x
Türkmenistan

Vize İşlemleri

Türkmenistan

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ankara@eagvs.com

Türkmenistan Vize Başvuru, Ankara

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, 2023 yılı güncel Türkmenistan vize işlemeleri hakkında gerekli bilgileri sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

EAGVS ailesi olarak siz değerli seyahat severlerimize yapacağınız yolculuk için vize işlemlerinize yardımcı olup, gereken bilgileri sunduğumuz bu sayfamızı sizler tasarladık. Merak ettiğiniz bilgileri sayfa devamından bulabilirsiniz. 

Ankara Şubesi olarak Güdül, Çankaya, Kızılcahamam, Pursaklar, Altındağ, Polatlı, Beypazarı, Nallıhan, Ayaş, Kalecik, Balâ, Mamak, Sincan, Çorum, Kahramankazan, Çamlıdere, Yenimahalle, Haymana, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Akyurt, Keçiören, Şereflikoçhisar, gibi ilçelerimiz başta olmak üzere Eskişehir, Bolu ve Çankırı gibi çevre illerimizden yapılacak olan Türkmenistan vizesinin başvurusu için sizlere olanak sağlıyoruz. 

 

Türkmenistan Vizesi Kimlere Gerekir? Ankara 

Değerli seyahat severler sahip olduğunuz pasaport yapacağınız seyahat için vize alıp, almama durumunuzu belirler. Bordo pasaporta sahip iseniz yolculuğunuz öncesinden vize almanız gerekmektedir. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın bu işlemlerini gerçekleştirmek isterlerse ofisimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerini buradan gerçekleştirmeye başlayabiliriz. Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımızın yapılan vize muafiyet anlaşmaları ile 30 günlük yapılacak olan seyahatler için vizesiz seyahat edebilirler. Siyah pasaporta sahip yolcularımızın yapacakları diplomatik seyahatleri için ülkeye önceden bilgi vermesi gerekmektedir. 

Alacağınız Türkmenistan vizesi ülkenin tüm bölümlerine seyahat etme olanağı sunmaz. Sınır bölgeleri ve Daşoğuz vilayeti gibi bölgelere gitmek isteyen yolcularımızın Devlet Göçmenler Servisi’ne başvuru yaparak işlemlerinize bu yönde devam edilir. Onay verilmeyen sınır bölgeleri için seyahat gerçekleştirilemez.  

 

 

Türkmenistan Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? Ankara

Değerli ziyaretçilerimiz, seyahat öncesinden hazırlayacağız başvuru formunda gerekçe belirlemeniz şarttır. Sizler için hazırladığımız kategorilerden birini seçerek işlemlerinizi bu yönde devam ettirmenizi isteriz. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir;

Turistik vizesi almak isteyen yolcularımızın otelde kalma zorunluluğu vardır. Bu istek yapılmadığı taktirde gözaltına alma işlemleri ya da para cezası olma durumu vardır. 

Hazırlanan kategorilerden hangisini seçeceğinize karar veremediyseniz, ya da seyahat amacınızın hangi kategoriye ait olduğunu bilmiyorsanız uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. 

Türkmenistan Transit Vize ve C Vize nedir? Ankara 

Değerli ziyaretçilerimiz transit vize genelde şoförlük yapan, iş için ülkeye giriş sağlamak için yapılan vize türüdür. Transit vizenin en önemli özelliği yapılacak seyahatin en fazla 5 gün olmasıdır. Ülkeye giriş yapacak şoförlerin başvuru içeriğinde seyahat belgesi sunması gerekmektedir. Bunun dışında 90 günü aşmayan sürede seyahat edecek yolcularımız için C vizesi almalarını öneniriz. C vizesi alan yolcularımız 90 gün içinde yapılan seyahat sonrası kendi ülkelerine dönmek koşuluyla verilir. 90 günü aşacak olan seyahatler içi ise D Vize başvurusunun yapılmasını öneririz. 

 

Türkmenistan Vizesi İçin Davetiye, Ankara 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, seyahatiniz için en önemli belge niteliği taşıyan belge resmi davetiyedir. Bunun için  Türkmenistan’daki resmi veya özel kişi / kuruluşlar başvuru sahibi adına Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak  bu davetiyeyi sahip olurlar. Davetiyenin çıkış süresi yaklaşık 10-15 iş günü sürebilmektedir. Türkmenistan vizesine başvuru yapacakların bu davetiye olmadan işlemlerinin gerçekleşmeyeceğini belirtiriz. Eğer davetiyeniz yoksa bilgi ve destek almak için Ankara@eagvs.com adresinden yardım talep edebilirsiniz. 

 

Türkmenistan Kapıda Vize Nasıl Olur? Ankara 

Değerli EAGVS Ankara şubesi ziyaretçilerimiz hazırladığınız evraklar ile birlikte ve Türkmenistan Devleti Göç Servisi tarafından onaylamış davetiye ile birlikte gerekli yere iletmeniz şarttır. Ülke sınırında bırakılan evraklar ve davetiye dahilinde seyahat gerçekleşebilir. Ülke sınırına sunulan davetiye örneğinden birisini yanında bulundurmak sizler için daha doğru bir yöntem olacaktır. 

Yaptığınız başvurusu Ankara Türkmenistan ve İstanbul Türkmenistan Başkonsolosluğunda kabul olsa bile aldığınız Türkmenistan vizesi Aşkabat Havaalanı'nda verilmektedir. Ülkenin sınır kapılarında gidiş ve gelişinde vize ücreti dışında herhangi bir ücret ödemezsiniz. Havalimanında gelişte 12 ABD Doları, gidişte ise Türkmen hava yolları kullanılmıyor ise 25 ABD Doları ödenmesi gerekmektedir

 

Türkmenistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar, Ankara

Alacağınız vize işlem süreci biraz karmaşıktır. Bu nedenle merak ettiğiniz bilgileri belirli başlıklar altında toplayıp sizlere sunuyoruz. Başvurunuzda herhangi bir sorun yaşamamak için sizlerden istenilen evrakları eksiksiz ve doğru bir biçimde hazırlanmanız gerekmektedir. Vizenizin başlaması aşamasında ilk işlemlerinizden biri olan Türkmenistan Devleti Göç Servisi'nden alınan davetiyedir. Ardından istenilen biyometrik veriler ve başvuru formunun hazırlanmasıdır. Yapacağınız seyahat için banka hesabınızda sizlerin seyahatin yetecek miktarda para olması gerekmektedir. 

Öğrenci vize başvurusunda ise alınmış olan davetiyenin, lise diplomasının, sağlık sigortasının ve doğum kayıt örneğinin aslı ve fotokopisi gerekmektedir. 

 

Türkmenistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Ankara 

Değerli seyahat severler vize alma işlemi sırasında yapılacak olan işlemleri sizlere bu başlık altında sunacağız. Türkmenistan vizesi çok işlem gerektirmeden yapılacak olan bir süreçtir. Adımları takip ederek konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Sizlerden istenilen işlemleri sorunsuz bir şekilde tamamladığınız sürece herhangi bir sorun ila karşılaşmamış olursunuz. 

Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat için sizlerden gerekli belgeler istenir. Hazırladığınız evraklar dahilinde işlemeleriniz başlamış olur. Gönderdiğiniz evraklar inceler, eksik veya yanlış hazırlanmış evraklar olduğu taktirde uzmanlarımız sizlerle iletişime geçerek oluşan hatayı bildirip tekrardan evrak hazırlamanızı talep ederler. Sizlerden istenilen evrakları sorunsuz iletmek için çalışan ekibimizin destek talep edebilirsiniz. 

Vize Ücretinin Ödenmesi: Yapılan işlemler sonrasında çıkarılan masraflar için ödenen vize ücreti vardır. Yapılan işlemler ve konsolosluk harç ücreti gibi faktörler vize ücretinin belirleyen etkenlerdir. Seyahat gerekçeniz, ülkede kalma durumunuz ve vize çeşidiniz farklı ücretlendirme duruma girebilir. Konu hakkında çalışan ekibimizden daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz. Bunun yanında önemli bir bilgi olarak 7-16 yaş arasındaki yolcularımızın vize ücretlerinin neredeyse yüzde 50 sinden muaftırlar. 

Ek bilgi olarak vizenizin red durumu söz konusu olduğunda ödenen vize ücreti geri verilmeyecektir. 

Pasaportunuzun size ulaştırılması: Sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilen işlemler ve ödenen vize ücreti sonrasında konsolosluğun verdiği olumlu karar neticesinde pasaportunuzu hazırlayıp sizlerin istediği adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu bizzat kendiniz alabilirsiniz. 

 

Türkmenistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Ankara

Türkmenistan vize işlemleri, başvuru yapılırken verilmesi zorunlu olan Türkmenistan Göç Servisi onaylı olan davetiyenin 10-20 iş günü içerisinde gelme durumu olduğunda bu süre uzayabilir. Sizlerden talep edilen evrakların sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildiği durumda 15 iş gününde vizeniz sonuçlanmaktadır. İstenilen ek evrak talebi, ülkedeki resmi tatiller ve davetiye beklenmesi gibi nedenler ortaya çıktığında bu süreyi yaklaşık 30 iş günü kadar uzatabilmektedir. Türkmenistan vizesini alırken beklemek ya da sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız 1 ay öncesinden vize başvurunuzu yapmanızı öneririz.

NOT : Eğer elinizde davetiye varsa 3 iş günü içerisinde acil vize alabilirsiniz. Alacağınız bu acil vizenizin ücreti normal vize ücretinin 2 katı olacağını belirtmek isteriz. 

Değerli Ankara ve çevre illerinden seyahat edecek yolcularımız seyahatiniz için gerekli bilgileri sizlere sunmuş bulunmaktayız. Bizlerden bilgi almayı tercih ettiğiniz teşekkür ederiz. Vizeniz hakkında merak ettiğiniz sorular olduğunda uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz.

EAGVS ailesi olarak renkli yolculular dileriz..

Türkmenistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';