x
 • 10 Yıllık Bilgi, Tecrübe, Uzmanlık.

  10 Yıllık Bilgi, Tecrübe, Uzmanlık.

  Vize sektörünün öncü kuruluşu Euroasia Global Visa Services ile başvurular daha kolay ve zahmetsiz bir şekilde tamamlanır. Deneyimli uzman kadromuz ile her zaman hizmetinizdeyiz.

  Devamı
 • Eve servis, kurye hizmeti, pür rahatlık!

  Eve servis, kurye hizmeti, pür rahatlık!

  Kapınızdayız! Euroasia Global Visa Services ile vize işlemlerinizi yerinizden kalkmadan tamamlayın. Evraklarınızı evinizden alıp vizeli pasaportunuzu evinize teslim edelim.

  Devamı
 • Sınırsızsınız. 7 Kıta, 117 Ülke.

  Sınırsızsınız. 7 Kıta, 117 Ülke.

  Euroasia Global Visa Services ile tüm dünya ülkeleri için yapacağınız vize başvurularını başlatmak yalnızca telefonunuz kadar uzağınızda.

  Devamı
 • Yüksek kalite hizmet anlayışı, VIP Servisler.

  Yüksek kalite hizmet anlayışı, VIP Servisler.

  Değerlisiniz. Euroasia Global Visa Services ile en özel başvuru hizmetlerinden yararlanın.

  Devamı
 • Dubai Vizeniz 24 Saat İçerisinde Hazır!

  Dubai Vizeniz 24 Saat İçerisinde Hazır!

  Dubai VIP vize ayrıcalığından faydalanın! Vizenizi tek evrakla alın. VIP vize başvurularının takibi öncelikli olarak sağlanılarak maksimum 24 saat içinde sonuçlandırılır. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

  Devamı

ÖNEMLİ: Değerli ziyaretçilerimiz, Türkmenistan vize başvurularını işleme alamamaktayız. T.C. vatandaşları ve yabancı pasaport sahiplerinin Türkmenistan vize başvuruları hususunda vize servisimizi aramamalarını önemle rica ederiz. Dikkatiniz için teşekkür ederiz. 

Türkmenistan Vize Başvurusu

Türkmenistan Vizesi

Euroasia Global Visa Services’e Hoş geldiniz…

Değerli ziyaretçilerimiz, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri’nden biri olan Türkmenistan İle Türkiye Cumhuriyeti arasında vize muafiyeti anlaşması vardır. Buna göre; Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil)  pasaport sahibi Türk vatandaşları Türkmenistan’a 30 güne kadar yapacakları ziyaretlerinde vizeden muaftır. Ancak bu kişilerin, özel amaçlı seyahatlerinden önce, Türkmenistan’dan davetiye temin etmeleri gerekmektedir. Diplomatik pasaport sahipleri resmi amaçlı yapacakları seyahatlerinde ise, önceden diplomatik yollarla Türkmen makamlarına gelişlerini bildirmek zorundadır.

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri ise; Türkmenistan’a yapacakları seyahatleri öncesi Türkiye’deki dış temsilciliklerden Türkmenistan vizesi almalıdır.

Türkmenistan vizesi, ülkenin tüm bölgelerine (Özellikle sınır bölgeleri ve Daşoğuz Vilayeti) seyahat imkânı tanımaz. Bu bölgeye gitmek isteyen başvuru sahiplerinin davetiye almalarını  yanı sıra Devlet Göçmenler Servisi’ne başvuru yaparak bu taleplerini iletmeleri gerekmektedir.  Ayrıca başvuru sahiplerinin Türkmenistan vizeleri bakanlık ve yabancılar şubesi onaylı olmadan uçağa binemeyeceklerini unutmamaları gerekir.

Türkmenistan turistik vizesi alanların otelde kalma zorunluluğu vardır. Eğer kişi otelde kalmazsa para cezası ve gözaltı işlemleriyle karşı karşıya kalabilir.

Türkmenistan Vizesi Nasıl Alınır?

Türkmenistan vizesi Ankara’daki Türkmenistan Büyükelçiliği ve İstanbul’daki Türkmenistan Başkonsolosluğu’ndan alınmaktadır. Bu temsilciliklere yetkili acenteler aracılığıyla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  Euroasia Global Visa Services diğer dünya ülkelerinde olduğu gibi Türkmenistan Vize işlemleriyle ilgili de hizmet veren bir kurumdur. Eagvs’nin İstanbul, Ankara,  Edirne, İzmir, Bursa, Tekirdağ, Antalya ve Gaziantep’te ofisleri bulunmaktadır.  Eğer başvurunuza kendiniz gelemiyorsanız, evraklarınızı size en yakın ofisimize gönderip, Eagvs yetkilimize noter tarafından onaylı vekâletname verdiğiniz takdirde sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan Türkmenistan Vize başvurunuzu gerçekleştireceklerdir. Eğer şirket adına vekâletname verildiyse, şirket yazılı belgeleri ile başvuru yapılması gerekmektedir.

Euroasia Global Visa Services yetkilimiz, Türkmenistan vize başvuru evraklarınız eline ulaşır ulaşmaz kontrollerini yapıp, eksik evraklarınız varsa sizi bilgilendirecektir. Evraklarınız tam olduğunda ise başvurunuzu gerçekleştirecek, vizenizin takibini yapacak ve sonuçlandığında ise pasaportunuzu konsolosluktan teslim alıp adresinize gönderecektir. help@eagvs.com adresimize mail göndererek yetkilimizle iletişime geçebilir ve Türkmenistan vizesi 2022 güncel evrak listesini isteyebilirsiniz.

Türkmenistan Kapıda Vize

Türkmenistan Devleti’nin kapıda vize uygulaması da bulunmaktadır. Ancak bunun içinde başvuru sahibinin Türkmenistan Devleti Göç Servisi tarafından onaylanmış davetiye ve diğer evrakları eksiksiz olarak sunmaları gerekmektedir. Davetiye seyahat öncesi ilgili sınır kapısına bırakılmış olsa bile, başvuru sahibi seyahati sırasında davetiyenin bir örneğini yanında mutlaka bulundurmalıdır.

Ankara Türkmenistan Büyükelçiliği ve İstanbul Türkmenistan Başkonsolosluğu’na yapılan başvurular kabul edilirse Türkmenistan vizesi Aşkabat Havaalanı’nda verilmektedir. Türkmenistan’ın sınır kapılarında geliş ve gidişte vize ücreti dışında bir ücret ödenmez. Havalimanında, gelişte yaklaşık 12 ABD Doları, gidişte de Türkmen Hava Yolları kullanılmıyorsa 25 ABD Doları ödenmektedir.

Türkmenistan Vizesi İçin Davetiye

Türkmenistan vize başvurularında en önemli evrak Türkmenistan Devleti Göç Servisi’nden (State Migration Service of Turkmenistan) alınan resmi davetiyenin orijinalidir. Bu belge için Türkmenistan’daki resmi veya özel kişi / kuruluşlar başvuru sahibi adına Devlet Göç Servisi’ne müracaat ederek bu davetiyeyi temin ederler. Davetiyenin çıkış süresi 10-15 iş günü sürebilmektedir. Türkmenistan vizesine başvuru yapacakların bu davetiye olmadan işlemlerinin başlamayacağını bilmeleri gerekir. Eğer davetiyeniz yoksa bilgi ve destek almak için help@eagvs.com adresinden Euroasia Global Visa Services yetkilimizle iletişime geçebilirsiniz. Bu arada Türkmenistan seyahati sırasında Göç Servisi onaylı bu davetiyenin bir kopyasını yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Türkmenistan Vizesi İstanbul

Türkmenistan vize işlemlerinde karar verme yetkisine sahip temsilciliklerden biri İstanbul’da bulunan Türkmenistan Başkonsolosluğu’dur. Bu temsilciliğin bölge ayrımı yoktur. Bu nedenle Türkiye’nin hangi şehrinde yaşıyor olursanız evraklarınızı İstanbul’daki Euroasia Global Visa Services ofisimize gönderdiğinizde yetkilimiz sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan Türkmenistan vize başvurunuzu gerçekleştirecektir. Yetkilimizle iletişime geçmek, vize prosedürü ile ilgili bilgi almak ve 2022 güncel evrak listesini istemek için help@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz.

Türkmenistan Vizesi Ankara

Türkmenistan vize işlemlerini değerlendirme ve sonuca bağlama yetkisi olan bir diğer temsilcilikte Ankara Türkmenistan Büyükelçiliğidir. Bu temsilciliğinde yetki alanı sınırlaması yoktur. Ankara ve çevre illerden  (Konya, Aksaray, Karaman, Çorum, Çankırı, Kastamonu, Kayseri, Sivas, Nevşehir, Niğde, Sinop, Tokat, Kırıkkale) Türkmenistan vizesine başvuru yapmak isteyenler evraklarını Ankara’daki Eagvs ofislerimize gönderebilirler. Yetkilimiz evraklarınızın kontrolünü yapıp, sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan Türkmenistan vize başvurunuzu yapacaktır. Vizeniz onaylandığında ise pasaportunuzu adresinize kargo aracılığıyla gönderecektir. help@eagvs.com adresimizden yetkilimizle iletişime geçebilir ve merak ettiğiniz tüm soruları sorabilirsiniz.

Türkmenistan Vizesi Gaziantep

Gaziantep, Adana, Hatay, Mersin, İskenderun, Diyarbakır, Adıyaman, Kahramanmaraş, Muş, Şanlıurfa, Hakkari, Siirt, Bingöl gibi şehirlerde ikamet ediyor ve Türkmenistan vizesine başvuru yapmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey evraklarınızı Euroasia Global Visa Services Gaziantep ofisine kargo aracılığıyla göndermektedir. Yetkilimizle iletişime geçmek ve 2022 güncel evrak listesini istemek için help@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz.  

Türkmenistan Vizesi Başvuru Formu

Türkmenistan vizesi için gerekli olan bir diğer önemli evrak ise Türkmenistan Vize Başvuru Formudur. Bu formun İngilizce ve Türkçe olarak eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Formu doldururken büyük harf ve tükenmez kalem kullanmalısınız. Türkmenistan konsolosluk yetkilileri bu form sayesinde başvuru sahibi hakkında bilgi sahibi olduğundan formdaki bilgilerin eksik ve gerçeğe aykırı olmaması gerekir. Aksi takdirde vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir ya da vize işlem süreniz uzayabilir. Ayrıca vize yetkilisinin Türkmenistan Vize Başvuru Formu’nda beyan ettiğiniz bilgilerin ispatı için belge sunmanızı isteyebileceğini unutmayınız.  Başvuru formunda kişisel bilgileriniz yanı sıra, Türkmenistan seyahatinize ilişkin sorularda (seyahat amacınız, seyahat tarihleriniz ve masraflarınızı nasıl karşılayacağınız gibi) yer almaktadır. Vize başvuru formunu doldurduktan sonra ilgili kısmına fotoğrafınızı ekleyip, imzaladıktan sonra formu başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz.

Türkmenistan Vize Başvuru Formuna Ulaşmak İçin Linki Tıklayınız. 

Türkmenistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Türkmenistan Vize başvuru süreci biraz uzun ve karmaşıktır. Başvurunuzun red ile sonuçlanmaması için seyahat amacınıza ve vize türünüze uygun evrakları eksiksiz hazırlayıp sunmanız gerekmektedir. Kişisel durumunuza uygun evrak listesiyle ilgili güncel bilgileri öğrenmek için help@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz. Yazımızın devamında Türkmenistan vizesi için gerekli evrakları sizler için derlemeye çalıştık.

Türkmenistan vizesi için gerekli evraklar vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Türkmenistan vizeleri şu şekilde kategorize edilmektedir.

1. Diplomat Vize (DP)

2. Hizmet Vize (OF)

3. Ticaret Vize (BS)

4. İşçi Vize (WP)

5. Özel Vize (PR)

6. Öğrenci Vize (ST)

7. Turistik Vize (TU)

8. Transit Geçiş Vize (TR)

9. Sağlık tedavi Vize (HL)

10. Sürücü Vize (DR)

11. Çıkış Vize (EX)

Türkmenistan vizesi için hazırlanması gereken ilk evrak, Türkmenistan Devleti Göç Servisi’nden alınan davetiyedir. Başvuru sahibi ayrıca seyahat bitiminden itibaren en az 1 yıllık geçerliliği olan pasaportun orijinali ve renkli fotokopisi, 2 adet 3x4 cm ebatlarında fotoğraf ve vize başvuru formunu doldurmalıdır. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzun olursa bu vizenizin olumlu sonuçlanmasına katkı sağlayacaktır. Başvuru sahibinin Türkmenistan seyahatine yetecek kadar parası olduğunu banka hesap dökümü ile ispatlayabilmesi gerekir. Öğrenci vizesi başvurularında; Türkmenistan’daki üniversiteden alınmış davetiyenin aslı ve fotokopisi, Lise diploması ve transkriptinin aslı ve fotokopisi, Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış sağlık kurulu raporunun aslı ve fotokopisi. Sağlık seyahat sigortası; Doğum Kayıt Örneğinin aslı ve fotokopisi istenmektedir. Türkmenistan transit vize başvurusu yapacak şoförlere tek girişli, çift girişli veya çok girişli transit vize verilebilmektedir. Bunun için başvuru sahibinin:  Uluslararası yük ve yolcu taşımacılığını yapan firmadan lisans belgeleri ve başvuru dilekçesi ve Türkmenistan topraklarından geçişin transit olarak yapılacağını kanıtlayan bir seyahat belgesi sunması gerekir. Turistik vize başvurularında ise; Türkmenistan seyahatinin turistik bir amaçla gerçekleştirileceğini kanıtlayan belge (turistik seyahat belgesi veya bir turizm Acentası ile turistik hizmetlerden yararlanılması amacıyla imzalanan bir sözleşme) beyan edilmelidir. Ticari vize başvurularında ise şirket antetli kağıdına seyahat amacını ve tarihlerini belirten bir Vize Talep Dilekçesi yazılmalıdır.

Türkmenistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Türkmenistan vize işlemleri, başvuru sırasında sunulması zorunlu olan Türkmenistan Göç Servisi onaylı davetiyenin 10-20 iş günü içerisinde gelmesi nedeniyle uzun sürmektedir. Türkmenistan vizesi tüm evrakların eksiksiz hazırlanıp konsolosluk ya da büyükelçiliğe teslim edilmesinden sonra ortalama 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Davetiyenin beklenmesi, ek evrak talebi, resmi tatiller ve yoğunluk gibi faktörler söz konusu olduğunda bu süre yaklaşık 30 günü bulmaktadır. Türkmenistan vizenizin seyahatinizden önce elinizde olmasını isterseniz vize başvurunuzu seyahatinize en fazla 3 ay kala yapabilirsiniz.

Bu arada Türkmenistan seyahatinizi acil gerçekleştirmeniz gerekiyorsa help@eagvs.com adresimizden yetkilimizle iletişime geçip durumunuzu anlatmanızı tavsiye ederiz. Eğer elinizde davetiyeniz mevcutsa 3 iş günü içerisinde Türkmenistan Acil vizesi alabilirsiniz. Ancak bunun için ekstra ücret ödenmesi (normal ücretin iki katı) gerekmektedir.

Türkmenistan Vize Ücreti 2022

Türkmenistan vize ücretleri, başvuru sahibinin Türkmenistan’da kalma süresi, vize türü ve giriş sayısına göre belirlenmektedir. Türkmenistan vizeleri; tek girişli ve çok girişli olarak ikiye ayrılmaktadır. Tek girişli vizeler; 10 ve 20 günlük, 1-3-6 ve 12 aylık olarak verilmektedir. Çok girişli Türkmenistan vizeleri de 1-3-6 ve 12 aylık olarak alınabilir. Türkmenistan vizesi ile ülkede 60 gün içerisinde en fazla 15 gün kalınabilmektedir.

Vize işlemlerinin tamamlanabilmesi için vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Vize türünüze göre ödemeniz gereken ücretle ilgili detaylı bilgili help@eagvs.com adresimize mail göndererek öğrenebilirsiniz. Yetkilimizin size göndereceği mailde yer alan tutar vize ücretiniz, konsolosluk harcınız ve bizim hizmet bedelimizi kapsamaktadır. Vize ücretinizi şahsen ofisimize gelerek verebileceğiniz gibi yetkilimizin size vereceği banka hesap numarasına da yatırabilirsiniz. 7 – 16 yaş arasındaki çocuklar  Türkmenistan vize işlemleri harçlarının yüzde 50’sinden muaf tutulmaktadır.

Bu arada Türkmenistan vize başvurusunda zorunlu olan davetiyeniz elinizde mevcut değilse bu durumla ilgili yetkilimizi bilgilendirebilirsiniz. Yetkilimiz davetiye ile ilgili size yardımcı olacaktır. Eğer Türkmenistan vizesin red ile sonuçlanırsa vize ücretiniz geri iade edilmeyecektir.

Türkmenistan Vizesi Reddi

Türkmenistan vize ücretini ödemiş olmanız ya da evraklarınızı eksiksiz teslim etmeniz vizenizin olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmez. Vize yetkilisi başvurunuzu reddedebilir ve red sebebini açıklama zorunluluğu yoktur. Vizeniz eksik evrak, maddi imkânınızın yetersiz bulunması,  vize yetkilinizin vize sürenizin bitiminde Türkmenistan’dan ayrılacağınıza ikna olmaması  gibi nedenlerle reddedilebilir.

Türkmenistan Vizesi İçin Yapılması Gerekenler

 • Yıpranmış ve eski pasaportlarla vize başvurusu yapmayın. Çünkü vizeniz onaylanış olsa bile yıpranmış pasaportla Türkmenistan’a girişinize izin verilmeyecektir.

 

 • Türkmenistan’da kalış süreniz 3 günden fazla ise konakladığınız yerin Türkmenistan Göç Servisi’ne başvurarak kayıt yaptırmalısınız. Kayıt yaptırdığınız ilin dışına çıkacaksanız Göç Servisi’ne bilgi vermelisiniz. Bu kurallara uymayan kişilere Türkmenistan’dan çıkışları sırasında sınırda para cezası uygulanmakta hatta Türkmenistan’a giriş yasağı konmaktadır.

 

 • Transit vize ile Türkmenistan’a gidenler bu ülkede en fazla 5 gün kalabilmektedir.

 

 • TIR şoförleri, Türkmenistan’da şirketin başvurusu üzerine 6 ay geçerli, çok  girişli, 15 gün ikamet süreli vize alabilmektedir. Eğer Türkmenistan’da kalış süreleri 5 günü aşarsa Türkmenistan Göçmen Servisi’ne başvurarak süreyi uzatmaları gerekir.

 

 

daha fazla göster

Türkmenistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Türkmenistan Vizesi Hakkında
y. kaya 27/11/18, 22:23
Merhaba. Türkmenistan'da üniversiteden bir arkadaşım var. Önümüzdeki günlerde özbekistana gideceğim. Oradan Türkmenistana geçmek istiyorum. Vize almak biraz karışıkmış. Yardımcı olabilirmisiniz.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES