x
Türkmenistan

Vize İşlemleri

Türkmenistan

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

balikesir@eagvs.com

Türkmensitan Vize Başvuru, Balıkesir

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz vize alırken gereken bilgileri sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz. EAGVS ailesi olarak siz değerli seyahat severlerimize 2023 yılı güncel vize hakkındaki gerekli bilgileri sizlere sunacağız. 

EAGVS Balıkesir şubesi olarak, Kepsut, Balya, Erdek, Bandırma, Gömeç, Sındırgı, Havran, İvrindi, Dursunbey, Edremit, Gönen, Marmara, Burhaniye, Bigadiç, Altıeylül, Karesi, Manyas, Savaştepe, Ayvalık ve Susurluk ilçelerimizin yanında Kütahya, Sakarya ve Afyonkarahisar gibi çevre illerimizden yapabileceğiniz başvurular için sizlere hizmet sunmaktayız. Çevre illerden yapacağınız Türkmenistan vize başvurusu hakkında daha kapsamlı bilgi almak için uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. 

 

Türkmenistan Vizesi Kimlere Gerekir? Balıkesir

Değerli ziyaretçilerimiz, vize almanızı gerekli kılan bir durum olan sahip olduğunuz pasaportun türüdür. Eğer bordo pasaporta sahip iseniz seyahatiniz için vize almanız gerekmektedir. Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımızın ise vize almadan 30 günlük süre içerisinde Türkmenistan seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Siyah pasaporta sahip olup vizesiz seyahat edecek yolcularımızın seyahat öncesinden yapacakları diplomatik gezisi için ülkeye önceden bilgi vermesi gerekmektedir. Konu hakkında daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. 

 

Türkmenistan Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? Balıkesir

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat için önceden bir gerekçe belirtmeniz gerekmektedir. Sizler için hazırladığımız kategoriler birini seçip işlemlerinize bu şekilde gerçekleştirildiği belirtmek isteriz. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Turistik vizesi ile seyahat etmek isteyen yolcularımızın otelde kalma zorunluluğu vardır. Bu istek yapılmadığı taktirde gözaltına alma işlemleri ya da para cezası uygulama durumu vardır. 

Yukarı sizler için hazırladığımız kategorilerinden hangisinin seyahatinize uygun olduğunu bilmiyorsanız ya da seyahat amacınıza uygun bir kategori olmadığını düşünüyorsanız uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz

 

Türkmenistan Transit Vize ve C Vize nedir? Balıkesir 

Değerli ziyaretçilerimiz, Türkmenistan transit vizesi ülkeye iş için giriş yapan şoförler için geçerlidir. Ülkeye transit vize ile giriş yapacak şoförlerin en fazla 5 gün içerisinde ülkede konaklamasını gerektiğini belirtiriz.

C vizesi ise sizlere 90 günü aşmayan ve kendi ülkelerine geri dönmek koşuluyla verilen vize türüdür. Eğer seyahatiniz 90 günü aşacağını düşünüyorsanız D vizesi almanızı tavsiye ederiz. 

 

Türkmenistan Vizesi İçin Davetiye, Balıkesir 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, seyahatiniz için en önemli belge niteliği taşıyan belge resmi davetiyedir. Bunun için  Türkmenistan’daki resmi veya özel kişi / kuruluşlar başvuru sahibi adına Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak  bu davetiyeyi sahip olma hakkı kazanırlar. Davetiyenin çıkış süresi yaklaşık 10-15 iş günü olabilmektir. Türkmenistan vizesine başvuru yapacakların bu davetiye olmadan işlemlerinin gerçekleşmeyeceğini belirtiriz. Eğer davetiyeniz yoksa bilgi ve destek almak için Balikesir@eagvs.com adresinden yardım talep edebilirsiniz. Çalışan saha ekibimiz bu konu hakkında sizlere gerekli açıklamaları ve yardımı yapacaklardır. 

 

Türkmenistan Kapıda Vize Nasıl Olur? Balıkesir

Değerli ziyaretçilerimiz, sizlerden istenilen evraklar ve Türkmenistan Devleti Göç Servisi tarafından onay verilmiş davetiye ile birlikte gerekli yere iletmenizi isteriz. Ülke sınırında sunulan evrakların bir kopyasını da yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. 

Yaptığınız Başvurular Konsolosluklar tarafından onaylansa bile aldığınız vize Aşkabat Havaalanı’nda verilmektedir. Ülke sınırında vize ücreti dışında herhangi bir ücret ödemezken, Havaalanı’nda gelişte 12 ABD Doları, gidişte ise Türkmen hava yolları kullanılmıyorsanız 25 ABD Doları ödemeniz gerekmektedir. 

