x
Türkmenistan

Vize İşlemleri

Türkmenistan

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Türkmenistan Vize Merkezi, Bursa

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Türkmenistan vizesi için 2023 yılına dair güncel vize işlemeleri hakkında gerekli bilgileri sizlere paylaşacağımız sayfamıza hoş geldiniz. 

EAGVS ailesi olarak alacağınız vize için nelerin gerekli olup, istenilen ve yapılan işlemlerin nasıl geliştiğini sizlere belirli başlıklar altında sunacağız. Sayfamızı takip ederek gerekli bilgileri başlıklar altında bulabilirsiniz. 

Bursa şubesi olarak Karacabey, Orhangazi, Yıldırım, Osmangazi, Keles, Mudanya, Kestel, Mustafakemalpaşa, Nilüfer, İznik, Orhaneli, Büyükorhan, Gemlik, Yenişehir, Gürsu, Harmancık, ilçelerimiz başta olmak üzere Yalova, Sakarya, Sakarya ve Kocaeli gibi çevre illerimizden yapılacak olan Türkmenistan vize başvurunuz için sizlere hizmet sunuyoruz. Çevre iller ve ilçeler hakkında daha detaylı bilgi almak için uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz.

Türkmenistan Vizesi Kimlere Gerekir? Bursa 

Değerli ziyaretçilerimiz, bu başlık altında sizlere vize alıp almama durumunuzun nedenlerini sunacağız. Eğer bordo pasaporta sahip iseniz seyahatiniz için vize almanız gerekmektedir. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın vize işlemlerini gerçekleştirmek için Bursa’daki ofisimizi ziyaret ederek işlemelerini gerçekleştirebiliriz. Bunun dışında Yeşil, Gri ve Siyah pasaporta sahip yolcularımız 30 günlük süre zarfında vizesiz Türkmenistan’a seyahat edebilirler. Siyah pasaporta sahip yolcularımızın ülkeye yapacakları diplomatik ziyaretleri için ülkeye önceden bilgi vermek zorundadır. Konu hakkında çalışan ekibimizden daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. 

 

Türkmenistan Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? Bursa 

Değerli seyahat severler, yapacağınız seyahat için ülkeye bir gerekçe sunmanız gerekmektedir. Belirli kategoriler halinde sizlere sunulan gerçeklerden seyahat amacınıza uygun olan tercih edip işlemelerinizi bu kategori dahilinde gerçekleştirmenizi isteriz. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Eğer Turistik vizesi ile işlemlerinize devam edecekseniz ülkede konaklama olarak otel tercih etmelisiniz. Bu işlemi uygulamadığınız taktirde para cezası ya da gözaltında alınma işlemleri yapılır. 

Yukarıda sizlere sunulan kategorilerden hangisinin seyahatinize uygun bir gerekçe olduğuna karar veremediyseniz ya da seyahatinize uygun bir kategori olmadığını düşünüyorsanız çalışan ekibimizden destek talep edebilirsiniz.  Sizlerin verdiği bilgiler doğrultusunda seyahatinize uygun olan kategori belirlenir. 

 

Türkmenistan Transit Vize ve C Vize nedir? Bursa 

Değerli ziyaretçilerimiz, transit vize genelde iş için ülkeye giriş yapmak için kullanılan bir vize çeşididir. Bu vizeyi şoförlük yaparak ülkeye giriş sağlamak için kullanılır. Transit vizenin en önemli özelliği yapılacak olan seyahatin 5 günü geçmeyen süre zarfında ülkede konaklama yapmalarıdır. 

C vizesi ise ülkeye seyahat etmek isteyen yolcularımızın belirlenen kurallara göre yolculuk yapmaları gerekmektedir. 90 günü aşmayan süre zarfında yolculuk yapmaları ve yapacakları seyahat sonrası kendi ülkelerine dönmek koşuluyla verilen bir vize türüdür. 

Değerli ziyaretçilerimiz, eğer yapacağınız seyahat süresi 90 günü aşacak ise D vizesi almanızı tavsiye ederiz. 

 

Türkmenistan Vizesi İçin Davetiye, Bursa 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, ülkeye giriş sağlamak için yapılan davetiye almanız gerekmektedir. Bu belge em önemli belgenizdir. Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak bu davetiyeye sahip olabilirsiniz. Davetiye başvurunuzun çıkma süresi yaklaşık 10-15 iş günüdür. Eğer davetiye almayacak olursanız seyahatiniz gerçekleşmesi mümkün değildir. Konu hakkında çalışan ekibimizden daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz. 

 

Türkmenistan Kapıda Vize Nasıl Olur? Bursa 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, aldığınız onaylı davetiye ile birlikte gerekli yere bildirmeniz gerekmektedir. Bu belgeleri ülke sınır kapısındaki görevlilere teslim ederek işleminizi gerçekleştirebiliriz. Teslim ettiğiniz belgelerin bir kopyasını da yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapacağınız başvuru konsolosluk tarafından onaylansa bile aldığınız vize Aşkabat Havaalanı’nda sizlere teslim edilmektedir. Havalimanında gelişte 12 ABD Doları ödemeniz gerekmektedir. Eğer dönüşte Türkmenistan hava yolları kullanılmıyorsanız 25 ABD Doları ödemeniz gerektiğini bildiriniz. Bunun yanında ek bilgi olarak ülke sınırları dışında herhangi bir ücret ödemeyeceğinizi belirtiriz. 

 

Türkmenistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar, Bursa 

Değerli ziyaretçilerimiz, vakit kaybetmeden işlemelerinize başlamak için sorunsuz ve dikkatli bir şekilde bizlere ulaştırdığınız evraklar ve davetiye dahilinde işlemelerinizi başlayabiliriz. Bu işlemden ardından sizlerden biometrik bilgiler ve başvuru formu hazırlamanızı isteriz. Ülkeye yapacağınız seyahat için banka hesap dökümünün yeterli miktarda olması gerektiğini belirtiriz. 

Eğer ülkeden alacağınız vize öğrenci davetiyesi ile olacaksa, lise diplomasının, sağlık sigortasının ve doğum kayıt örneğinin aslı ve fotokopisi ile belgelerinin hazırlaması gerektiğini belirtiriz. Bu belgelerin eksiksiz ve doğru bir biçimde hazırlanmanız gerektiğini belirtiriz. 

 

Türkmenistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Bursa

Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, onaylı olan davetiye dahilinde seyahat işlemlerinize hızlı bir şekilde başlamış oluruz. Eğer davetiyeniz yoksa işlemelerinizin geçerliliği kabul edilmeyeceğini belirtiriz. Vize işlemleriniz için uzmanlarımız sizlerden gerekli olan belgeleri ve evrakları talep eder. İstenilen belgeleri hazırlayıp ofisimize ileterek ilk işlemi tamamlamış olursunuz. İncelenen evraklarda eksik veya yanlış hazırlanmış belgeler olduğunda sizlerle iletişime geçilerek çıkan sorunu dilerseniz bizlerin desteği ile düzletmenize yardımcı olabiliriz. 

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlere hizmet edilen süre içerisinde çıkarılan masrafların ücreti vize ücretini kapsar. Ödeme yapacağınız vize ücreti sizlere sunulan hizmet ve çıkarılan belgeler, seçtiğiniz kategori, ülkede konaklama süreniz gibi faktörler fiyatlandırmada farklılık gösterebilir. Bununla birlikte önemli bir bilgiyi daha sizlere sunmak istiyoruz. Yaş aralığı 7-16 yaş arasındaki yolcularımızın vize ücretlerinin neredeyse yüzde 50 sini ödememekte hak kazanırlar. 

Ek bilgi olarak vizenizin herhangi bir aksilik nedeni ile Red ile sonuçlanırsa ve bu durum söz konusu olduğunda ödenen vize ücretinin geri ödenmeyeceğini belirtiriz. 

Pasaportunuzun size ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz ödediğiniz vize ücreti ardından ve konsolosluğun verdiği olumlu karar ile pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlama işlemelerine geçeriz. Hazırladığımız pasaportunuzu dilerseniz sizlerin belirttiğiniz adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan da kendiniz alabilirsiniz.

 

Türkmenistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Bursa

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Türkmenistan vize işlemleri biraz karışık bir süreçte gerçekleşme gösterir. Başvuru yapılırken sahip olma zorunlu olan Türkmenistan Göç Servisi onaylı olan davetiyenin 10-20 iş günü içerisinde onay verilmesi durumu olduğunda bu süre alacağınız vizeyi süresinin çıkışını uzatabilir. Sizlerden istenilen ve talep edilen evrakların eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildiği durumda 15 iş gününde vizeniz sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun sizlerden istediği ek evrak talebi, ülkedeki resmi tatiller ve davetiye beklenmesi süresi gibi nedenler ortaya çıktığında bu süreyi yaklaşık 30 iş günü kadar uzatabilmektedir. Türkmenistan vizesini alırken beklemek ya da çıkabilecek olası sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız 1-2 ay öncesinden vize başvurusunu yapmanızı daha verimli olacağını belirtiriz. 

Değerli ziyaretçilerimiz, eğer acil vize ile seyahat edecekseniz elinizde hazır davetiye olması gerekmektedir. Daha önceden davetiye sahibi olup konaklama sürenizin en uzun 3 gün olması gerektiğini belirtiriz. Elinizde bulunan davetiye ile acil vize işlemeleri yaptırmak isterseniz ödeyeceğiniz vize ücreti normal ücretinden 2 kat kadar fazla olacağını belirtmek isteriz. 

Değerli ziyaretçilerimiz, Türkmenistan’a yapacağınız seyahat öncesinden bizlerden bilgi almayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizlere merak ettiğiniz konuları belirli başlıklar altında sunmuş bulunmaktayız. Eğer edindiğiniz bilgiler yetersiz geliyorsa ya da merak ettiğiniz vize işlemleri hakkındaki sorularınız uzmanlarımıza danışarak öğrenebilirsiniz. 

Türkmenistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';