x
Türkmenistan

Vize İşlemleri

Türkmenistan

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Türkmenistan Vizesi, İstanbul

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Türkmenistan’a yapacağınız seyahat için gerekli bilgileri sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

EAGVS ailesi olarak 2023 yılı güncel vize işlemeleri hakkında gerekli bilgileri ve yapılacak olan işlemleri sizlere belirli başlıklar altında sunacağız. Sayfanın devamında 2023 yılına ait vize işlemeleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

İstanbul şubesi olarak Beşiktaş, Beylikdüzü, Güngören, Adalar,Esenyurt, Arnavutköy, Pendik, Ataşehir, Bağcılar, Avcılar, Bahçelievler, Kadıköy Bakırköy, Esenler, Başakşehir, Fatih, Çekmeköy, Bayrampaşa, Şişli, Beyoğlu, Kartal, Beykoz, Sarıyer, Sancaktepe, Çatalca, Gaziosmanpaşa, , Küçükçekmece, Maltepe, Silivri, Eyüp, Sultanbeyli, Zeytinburnu, Sultangazi, Kağıthane, Şile, Büyükçekmece, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ilçelerimiz başta olmak üzere Kocaeli, Sakarya, Yalova gibi komşu ilçelerimiz için Türkmenistan vizesi alınabilmesi için siz değerli ziyaretçilerimize imkân sağlıyoruz.

İl ve çevre illerden yapılacak olan Türkmenistan vizesi hakkında daha kapsamlı bilgi almak isterseniz. 

 

Türkmenistan Vizesi Kimlere Gerekir? İstanbul 

Değerli ziyaretçimiz, yapacağınız seyahat öncesinden sahip olduğunuz pasaportunuzun türüne göre vize işlemeleriniz yapılır. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın yapacakları Türkmenistan seyahati için önceden vize almaları gerekmektedir. Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımız ise 30 günü aşmayan süre zarfında vizesiz seyahat edebilecekleri belirtiriz. Siyah pasaporta sahip yolcularımızın yapacaklardı diplomatik ziyaretleri için önceden ülkeye haber vermesi gerekli bir durumdur. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın yapacakları seyahat için vize işlemlerinize yardımcı olup, ofisimizi ziyaret ederek gerekli yardım sağlanabiliriz. 

 

Türkmenistan Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? İstanbul 

Değerli ziyaretçimiz, yapacağınız seyahat için ülkeye bir gerekçe sunmanız gerekmektedir. Yapacağınız seyahatin türüne karar verip işlemelerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerekmektedir. Sizler için belirli kategoriler hazırladık. Bu kategorilerden seyahatinize uygun olanı seçip bu yönde devam ettirmenizi isteriz. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Turistik vizesi ile seyahat edecekseniz konaklama yeriniz otel olması gerektiğini belirtiriz. Eğer otelde kalmayıp başka bir konaklama yeri tercih ederseniz gözaltına alınır ya da para cezası ile cezalandırılırsınız. 

Değerli ziyaretçilerimiz, yukarıda sizler için hazırladığımız kategorilerden hangisini seçeceğinize karar veremiyorsanız ya da seyahat amacınıza uygun bir kategori olmadığını düşünüyorsanız uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 212 963 50 07 numaralı telefondan arayabilir ya da help@eagvs.com-ask@eagvs.com mail adreslerimize e-posta atabilirsiniz. Sizlere gerekli yardımların yapılacağını belirtiriz. 

 

Türkmenistan Transit Vize ve C Vize nedir? İstanbul 

Değerli ziyaretçimiz, sizlere ülkeye giriş için belirli vize çeşitlerini bu başlık altında sunacağız. Transit vizenin kullanım amacı iş için ülkeye giriş yapmak isteyen şoförler için hazırlanır. Bu vizenin en önemli özelliği ülkede konaklama sürenin 3 gün olmasıdır. 

C vizesi ise 30 günlük vizesiz seyahat edecek yolcularımızın süreyi aşması durumda C vizesi ile işlemlerinin yapıldığı vize türüdür. Eğer C vizesi ile seyahat edecekseniz seyahat sonrası kendi ülkelerine dönmek koşuluyla sizlere bu vize temin edilir. Bu sürelerden fazla olarak 90 günü aşan seyahat planınız varsa D vizesi almanızı tavsiye ederiz. 

 

Türkmenistan Vizesi İçin Davetiye, İstanbul 

Değerli ziyaretçimiz, en önemli belge niteliği taşıyan belge olarak sizlere gönderilen davetiyedir. Bu belgeye sahip olmak için Devlet Göç Servisi’ne başvuru yapmanız gerekmektedir. Davetiyenizin çıkma süresi yaklaşık 10-15 iş günü olarak belirlenir. Eğer davetiye almadan seyahat etmek isterseniz, istediğiniz olumsuz gerçekleşecektir. Davetiyesiz işlemelerin yapılamayacağı belirtiriz. Çalışan saha ekibimiz bu konu hakkında sizlere gerekli açıklamaları yapmalarını isteyebilirsiniz.

Türkmenistan Kapıda Vize Nasıl Olur? İstanbul 

Değerli ziyaretçimiz, Devlet Göç Servisi’ne başvurup aldığınız onaylı davetiye ile bunu gerekli yere iletmeniz gereklidir. İlettiğiniz davetiye ardından ülke sınır kapısındaki görevlilere belgelerinizi teslim ederek seyahatinize başlayabiliriz. Görevlilere verdiğiniz belgelerin kopyasını yanınızda, seyahat süresince yanınızda bulundurmanızı faydası vardır.

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapacağınız başvuru konsolosluk tarafından onaylansa bile aldığınız vize Aşkabat Havaalanı’nda sizlere temin edilmektedir. Sadece vize ücreti ile ülke sınırları dışında belirli işlemeler hariç herhangi bir ücret ödemeyeceğinizi belirtiriz. Havalimanında gelişte 12 ABD Doları ödemeniz gerekmektedir. Eğer dönüşte Türkmenistan hava yolları kullanılmıyorsanız 25 ABD Doları ödemeniz gerektiğini bildiriniz. 

 

Türkmenistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar, İstanbul

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat için onaylı davetiyenizin olması en önemli istektir. Eğer davetiyeniz yoksa işlemelerinizin geçerliliği kabul edilmeyeceğini belirtiriz. İşlerimize onaylı davetiye ile birlikte sizlerden biyometrik bilgiler ve başvuru formu hazırlamanızı isteriz. Ülke sizlerden yapacağınız seyahatin ekonomik güce sahip olarak yapmanızı ister. Bu yüzden sizlerden banka hesap dökümünü ister ve içinde sizleri karşılayacak yeterli miktarda birikim olması gerektiğini belirtiriz. 

Bunun yanında eğer eğitiminiz için davetiye alacaksanız lise diplomasının, sağlık sigortasının ve doğum kayıt örneğinin aslı ve fotokopisi ile sizlerden istenilen belgeleri hazırlamanızı isteriz. Hazırladığınız belgelerin eksik ve yanlış olmamasına özen göstermenizi rica ederiz. 

 

Türkmenistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? İstanbul 

Değerli ziyaretçimiz, sizlere belirli başlıklar altında bilgileri, merak ettiğiniz konuları sunduk. Vize işlemleri için yapacağınız, hazırlayacağız belgelerin takibini bu başlık altında sunacağız. 

Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak aldığınız davetiye dahilinde işlemelerinize başlanır. Almadığınız onaylı davetiye olursa işlemelerinizin geçerliliği kabul edilmeyeceğini belirtiriz. İşlemlerinizin için çalışanlarımız sizlerden gerekli evrakları talep eder. Bizlere ilettiğiniz evraklar incelenerek işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştiririz. Yanlış veya eksik evrak olduğu durumda sizlerle iletişime geçilerek çıkan sorunu düzletmenize yardımcı oluruz. 

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlere hizmet edilen süre içerisinde çıkarılan masrafların ücretini vize ücreti olarak ödersiniz. Ödeme yapacağınız vize ücreti ve çıkarılan belgeler, seçtiğiniz kategori, ülkede konaklama süreniz gibi faktörler fiyatlandırmada farklılık gösterebilir. Bunun yanında önemli bir bilgiyi daha sizlerle paylaşmak istiyoruz. Yaş aralığı 7-16 yaş arasındaki yolcularımızın vize ücretlerinin neredeyse yüzde 50 sini ödemeyerek seyahat etme hakkı kazanırlar. 

Ek bilgi olarak vizenizin çıkabilecek herhangi bir aksilik nedeni ile Red ile sonuçlanırsa ve bu durum söz konusu olduğunda ödenen vize ücretinin geri ödenmeyeceğini belirtiriz. 

Pasaportunuzun size ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz ödediğiniz vize ücreti ardından ve konsolosluğun verdiği olumlu karar ile pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlama işlemelerine geçeriz. Konsolosluk bu süre zarfında sizlerden ek belge talebinde bulunabilir. Sizlere bu konuda yardımcı olarak işlerinize devam etmenize olanak sağlarız. Hazırladığımız pasaportunuzu dilerseniz sizlerin belirttiğiniz adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan da kendiniz alabilirsiniz. 

 

Türkmenistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? İstanbul

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Türkmenistan vize işlemleri karışık bir süreci takip eder. Başvuru aşamasında gerekli olan Türkmenistan Göç Servisi onaylı olan davetiyenin 10-20 iş günü içerisinde onay alınması durumu söz konusu olduğunda bu süre alacağınız vizeyi süresinin çıkışını uzatabilir. Sizlerden istenilen ve talep edilen evrakların eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde hazırlandığı durumda 15 iş gününde vizenizin çıkışı sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun sizlerden istediği ek evrak talebi, ülkedeki resmi tatiller ve davetiye beklenmesi süresi gibi nedenler ortaya çıktığında bu süreyi yaklaşık 1 ay kadar uzatabilmektedir. Türkmenistan vizesini alırken beklemek ya da çıkabilecek olası sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız 1-2 ay öncesinden vize başvurusunu yapmanızı öneririz. 

Değerli ziyaretçilerimiz, eğer acil vize ile seyahat edecekseniz elinizde hazır davetiye olması gerekmektedir. Sahip olduğunuz davetiye ile  konaklama sürenizin en uzun 3 gün olması gerektiğini belirtiriz. Elinizde bulunan davetiye ile acil vize işlemeleri yaptırmak isterseniz ödeyeceğiniz vize ücreti normal ücretinden 2 kat kadar fazla olacağını hatırlatırız. 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapacağınız Türkmenistan seyahati için bizimle iletişime geçip, bizlerden bilgi almayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizlere belirli başlıklar altında merak ettiğiniz, bilgi sahibi olmak istediğiniz için gerekli konuları sunmuş bulunmaktayız. Yine aklınıza takılan herhangi bir soru olduğunda, merak ettiğiniz konu varsa çalışan ekip arkadaşlarımızdan destek talep edebiliniz. 

Türkmenistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';