x
Türkmenistan

Vize İşlemleri

Türkmenistan

Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğu

Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Fahri Konsolos : Necdet GÖKTEPE

Adres: Akdeniz Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı No:77    35140 Konak/İzmir

Posta Adresi:  PK  35140   Konak/ İZMİR

Telefon: +90 232 425 90 10

Faks: +90 232 425 90 19

 

Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğunun Görevleri

İzmir Türkmenistan Fahri Konsolosluğu, Türkmenistan Ankara Büyükelçiliğinin kendisine verdiği yetki çerçevesinde İzmir ve çevre illerinde ikamet eden Türkmen vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yürütmektedir. Türkmen vatandaşlarının yeni kimlik çıkarma, pasaport yenileme, evlilik, doğum ve ölüm sonrası yapılması gereken resmi işlemlerinde kendilerine yardımcı olmaktadır.

Ticari faaliyetin yoğun olduğu İzmir bölgesi ile Türkmenistan arasında var olan ticari ilişkileri geliştirmek ve yeni işbirliği alanları oluşturabilmek, İzmir Türkmenistan Fahri Konsolosluğunun diğer sorumlulukları arasındadır.

İzmir ve çevre illerinde ikamet eden Türk vatandaşları, Türkmenistan seyahati vize işlemleri için İzmir Türkmenistan Fahri Konsolosluğundan yardım alabilirler. Ancak Fahri Konsolosluğun vize başvurularını onaylama yetkisi yoktur. Türkmenistan vize başvuruları hususunda onay verme yetkisi yalnız Ankara Türkmenistan Büyükelçiliği ile İstanbul Türkmenistan Başkonsolosluğuna aittir.

 

Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

Tam teşekküllü Türkmenistan Konsolosluğunun bulunmadığı İzmir’de faaliyet gösteren Türkmenistan İzmir Fahri konsolosluğu sorumlu olduğu bölgelerdeki Türk ve Türkmen vatandaşlarına hizmet vermektedir.

İzmir ve çevresindeki Manisa, Denizli, Kütahya, Çanakkale, Uşak, Balıkesir, Muğla ve Aydın illerinde ikamet eden Türk vatandaşları ile Türkiye’de geçici oturum iznine sahip Türkmen vatandaşları, Türkmenistan ile ilgili konsolosluk işlemlerini İzmir Türkmenistan Fahri Konsolosluğu aracılığıyla gerçekleştirebilirler 

 

Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğuna Nasıl Gidilir?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkmenistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES