x
Türkmenistan

Vize İşlemleri

Türkmenistan

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

konya@eagvs.com

Türkmenistan Vize Başvuru, Konya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Türkmenistan vizesi için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

EAGVS ailesi olarak siz değerli seyahat severlerimize 2023 yılına dair güncel vize işlemeleri hakkında gerekli bilgileri belirli başlıklar halinde sizlere sunacağız. Sayfamızı takip ederek gerekli bilgileri buradan öğrenebilirsiniz.

Konya şubesi olarak Cihanbeyli, Akşehir, Emirgazi, Hadim, Güneysınır, Altınekin, Beyşehir, Taşkent, Ahırlı, Kadınhanı, Halkapınar, Derbent, Karapınar, Bozkır, Akören, Çeltik, Derebucak, Yunak, Karatay, Doğanhisar, Hüyük, Ilgın, Kulu, Seydişehir, Meram, Sarayönü, Selçuklu, Tuzlukçu, Çumra, Yalıhüyük ilçelerimiz ve Aksaray, Niğde, Afyon gibi çevre illerden yapacağınız vize başvuruları için sizlere bilgi almanız konusunda olana sağlanıyoruz. Çevre iller ve ilçelerden yapılacak olan Türkmenistan vize başvurunuz için daha kapsamlı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (332) 225 40 21 numaralı telefondan arayabilir ya da konya@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

 

Türkmenistan Vizesi Kimlere Gerekir - Konya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, sahip olduğunuz pasaporta göre vize işlemeleriniz yapılmaktadır. Bordo pasaporta sahip iseniz seyahatiniz için vize almanız gerekmektedir. Bunun yanında Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımız 30 günü aşmayan süre zarfında vizesiz seyahat edebilecekleri belirtiriz. Siyah pasaport ile işlem yapacak ziyaretçilerimizin, ülkeye yapacakları diplomatik seyahatleri için önceden haber vermeleri gerekmektedir.

Pasaportunuzun işlemleri ile ilgili daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (332) 225 40 21 numaralı telefondan arayabilir ya da konya@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

 

Türkmenistan Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir - Konya 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Türkmenistan’a yapacağınız seyahat için bir gerekçe belirlemeniz gerekmektedir. Sizlere aşağıda linkler halinde başlıklar sunacağız, seyahatinize uygun olan bir kategoriyi tıklayarak işlemlerinizi bu yönde devam ettirmenizi belirtiriz. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Yukarıda sizlere sunulan kategorilerden hangisinin seyahat gerekçenize uygun bir neden olmadığı düşünüyorsanız, ya da seyahatinize uygun bir kategori olmadığını düşünüyorsanız uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (332) 225 40 21 numaralı telefondan arayabilir ya da konya@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

Eğer Turistik vizesi ile seyahat edecekseniz konaklama yeri olarak otel tercih etmelisiniz. Otel tercih etmediğiniz halde para cezası ile cezalandırılır ya da hakkınızda gözaltı işlemleri başlatılır. 

 

Türkmenistan Transit Vize ve C Vize nedir - Konya 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat için bazı yardımcı vize çeşitleri vardır. Sizlere vize çeşitleri başlık altında sunacağız. 

Transit vizenin kullanımı genelde ülkeye iş için giden şoförlere verilir. Bu vizenin bir diğer önemli yani konaklama sürenizin 5 gün içerisinde olmasıdır. 

C vizesi ise vizesiz seyahat etme hakkına sahip yolcularımızın yapacakları seyahatin 30 günü aşması ve 90 günü aşmayan süre durumunda kullanılır. Eğer 90 günden uzun sürecek seyahat planınızı varsa D vizesi almanız gerekmektedir.

 

Türkmenistan Vizesi İçin Davetiye - Konya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahatin geçerlilik kazanması için davetiyenizin olması gerekmektedir. Bu davetiyeye sahip olmak için Devlet Göç Servisi’ne başvuru yapmanız gerekmektedir. Yapacağınız başvurunun sonuçlanması yaklaşık 10-12 iş günüdür. Eğer davetiye olmadan işlem yapma talebinde bulunursanız olumsuz cevap ile karşılaşmak zorunda kalırsınız. Davetiye almak için daha kapsamlı bilgi edinmek isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (332) 225 40 21 numaralı telefondan arayabilir ya da konya@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

 

Türkmenistan Kapıda Vize Nasıl Olur - Konya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, bir diğer vize türü olan Kapıda vize işlemi hakkında sizlere bu başlık altında bilgileri sunacağız. İlk olarak Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak aldığınız onaylı davetiye ile birlikte sizlerden talep edilen evrakları hazırlayıp gideceğiniz ülkenin sınır kapısında görevli olan çalışanlara teslim ederek seyahatinizi gerçekleştirebiliriz. Hazırladığınız belgelerin bir kopyasını da seyahat süresince yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Değerli ziyaretçilerimiz, yapacağınız başvuru konsolosluk dahilinde onaylansa bile alacağınız vize  Aşkabat Havaalanı’nda sizlere  verilmektedir. Havalimanında gelişte 12 ABD Doları ödemeniz gerekmektedir. Eğer dönüşte Türkmenistan hava yolları kullanılmıyorsanız 25 ABD Doları ödemeniz gerektiğini belirmek isteriz. Bunun yanında ek bilgi olarak ülke sınırları dışında herhangi bir ücret ödemeyeceğinizi belirtiriz.

 

Türkmenistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Konya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, daha öncede belirttiğimiz gibi seyahatiniz geçerlik kazanması için davetiye almanız gerekmektedir. Aldığınız onaylı davetiye ile birlikte sizlerden biyometrik bilgiler ve başvuru formu hazırlamanızı talep ederiz. Ayrıca ülke seyahat edecek kişilerin ekonomik güce sahip olmasını ister. Bunun için bankada birikmiş olan yeterli miktardaki birikiminizin hesap dökümünüzde hazırlayacağız belgelere eklemeniz gerektiğini belirtiriz.

Sayın ziyaretçilerimiz, vizeniz eğitim amaçlı ise istenilen belgelere ek olarak doğum kayıt örneği, sağlık sigortası ve lise diplomasının asli ve fotokopilerinin de işlemlerinize dahil etmek üzere hazırlanması gerekmektedir. Sizlerden istenilen belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanmanız gerektiğini belirtmek isteriz böylece zaman kaybı olmadan vize işlemelerinize başlanmış olur. 

 

Türkmenistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır - Konya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, aldığınız bilgiler dahilinde işlemelerinizin nasıl yapılacağı hakkındaki gerekli bu başlık altında sunacağız. Adımları takip ederek bu konu hakkında sizlere yardımcı bilgileri bulabileceğinizi belirtmek isteriz. 

Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak aldığınız onaylı davetiye ve sizlerden istenilen belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde bizlere ulaştırmanızı isteriz. Bizlere ilettiğiniz evraklar incelenir yanlış veya eksik evrak ile karşılaştığımız durumda sizlerle iletişime geçerek dilerseniz çıkan sorunun düzeltilmesinde yardımcı olabiliriz. 

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat için sizlerden vize ücretinin ödenmesi istenilir. Vize ücretinin ödenmemesi durumunda işlemelerinize devam edilemez. Ödeyeceğiniz vize ücreti çeşitli nedenlerden dolayı farklılık gösterebilir. Seyahat gerekçeniz ile ilgili yapılan işlemler, konsolosluk harç ücreti gibi faktörler bunlara örnek olarak gösterilebilir. Yaş aralığı 7-16 olan bireylerin vize ücretlerinde %50 indirim uygulandığını belirtmek isteriz. 

Pasaportunuzun size ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz, yaptığınız tüm işlemler ardından konsolosluğun vereceği olumlu karar beklenir bu süre zarfında konsolosluk sizlerden ek evrak talebinde bulanabilir. Bunun için bizlerden yardım isteyebilirsiniz. Verilen olumlu karar neticesinde pasaportunuzu hazırlayıp sizlerin istediği, belirlediği adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu bizzat kendiniz alabilirsiniz.

 

Türkmenistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır - Konya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, biraz karmaşık bir süreç içeren vize işlemelerinizin geçerliliği kabul edilmesi için belirli süre ile açıklama yapılır. Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak aldığınız onaylı davetiyende çıkış süresini hesaba katarak vizenizin çıkış süresi normal koşullarda 10-20 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ülkenin ekonomik ve siyasi durumu, resmi tatilleri gibi nedenler bu sürecin uzamasına neden olabilir. Eğer bunlar gibi can sıkıcı nedenler ile karşılaşmak istemiyorsanız 1-2 ay öncesinden vize başvurunuzu yapmanızı öneririz.

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapacağınız Türkmenistan seyahatiniz için bizlerden bilgi sahibi olmayı tercih ettiğiniz için sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Belirli başlıklar halinde sizlere sunduğumuz bilgilerin sizler açısından yetersiz olduğunu düşünüyorsanız ya da daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız uzmanlarımızdan vize işlemeleriniz hakkında bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (332) 225 40 21 numaralı telefondan arayabilir ya da konya@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Türkmenistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';