x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Almanya Fuar Ziyareti Vizesi

A. Güngör 19/01/19, 10:49
Merhaba, Almanya'ya fuar ziyareti için seyahat edeceğiz. Seyahatimize şirketimizin genel müdürü ve 2 çalışanımız katılacaktır. Fuar standı açmayacağız sadece fuarı gezip görmek istiyoruz. İnternetten fuar giriş bileti alabiliriz? Hazırlamamız gereken evraklar, vizelerimizin çıkma süresi ve ödememiz gereken ücretler konusunda çalışma şartlarınızı merak ediyoruz. Almanya fuar ziyareti vizesi için yardımlarınızı bekleriz.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba,
Almanya Schengen vize kategorisinde bulunan fuar vizesi başvurusunda da kişinin seyahat amacını destekleyen evraklar ve mesleki evrakları sunulmalıdır. Bu evraklar EAGVS müşteri temsilciniz tarafından hazırlanarak sizlere gönderilir. Almanya fuar vizesi 2020 başvurularında ziyaret edilecek fuar belgeleri sunulmalıdır. Fuarda stant açmak isteyen kişiler stant kirası ödediklerine dair dekont veya stant kira sözleşmesi sunması gerekir. Yalnız ziyarete gidecek olan kişiler ise satın alınmış bilet sunabilir. Biletsiz girişli bir fuar ziyaretinde ise fuarın web sitesinden alınmış bilgiler, mümkünse fuar düzenleyenlerden alınmış davetiye sunulabilir. Görüldüğü gibi seyahat amacı belgeleri ziyaret edilecek fuarın organizasyonuna göre değişmektedir.

Almanya fuar vizesi gerekli evraklar ise başvuranın mesleğine göre değişir. Buna göre şirkette SGK’lı olarak çalışanlar, SGK işe giriş ve hizmet dökümü, 3 aylık bordro, şirket evrakları ve masraflar şirket tarafından karşılanacaksa şirket bankası hesap dökümü sunmalıdır. İşveren başvurusunda ise işverenin SGK hizmet dökümü, şirket evrakları ve şirket bankası hesap dökümü sunulmalıdır. Bunun yanında otel ve uçak rezervasyonları, 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası ve pasaport fotokopileri de eklenmelidir. Almanya Schengen vize başvuruları kural olarak 15 günde sonuçlanır ancak istisnai durumlar söz konusudur. Vize ücretleri ise 80 Euro Konsolosluk harcı, 193 TL başvuru merkezi koordinasyon bedeli (kura bağlı değişiklik olabilir), 40 Euro ise danışmanlık bedeli olarak düşünülebilir. Danışmanlık bedelinde seyahat sigortası, kargo talebi, SMS bilgilendirmesi gibi hizmetleri ek ücret karşılığında satın alabilirsiniz.

Almanya fuar ziyareti vizesi işlemlerinizde EAGVS’nin kurumsal hizmet anlayışıyla yıllara dayanan vize danışmanlık tecrübesi sayesinde sorunsuz bir vize başvuru süreci yaşarsınız. Vize işlemlerinizi başlatmak için 02129630138 numaralı telefonu arayabilir bilgi ve danışmanlık talebinde bulunabilirsiniz.

Nazlı Daştan

M. içler 02/04/20, 15:32

Merhaba Samsun’da hediyelik eşya dükkanım var. Biraz farklı ve dünyanın çeşitli ülkelerinden hediyelik eşyalar satıyorum. Almanya’da her yıl düzenlenen Christmas and More fuarına geçen yıl katılmıştım stant kiralayarak, bu yıl da katılmak istiyorum. Geçerli vizem yok, bu yıl 5 yıllık Almanya fuar ziyareti vizesi almak ve sonraki yıllarda yapılacak fuarlara da katılmak istiyorum. Almanya'daki fuarda tanıştığım biri sizin aracılığınızla 5 yıllık vize almıştı. Ben de almak istiyorum yardımcı olur musunuz?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 02/04/20, 15:37

Merhaba,
Sizlere dilediğiniz şekilde hizmet sunmak ve mümkün olduğunca uzun yıllar geçerli bir vize almak EAGVS olarak bizim hizmet anlayışımızın başında gelir. Bilindiği üzere ilk Schengen vizesi başvurularında seyahat süresince veya birkaç ay daha fazla vize verilebilmektedir. Uzun yıllık vize alınabilmesi için kişinin seyahat geçmişi, vize kullanım bilgileri, vize süresi ihmali yapıp yapmadığı gibi durumlar EAGVS müşteri temsilciniz tarafından öncelikle kontrol edilir. Önceki yıllarda da fuara katılmış olmanız sizin için iyi bir referans. İyi hazırlanmış ve vize danışmanları tarafından güçlendirilmiş bir vize dosyası ile Almanya fuar vizesi 2020 başvurusu yapmak da uzun süreli bir Schengen vizesi almak için şansınızı artırır.

Burada dikkat edilmesi gereken, başvuru yapan kişinin mesleğiyle alakalı ticari ilişkilerinin vize başvurusunda ispatlanmasıdır. Örneğin yalnızca Almanya'daki fuar katılımıyla kalmayıp Almanya'dan ithalat da yapıyorsanız bu durum da dosyanızı güçlendirir. Ancak dosyada Konsolosluğa sunulması Almanya fuar vizesi gerekli evraklar belirlenebilmesi için EAGVS müşteri temsilcinize ticari bilgilerinizi vermeniz gerekir. Geçen yıl aldığınız vize sayesinde de aktif başvurunuzda vize randevunuzda şahsen bulunma zorunluluğunuz kalmaz. Evraklarınızı müşteri temsilcinize göndermeniz yeterlidir.

Uzun süreli vize almak için bir diğer dikkat edilmesi gereken evrak ise İngilizce vize talep dilekçesidir. Dilekçenizde seyahat amacınızı, sonraki seyahatlerinizin dayanağını açık ve net bir şekilde belirtilmesi de uzun süreli vize alabilmek için avantaj sağlayacaktır. Ancak unutulmamalıdır ki tüm vize başvurularında vize kararı verecek son mercii Almanya Konsolosluklarıdır. Bizim görevimiz Almanya fuar ziyareti vizesi başvurunuzda dosyanızı güçlendirmek ve vize talep etmektir.

Nazlı Daştan

M.K 11/10/23, 16:15

Almanya’da düzenlenen Messe Frankfurt fuarına katılımcı olarak gitmekteyiz. Şirketimizde 4 kişi ye vize başvurusu yapmak istiyoruz. Fuar katılımcısı olduğumuz için hangi evrakları hazırlamamız gerekir. Ne kadar zaman öncesinden başvuru yapmamız gerekir. Almanya ticari vize nasıl alınır siz bu konuda nasıl destek verirsiniz bilgilendirme yapmanızı rica ederim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 31/10/23, 12:04

Almanya ‘ya fuar organizasyonunda bulunmak isteyen firma çalışanları Almanya ticari vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Almanya ticari vizesi nasıl alınır sorunuza öncelikle Almanya vize randevunuzu almanız gerekmektedir. Almanya schengen başvurularında bazı durumlarda başvuru merkezi fuar katılımcıları için randevusuz başvuru yapabilmektedir.

Almanya ticari vize başvurusu için öncelikle Almanya’da fuara katılacağınız fuar firmasından davetiyenizin olması gerekmektedir. Davetiyede fuara katılacak kişilerin isimleri fuar katılım bilgilerinin olması gerekmektedir. Fuar stant krokiniz ve stant ödeme makbuzunu da eklemeniz gerekmektedir. Fuar giriş kartınız varsa dosyanıza eklemeniz gerekmektedir. Almanya ticari vize başvuru dosyanız da ek olarak çalıştığınız firmadan şirketinizin antetli kâğıdına kaşeli ve imzalı vize talep dilekçesi ile başvuru yapmanız gerekir.

Vize başvurunuzu yaparken seyahat masraflarınızı şirketiniz tarafından karşılanacak ise şirketinize ait son 3 aylık kaşeli ve imzalı imza sirküsü ile birlikte banka hesap dökümünüzü eklemeniz gerekir. Şirketiniz banka hesap dökümü sunmak istemiyorsa şirketinizin antetli kağıdına kaşeli ve imzalı olarak banka hesabı sunamadıklarını belirtmeleri gerekmektedir. Bu durumda sizin şahsi banka hesap dökümlerinizi sunmanız gerekmektedir.

Almanya ‘ya ticari vize nasıl alınır sorunuza ek olarak dilerseniz tüm bu vize sürecinizi bizim aracılığımızla gerçekleştirerek vize randevunuzu biz takip edebilir, evrak kontrollerinizi sizin adınıza uzman operasyon departmanı tarafından gerçekleştirebilirsiniz. Euro Asıa Global Vısa Service şubelerimizi arayarak uzman müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';