x
Türkmenistan

Vize İşlemleri

Türkmenistan

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

edirne@eagvs.com

Türkmenistan Vize Başvurusu, Edirne

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, sizlere Türkmenistan vizesi hakkındaki gerekli bilgileri sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

2023 yılının güncel vize işlemlerini sizler için belirli başlıklar altında topladık. Yapacağınız seyahat için sizlere gerekli açıklamaları ve merak ettiğiniz bilgileri sunacağız. 

EAGVS Edirne şubesi olarak Uzunköprü, Havsa, Süloğlu, Enez, Merkez, Lalapaşa, İpsala, Keşan, Meriç, ilçelerimiz başta olmak üzere Çanakkale, Kırklareli ve Tekirdağ gibi çevre illerimizden yapacağınız Türkmenistan vize başvurunuz için daha detaylı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz.

 

Türkmenistan Vizesi Kimlere Gerekir? Edirne

Değerli ziyaretçilerimiz, Türkmenistan seyahatiniz için vizeye ihtiyacınız olup olmadığını bu başlık altında sunacağız. Eğer bordo pasaporta sahip iseniz yapacağınız seyahat için vize almanız şarttır. Bunun dışında Yeşil, Gri ve Siyah pasaporta sahip yolcularımızın 30 gün içerisinde vizesiz ülkeye seyahat edeceklerinin bilgisini verebiliriz. Siyah pasaporta sahip yolcularımız ülkeye yapacakları vizesiz seyahatin diplomatik amaçlı olduğunu belirtip ülkeye önceden haber vermesi gerekmektedir. 

 

Türkmenistan Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? Edirne 

Değerli ziyaretçilerimiz, ülkeye yapacağınız seyahat için bir neden sunmanız gerekmektedir. Bunun için sizlere belirli kategoriler sunacağız. Bunların içinden sizlere uygun olan, seyahat gerekçenizi tamamlayan bir neden olduğunu düşünerek işlemlerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerekmektedir. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Seçtiğiniz gerekçe turistik vize ise ülkede konaklama yeri olarak otel tercih etmelisiniz. Otel dışında başka bir yerde konaklama durumuz olduğunda gözaltına alınma işlemi ve para cezası ile yargılanırsınız. 

Yukarıda sizlere sunduğumuz kategorilerden hangisinin seyahatinize uygun olduğuna karar veremediyseniz ya da seyahat gerekçenizi tam belirleyemediyseniz konu hakkında uzmanlarımızdan yardım talep edebilirsiniz.

 

Türkmenistan Transit Vize ve C Vize nedir? Edirne 

Değerli ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahatin türüne göre sizlere vize türü ile işlem yapmanız gerektiğini belirtmek isteriz. Eğer iş için ülkeye giriş sağlayacaksanız transit vizesi ile işlem yapmanızı öneririz. Transit vizenin özelliği ülkeye yapılan seyahatin konaklama süresinin 5 gün olmasıdır. Genelde şoförlük yapan ve ülkeye iş amaçlı girmek isteyen kişilere verilir. 

C vize ise, vizesiz seyahat yapma hakkına sahip olan yolcularımız seyahat süresinin 30 günden fazla olacağını ve 90 ünü aşmayacağını belirten vize türüdür. Eğer seyahatiniz süresi 90 günü de aşacağını düşüyorsanız D vizesi almanızı öneririz. C vizesi ile seyahat ettikten sonra kendi ülkenize dönme sorunluluğuna sahipsiniz. 

 

Türkmenistan Vizesi İçin Davetiye, Edirne 

Değerli ziyaretçilerimiz, ülkeye giriş sağlamak için Devlet Göç Servisinden onaylı olarak sizlere verilen davetiye gereklidir. Davetiyenin çıkış süresi yaklaşık olarak 10-15 iş günüdür. Alacağınız davetiye ile işlemlerinize başlayacağımız, davetiyesiz işlem yapılmayacağını sizlere bildirmek isteriz. Konu hakkında saha ekibimizden daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

 

Türkmenistan Kapıda Vize Nasıl Olur? Edirne 

Değerli ziyaretçilerimiz, Devlet Göç Servisinden aldığınız onaylı davetiye ve sizlerden istenilen evrak dahilinde sınır kapısındaki görevlilere belgelerinizi teslim edip işlemini tamamlamış olursunuz. Sınır kapısındaki görevlilere teslim ettiğiniz belgelerin bir kopyasını seyahat süresince yanınızda bulundurmanızda fayda olacağını belirtmek isteriz. 

Değerli EAGVS Edirne şubesi ziyaretçilerimiz, yapacağınız başvuru konsolosluk tarafından onaylansa bile aldığınız vize Aşkabat Havaalanı’nda sizlere teslim edilmektedir. Havalimanında gelişte 12 ABD Doları ödemeniz gerekmektedir. Eğer dönüşte Türkmenistan hava yolları kullanılmıyorsanız 25 ABD Doları ödemeniz gerektiğini belirmek isteriz. Bunun yanında ek bilgi olarak ülke sınırları dışında herhangi bir ücret ödemeyeceğinizi belirtiriz.

 

Türkmenistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar, Edirne 

Değerli EAGVS Edirne şubesi ziyaretçilerimiz, aldığınız onaylı belge ve ile sizlerden biyometrik veriler istenir. Bunların yanında ülkeye giriş sağlamak için ekonomik gücünüzün yeterli olması gerekmektedir. Bunun için banka hesap dökümümüzün fotokopisi ile işlemlerinizi devam ettirebilirsiniz. 

Eğer alacağınız vize eğitim için ise istenilen belgelere ek olarak doğum kayıt örneği, sağlık sigortası ve lise diplomasının asli ve fotokopilerinin de işlemlerinize dahil etmek üzere hazırlanması gerekmektedir. Sizlerden istenilen belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanmanız gerektiğini belirtmek isteriz böylece zaman kaybı olmadan vizenizi erken alabilirsiniz. 

 

Türkmenistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Edirne 

Değerli ziyaretçilerimiz, bu başlık altında vize başvurunuzun adımlarını yazacağız. Adımları takip ederek gereken bilgileri buradan alabilirsiniz.  2023 yılına ait olan bilgileri inceleyerek fikir sahibi olabilir, merak ettiğiniz konuları çalışan ekibimize bildirerek öğrenebilirsiniz. 

Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, aldığınız onaylı davetiye, istenilen evraklar ve biometrik belgeçleriniz ile hazırlanan vize başvuru formunuzu sizlerden talep ederiz. Bizlere ilettiğiniz belgeler ile İşlerinize başlamış oluruz. Yanlış veya eksik bir evrak durumu söz konusu olduğunda sizlerle iletişime geçilerek çıkan bu sorunu çözmenizde yardımcı oluruz. 

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, yapacağınız işlemlerin geçerlilik kazanması için vize ücretinizin ödenmesi gerekmektedir. Ödenmeyen vize ücretleri için herhangi bir işlem yapılmayacaktır. Vize ücretiniz seçtiğiniz kategori ile ilgili yapılan işlemler, sizlere sunulan hizmet ve konsolosluk harç ücreti gibi nedenlerden dolayı ödeyeceğiniz vize ücretinin  fiyat farkının çıkmasına neden olabilir.

Yapılan tüm hizmetler ve çıkarılan belgeler sonrasında konsolosluktan gelen red cevabı ile vizenizin onaylanmamış olur. Bunun için ödenen vize ücreti tekrardan geri verilmez. 

Pasaportunuzun size ulaştırılması: yapılan işlemler sonrasında, konsolosluğun verdiği olumlu kara ile pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlamaya başlarız. Hazırladığımız pasaportunuzu sizlerin belirttiği adrese teslim edebilir veya sizler ofisimizi ziyaret ederek bizzat kendiniz alabilirsiniz. 

 

Türkmenistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Edirne 

Değerli EAGVS Edirne ziyaretçilerimiz, vizenizin çıkış süresini bu başlık altında sizlere sunacağız. Devlet Göç Servisinden aldığınız belgenin bekleme süresi ile birlikte vizenizin normal şartlarda çıkış süresi 15-20 iş günü arasındadır. Ülkenin siyasi, ekonomik ve politik nedenlerinden dolayı, ülkenin resmi tatillerde kapattığı konsolosluk gibi belirli başlı nedenler vizenizin normal çıkış süresin uzatabilir. Bunlar gibi sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız 1-2 ay öncesinden vize başvuru yapmanızı öneririz. 

Değerli ziyaretçilerimiz, eğer elinizde önceden davetiye varsa ve işlemleriniz için acil vize ile seyahat edecekseniz ülkede konaklama sürenizin en uzun süresi 3 gün olması gerektiğini belirtiriz ve ödeyeceğiniz vize ücretinin tutarı normal vize ücretinden 2 kat daha fazla olacağını belirtmek isteriz. 

Değerli EAGVS ziyaretçileri Türkmenistan vizeniz için bizlerden bilgi almayı tercih ettiğiniz sizlere teşekkürlerimizi sunarız. 2023 yılına ait bilgileri siz değerli seyahat severle için derlemiş olup, bilgi sahibi olmanızı istemekteyiz. Belirli başlıklar altında sizlere sunulan bilgilerden yeteri kadar bilgiye sahip olamadıysanız ya da merak ettiğiniz başka vize konuları olduğu taktirde uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. 

Türkmenistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES