x
Türkmenistan

Vize İşlemleri

Türkmenistan

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Türkmenistan Vizesi, İzmir

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Türkmenistan vizesi için ihtiyaç duyulan bilgileri sizlerle paylaşacağımız sayfamıza hoş geldiniz.

Türkmenistan vize işlemleri için 2023 yılına dair güncel vize bilgileri belirli başlıklar altında sizlere sunacağız. Sayfamızı takip ederek gerekli bilgileri buradan öğrenebilirsiniz. 

İzmir EAGVS Şubesi olarak sizlere, Bayındır, Dikili, Karşıyaka, Menemen, Torbalı, Bayraklı, Güzelbahçe, Foça, Karabağlar, Kınık, Karaburun, Bergama, Aliağa, Beydağ, Bornova, Narlıdere, Çiğli, Gaziemir, Kemalpaşa, Kiraz, Konak, Menderes, Ödemiş, Urla, Seferihisar, Selçuk, Tire, Balçova, Buca ve Çeşme ilçelerimiz başta olmak üzere Muğla, Aydın, Manisa, Uşak gibi çevre illerden yapılacak olan Türkmenistan Vize işlemleri için hizmet etmekteyiz. 

İzmir ili ve çevre illerden yapılacak olan Türkmenistan vizesi için daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz bu konuda uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. Sizlere il ve çevre illerden yapılacak olan Türkmenistan vizesi hakkında daha kapsamlı ilgi sunulacaktır. 

 

Türkmenistan Vizesi Kimlere Gerekir? İzmir 

Değerli ziyaretçimiz, Türkmenistan’a yapacağınız seyahat öncesinden sahip olduğunuz pasaportun türüne göre vize işlemeleriniz yapılmaktadır. Eğer bordo pasaporta sahip iseniz yolculuk öncesinden vize başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Yeşil, Siyah ve Gri pasaporta sahip iseniz vize almadan 30 gün içerisinde seyahatinizi gerçekleştirebiliriz. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın vize işlemlerini tamamlamak için İzmir şubemizden işlemelerinizi gerçekleştirebiliriz. Siyah pasaport ile yolculuk yapacak olan ziyaretçilerimizin, seyahat öncesinden ülkeye haber vermek zorundadır. Konu hakkında çalışan ekibimizden daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. 

 

Türkmenistan Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? İzmir 

Değerli ziyaretçimiz, Türkmenistan seyahatiniz için bir gerekçe sunmanız gerekmektedir. Yapacağınız seyahatin amacını belirleyen bir gerekçe ile vize işlemlerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerektiğini belirtiriz. Sizler için bu konuda kategoriler belirleyip, belirlediğimiz kategorilerden tercih yapmanızı isteriz. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

NOT: Turistik vize ile devam edecekseniz ülkede konaklama yeri olarak otel tercih etmeniz gereklidir. Otel dışında herhangi bir yerde konaklama sağlarsınız gözaltına alınır ya da para cezası ile yargılanırsınız. 

Sizlere sunduğumuz kategorilerden birini seçerek işlemlerinizi bu yönde devam ettireceğinizi belirttik. Eğer seyahatiniz için geçerli bir gerekçe bulamadıysanız ya da seyahat amacınızın hangi kategoriye ait olduğuna karar veremediyseniz bu konu hakkında sizlere yardımcı olmayı isteriz. Bu konu için çalışan ekibimizin destek talep edebilirsiniz. Çalışanlarımızı +90 232 335 04 23 numaralı  telefondan arayabilir ya da izmir@eagvs.com adresimize e-posta atabilirsiniz. 

 

Türkmenistan Transit Vize ve C Vize nedir? İzmir 

Değerli ziyaretçimiz, ülkeye giriş amacınız iş için ise transit vize almanızı öneririz. Transit vize genelde şoförlük yapan ve ülkeye iş için giriş sağlayan ziyaretçilerimize verilir. Bu vize türünün en önemli özelliği yapılacak seyahatin 3 gün olmasıdır. 

Değerli ziyaretçilerimiz, vizesiz seyahat yapma hakkınız varsa ve bu süre 30 günden fazla olacaksa C vizesi alanını öneniriz. Diğer yandan eğer seyahatiniz 90 günü aşacağını düşünüyorsanız D vizesi almanızı tavsiye ederiz. 

 

Türkmenistan Vizesi İçin Davetiye, İzmir 

Değerli ziyaretçimiz, ülkeye seyahat etmek için davetiye almanız gerekmektedir. Davetiyesiz vize işlemlerinin gerçekleşmeyeceğini belirtmek isteriz. Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak bu davetiyeye sahip olabileceğiniz bilgisini sizlere sunarız. Talep ettiğiniz davetiyenin çıkış süresi yaklaşık olarak 10-15 iş günüdür. Bu konu hakkında sizlere gerekli açıklamaları yapmalarını isteyebilirsiniz. 

 

Türkmenistan Kapıda Vize Nasıl Olur? İzmir 

Değerli ziyaretçimiz, Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak aldığınız onaylı davetiye ve sizlerden istenilen belgeler ile sınır kapısında görevli olan çalışanlara hazırladığınız evrakları teslim ederek kapıda vize işleminizi yapmış olursunuz. Sınır kapısındaki görevlilere teslim ettiğiniz belgelerin bir örneğini seyahat süresince yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapacağınız başvuru konsolosluk tarafından onaylansa bile aldığınız vize Aşkabat Havaalanı’nda sizlere teslim edilmektedir. Havalimanında gelişte 12 ABD Doları ödemeniz gerekmektedir. Eğer dönüşte Türkmenistan hava yolları kullanılmıyorsanız 25 ABD Doları ödemeniz gerektiğini bildiriniz. Bunun yanında ek bilgi olarak ülke sınırları dışında herhangi bir ücret ödemeyeceğinizi belirtiriz. Ülke sınırları dışında sadece vize ücreti ödersiniz. 

 

Türkmenistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar, İzmir

Değerli ziyaretçimiz, aldığınız onaylı davetiye dahilinde seyahat işlemleriniz için sizlerden biometrik bilgiler ve başvuru formu doldurmanızı isteriz. Bunun yanında ek bilgi olarak ülkede seyahat etmek için belirli bir ekonomik güce sahip olmanız gerekmektedir. Bu yüzden sizlerden banka hesap dökümünüzde yeterli miktarda birikim olması gerektiğini belirtiriz. 

Eğer ülkeden alacağınız vize öğrenci davetiyesi türünde olacaksa, lise diplomasının, sağlık sigortasının ve doğum kayıt örneğinin aslı ve fotokopisi ile evraklarınızın hazırlanması gerektiğini belirtiriz. Bu belgelerin eksiksiz ve doğru bir biçimde hazırlanmanız da fayda olacağını belirtmek isteriz. 

 

Türkmenistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? İzmir 

Değerli ziyaretçimiz, yapacağınız seyahat için çalışan ekibimiz sizlere her konuda yardımcı olacaklardır. Bu başlık altında işlerinizin nasıl gerçekleşeceğini belirli adımlar dahilinde sizlere sunacağız. 

Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak aldığınız onaylı davetiye ardından işlemelerinize hızlı bir şekilde başlamış oluruz. Bunun yanında sizlerden istenilen evraklar ve belgeleri hazırlamanızı isteriz. Hazırladığınız belgelerin eksik ve yanlış olmamasına özen göstermenizi rica ederiz. Yanlış veya eksik evrak olduğu durumda sizlerle iletişime geçilerek çıkan sorunu düzletmenize yardımcı oluruz. 

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, ödeme yapacağınız vize ücreti belirli nedenlerden dolayı fiyatlandırmada farklılık gösterebilir. Ülkede konaklama süreniz, konsolosluk harç ücreti ve sunulan hizmetler bunlara birer örnektir. Bununla birlikte yaş aralığı 7-16 yaş arasındaki yolcularımızın vize ücretlerinin neredeyse yüzde 50 sini ödememekte hak kazanırlar. 

Ek bilgi olarak ise, konsolosluğun verdiği olumsuz karar neticesinde red kararı kabul görülürse ödediğiniz vize ücretinin geri tahsili yapılmayacaktır. Olumsuz karar almamak için eksiksiz ve gerekli bilgiler doğrultusunda evrak hazırlamanızı öneririz. 

Pasaportunuzun size ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz, konsolosluğun verdiği olumlu karar ve ödenen vize ücreti ardından işlemleriniz tempolu bir şekilde pasaportunuzu hazırlama işlemelerine geçeriz. Hazırladığımız pasaportunuzu isterseniz sizlerin belirttiğiniz adrese kargo ile teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan da kendiniz alabilirsiniz. 

 

Türkmenistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? İzmir

Değerli ziyaretçimiz, Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak aldığınız onaylı davetiyenin çıkış süresi bu duruma ek olarak ve sizlerden talep edilen evrakların sorunsuz bir şekilde hazırlandığı varsayılarak vizenizin çıkış süresinin 15 iş gününde sonuçlandığını belirtiriz. Ülkenin resmi tatillerde kapattığı konsolosluk, ülkenin politik ve ekonomik durumu istenilen ek evrak talebi gibi nedenler çıkış süresi normal süresinden fazla olacak şekilde uzatabilir. Eğer böyle olağan nedenler ile karşılaşmak istemiyorsanız 1 ay öncesinden vize başvurunuzu yapmanızın sizlere faydalı olacağını belirtmek isteriz.

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, acil vize ile seyahat etme planınız varsa elinizde önceden onaylı davetiye olması gerekmektedir. Onaylı davetiye ile birlikte gerekli evraklar dahilinde acil vize alabilirsiniz. Aldığınız vize ile birlikte ülkede seyahat sürenizin 3 gün olacağını ve 3 günün sonunda kendi ülkenize dönmek koşuluyla verildiğini belirtmek isteriz. Eğer acil vize alarak işlemlerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız ödeyeceğiniz vize ücreti normal ücretinden 2 kat kadar fazla olacağını belirtmek isteriz.

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz alacağınız vize işlemeleriniz için sizlere belirli başlıklar halinde bilgilerimizi sunduk. Bizlerden bilgi almayı tercih ettiğiniz için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Edindiğiniz bilgiler sizlere yetersiz veya daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz.

 

Türkmenistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES