x
Türkmenistan

Vize İşlemleri

Türkmenistan

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

antalya@eagvs.com

Türkmenistan Vize Başvuru, Antalya

Değerli EAGVS, Türkmenistan vizesi sizlere bilgileri sunacağımız sayfamıza hoş geldiniz.

EAGVS ailesi olarak sizlere 2023 yılına dair güncel vize işlemeleri hakkında gerekli bilgiler ve yapılacak olan işlemleri belirli başlıklar altında sunacağız. Sayfanın devamını takip ederek gerekli bilgileri buradan öğrenebilirsiniz.

Antalya EAGVS şubesi olarak Kemer, Seri, Kaş, İbradı, Manavgat, Konyaaltı, Akseki, Aksu, Döşemealtı, Alanya, Kumluca, Demre, Finike, Korkuteli, Elmalı, Gazipaşa, Gündoğmuş, Kepez, Muratpaşa ilçelerimiz ve Isparta, Burdur ve Karaman gibi çevre illerden yapacağınız Türkmenistan vize başvurunuz için sizlere hizmet vermekteyiz. 

Sayın ziyaretçilerimiz Antalya ili çevre illerden yapılacak olan Türkmenistan vize başvurunuz hakkında sizlere gerekli açıklamalar yapılacaktır. Merak ettiğiniz veya bilgi almak istediğiniz durumlarda uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. 

 

Türkmenistan  Vizesi Kimlere Gerekir - Antalya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, sahip olduğunuz pasaporta göre sizlere bu başlık altında bilgiler sunacağız. Bordo pasaporta sahipseniz yolculuğunuz öncesinden vize almanız gerekli görülmektedir. Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımız ise 30 günü aşmayan süre zarfında vizesiz Türkmenistan’a seyahat edebilirler. Siyah pasaporta sahipseniz yapacağınız diplomatik seyahatler için ülkeye önceden haber vermeniz gerekmektedir. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın vize işlemlerini tamamlamak için Antalya’daki şubemize işlemlerinizi gerçekleştirmek için bekleriz.

Pasaportunuzun ile ilgili daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. 

 

Türkmenistan Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir - Antalya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, seyahat etmek istediğiniz ülke için bir neden, gerekçe seçerek işlemlerinizi bu yönde devam ettirmenizi belirtiriz. Sizlerin yapacağı seyahat için aşağıda belirlenen kategorilerden birini seçerek işlemlerinizi bu kategori dahilinde devam ettirmenizi isteriz. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Değerli ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat için Turistik vizesi kategorisini tercih ettiyseniz. Ülkedeki konaklama yeriniz olarak otel tercih etmelisiniz. Aksi durum halinde para cezası ya da gözaltında alınma işlemleri ile karşı karşıya kalırsınız.

Yukarıda sunduğunuz kategorilerden seyahatinize uygun olan bir kategori olmadığını düşünüyorsanız, ya da seyahat amacınızın hangi kategoriye ait olduğuna karar veremediyseniz uzmanlarımızdan konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (242) 255 01 42 numaralı telefondan arayabilir ya da antalya@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

 

Türkmenistan Transit Vize ve C Vize nedir - Antalya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapacağız seyahat için belirlenen süre zarfında yapılan yolculuklar için sunulan vize çeşitleri vardır. Vizesiz seyahat etme hakkına sahip yolcularımızın 30 günü aşacak ve 90 günü aşmayan süre zarfında yapacakları seyahat için C vizesi almalarını öneniriz. 90 günü aşacağını düşündüğünüz seyahat için ise D vizesi almanızı tavsiye ederiz. 

Eğer ülkeye iş amaçlı kısa süreli seyahat edecekseniz Transit vize almanız gerekmektedir. Bu vize çeşidinin özelliği ülkeye yapacağınız seyahatin konaklama süresi en fazla 5 gündür. Genelde iş amaçlı seyahat eden şoförlere verilir.

 

Türkmenistan Vizesi İçin Davetiye - Antalya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Türkmenistan’a yapacağınız seyahat için sizlerden davetiye istenir. Bu davetiyenin olmaması durumda işlemlerinizin geçerliliği kabul görülmeyeceğini belirtiriz. Davetiyenizin Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak onaylı davetiyeye sahip olabilirsiniz. Yaptığınız davetiye başvurunuzun çıkma süresi yaklaşık 10-15 iş günü olarak belirlenmektedir. Konu hakkında merak ettiğiniz bilgiler olduğu durumda uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz.

Türkmenistan Kapıda Vize Nasıl Olur - Antalya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak aldığınız onaylı davetiye ile birlikte sizlerden talep edilen evrakların dahilinde ülke sınır kapısına giderek görevli kişiye hazırladığınız evrakları teslim ettiğiniz taktirde kapıda vize almış olursunuz. Kapıda görevlilere teslim ettiğiniz belgelerin bir kopyasını seyahat süresince yanınızda bulundurmanızda fayda olacağını belirtmek isteriz.

Değerli ziyaretçilerimiz, yapacağınız başvuru konsolosluk tarafından onaylansa bile alacağınız vize  Aşkabat Havaalanı’nda sizlere teslim edilmektedir. Havalimanında gelişte 12 ABD Doları ödemeniz gerekmektedir. Eğer dönüşte Türkmenistan hava yolları kullanmıyorsanız 25 ABD Doları ödemeniz gerektiğini belirmek isteriz. Bunun yanında ek bilgi olarak ülke sınırları dışında herhangi bir ücret ödemeyeceğinizi belirtiriz.

 

Türkmenistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Antalya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, aldığınız onaylı davetiye ile birlikte sizlerden daha sonra işlemleriniz için biyometrik bilgiler ve başvuru formu hazırlamanızı isteriz. Bunların yanında ülkeye yapacağınız seyahat için ekonomik güce sahip olmanız gerektiğini belirtmek isteriz. Bunun için banka hesap dökümünün yeterli miktarda olması gerektiğini ve bu yeterli miktarın belge halinde ülkeye sunulması gerektiği belirtiriz.

Sayın ziyaretçilerimiz, alacağınız vize eğitim amaçlı ise istenilen belgelere ek olarak doğum kayıt örneği, sağlık sigortası ve lise diplomasının asli ve fotokopilerinin de işlemlerinize dahil etmek üzere hazırlanması gerekmektedir. Sizlerden istenilen belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanmanız gerektiğini belirtmek isteriz böylece zaman kaybı olmadan vize işlemelerinize başlanmış olur. 

 

Türkmenistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır - Antalya

Değerli EAGVS Antalya Şubesi ziyaretçilerimiz, vize alırken yapılacak olan işlemlerin sürecini bu başlık altında sizlere sunacağız. Adımları takip ederek konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, seyahatiniz geçerlik kazanması için aldığınız davetiye ve sizlerden istenilen belgeleri hazırlamanızı talep ederiz. Bu bilgileri bizlere iletip işleminize başlamış oluruz. Gönderdiğiniz evraklar çalışanlarımız tarafından inceleyemeye alınır. Yanlış hazırlanmış evraklar olduğu taktirde sizlerle iletişime geçilerek çıkan sorunu düzletmenize yardımcı oluruz.

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlerden hizmet karşılığı ödemenizi gerekli kılan vize ücreti vardır. Ödeme yapmadığınız taktirde işlemeleriniz geçerlilik kazanmayacaktır. Eğer 7-16 yaş aralığında bir birey olarak vize alacaksanız ödeyeceğiniz vize ücreti neredeyse yarı yarıya inmektedir. Bu yaş aralığında olmayan bireylerin vize ücreti farklılık göstermektedir. Yapacağınız seyahatin konaklama süresi, seçtiğiniz kategori, konsolosluk harç ücreti gibi faktörler vize ücretinin farklılık gösteren nedenlerinden bazılarıdır.

Pasaportunuzun size ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz, yapılan tüm işlemlerden ardından pasaportunuzun hazırlanma işlemi için uzmanlarımız hızlı bir şekilde işlemelerine başlarlar. Konsolosluğun verdiği olumlu karar neticesinde pasaportunuzu hazırlayıp sizlerin istediği, belirlediğiniz adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan kendinizi alabilirsiniz.

 

Türkmenistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır - Antalya

Değerli EAGVS Antalya şubesi ziyaretçilerimiz, onaylı davetiyenizin çıkma süresine ek olarak, ülkenin politik ve ekonomik durumu, kapalı olan konsolosluk ve resmi tatiller vize sürenizin çıkma süresini uzatabilir. Normal şartlarda 10-20 gün içerinde vizenizin çıkışı verilmektedir. Bunun dışında konsolosluğun istediği ek evrak talebi de süreyi uzatabilir. Bunlar gibi nedenler ile karşılaşmak istemiyorsanız 1-2 ay öncesinden vize başvurunuzu yapmanızı öneririz.

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Türkmenistan’a yapacağınız seyahat için bizlerden bilgi sahibi olmayı tercih ettiğiniz için sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Verdiğimiz başlık altındaki bilgilerinden aklınıza takılan, merak ettiğiniz soru olduğu durumda bizlerle iletişime geçebileceğinizi hatırlatırız. Uzmanlarımızdan istediğiniz vize konular hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz destek talebinde bulunabilirsiniz. 

Türkmenistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';