 

Türkmenistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar, Balıkesir

Değerli ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat için sizlerden istenilen evrakları sorunsuz bir şekilde bizlere ulaştırdığınız zaman vakit kaybı ve karışıklık olmadan sizlere gerekli hizmeti sunarız. Vizenizin ilk işlemlerinden biri olan Türkmenistan Devleti Göç Servisi’nden alınan davetiyedir. Bu işlemden sonra sizlerden biometrik bilgiler ve başvuru formu hazırlamanız gerekmektedir. Bu seyahatiniz için sizlerin bankada sahip olduğunuz paranızın banka hesap dökümünün yeterli miktarda olması gerektiğini belirtiriz. 

Alacağınız vize öğrenci davetiyesi ile olacaksa, lise diplomasının, sağlık sigortasının ve doğum kayıt örneğinin aslı ve fotokopisi ile belgelerinin hazırlaması gerektiğini belirtiriz. 

 

Türkmenistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Balıkesir

Değerli ziyaretçilerimiz, vizenizi alırken takip edilecek olan süreçleri bu başlık altında sizlere sunacağız. Bilgilerimiz 2023 yılının güncel hali olup, sizlere gerekli açıklamalarla sunup bilgilendireceğiz. 

Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, onaylı olan davetiye dahilinde seyahat işlemlerinizi gerçekleştirebiliriz. Eğer davetiyeniz yoksa işlemelerinizin geçerliliği kabul edilmeyecektir. Vize işlemleriniz için uzmanlarımız sizlerden gerekli olan belgeleri ve evrakları talep eder. İstenilen belgeleri hazırlayıp ofisimize ileterek ilk adımı tamamlamış olursunuz. İncelenen evraklarda eksik veya yanlış hazırlanmış belgeler olduğunda sizlerle iletişime geçilerek çıkan sorunu düzletmenize yardımcı oluruz. 

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlere hizmet edilen süre içerisinde çıkarılan masrafların ücreti vize ücretini tekabül eder. Ödeme yapacağınız vize ücreti sizlere sunulan hizmet ve çıkarılan belgeler gibi faktörler fiyatlandırmada farklılık gösterebilir. Bununla birlikte önemli bir bilgiyi daha sizlere sunuyoruz. Yaş aralığı 7-16 yaş arasındaki yolcularımızın vize ücretlerinin neredeyse yüzde 50 sini ödemekte muaftırlar. 

Ek bilgi olarak vizenizin red durumu söz konusu olduğunda ödenen vize ücreti geri verilmeyecektir. 

Pasaportunuzun size ulaştırılması: Ödediğiniz vize ücreti ardından ve konsolosluğun verdiği olumlu karar ile pasaportunuzu hazırlama işlemelerine geçeriz. Hazırladığımız pasaportunuzu dilerseniz belirttiğiniz adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu bizzat kendiniz alabilirsiniz. 

 

Türkmenistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Balıkesir

Türkmenistan vize işlemleri biraz karışık bir süreçte gerçekleşir. Başvuru yapılırken verilmesi zorunlu olan Türkmenistan Göç Servisi onaylı olan davetiyenin 10-20 iş günü içerisinde onay verilmesi durumu olduğunda bu süre uzayabilir. Sizlerden talep edilen evrakların eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde iletildiği durumda 15 iş gününde vizeniz sonuçlanmaktadır. İstenilen ek evrak talebi, ülkedeki resmi tatiller ve davetiye beklenmesi gibi nedenler ortaya çıktığında bu süreyi yaklaşık 30 iş günü kadar uzatabilmektedir. Türkmenistan vizesini alırken beklemek ya da çıkabilecek olası sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız 1 ay öncesinden vize başvurunuzu yapmanızı öneririz.

Acil vize işlemeleri hakkında ek bir bilgi olarak sizlere alacağınız vize hakkında gerekli açıklamaları yapacağız Eğer elinizde davetiye varsa 3 iş günü içerisinde acil vize vizenizi alabilirsiniz. Alacağınız bu acil vizenizin ücreti normal vize ücretinin 2 katı kadar olacağını belirtmek isteriz. 

Türkmenistan’a seyahat edecek değerli misafirlerimiz. Bizlerden bilgi almayı tercih ettiğiniz için sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Merak ettiğiniz, aklınıza takılan herhangi bir soru olduğunda konu hakkında uzmanlarımızdan destek talep edebileceğinizi unutmayınız.

Türkmenistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES