x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Almanya Vize Randevusu

E. Kaya 19/01/19, 18:34
Bu sene içinde Almanya’daki kardeşimin yanına ziyarete gitmek istiyorum ve Almanya vize randevusu almam gerektiğini söylediler. Daha önce sizin aracılığınız ile vize alan tanıdığım vardı o önerdi sizi. Ben Konsolosluktan randevuyu alıp size mi gelmem gerekiyor? Gelirken hangi evrakları size getirmeliyim? Süreç hakkında kısaca bilgilendirir misiniz? Teşekkürler
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, EAGVS vize danışmanlık hizmetlerine olan güveniniz için teşekkür ederiz. Öncelikle vize randevu işlemlerinin de EAGVS müşteri temsilciniz tarafından tamamlandığını belirtmek isteriz. Almanya Schengen vize randevusu Konsolosluktan değil yetkili parmak izi merkezlerinden alınarak başvuru işlemi tamamlanır. Vize başvuru işlemlerinde EAGVS danışmanlık hizmeti ve hizmet aşamaları hakkında kısa bilgi vermek isteriz.

EAGVS müşteri temsilciniz öncelikle seyahat amacınız ve mesleki bilgilerinize uygun olarak evrak listesini hazırlar ve size iletir. Sizden istenen evrakları kargo veya elden teslim yoluyla size en yakın ofisimize iletebilirsiniz. Gelen evrakların uygunluk kontrolü müşteri temsilciniz tarafından yapılır ve randevu belirleme aşamasına geçilir. Almanya’ya 90 günü aşmayan ziyaret, turistik, ticari vb. amaçlarla yapılacak seyahatlerde Almanya Konsolosluğu vize randevusu işlemleri için parmak izi merkezlerini yetkilendirmiştir. EAGVS müşteri temsilciniz ikamet adresinize göre uygun veri merkezinden randevunuzu oluşturur. Randevu gününe kadar başvuru formunuz doldurulur, İngilizce vize talep dilekçeniz yazılır, fotokopi işlemleriniz tamamlanır ve randevu gününde eksiksiz ve hatasız bir başvuru dosyası hazır olur. Randevu gününde de parmak izi merkezinde müşteri temsilcilerimiz sizlere eşlik eder.

Almanya vize randevusu işleminin belirlenen tarihte tamamlanmasının ardından müşteri temsilciniz pasaport takibi yaparak pasaportunuzu dilediğiniz adrese iletir. Görüldüğü üzere vize işlemi başlatmak istediğinizi müşteri temsilcinize belirtmeniz yeterlidir. Tüm süreçle EAGVS’nin deneyimli müşteri temsilcileri ilgilenmektedir.

Almanya ziyaret vizesi başvurularında Almanya’daki belediyeden onaylı bir davetiyenin aslı Konsolosluğa sunulmalıdır. Davetiyenin fotokopisi veya e-mail çıktısı kabul edilmemektedir. Seyahat amacını belgeleyen en önemli evrak ziyaret vizesinde davetiyedir. Buna ek olarak diğer seyahat belgeleri ve mesleki bilgileri içeren evraklar da sunulmalıdır. Sunulması gereken evraklar size özel hazırlanacağı için 02129630138 numaralı telefondan müşterilerimize ulaşabilir ve Almanya vize randevusu hakkında da bilgi talep edebilirsiniz.

Nazlı Daştan

Almanya vize randevusu almak

Z.A. 02/06/20, 15:24

Merhaba İzmir’den Almanya’ya gitmek istiyorum asıl ikamet yerim Ankara ama Almanya vize randevusu işlemimi İzmir’de tamamlamak istiyorum, yazlıkta olacağım için. Almanya’da arkadaş çevrem var ama davetiyeyle değil turist olarak vizemi almak istiyorum. Vize süremi ne kadar verirler ve banka hesabımda ortalama ne kadar nakit bulunması gerekiyor?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 02/06/20, 15:26

Merhaba, Almanya Schengen vize randevusu işlemleri başvuran kişinin ikamet adresinin yetki alanındaki ve Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş parmak izi merkezlerinde tamamlanır. Ancak kişi eğer ikameti dışında bir veri merkezinden randevu oluşturmak ve başvurusunu buradan tamamlamak isterse ek ücret ödemesi yaparak “dış hizmet” satın alabilir. Bu şekilde vize başvuru işleminin tamamlanması mümkündür.

Almanya vize başvurularında Almanya Konsolosluğu vize randevu işlemlerinde seyahat amacına uygun randevu alınmasını ister. Almanya’da bulunmanızın asıl amacı arkadaşlarınızı ziyaret etmek olacak ise Almanya ziyaret vizesi başvurusu ve buna uygun randevu alınması gerekir. Ancak turist olarak gidip, otelde konaklayacak ve bu arada da arkadaşlarınız ile görüşecekseniz Almanya turist vizesi başvurusu yapılabilir. Seyahatin ana hedefi vize türünü belirler ve amaca uygun olmayan başvurular redle sonuçlanabilmektedir.

Vize randevusu sırasında sunulacak banka hesap dökümünde planlanan seyahat süresi boyunca günlük 45 Euro karşılığında para bulundurulması tavsiye edilir. Eksiksiz ve hatasız olarak hazırlanmış bir vize başvurusunda vize onayı, reddi veya vize süresi hakkında karar verme yetkisi Almanya Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir.

Almanya vize randevusu ve seyahat amacınıza uygun vize başvuru işlemleriniz için 02129630138 numaralı telefondan müşteri temsilcilerimize ulaşabilir ve ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.

Nazlı Daştan

Almanya vize randevusu al

D.C. 09/09/20, 14:18

Merhaba, benim geçerli vize Schengen vizem var ama Almanya seyahati için planladığım tarihte bu vize dolmuş olacak. Bu durumda şu an geçerli vizem varken Almanya vize randevusu alabilir miyim başvuru yapmak için? Yoksa yeni bir Schengen vize başvurusu yapabilmem için mevcut vizemin süresinin dolması mı gerekir? Eğer böyle bir şart varsa vize basılı olan pasaportum yerine yeni bir pasaport çıkartarak başvuru yapmam uygun olur mu?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 09/09/20, 14:26

Merhaba, geçerli bir Schengen vizesi olduğu halde, vize geçerliliği dolmak üzere ve planlanan Almanya seyahati sırasında vize süresi dolacak kişiler yeniden Almanya Schengen vize randevusu alarak başvuru yapabilirler. Bu durumda seyahatinizin amacına uygun bir vize türüne başvuru yapmanız gerekir. Gerekli evraklar da yine vize kategorisine uygun olarak sunulmalıdır. Vize başvurusu sırasında geçerli veya eski vizeler de dahil olmak üzere yeni ve eski pasaportların tüm işlenmiş sayfalarının fotokopisi de Almanya Konsolosluğu vize randevu sırasında ibraz edilir. 

Almanya vize randevusu sırasında sunulması gereken evraklar kişiye özel olarak müşteri temsilciniz tarafından hazırlanacaktır. 

Nazlı Daştan

D.M. 17/03/21, 17:50

Merhaba, ben Almanya vize randevusu almak istiyorum fakat Konsolosluğun telefonlarına ulaşamıyorum. Vize başvurusu yapmam gerekiyor. Almanya aile birleşimi başvurusu yapacağım, eşim hamile. Ben hem doğuma yetişmek hem de gittiğimde orada kalmak istiyorum. Neler gerekiyor? Randevu konusunda yardımcı oluyor musunuz?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 17/03/21, 17:52

Merhaba, randevu veya herhangi bir vize işlemi için telefon ile Konsolosluğa ulaşmanız mümkün değildir. Almanya aile birleşimi başvurunuz için EAGVS müşteri temsilcileri ile görüşme yapmanız süreci başlatmak için yeterlidir. Almanya Konsolosluğu vize randevu işleminden önce danışmanınız sizden bazı evraklar talep edecektir. Sizden gelen evrakları inceleyen EAGVS danışmanınız başvuru için uygunsanız Konsolosluktan sizin adınıza randevu talep edecektir.

Aile birleşimi başvurusu için öncelikle sizden Almanca A1 belgesi istenecektir. Bu belgeniz olmadan aile birleşimi başvurusu yapılamamaktadır. A1 belgesi olan kişiler, evliliğine dair belgeler sunmaktadır. Dosyanız EAGVS vize danışmanınız tarafından hazırlanacaktır. Konsolosluk tarafından atanan randevu gününde hazır dosyanızla başvurunuzu tamamlamış olacaksınız. Almanya vize randevusu işlemleriniz ve vize başvuru süreçleri hakkında ayrıntılı bilgi talebi için 02129630138.

Nazlı Kübra

Almanya vize randevusu

Cevap Ver