x
Türkmenistan

Vize İşlemleri

Türkmenistan

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Türkmenistan Vize Başvurusu, Tekirdağ

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Türkmenistan vizesi için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

2023 yılına ait güncel vize işlemelerini sizlere belirli başlıklar altında sunacağız. Sayfamızı takip ederek merak ettiğiniz bilgileri buradan öğrenebilirsiniz. 

EAGVS Tekirdağ şubesi olarak, Muratlı, Çerkezköy, Çorlu, Malkara, Hayrabolu, Şarköy, Saray, Süleymanpaşa, Marmaraereğlisi, Ergene, Kapaklı gibi ilçelerimiz başta olmak üzere Çanakkale, Kocaeli gibi çevre illerden yapacağınız Türkmenistan vize başvurunuz için daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan konu hakkında bilgi alabilirsiniz. 

 

Türkmenistan Vizesi Kimlere Gerekir? Tekirdağ

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, bu başlık altında sizlere sunacağımız bilgiler vize alıp almama durumunuz hakkında gerekli bilgileri içerecektir. Eğer bordo pasaporta sahip iseniz yolculuk öncesinden vize almanız gerekmektedir. Bu işlemelerinizin yapılması için Tekirdağ’daki ofisimizi ziyaret ederek işleminizi gerçekleştirebiliriz. Bunun yanında Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımızın vize alamadan 30 günlük süre içerisinde ülkeye seyahat edebileceklerini belirtiriz. Siyah pasaporta sahip yolcularımızın yapacakları diplomatik seyahatleri için önceden ülkeye haber vermesi gerekmektedir. 

Konu hakkında daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. 

 

Türkmenistan Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? Tekirdağ

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, seyahat etmek için ülke sizlerden bir gerekçe sunmanızı talep eder. Seyahatinize uygun olan gerekçeyi tıklayarak işlemlerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerekmektedir. Sizler için belirli kategoriler hazırladık. Bunlardan birini seçip işlemlerinize başlanmış olur. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Yukarıda sizlere sunulan kategorilerden Turistik vizesi ile işlem yapacaksanız ülkede konaklama yeri olarak otel tercih etmeniz gereklidir. Bu tercih yapılmadığı taktirde gözaltına alınıp, para cezası ile yargılanırsınız. 

Sizlere sunduğumuz kategorilerden hangisinin seyahatinize uygun bir gerekçe olduğunu bilmiyorsanız ya da uygun bir gerekçe bulamadıysanız uzmanlarımızdan konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 282 255 50 31 numaralı telefondan arayabilir ya da tekirdag@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

 

Türkmenistan Transit Vize ve C Vize nedir? Tekirdağ

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, alacağınız vize türü işlemlerinizin yapılacağını belirttik. Eğer şoförlük yapıyorsanız, ya da ülkeye iş için giriş yapacaksınız Transit vizesi ile işlem yapmanız gerekmektedir. Transit vizenin en önemli özelliği 3 gün sürerek seyahatler için kullanılmasıdır. 

Bunun yanında vizesiz seyahat etme hakkına sahip yolcularımızın 30 günü aşacak konaklama planları varsa C vizesi ile işlemlerini yapmaları öneririz. Ya da 90 günü aşacak süre zarfında seyahat edecekseniz D vizesi almanız gerektiğini belirtiriz. 

 

Türkmenistan Vizesi İçin Davetiye, Tekirdağ

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, seyahatiniz geçerlik kazanması için davetiye dahilinde işlemelerinizin yapılması gerekmektedir. Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak sizlerden istenilen davetiyeye sahip olabilirsiniz. Sahip olacağınız davetiyenin çıkış süresi yaklaşık 10-15 iş günü olarak belirlenir. Tüm işlemelerin onay kazanması için davetiyenizin olması şarttır. Onay olmayan davetiyeler ile işlemlerinizin yapılmayacağını belirtiriz. Konu hakkında çalışan ekibimizden daha kapsamlı bilgi almak. Çalışan ekibimizi +90 282 255 50 31 numaralı telefondan arayabilir ya da tekirdag@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

 

Türkmenistan Kapıda Vize Nasıl Olur? Tekirdağ

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak aldığını aldığınız onaylı davetiye ile birlikte hazırladığınız evrakları gerekli yere iletmeniz belirtiriz. Sahip olduğunuz belgeler ile sınır kapısında görevli olan kişilere bu belgeleri teslim edip seyahatinize başlayabiliriz. Seyahat süresince teslim ettiğiniz belgelerin bir kopyasını mutlaka yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapacağınız vize başvurunuz konsolosluk tarafından onaylansa bile aldığınız vize Aşkabat Havaalanı’nda sizlere teslim edilmektedir. Sadece vize ücreti ile ülke sınırları dışında belirli işlemeler hariç herhangi bir ücret ödemeyeceğinizi belirtiriz. Havalimanında gelişte 12 ABD Doları ödemeniz gerekmektedir. Eğer dönüşte Türkmenistan hava yolları kullanılmıyorsanız 25 ABD Doları ödemeniz gerektiğini bildiriniz. 

 

Türkmenistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar, Tekirdağ

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, belirli başlıklar altında belirttiğimiz gibi Devlet Göç Servisi’nden aldığınız onaylı davetiyeniz olmadan işlemlerinin gerçekleşmeyeceğini belirtiriz. Aldığınız onaylı davetiye ile birlikte gerekli evraklar talep edilir. Örneğin, yapacağınız seyahat için ülke sizlerin ekonomik güce sahip olmanızı ister. Bunun için banka hesap dökümünüzde yeterli miktarda birikim olmasının gerektiğini belirtiriz. Bunlarla birlikte biometrik bilgiler ve başvuru formunda tamamlanmasının ardından işlemlerinize hızlı bir şekilde başlamış oluruz. 

Eğer ülkeye yapacağınız seyahat eğitim içinse ve bunun için davetiye alacaksanız lise diplomasının, sağlık sigortasının ve doğum kayıt örneğinin aslı ve bir fotokopisi ile belgelerinizin hazırlanması gerektiğini belirtiriz. 

 

Türkmenistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Tekirdağ

Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak aldığınız davetiye ve biometrik belgelerin hazırlaması ile işlemlerinize başlanır. Almadığınız onaylı davetiye olduğu durumda işlemelerinizin geçerliliği kabul edilmeyeceğini belirtiriz. İşlemlerinizin için çalışanlarımız sizlerden gerekli evraklar ve belgeleri talep eder. Bizlere ilettiğiniz evraklar incelenerek işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştiririz. Yanlış veya eksik evrak olduğu durumda sizlerle iletişime geçilerek dilerseniz çıkan sorunu düzletmenize yardımcı oluruz. 

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlere hizmet edilen süre içerisinde çıkarılan masrafların ücretini vize ücreti olarak ödersiniz. Ödeme yapacağınız vize ücretinin tam tutarı belirlenmemektedir. Belli başlı nedenler fiyat farkının yaşamamasına neden olmaktadır. Çıkarılan belgeler, seçtiğiniz kategori, ülkede konaklama süreniz gibi faktörler fiyatlandırmada farklılık gösterebilir. Bunun yanında önemli bir bilgiyi daha sizlerle paylaşmak istiyoruz. Yaş aralığı 7-16 yaş arasındaki yolcularımızın vize ücretlerinin neredeyse yüzde 50 sini ödemeyerek seyahat etme hakkı kazanırlar. 

Ek bilgi olarak vizenizin çıkabilecek herhangi bir olumsuz nedeni ile Red ile sonuçlanırsa ve bu durum söz konusu olduğunda ödenen vize ücretinin geri ödenmeyeceğini belirtiriz. 

Pasaportunuzun size ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz ödediğiniz vize ücreti ardından ve konsolosluğun seyahatiniz için verdiği olumlu karar ile pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlama işlemelerine geçeriz. Konsolosluk bu süre zarfında sizlerden ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Sizlere dilerseniz bu konuda yardımcı olarak işlerinize devam etmenize olanak sağlarız. Hazırladığımız pasaportunuzu dilerseniz sizlerin belirttiğiniz adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan bizzat kendiniz alabilirsiniz. 

 

Türkmenistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Tekirdağ

Değerli EAGVS İzmir şubesi ziyaretçilerimiz, edindiğiniz bilgilerden sizlerde fark etmiş olacaksınız ki Türkmenistan vize işlemleri biraz karışık bir süreci takip eder. Devlet Göç Servisi’nden alacağınız onaylı belgenin de çıkış süresini bu işleme katarsak vizenizin çıkış süresini hakkında gerekli bilgileri verebiliriz. Ülkenin ekonomik ve siyasi durumu, kapalı olan konsolosluk ve resmi tatillerde bu süreye eklenince vizenizin çıkış süresi yaklaşık olarak 15 iş gününde vizeniz sonuçlanmaktadır.

Eğer önceden davetiye sahibi iseniz acil vize ile seyahat edebilirsiniz. Acil vizenizin çıkış süresini biraz daha erken olabilmektedir. Eğer bu vize ile seyahat edecekseniz konaklama sürenizin en uzun süresi 3 gün olması gerektiğini belirtiriz. Ve ödeyeceğiniz vize ücreti normal ücretinden 2 kat fazla olacağını belirtmek isteriz.

Değerli EAGVS İzmir şubesi ziyaretçilerimiz sizlere belirli başlıklar altında gerekli bilgileri sunmuş bulunmaktayız. Bizlerden bilgi almayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Merak ettiğiniz ya da aklınıza takılan birçok soruya cevap bulmak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. 

 

Türkmenistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';