x
Türkmenistan

Vize İşlemleri

Türkmenistan

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Türkmenistan Vize Başvuru , Gaziantep

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, sizlere Türkmenistan vizesi hakkındaki gerekli bilgileri sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında 2023 yılı güncel vize işlemeleri hakkında gerekli bilgileri, hazırlanması gereken evrakları, vizenizin çıkış süresi gibi bilgileri belirli başlıklar halinde sizlere sunacağız. 

Gaziantep şubesi olarak, Yavuzeli, Nizip, Nurdağı, İslâhiye, Araban, Karkamış, Şehitkamil, Kilis, Şahinbey, Oğuzeli ilçelerimiz başta olmak üzere Şanlıurfa, Hatay, Osmaniye gibi çevre illerimizden yapacağınız Türkmenistan vize başvurunuz için sizlere hizmet etmekteyiz. Gaziantep ili ve çevre illerden yapacağınız Türkmenistan vize başvurusu hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan bilgi talebinde bulunabilirsiniz.Çalışan ekibimiz konu hakkında sizlere yardımcı olacaktır. 

 

Türkmenistan Vizesi Kimlere Gerekir? Gaziantep

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, bu başlık altında paylaşacağımız bilgiler sizlerin vize alıp almama durumunuzu belirler. Eğer Türkmenistan seyahatiniz için bordo pasaporta sahip iseniz seyahat öncesinden vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Vize başvurunuz için sizlere hizmet sunabileceğimiz Gaziantep’teki ofisimize bekleriz. Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımız ise Türkmenistan’a 30 günlük süre zarfında vizesiz seyahat edebilirler. Eğer Siyah pasaporta sahipseniz ülkeye önceden diplomatik seyahatiniz için haber vermeniz gerekmektedir.

Yukarıda belirttiğimiz konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz.

Türkmenistan Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? Gaziantep

Değerli seyahat severler, ülkeye yapacağınız seyahat için sizlerden istenilen belgelerin hazırlaması için bir kategori seçmeniz gerekmektedir. Seçtiğiniz kategoriye ile işlemelerinize yardımcı olabilmeleriz. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Yukarıdaki kategorilerden Turistik vize ile seyahat edecekseniz konaklama yeriniz otel olması gerekmektedir. Bunun aksi durumu söz konusu olduğunda hakkınızda gözaltına işlemleri başlatılır ya da para cezası ile cezalandırılırsınız.

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yukarıda sizler için hazırladığımız kategorilerden hangisinin yapacağınız seyahate uygun olduğuna karar veremediyseniz ya da seyahatinize uygun bir gerekçe bulamadıysanız uzmanlarımızdan bu konu hakkında sizlere yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz. 

 

Türkmenistan Transit Vize ve C Vize nedir? Gaziantep

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, sizlere bu başlık altında vize çeşidi sunacağız. Eğer ülkeye yapacağınız seyahat iş için ise transit vize almanız gerekmektedir. Transit vize genelde şoförlük yapan ve ülkeye iş yapmak için giden yolcularımıza verilir. Bu vizenin özelliği konaklama süresinin 5 gün olmasıdır.

C vizesi ise vizesiz seyahat etme hakkı tanınan yolcuların 30 günlük süren ve 90 günü aşmayan süre zarfında yolculuk yapmaları için alınacak bir vize çeşididir. Eğer 90 günden uzun sürecek seyahat planınızı varsa D vizesi almanız gerekmektedir

 

Türkmenistan Vizesi İçin Davetiye, Gaziantep

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, vize işlemelerinizi yapmamız için en önemli belge niteliği taşıyan ve belge olmadan işlem yapılmayan davetiyedir. Bunun için Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak davetiye sahibi olabilirsiniz. Davetiyenizin çıkış süresi yaklaşık olarak 10-15 iş günüdür. Eğer davetiye olmadan işlem yapma talebinde bulunursanız red cevabı alacaksınız. Alınmak istenen davetiye hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 342 255 50 36 numaralı telefondan arayabilir ya da gaziantep@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

 

Türkmenistan Kapıda Vize Nasıl Olur? Gaziantep

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, aldığınız onaylı davetiye dahilinde sizlerden talep edilen belgeler ile birlikte ülkenin sınır kapısında görevli olan çalışanlara teslim ederek seyahatinizi gerçekleştirebiliriz. Görevlilere teslim ettiğiniz belgelerin bir kopyasını da seyahat süresince yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Değerli ziyaretçilerimiz, yapacağınız başvuru konsolosluk tarafından onaylansa bile aldığınız vize Aşkabat Havaalanı’nda sizlere teslim edilmektedir. Havalimanında gelişte 12 ABD Doları ödemeniz gerekmektedir. Eğer dönüşte Türkmenistan hava yolları kullanılmıyorsanız 25 ABD Doları ödemeniz gerektiğini belirmek isteriz. Bunun yanında ek bilgi olarak ülke sınırları dışında herhangi bir ücret ödemeyeceğinizi belirtiriz.

 

Türkmenistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar, Gaziantep

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, seyahatiniz için zorunlu olarak aldığınız davetiye ile birlikte sizlerden biyometrik bilgiler ve başvuru formu hazırlamanızı talep ederiz. Bunun yanında ülke sizlerden banka hesap dökümünü ister. Bunun nedeni ülkeye yapacağınız seyahat yeterli miktarda ekonomik güce sahip olmanız gerektiğini bilmek isterler. 

Alacağınız vize eğitim için ise istenilen belgelere ek olarak doğum kayıt örneği, sağlık sigortası ve lise diplomasının asli ve fotokopilerinin de işlemlerinize dahil etmek üzere hazırlanması gerekmektedir. Sizlerden istenilen belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanmanız gerektiğini belirtmek isteriz böylece zaman kaybı olmadan vize işlemelerinize başlanmış olur. 

 

Türkmenistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Gaziantep

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, bu başlık altında alacağınız vizenin nasıl adımlar ile devam edeceğini bildireceğiz. Adımları takip ederek konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. 

Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, onaylı olan davetiye ve biyometrik bilgiler ile işlemlerinize başlayacağımızı belirtiriz. Bu belgeleri bizlere ileterek ilk adımı tamamlamış olursunuz. Bizlere ilettiğiniz evraklar incelenir eksik ya da yanlış hazırlanmış evraklar olduğu taktirde uzmanlarımız sizlerle iletişime geçer. Çıkan sorunu dilerseniz bizlerin desteği ile düzletmenize yardımcı olabiliriz. 

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz işlemlerinizin geçerlilik kazanması için sizlerden istenilen vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeyeceğiniz vize ücretinde değişikliğe neden olan faktörler vardır. Ülkede seyahat durumunuz, sizlere verilen hizmet ve konsolosluk harcı gibi nedenler bunlara örnek olarak gösterilebilir. 

Yapılan tüm hizmetler ve çıkarılan belgeler sonrasında konsolosluktan gelen red cevabı ile vizenizin onaylanmamış olur. Bunun için ödenen vize ücreti tekrardan geri verilmez.

Pasaportunuzun size ulaştırılması : Değerli ziyaretçilerimiz, yapılan tüm işlemlerden sonra konsolosluğun verdiği olumlu karar ile pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlama aşamasına geçeriz. Hazırlanan pasaportunuzu sizlerin belirttiği adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan da kendiniz alabilirsiniz.

 

Türkmenistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Gaziantep

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, alacağınız onaylı davetiyenizin bekleme süresin 10-15 iş gününde verildiğini belirtmiştik. Bununla beraber ülkenin politik ve ekonomik durumu ülkenin resmi tatillerde kapattığı konsolosluk bu sürecin uzamasına neden olabilir. Bunlar gibi nedenler ile karşılaşmak istemiyorsanız 1-2 ay öncesinden vize başvurunuzu yapmanızı tavsiye ederiz.

Değerli ziyaretçilerimiz, elinizde hali hazırda davetiye varsa acil vize ile seyahat edebilirsiniz. Acil vizenin çıkışı normalden daha erken çıkar lakin ülkede kalış süresi en fazla 3 gündür. Acil vize işlemeleri işe seyahat edeceksiniz ödeyeceğiniz vize ücreti normal ücretinden 2 katına kadar çıkar.

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Türkmenistan vizesi için 2023 yılına dair güncel vize işlemeleri sizlere belirli başlıklar altında sunmuş bulunmaktayız. Bizlerden bilgi almayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Aklınıza takılan, merak ettiğiniz sorular olduğu taktirde uzmanlarımız destek alabileceğinizi unutmayız. 

 

Türkmenistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES