x
 • ABD Vize Başvurunuzda Dikkat Etmeniz Gerekenler

  ABD Vize Başvurunuzda Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Amerika Birleşik Devletleri'ne yapacağınız vize başvurunuzda nelere dikkat etmelisiniz? Konsolosluk başvurunuzu hangi kriterlere dayanarak değerlendirmektedir?

 • Hangi Meslek Sahibi Nasıl Başvuru Yapmalı?

  Hangi Meslek Sahibi Nasıl Başvuru Yapmalı?

  A.B.D. vizesine başvurmayı planlayan kişiler kendi mesleklerine uygun evrakları hazırlamalıdır. Euroasia uzmanları ile başvurunuzu doğru şekilde gerçekleştirin.

 • Seyahat Geçmişiniz Tek Başına Yeterli Değildir!

  Seyahat Geçmişiniz Tek Başına Yeterli Değildir!

  Amerika Birleşik Devletleri'ne yapacağınız vize başvurunuzda yurt dışı seyahat geçmişiniz değerlendirme kriterlerinden yalnızca biridir. Vize alabilmek için tüm kriterlerden artı puan almalısınız.

 • A.B.D. Vize Reddi Almamak İçin Dikkat!

  A.B.D. Vize Reddi Almamak İçin Dikkat!

  Doğru evrakları hazırladınız, peki ya DS-160 formunuz? Mülakatta sorulacak sorular?

Amerika Vizesi

Amerika Vizesi

Euroasia GVS Amerika Vizesi sayfamıza hoş geldiniz

Danışmanlarımız, rehberlerimiz ve operasyon ekibimiz tarafından hazırlanan ve başvuru öncesi mutlaka okunması gereken bilgileri bu yazımızda sizler için derledik.

Amerika Birleşik Devletleri ziyaret sebebiniz ne olursa olsun Amerika Vize işlemlerinizi tamamlamadan, onay almadan ve pasaportunuza bu vizeyi işletmeden seyahat etmeniz mümkün değildir. Bazı istisnai durumlar, özel statüler ve özellikler bu kuralın dışında tutularak vize muafiyeti tanınmıştır. Muafiyet durumunuz için ofisimiz danışmanlarına ulaşabilirsiniz.

Amerika hem stratejik durumu hem diplomatik önemi hem de dünyanın her yerinden göç alan bir özelliği olduğundan vize işlemleri konusunda son derece katı kuralları hayata geçirmiştir. Bu sebeple başvurunuza başlamadan önce yönergelerimizi dikkatle okuyarak ve mümkünse profesyonel yardım alarak Amerika Vize işlemlerinizi başlatmanızı tavsiye ederiz.

Amerika Vizesi işlemleri Nasıl Yapılır?

Amerika vize işlemleri kısa vadeli kategorilerde yapılacak başvuruları için öncelikle DS-160 olarak adlandırılan vize başvuru formunun doldurulmasını ön görmektedir. Diğer ülke başvurularında kullanılan vize formundan bir farkı yoktur. Sizin hakkınızda kişisel bilgi edinmek, seyahat nedeninizi saptayarak, vize kategorinizi belirlemek ve evrak listenizi bu forma dayanarak size iletmek için doldurulmakta bir nevi özgeçmişiniz olarak sayılmaktadır.

Belgedeki tüm soruların cevaplanması ve kategorinizin karşılığında talep edilen tüm evrakların dosyaya bu formla beraber teslim edilmesi zorunludur.

Euroasia GVS Amerika Vize İşlemleri danışmanlarımız tüm vize sürecini takip etmekte, dosyanız ABD Büyükelçiliği kural ve şartlarına göre hazırlamaktadır.

Amerika Vize İşlemleri Vize Kategorileri

Kısa süreli

 • Diplomatik ve Resmi Vizeler (A-G NATO)
 • İş (ticari), Turizm, Tıbbi Tedavi (B)
 • ABD’den Transit Geçiş (C)
 • Mürettebat Vizesi (D)
 • Tüccar / Yatırımcı Vizesi (E1/E2/E3)
 • Akademik Eğitim veya Dil Öğrencisi Vizeleri (F/M)
 • Mesleki veya Akademik Olmayan Eğitim Vizeleri (F/M)
 • Değişim Program vizeleri (J)
 • Geçici İşçi /Çalışma veya Staj Vizesi (H,L,O,P,Q,R)
 • Basın Mensubu ve Gazeteciler için vize (I)

Uzun süreli

 • Aile Birleşimi Göçmen Vizeler
 • Nişanlılık Vizesi
 • İşveren Kaynaklı Göçmen Vizeler
 • Yeşil Kart Vizesi
 • Geri Dönen Yerleşik Yabancı Müracaatları

Amerika vize işlemleri süresince talep edilebilecek genel evrakları sizin için bir alt başlıkta derledik. Yazımızda yer almayan ya da gel olarak tabir edilen bilgileri müşteri temsilcimizi arayarak kendinize özel bilgiler ışığında daha detaylı alabilirsiniz.

Amerika Vize Başvuru

Amerika vize başvuru adımlarına başlamadan ve hatta işlem dosyanız sonuçlandırılmadan seyahatinize ait ödemelerinizi gerçekleştirmemenizi tavsiye ederiz. Amerika Büyükelçiliği göç konusunda hayli yoğun bir mesaiye sahip olduğu için Amerika vize işlemlerini iki ana başlık altında toplamıştır.

Kısa süreli olarak tabir ettiğimiz vize kategorilerinden başvuru yapacaklar için yasal web sitesinden yayınladığı DS-160 Vize Başvuru Formu’nu doldurmak ilk şarttır. Amerika vize işlemlerini başlatacağınız tüm belgelerinizin güncel olması gerekmektedir. İsim, soy isim değişikliği gibi durumlarda tüm evraklarınızın güncellenmesi ve son haliyle dosyada yer alması gerekmektedir. Aksi takdirde Amerika vizesi başvurunuz geçersiz olacaktır.

Amerika Vize İşlemleri

Amerika Vize Başvuru Merkezi

Amerika Büyükelçiliği Amerika Vize Başvuru Merkezi olarak görevlendirilmiştir. Ankara, İstanbul ve İzmir Konsoloslukları aracılığıyla Amerika Vize işlemlerinizin çalışmalarını yürütmekte olan kurum Amerika vizesi konusunda karar verici tek yetkin kurumdur.

Amerika Vizesi Randevu

Amerika Vizesi Randevu adımına DS-160 Başvuru formunun doldurulması ve evraklarınızın dosyalanmış olmasını takiben geçilecektir. İkamet ettiğiniz adrese en yakın Amerika Konsolosluğu işlemlerinizi randevu sonrası değerlendirecek ve aynı konsolosluk nezdinde Amerika Vize işlemleri sonucunuz çıkacaktır.

Amerika vizesi randevunuzu Euroasia GVS Amerika Vize İşlemleri danışmanlarımıza ulaşarak alabilirsiniz. İlk etapta vize kategorisine göre belirlenmiş evrakların listesini sizlerle paylaşıyor ve evraklarınızı bize ulaştırmanızı bekliyoruz. Eğer söz konusu merkezi şehirlerden birinde değilseniz Kargo ya da Kurye yönlendirmesini de kullanabilirsiniz. Alınan gün ve randevu saatinde ikame adresinize uygun olan yetkili Konsoloslukta bulunmanız yeterli olacaktır. Operasyon ekibimiz size eşlik edecek anında müdahale etme şansınız olacaktır.

Belirlenmiş randevu tarihinde vize rehberiniz sizi pasaport, gerekli belgeler ve DS-160 başvuru formu konfirmasyon evrakınızla karşılayacak, Amerika Vize Başvuru görüşmesini gerçekleştirerek süreci tamamlamış olacaksınız. Amerika Vizesi Başvuru Merkezi olarak işlem alan Amerika Büyükelçiliği, Ankara, İstanbul ve İzmir Konsolosluğu çalışma günlerini muhakkak gözden geçirmeniz gerekmektedir. Resmi tatillere denk gelen randevularda seyahatinizin gecikme riski vardır. Amerika vize işlemlerini seyahatiniz tarihinden en az 15 gün önce yapmanızı tavsiye ederiz.

Amerika Vize Evrakları

Amerika vize evrakları ve belgeler başvuru formu sorularınıza istinaden önerilen vize kategorinizi seçiminizle değişim gösterecektir. Aşağıda sunacağımız evrak listesi genel olup durumunuza, seyahat nedeninize ya da varsa özel statünüze ya da planınıza göre ek belgeler talep edilecektir. Amerika Vize işlemlerine başlamadan önce danışmanlarımızı arayarak kategorinizi belirleyebilir ve tam evrak listenizi edinebilirsiniz.

Amerika Vizesi Genel Evraklar

 • DS-160 Vize Başvuru Formu: DS-160 Vize Başvuru Formunda soruların cevaplandırılması zorunludur. Amerika vize işlemleri  sistemi cevaplanmamış zorunlu sorunuz sebebiyle başvurunuzu kaydetmeyecektir.  Maddi, ikame ve benzeri sizi net tanımlayabilir sorular ve seyahat amacınız kesinlikle doldurulmalıdır. Bu sorulara net cevaplandırmayan başvuru sahiplerinin vize işlemleri durdurulur. Form için tıklayınız.
 • Pasaport: Pasaportunuz geçerliliği seyahat sonrasında da devam eden, yıpranmamış ve boş sayfası bulunan nitelikte olmalıdır.
 • Fotoğraf: 2 Adet Biometrik özellikleri karşılayan 5x5cm ölçülerinde 2 adet fotoğraf
 • Dilekçe: Ziyaretinizin amacına göre dilekçe içerikleri de farklılık göstermektedir. Turistik, ticari ya da diğer kategori dilekçe içerikleri için Amerika Vizesi İşlemleri danışmanlarımızla iletişime geçiniz.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: İkame adresinizi ve aile bilgilerinizi içerecektir. Sizin ülke bağlılığınızı kuvvetlendirecek olan evraklardandır.

Maddi ispat içeren evraklar

 • İşveren iseniz Şirket evrakları faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, sicil gazetesi evrakları güncel tarihli olmalıdır.
 • Özel Bir Firmada çalışıyorsanız İngilizce yazılmış şirketin izin dilekçesi, İşe giriş bildirgesi, Son 3 aylık maaş bordrosu, SGK dökümü
 • Kamu çalışanıysanız, görevli bulunduğunuza dair belge, maaş bordro vb. belgeler.
 • Öğrenciyseniz, sponsorunuzun maddi evrakları alınmalıdır.

Ayrıca; son 3 aylık banka dökümünüz ve ek geliriniz bulunuyor ise sözleşme, kontrat, tapu belgesi vb. belgeler talep edilecektir. Tüm bu evrakların haricinde,  Seyahat güzergahınızı tamamlayan rezervasyon bilgileri ve şehir değiştirecekseniz bu planın tam izahı ve ispatı yapılmalıdır.

Amerika vize evrakları, seyahat amacınızı vize kullanım hakkınıza bağlayan önemli belgelerdir. Lütfen size uygun kategorideki evrak listenizi canlı destek ya da telefon numaralarımızdan Amerika Vize İşlemleri danışmanlarımızdan alınız.

Amerika Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Amerika Vize İşlemleri yapılırken evraklarınızın tam olmasının yanında vize kategorinizin bazı ek talepleri olabilir. İlk etapta yaşanan bazı hususları Amerika Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler başlığımızda topladık.

 • Daha önce ABD'ye seyahat ettiyseniz, son beş ziyaretinizin tarihleri belirtilmeli ve hatta eski pasaportunuz belgelerin içinde olmalı.
 • Uluslararası düzeyde gerçekleştirdiğiniz seyahatlerinizin tarih içeren döküm de evraklara eklenmelidir.
 • Mevcut şirket ya da eğitim bilgilerinizin yanında önceki eğitim ve iş geçmişiniz hakkında bilgi vermeniz istenebilir.
 • Öğrenciler ve Değişim Ziyaretçileri (F, J ve M) için I-20 veya SEVIS Kimliğinizi sağlamanız istenecektir.
 • Dilekçe Tabanlı Geçici İşçiler (H-1B, H-2, H-3, CW1, L, O, P, R, E2C) I-129'unuzun (dilekçe)  bir kopyası,
 • Diğer Geçici İşçiler ise işveren hakkında tüm bilgileri Amerika Vize İşlemleri anında bulundurmak zorundadır.
 • Eğitim, bilim, sanat, spor dallarında üstün yetenek olarak tabir edilen başvuru sahipleri farklı statüden işlem görecektir.
 • Sponsor yardımı ile gidecekseniz muhakkak o kişinin maddi ve kişisel durumunun yeterliliğini önceden teyit edin.

Başvuru anında ya da seyahatiniz için ipucu bilgileri Amerika Vizesi İşlemleri danışmanlarımız aracılığı ile de öğrenebilirsiniz. Gündem, olaylar ve kişilerin durumları değiştikçe süreçte ona göre şekillenmekte ve revize edilmektedir. Kurumsal başvuru merkezleri bu konuda yol göstermekte ve sizlerin sorunlarına uygun alternatifler üretme kabiliyeti göstermektedir.

Vize başvurusu sonuçlanmadan Otel-Uçak biletleri alınmalı mı?

Amerika vize başvurunuz sonuçlanmadan önce Uçak biletinizi ve Otel Konfirmasyonunuzu yapmamanızı tavsiye ediyoruz.  Vizenin çıkış süreçlerinin uzun ve belli olmaması sorun yaratabilir. Başvuru için zorunlu belgeler değildir.

Amerika Vize Ücreti 2023

Amerika vize ücreti 2023 seyahat amacınıza göre seçtiğiniz vize kategorinize göre hesaplanmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz üzere vize kategorileri çeşitlilik arz ettiğinden ana başlıklar dosya isimleriyle anılmaktadır. Hangi kategoriye ait başvuru yaptıysanız o dosya başlığı üzerinden hesaplama yapılacaktır.

 • B, C, D, F, M, I, ve J tipi gibi kısa süreli vizeler için 190 Dolar
 • E ve K tipi gibi yatırım içerikli vizeler için ise 265 Dolar vize ücreti belirlenmiştir.

Lakin tam hesaplamanız ofislerimiz aracılığıyla yapılırsa daha sağlıklı bir sonuç elde edebilirsiniz. Çünkü Amerika vize işlemleri için ne kadar kalacağınız, organizasyon ya da eğitimin içindeki yeriniz ve statünüz de önem arz etmektedir. Alınan bu harç ücretleri sadece Konsolosluk avize ücreti başlığı altında alınır. Amerika vizesi için harcama yaptığınız diğer ek ücretler kargo, belge alımı, danışmanlık ve benzeri ödemeler harici tutulmalıdır. Başvurunuzun olumsuz sonuçlanması yani vizenizin reddi ya da başvurunuzdan vazgeçmeniz durumunda ödediğiniz harç bedelleri iade edilmez. Bu sebeple Amerika vize işlemleri sürecine hakim danışmanlar ile çalışmanızı tavsiye eder vizenizin maddi ve zamansal kayıplar yaşanmadan kolaylıkla alınmasını temenni ederiz.

Amerika vize başvurusu ile ilgili tüm yasal prosedürü detaylandırmak isterseniz ofisimize ulaşmanız yeterlidir. Vize kategorinize uygun Amerika Vize Ücreti 2023 tarifenizi de danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Amerika vizesi kaç günde çıkar?

Müşteri hizmetlerimizin en çok yanıtladığı soru; Amerika vizesi kaç günde çıkar? Odağında. Genel olarak uluslararası hangi ülkeye gidilirse gidilsin ne zaman başvuru yapılırsa yapılsın ilk etapta sorulan sorudur, vizenizin ne zaman çıkacağı.

Oysa ki belgelerin düzenlenmesinden, randevu alma anınıza değin spesifik ve herkesin kişisel zaman boşluğuna göre bir süreç söz konusu. Amerika vize işlemleri için zamanınız ve her evrak peşinde kolayca koşturabilecek güç ve sağlığınız var ise daha kısa; ancak iş yoğunluğunuz, sağlık, eğitim ya da farklı bir sebeple süreciniz daha uzun sürebilir.

Sıra beklemek, zamanınızı süreç boyunca daha tasarruflu harcamak ve maddi anlamda gereksiz riskler almamak adına Amerika Vize İşlemleri danışmanlarımızla iş birliği yapın.

Euroasia GVS Amerika Vize İşlemleri departmanımız zamanın tasarruflu kullanımına yönelik bir çalışma prensibi benimsemekte, süreci defalarca deneyimlediğinden dolayı size daha efektif bir başvuru özelliği kazandıracaktır.

Amerika vizesi kaç günde çıkar? Sorumuzun cevabına gelirsek; Siz dosyanızı sisteme tam, eksiksiz, doğru ve net beyanlarla girip randevunuzu da başarı ile aldığınızda ortalama gün sayısı 3 veya 5 İş günü aralığıdır. Resmi tatil süreçleri, toplum sağlığını ve ilgilendiren durumlarda zaman aralığı değişebilir. Güncel anlaşma, protokol ve Türkiye ve ABD arasında hazırlanmış imzalanmış yeni bir akit durumunda vizelerde de anlık değişiklikler yapılabilir. Bu sebeple Amerika Vize işlemleri başlamadan lütfen güncel olayların bazında size uyan kriterleri değerlendirerek başvurunuza başlayın.

Amerika Vizesi Ret

Amerika Vizesi İşlemleri olumlu sonuçlanıp keyifle seyahatinize çıkabileceğiniz gibi ret sonucu da alabilirsiniz. Amerika Vizesi Ret durumu diğer ülkelere nazaran istatistiki olarak daha çok görülmektedir. Bu nedenle başvurunuzun her türlü senaryonuza uygun ABD vizesi şartlarına hakim, kanunlara ve yasalara karşı uyumlu olması esas alınmalıdır. Amerika Vize İşlemleri usulüne uygun yapılmalıdır. Amerika Büyükelçiliği süreci çok sıkı takip etmekle birlikte sizin tüm uluslararası seyahat geçmişinizi de incelemekte, varsa yaptığınız ihlal ya da uygunsuz bir durum değerlendirmelerine dahil etmektedir.

Çok basit olarak algılanan ikame durumunuz, ailevi statünüz ya da Türkiye’de sizi bağlayan unsurların sabit olması vizenizin alımını bir nebze rahatlatmaktadır. Amerika Vize İşlemlerinin ret almasına siz verdiğiniz belge, evrak, beyan ve ibrazlarla engel olabilirsiniz. İstisnai ciddi bir durumunuz yok ise Amerika Vizesi Ret belgeniz evraklarınızın içeriğinden ya da dosyanızdaki bir eksikten kaynaklanacaktır.

Ret belgenizde sebebiniz yazacak ve tekrar başvuru hakkına sahip olacaksınız. Lakin tüm süreci yeniden adımlayacak ve tüm harcamalarınızı tekrar yapacaksınız. Zaman ve maddi kayıplarınızın olmaması adına profesyonel destek almanızı önerir; Amerika Vizesi Ret almanız durumunda yeni başvurunuzu ret almanıza sebep olan sorunun çözümüne hakim danışmanla gerçekleştirmenizi öneririz.

Euroasia GVS Amerika Vize İşlemleri departmanımıza Canlı Destek, ask@eagvs.com ve aşağıda belirttiğimiz merkez telefon numaralarımızdan ulaşabilir, her türlü Amerika vizesi sorunuza cevap alabilirsiniz.

Keyifli seyahatler dileğimizle;

Euroasia GVS Amerika Vize İşlemleri Ofisi

Amerika vize işlemleri iletişim

Amerika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Green Card Case Number
M. kılıç 20/12/21, 17:18 Cevabı Görüntüle
Selam benim kardeşim Amerikan vatandaşı. Benim için 2014 yılında green karta başvurdu bu sene bana case number verdiler. Bundan sonra yapılacak işlemleri öğrenebilir miyim? Teşekkürler
Green Card Başvurusu
K.B. 29/05/20, 14:47 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, Ben Kemal. 19 yaşındayım. Üniversitede hazırlık bölümünde okumaktayım. Abim amerika'da çalışma yoluyla green card aldı. Bu sene itibariyle ebeveynlerim ve ben abim üzerinden green card başvurusu yapmak istiyoruz. Babam ve ben akıcı İngilizce konuşabiliyoruz. Sadece annemin İngilizcesi A2 seviyesindedir. Ama başvurumuzun sonuçlanmasına kadar B1 seviyesine gelmiş olacaktır. Bu konuda danışmanlık firması olarak sizi tercih etmek istiyoruz. Genel olarak yeşil kart başvurusu nasıl yapılıyor? Bizler bu kapsama dahil oluyor muyuz? Bilgilendirmenizi rica ederim. İyi çalışmalar.
Amerika Vizesi Neden Reddedilir?
A.D. 04/05/20, 12:13 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, Ben Ayla D. 32 yaşındayım. Amerika vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Ama öncelikle Amerika vizesi neden reddedilir? Bu soruyu cevaplamanızı rica edeceğim. Kendimden biraz bahsetmek istiyorum. İstanbul’da kendime ait evim var. Ayrıca yüksek meblağlarda kira gelirim olduğu için çalışmıyorum. Kısaca ev hanımı olarak hayatıma devam ediyorum. Bu süreçte ise 12 yaşında olan kızıma bakıyorum. Amerika’nın Boston şehrinde kuzenim yaşıyor. Süresiz bir green card’da sahiptir. Onu ziyaret etmek istiyorum. Daha önce aile ziyareti yaparak Almanya ülkesine gitmiştim. Pasaportumda başka bir seyahatim bulunmamaktadır. Amerika vize başvurum onay alır mı? Kuzenimin evrak hazırlaması gerekir mi? Bilgilendirmenizi rica edeceğim. İyi çalışmalar.
Amerika Vizesi İstanbul
O.B. 02/05/20, 19:50 Cevabı Görüntüle
Merhaba sayın yetkili, Ben Oğuz. Vize başvurusu yapmak istiyorum. Amerika vizesi İstanbul işlemleri nasıl oluyor? 35 yaşındayım. Kurumsal bir şirkette makine mühendisi olarak 3 yılı aşkın zamandır çalışmaktayım. Şirketimizin anlaşmalı olduğu firmaları ile ticari amaçlı görüşmek için Macaristan, Bulgaristan, Dubai gibi ülkeleri ziyaret ettim. Bu ülkelerin dışında turistik olarak Küba ve İtalya ülkelerinde bulundum. Ayrıca seyahatimi 20 yaşında olan kız kardeşim ile gerçekleştireceğim. Kendisi şuanda üniversite öğrencisidir. Seyahat masraflarını ben karşılayacağım. Daha önce sadece İtalya ülkesine gitti. Başvuru için ne yapmamız gerekiyor. Amerika vizesi için hangi evraklar gerekli olacaktır. Kısaca bilgilendirmenizi rica edeceğim. İyi çalışmalar.
İran Vatandaşlarına Amerika Vizesi
A.B. 02/05/20, 18:29 Cevabı Görüntüle
Merhaba, İran vatandaşlarına Amerika vizesi nasıl alınır? İran vatandaşıyım. İstanbul’da bir üniversitede sözleşmeli öğretim görevlisiyim. Geçici her 2 senede bir yenilediğim oturum iznim var. Daha önce yaz tatillerinde Mısır, Dubai ve Almanya´ya gitmiştim. Şimdi ise aynı okulda beraber çalıştığım öğretmen bir arkadaşımla Kaliforniya´yı görmek istiyoruz. Türk vatandaşı olmadığım için red olur mu? Amerika vize başvuruları için nasıl bir yol izlemem gerekir? Bilgilendirmenizi rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.
Amerika vizesi Tekirdağ
S.Ç. 30/04/20, 11:09 Cevabı Görüntüle
Merhabalar sevgili Euroasia çalışanları. Öncelikle Amerika vizesi Tekirdağ üzerinden nasıl alınıyor? Kendimden kısaca bahsetmek istiyorum. Tekirdağ’da yaşıyorum. Eşimi 2018 yılında kaybettim. Ondan bana kalan bir emekli maaşım var. Bunun dışında renta carda kiralanması için bir aracım ve şahsıma ait kira aldığım bir kuruyemiş dükkanım var. Bazen merak ettiğim ülkeler olursa vize başvurularımı acente üzerinden yaptırıyorum. Eşim ölmeden önce ve sadece onunla seyahat ederdim. 2 yıldır yurtdışına çıkmadım. Daha önce bulunduğum yerler Bulgaristan, Yunanistan ve Kanadadır. 2017 yılında Kanada vizesi almıştım. Amerika vizesi başvuruma olumlu bir etkisi söz konusu olur mu? Bana yardımcı olmanızı çok isterim. Teşekkürler.
Amerika Vizesi Konya
A.A. 29/04/20, 16:51 Cevabı Görüntüle
Selamlar ben Abdullah Adıgüzel. Amerika vizesi Konya için başvuru gerçekleştirmek istiyorum. Devlete bağlı bir lisede Tarih öğretmeni olarak çalışmaktayım. Mesleki deformasyondan dolayı hayatım boyunca tarihe ilgi duydum. Dolayısıyla yurt dışına gerçekleştirmiş olduğum bütün seyahatlerimi turistik değil de tarihsel bir gezi olarak gördüm. Yaz tatili kapsamında eşim ile birlikte Amerika’ya gitmek istiyorum. Bu sefer tamamen turistik bir gezi olacak. Eşimde farklı bir devlet okulunda sınıf öğretmeni olarak çalışıyor. Arkadaşlarımdan Amerika vizesinin zor bir süreci olduğunu duyduk. Deneyimli bir acente ile çalışmak istiyoruz. Tercihimiz şirketinizden yana olacaktır. Amerika vizesi Konya nasıl alınır? Bilgilendirmeniz için şimdiden teşekkürler.
Amerika Vizesi Balıkesir
S.C. 29/04/20, 15:37 Cevabı Görüntüle
Sayın yetkili öncelikle iyi çalışmalar dilerim. Kendimden bahsedecek olursam Balıkesir Ayvalık ilçesinde yaşıyorum. 45 yaşında işletme sahibiyim. Amerika vizesi Balıkesir vizesi almak istiyorum. Kendimden bahsetmek istiyorum. Şahsıma ait genellikle yazları işlettiğim bir pansiyonum bulunmaktadır. 10 yıl önce İstanbul’da İkamet ediyordum. O zamanlar yurt dışı seyahatlerim fazla oluyordu. Kendi işimi yapmaya başladıktan sonra bu durum değişti. Daha önce gerçekleştirmiş olduğum schengen ülkeleri ve İngiltere’ye seyahatim bulunmaktadır. Amerika’da yaşayan eski bir aile dostumuz var. Kendisinden davetiye alarak başvuru yapmak istiyorum. Tecrübelerinize ihtiyacım olacaktır. İyi günler dilerim.
Amerika Vizesi Adana
E.B. 29/04/20, 13:37 Cevabı Görüntüle
Merhabalar ben Emre. Çukurova Üniversitesi Kimya mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim. Amerika vizesi Adana için nasıl işlem yapabilirim? Okulum bitmeden önce İngilizcemi geliştirmek istiyorum. Yaz aylarında Amerika’ya dil okulu için gitmek istiyorum. Başvuru esnasında neler yapmam gerekir? Öğrenci olarak başvuru yapabilir miyim? İyi günler dilerim.
Amerika Vizesi Trabzon
U.D. 29/04/20, 12:57 Cevabı Görüntüle
Merhaba sayın yetkili 1978 yılından beri Trabzon’un Of ilçesinde yaşamaktayım. Çay ve fındık ticareti üzerine işlem yapılan kendime ait bir şirketim bulunmaktadır. Amerika vizesi Trabzon üzerinden alınabiliyor mu? Aynı zamanda sigortalı çalışan olarak gözüktüğüm bir firma bulunmaktadır. Avrupa ülkesi olarak söylenen bazı ülkelere seyahat ettim. Zaman ve param oldukça seyahat etmeyi seviyorum. Vize almanın her geçen yıl zorlaştığının farkındayım. Bende vize konusunda desteğe ihtiyacı olan bir başvuru sahibiyim. Yeni çıkarmış olduğum pasaportumda hiç vize bulunmamaktadır. Süreci başlatmak için neler yapmalıyım? Yardımlarınızı bekliyorum.
Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar
Amerika Vize Randevusu
Amerika Vize Reddi
Amerika Vize Başvuru Formu (DS-160)
Amerika Vize Dilekçesi
Amerika Vize Yenileme
BASE_URL = '';