. Amerika turist vizesi 2020 yılı için ücret bilgisini paylaşır mısınız? Uçak biletimi aldım. Vize sürecini hızlandırmak gibi bir şansımız var mı? Konu ile ilgili bilgileri sizden rica ediyorum. İyi çalışmalar dilerim. Sevgiler.
Amerika Vizesi Ankara
F.R. 31/03/20, 17:03 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Ben özel bir firmada Usta başı olarak çalışmaktayım. Ankara Dikmen’de yaşamaktayım. Amerika’nın New york şehrinde yaşamakta olan ablamı ziyaret etmek istiyoruz. Bu seyahatimde eşim ve 18 yaşından küçük bir oğlum bana eşlik edecektir. Eşim ev hanımı oğlu ise öğrencidir. Masrafları ben karşılayacağım. Maaşım dışında vadeli hesapta param ve kira gelirim bulunmaktadır. Bizler Amerika vizesi Ankara olarak süreci nasıl yürütebiliriz? Hazırlamamız gereken evraklar nelerdir? Başvuru sonrası kaç gün içinde vize çıkar ? iyi günler.
ABD Vize Yenileme
C.R. 31/03/20, 16:51 Cevabı Görüntüle
Merhaba sayın yetkili, Ben Ceren. Devlete bağlı bir okulda İngilizce öğretmenliği yapmaktayım. 10 yıl önce B1/B2 kategorisine ait bir vizeye başvuru yaptım. Vize sürem 10.06.2020 itibariyle son bulacaktır. Daha önce vize başvurusu yaparken bekar bir bireydim. Ama 2 ay önce evlendim. Kendi soyadım dışında eşimin soyadını da kullanmaya başladım. Soyadı değişikliği bir problem yaratır mı? Vize süremi uzatabilir miyim? ABD vize yenileme işlemi nasıl yapabilirim? B1/B2 kategorisinde yeniden bir başvuru yapmak istiyorum. Detaylı bilgi rica ediyorum. İyi günler.
Amerika Vizesi Emekliler İçin Gerekli Evraklar
R.E. 31/03/20, 16:39 Cevabı Görüntüle
Merhaba, bendeniz Remzi. Emekli polisim. İzmir’de ailemle birlikte yaşıyorum. Amerika’nın New York şehrinde eski bir aile dostum yaşamaktadır. Ev yaşamının sakinliğinden uzaklaşmak istemekteyim. 05.07.2020 – 15.07.2020 tarihleri arasında arkadaş ziyareti kapsamında seyahat etmek istiyorum. Amerika vizesi emekliler için gerekli evraklar nelerdir? İzmir üzerinden başvuru yapabilir miyim? Ziyaret amaçlı gideceğim için başvuru sürecim ne şekilde olacak? Yardımlarınıza çok ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim. İyi günler dilerim.
Amerika J1 Vizesi 2020
M.A. 31/03/20, 15:14 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben M. Achlova. Amerika J1 vizesi 2020 yılında bir başvurum olacak. Kısaca kendimden bahsetmek istiyorum. Benim Türkmenistan Vatandaşı olmam nedeni ile Türkiye'de Öğrencilik yıllarında öğrenci vizesi ile sonrasında işe başladığım dönemde ise Resmi Çalışma izni ile bulundum. Aynı zamanda 2019 Güz döneminde Yüksek lisans eğitimine başladım. Bir önceki çalıştığım İş yerinden ayrılma sebebi ile çalışma iznimi 2019 Kasım ayında sonlandırıp, Kısa süreli İkamet iznine başvuruda bulundum. 30 Ocak 2020 tarihinde İl göç idaresinde başvurumu gerçekleştirip Evrak teslimini yapacağım. Hali hazırda öğrenci olduğum için öğrenci ikamet iznine de geçiş hakkım bulunuyor. Amerika için daha önce J1 ve F1 vizelerim vardı. Ama süreleri bitti. Yeniden 18 aylık bir J1 vizesine başvuru yapmak istiyorum. Bilgi ve tecrübelerinize istinaden yeniden bu şekilde bir başvuru yapabiliyor muyum? Yabancı uyruklu olmam sorun yaratır mı? Biraz bilgi rica ediyorum. İyi günler.
Amerika Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar
Y.N. 31/03/20, 14:58 Cevabı Görüntüle
Sayın yetkili merhaba, 10 yılı aşkın bir zamandır özel bir firmada satış ve pazarlama müdürü olarak çalışmaktayım. Şirketimizin iş ortaklığı yaptığı partner bir firma bulunmaktadır. Yılın belli dönemlerinde aralıklı olarak o firmayı ziyaret etmek istiyorum. Amerika’da bulunan firmadan davet mektubu aldım. Daha önce Schengen ülkelerine girişim bulunmaktadır. Bundan sonraki süreçte ne yapmam gerekiyor? Amerika ticari vize için gerekli evraklar nelerdir? Ne kadar süre sonra sonuçlanmaktadır? Konu ile ilgili detaylı bilgi vermenizi rica edeceğim. Yardımlarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar dilerim.
Amerika Vize Evrakları
R.N. 31/03/20, 14:43 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Ben 21 yaşında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde Opera bölümünde okuyan bir öğrenciyim. Amcam California’da yaşıyor. Onu ve kuzenlerimi yaz tatilinde ziyaret etmek istiyorum. Masraflarımı babam karşılayacak. Kendisi emekli öğretmendir. Ayrıca şahsına ait tapuları ve arabası var. Ziyaret amaçlı gideceğim, Amerika vize evrakları hakkında bilgi almak istiyorum. Bu şekilde seyahat edebilir miyim? Amcam seyahat masraflarımın bir kısmını karşılayabilir mi ? Sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim. İyi çalışmalar.
Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar
Amerika Vize Randevusu
Amerika Vize Reddi
Amerika Vize Başvuru Formu (DS-160)
Amerika Vize Dilekçesi
Amerika Vize Yenileme
BASE_URL = '';