x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Almanya Aile Ziyaret Vizesi

E. Kaplan 10/02/19, 19:48
Merhaba, 2016 yılında Almanya turistik vize başvurusu yapmıştım ve red almıştım. Red sebebim inandırıcı bulunmayan evraklar gibi bir şeydi. Bu yaz eşim ve 3 yaşındaki kızımla birlikte Almanya’daki dayımın yanına tatile gitmek istiyoruz Almanya ziyaret vizesi başvurusu yapmam gerekiyormuş. Önceki reddim bu sene yapacağımız vize başvurusunu etkiler mi? Eşim çalışmıyor benim de 2 çalışanlı bir şirketim var. Sizin aracılığınızla başvuru yapmam vize kararını etkiler mi? Hangi evraklar gerekir?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba,
Daha önceki başvurularda alınan red kararlarının bir sonraki vize başvurusunu etkileyip etkilemeyeceği, aktif başvurudaki dosyanın ne kadar güçlü hazırlandığı ile ilgilidir. Vize reddi almak yeniden başvuru yapmaya engel olmadığı gibi önemli olan aktif başvuruda red sebeplerini ortadan kaldırmaktır. Almanya vize türlerine göre evraklar değişir, her vize türünde hangi evrakların sunulacağını EAGVS müşteri temsilciniz ile yapacağınız görüşmede seyahatinizin detaylarını belirterek öğrenebilirsiniz. 2020 Almanya ziyaret vizesi başvurusu da son derece dikkatli başvuru yapılması gereken bir vize türüdür. Başvurunuzda sizin, eşinizin ve çocuğunuzun başvuru dosyası ayrı ayrı hazırlanmalıdır. Örneğin sizin için iş veren vize dosyası hazırlanacakken, eşiniz için sponsorlu ev hanımı vize dosyası, çocuğunuz için de sponsorlu çocuk vize dosyası hazırlanacaktır. Her birinin gerekli evrakları birbirinden farklıdır. EAGVS müşteri temsilciniz ile yapacağınız görüşme sonrasında temsilciniz her biriniz için ayrı ayrı evrak listesi gönderecektir size. Ayrıca Almanya'daki yakınınızdan alacağınız belediye onaylı davetiyede tüm ailenin isimleri ve pasaport bilgileri de bulunmalıdır. Davetiyede adı bulunmayan kişiler vize başvurusunda o davetiyeyi sunamazlar.

Almanya ziyaret vizesi gerekli evraklar bir vize başvurusunda dikkatle hazırlanması gereken evrakları ifade eder. Buradaki dikkat, kişinin seyahat amacı, sahip olduğu finansal kaynaklar, mesleki bilgileri ve kişisel bilgilerine göre değişeceğinden vize başvurusundan önce mutlaka EAGVS danışmanlarımız ile görüşmeniz size başvuruda avantaj sağlayacaktır. Müşteri temsilciniz tarafından eksiksiz ve hatasız olarak hazırlanmış, seyahat amacını destekleyen, vize bitiminde kişinin ülkesine döneceğini garanti eden vize dosyası başvurularınızda avantaj sağlayacaktır. Almanya aile ziyaret vizesi işlemleriniz için dilediğiniz zaman bizlere ulaşabilirsiniz.

Nazlı Daştan

Almanya aile ziyareti vizesi

H. Bağlar 30/03/20, 17:24

Merhaba, Almanya'da akrabalarım var ancak görüşmüyorum hatta birçoğunu tanımıyorum, ilk kez Almanya’ya vize başvurusu yapacağım, daha önce İsviçre’den vize almıştım. Ben Almanya aile ziyaret vizesi başvurusu mu yapmalıyım? Kimseyi ziyaret etmeyi düşünmüyorum otelde kalarak Nazi dönemi müzelerini filan gezmeyi düşünüyorum. Beni yönlendirir misiniz?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 30/03/20, 17:25

Merhaba, başvuru yapılacak vize türü seyahatin amacına göre belirlenir. Almanya'da akrabalarınızın olması eğer onları ziyaret etmeyecekseniz sizi bağlayıcı bir durum değildir. Vize başvurusunda seyahat amacınızı destekleyen belgelerin sunulması ve bu belgelerin inandırıcı bulunması gerekir. Almanya aile ziyaret vizesi başvurusu yapmak için Almanya'daki yakınlarında konaklayacağı seyahat planlaması gerekir nitekim sizin böyle bir amacınız yok. Daha önceki İsviçre vize başvurunuzun üzerinden 3 yıl geçmediyse biometrik verileriniz hala geçerli olacağından başvuruda şahsen bulunmanız da gerekmez, evraklarınızı EAGVS temsilcinize göndererek işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Vize değerlendirme süreci sonunda pasaportunuzu yine müşteri temsilciniz dilediğiniz adrese gönderecektir. Başvuru yapılacak vize türü ve tüm vize süreci ile ilgili bilgi için 02129630138 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Nazlı Daştan

Almanya aile ziyaret vizesi

A.R. 05/08/20, 13:22

Merhaba, Almanya'daki arkadaşım beni Almanya'ya davet etmişti. Davetiye henüz göndermedi, Almanya yeniden vize başvurusu almaya başladığında gönderecek. Benim sorum ise şu Almanya aile ziyaret vizesi başvurusunda banka hesabımda ne kadar para göstermem gerekecek? Banka bakiyesinde yetersiz pata olması durumunda vize reddi alır mıyım? 

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 05/08/20, 14:03

Merhaba, 2020 Almanya aile ziyaret vizesi başvurusunda sunulan banka hesap dökümünde, kişinin Almanya'da kalmayı planladığı süre boyunca harcamalarını karşılayacak kadar bakiye olması gereklidir. Bu miktar kesin olarak belirtilmese de günlük 45-50 Euro karşılığı liranın hesapta olması uygun denilebilir. Ancak kişinin seyahat planı da bu miktarı etkilemektedir. Örneğin konaklama ücreti ödenmeyecek bir seyahatte banka bakiyesi daha düşük olabilir fakat kişi otelde kalacaksa rezervasyon yapılan otelin ücreti kadar para da bankada görünmelidir. Kişinin planladığı seyahati vize başvuru dosyasında tüm evraklarla kanıtlaması gerekir. Banka hesap bakiyesi de bu belgelerden biridir. Ancak yüksek bakiyeli bir banka hesabı da vize garantisi vermez çünkü vize banka hesabına verilmez. Nitekim, kişinin aylık kazancından anormal yükseklikte bir banka bakiyesi veya seyahat masraflarını karşılamayacak kadar düşük bakiyeli bir banka hesabı Almanya vize reddi sebebidir  Almanya aile ziyaret vizesi başvurusunda da diğer tüm vize türleri gibi kapsamlı bir şekilde değerlendirme yapılmalıdır. 

Nazlı Daştan

Almanya aile ziyareti vizesi

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';