x
Türkmenistan

Vize İşlemleri

Türkmenistan

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Adana@eagvs.com

Türkmenistan Vize Başvuru, Adana

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, vize işlemleriniz için hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

2023 yılının güncel vize işlemlerini sizler için belirli başlıklar altında topladık, sayfamızı takip ederek gerekli bilgileri buradan öğrenebilirsiniz.

EAGVS Adana şubesi olarak Pozantı, İmamoğlu, Karataş, Ceyhan, Aladağ, Çukurova, Seyhan, Tufanbeyli, Yüreğir, Sarıçam, Feke, Kozan, KaraisalıSaimbeyli, Yumurtalık ilçeleri ve Osmaniye, İçel ve Kahramanmaraş gibi çevre illerden yapılacak olan Türkmenistan vize başvurunuz için sizlere hizmet sunuyoruz.

Adana illeri ve çevre illerden yapılacak olan Türkmenistan vize başvurusu hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz.

Türkmenistan  Vizesi Kimlere Gerekir - Adana 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, vize alıp almama durumunuz sahip olduğunuz pasaportun türüne bağlıdır. Bordo pasaporta sahipseniz Türkmenistan seyahatiniz için vize almanız gerekmektedir. Bunun dışında Yeşil, Gri ve Siyah pasaporta sahip yolcularımızın vize Türkmenistan seyahatleri için vize almaları gerekmez. Vizesiz seyahat edecek yolcularımız 30 günü aşmayan süre zarfında yolculuk yapmaları gerekmektedir. Siyah pasaport ile işlem yapacak ziyaretçilerimizin, ülkeye yapacakları diplomatik seyahatleri için önceden haber vermeleri gerekmektedir. 

Sahip olduğunuz pasaportunuz ile ilgili daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (322) 970 02 00 numaralı telefondan arayabilir ya da Adana@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Sizlere konu hakkında yardımcı olabileceklerini belirtiriz. 

 

Türkmenistan Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir - Adana

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, seyahat öncesinden ülkeye bir gerekçe sunmanız gerekmektedir. Yapacağınız seyahatin ne tür olduğuna karar verip, işlemlerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerekmektedir. Bunun için sizlere belirli kategoriler sunacağız. Seyahatinize uygun olan bir kategoriyi tıklayarak işlemlerinizi bu yönde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Yukarıda sizlere sunulan kategorilerden birini seçtikten sonra işlemlerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerektiğini belirtmiştik. Sizler seyahatinizin hangi kategoriye ait olduğuna karar veremediyseniz, ya da seyahat amacınıza uygun bir kategori olmadığını düşünüyorsanız uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. z.

Değerli ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat kategorisi Turistik vizesi ise ülkede konaklama yeri olarak otel tercih etmelisiniz. Aksi takdirde belirli cezalar ile yargılanırsınız.

 

Türkmenistan Transit Vize ve C Vize nedir - Adana

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat için belirli vize türleri vardır. Transit vize genelde şoförlük yapan ve ülkeye iş amaçlı seyahat eden kişilere verilir. Bu vizenin özelliği konaklama süresinin 5 gün olmasıdır.

C vizesi ise, vizesiz seyahat etme hakkına sahip yolcularımızın 30 günü aşan ve 90 günü aşmayan süre zarfında yolculuk yapmalarını sağlayacak vize türüdür.

Eğer seyahatiniz 90 günü aşacağını düşünüyorsanız D vizesi almanız gerektiğini belirtiriz.

 

Türkmenistan Vizesi İçin Davetiye - Adana

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, seyahatiniz yapacağınız işlemlerin onay kazanması için davetiyenizin olması şarttır. Bu davetiyeye Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak alabilirsiniz. Bu davetiyenin çıkma süresi yaklaşık 10-12 iş günüdür. Eğer davetiye almayacak olursanız seyahatiniz gerçekleşmesi mümkün değildir. Davetiyeniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (322) 970 02 00 numaralı telefondan arayabilir ya da Adana@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Sizlere konu hakkında yardımcı olabileceklerini belirtiriz.

 

Türkmenistan Kapıda Vize Nasıl Olur - Adana

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, bir diğer vize türü olan kapıda vize işlemi hakkında sizlere bu başlık altında gerekli bilgileri sunacağız. Sizlerden istenilen evrakları ve aldığınız onaylı davetiye ile ülkenin sınır kapısında görevli olan çalışanlara teslim ederek yapacağınız seyahatinizi gerçekleştirebiliriz. Teslim ettiğiniz belgelerin bir kopyasını da seyahat süresince yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. 

Değerli ziyaretçilerimiz, yapacağınız başvuru konsolosluk dahilinde onaylansa bile alacağınız vize  Aşkabat Havaalanı’nda sizlere  verilmektedir. Havalimanında gelişte 12 ABD Doları ödemeniz gerekmektedir. Eğer dönüşte Türkmenistan hava yolları kullanılmıyorsanız 25 ABD Doları ödemeniz gerektiğini belirmek isteriz. Bunun yanında ek bilgi olarak ülke sınırları dışında herhangi bir ücret ödemeyeceğinizi belirtiriz.

 

Türkmenistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Adana 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, seyahatiniz için sizlerden gerekli belgeler istenir. Aldığınız onaylı davetiyeye ek olarak biometrik bilgiler ve başvuru formu ile işlem yapmanız gerekmektedir. Bunun yanına ek olarak ülke sizden banka hesap dökümünün fotokopisini ister. Bunun nedeni yapacağınız seyahat için yeterli miktarda birikiminizin olması ve ekonomik gücünüzün yeterli olması gerektiğini bilmek isterler. 

Değerli ziyaretçilerimiz, vize alma amacınız eğitim içinse istenilen belgelere ek olarak doğum kayıt örneği, sağlık sigortası ve lise diplomasının asli ve fotokopilerinin de işlemlerinize dahil etmek üzere hazırlanması gerekmektedir. Sizlerden istenilen belgeleri doğru ve hızlı bir şekilde hazırlanmanız gerektiğini belirtmek isteriz böylece zaman kaybı olmadan vize işlemelerinize başlanmış olur. 

 

Türkmenistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır - Adana 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, işlemlerinizin nasıl yapılacağı hakkındaki gerekli bilgileri sizlere bu başlık altında sunacağız. Adımlar halinde olan işlemlerinizi takip ederek birçok bilgiye sahip olabilirsiniz. 

Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlerden seyahatiniz için gerekli belgeler istenir. Aldığınız onaylı davetiye ile birlikte biometrik veriler bunlara örnektir. Sizlerden istenilen belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanmanız gerekmektedir. Hazırladığınız belgeleri ofisimize teslim etmeniz gerekmektedir. Teslim ettiğiniz belgeler incelemeye alınır. Eksik ya da yanlış hazırlanmış evraklar olduğu taktirde uzmanlarımız sizlerle iletişime geçerek oluşan hatayı bildirip tekrardan evrak hazırlamanızı talep ederler. 

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat için sizlerden vize ücretinin ödenmesi istenilir. Vize ücretinin ödenmemesi durumunda işlemelerinize devam edilemez ve işlemeleriz kabul edilemez. Ödeyeceğiniz vize ücreti belirli nedenlerden dolayı fiyatlandırmada farklılık gösterebilir. Yapacağız seyahatin kategorisi, ülkede konaklama süreniz gibi nedenler bunlara örnek olarak gösterilebilir. Yaş aralığı 7-16 yaş arasındaki bireylerin ödeyeceği vize ücreti P indirim uygulandığını belirtmek isteriz. 

Yaptığınız tüm işlemlerden sonra eğer işlemleriniz onaylanmazsa ödediğiniz vize ücreti sizlere geri verilmez. 

Pasaportunuzun size ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlerden istenilen her adımı doğru yaptıktan sonra konsolosluğun vereceği olumlu karar beklenir. Bu bekleme süresince konsolosluk sizlerden ek evrak talebinde bulanabilir. Hazırlayıp konsolosluğa iletiriz. Yapılan işlemler ardından gelen olumlu karar ile pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlama işlemelerine geçeriz. Hazırladığımız pasaportunuzu belirttiğiniz adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan da alabilirsiniz. 

 

Türkmenistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır - Adana

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, vizenizin çıkış süresi hakkındaki gerekli bilgileri sizlere bu başlık altında sunacağız. Aldığınız onaylı davetiye ile birlikte vize sürenizin çıkma süresi yaklaşık 10-20 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bazı olumsuz nedeneler bu süreyi uzatabilir. Örneğin ülkenin resmi tatillerde kapattığı konsolosluk, ülkenin politik ve ekonomik durumu bu süreyi uzatabilir. Bunlar gibi nedenler ile karşılaşmak istemiyorsanız 1-2 ay öncesinden vize başvurunuzu yapmanızı öneririz.

Değerli ziyaretçilerimiz, eğer elinizde önceden aldığınız onaylı davetiye varsa acil vize ile seyahat edebilirsiniz. Acil vizenizin çıkış süresini 3 gün olarak belirlenir. Alacağız acil vizenin ücreti normal vize ücretinin 2 katı kadar olacağını belirtmek isteriz.

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Türkmenistan vizesi için 2023 yılına dair güncel vize işlemeleri hakkında gerekli bilgileri sizlere sunmuş bulunmaktayız. Edindiğiniz bilgilere ek olarak daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. 

Türkmenistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';