x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Almanya Aile Ziyaret Vizesi

E. kaplan 10/02/19, 19:48
Merhaba.Biz Haziran'da ziyaret amaçlı Almanya'ya gitmeyi düşünüyoruz.son 10 yılda yurtdışına hiç çıkmadık.vize başvurusunda konsoloslukta şahsen bulunmak gerekli midir? Mersin'de yaşıyoruz.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Emrah Bey;
Öncelikle ziyaret sebebiniz Turistik mi yoksa Aile ve Arkadaş Ziyareti mi bunu netleştirmemiz gerekmektedir. Almanya vizesi için gerekli evraklara gelecek olursak, öncelikle ziyaret sebebinizi belirten ve sizi tanıtan başvuru formu doldurulmalıdır. Çalışma durumunuza göre farklı evraklar beyan etmeniz gerekmektedir. Eğer emekli iseniz, sgk emekli belgeniz ve hesabınıza sgk maaş ödemesi olarak yatan parayı gösterir hesap dökümünüz istenir. Eğer çalışıyor iseniz, şirketinizin antetli kağıdına göreviniz, çalışma tarihiniz, izinli olma ve izin sebebiniz yazılmalıdır. Şirkete ati vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, faaliyet belgeleri de güncel olmalıdır. 2 adet biyometrik ve güncel fotoğraf, Otel ve uçak rezervasyonlarınızı da yaptırmayı unutmayın. Ayrıca ailenizde çalışmayan bir kişi ile seyahat edecekseniz ona da sponsor olmanız gerekmektedir. Sizden istenen tüm evrakları o kişinin de dosyasına koymalıyız.
Eğer Aile ve Arkadaş Ziyareti sebebi ile gidecekseniz, Almanya'da yaşayan tanıdığınızdan davet belgesi almanız gerekmektedir. Yaşadığı yerin belediyesinden onaylı olan bu belgeyi de ibraz etmeliyiz. 2015 Ekim itibari ile hiç yurt dışına çıkmamanız sebebiyle de Almanya Vize Başvurunuzun yapıldığı sırada şahsen bulunmanız gerekmektedir. Başvuru esansında sizden biyometrik işlem için parmak izi alınacaktır. Mersin'de yaşadıınız için parmak izi vermek isi
Gerekli evraklar, başvurusu sırasında yapılacaklar ve ücret  ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için lütfen (0212) 265 00 09 numaralı telefonumuzu arayarak Müşteri Temsilcimizden yardım isteyiniz.
Arzu ederseniz mail ile de iletişim kurabilirsiniz.
ask@eagvs.com

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES