x
Türkmenistan

Vize İşlemleri

Türkmenistan

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

kayseri@eagvs.com

Türkmenistan Vize Başvuru, Kayseri

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, vizeniz için gerekli bilgileri sizlere derlediğimiz sayfamıza hoş geldiniz.

Türkmenistan vizesi için 2023 yılına dair güncel bilgileri bu sayfada başlıklar halinde sizlere sunacağız. Sayfamızı takip ederek gerekli bilgileri buradan öğrenebilirsiniz.

Kayseri şubesi olarak, Bünyan, Sarız, Melikgazi, Akkışla, Hacılar, Talas, Yeşilhisar, Felahiye, Develi, Sarıoğlan, Pınarbaşı, İncesu, Tomarza, Kocasinan, Yahyalı ilçeleri başta olmak üzere Sivas, Yozgat ve Malatya gibi çevre illerden yapacağınız Türkmenistan vize başvurunuz için sizlere hizmet vermekteyiz. Kayseri illeri ve çevre illerden yapacağınız Türkmenistan vize başvurunuz için daha kapsamlı bilgi almak isterseniz yine uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. 

 

Türkmenistan  Vizesi Kimlere Gerekir - Kayseri

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, sahip olduğunuz pasaport çeşidine göre sizlere vize işlemleriniz yapılıp yapılmayacağa dair bilgileri bu başlık altında sunacağız. Eğer bordo pasaporta sahip olup Türkmenistan’a seyahat etmek isterseniz vize almanız gerekli bir işlemdir. Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımız ise 30 günü aşmayacak seyahatleri için vizesiz seyahat edebilirler. Eğer Siyah pasaporta sahipseniz seyahat öncesinden ülkeye diplomatik seyahatiniz için haber vermeniz gerekmektedir. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın vize işlemlerini tamamlamak Kayseri’deki ofisimize bekleriz.

Pasaportunuzun işlemleri ile ilgili daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Türkmenistan Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir - Kayseri

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Türkmenistan’a yapacağınız seyahat için ülkeye bir gerekçe sunmanız gerekmektedir. Sizlere bu başlık altında belirli kategoriler sunacağız. Seyahatinize uygun olan bir kategoriyi tıklayarak işlemlerinizi bu yönde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Sizlere hazırladığımız kategorilerden hangisinin yapacağınız seyahate uygun olduğuna karar veremediyseniz ya da seyahat amacınızın hangi kategoriye ait olduğuna karar veremediyseniz uzmanlarımızdan konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (332) 225 40 20 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da kayseri@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Sizlere konu bu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. 

Ek bilgi olarak, eğer turist vizesi ile işlemlerini tamamlayıp seyahat edecekseniz konaklama yeri olarak otel tercih etmelisiniz. Otel tercih etmediğiniz halde para cezası ile cezalandırılırsınız ya da gözaltında alınma işlemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. 

 

Türkmenistan Transit Vize ve C Vize nedir - Kayseri 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat için başka vize türlerini başlık altında sizlere sunacağız. 

Transit vizeyi genelde ülkeye iş yapmak için giden şoförlere verilir. Bu vize çeşidinin en önemli özelliği yapılacak seyahatin 5 günü geçmeyen sürede olmasıdır. 

Eğer seyahatiniz 30 günü aşıp ve 90 günü aşmayan süre zarfında olacaksa C vizesi almanız gerekmektedir. 90 günü aşacak seyahatiniz için D vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. 

 

Türkmenistan Vizesi İçin Davetiye - Kayseri 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, seyahatiniz en önemli belge niteliği taşıyan belge resmi davetiyedir. Bu belgeye sahip olmadan seyahat edemeyeceğinizi belirmek isteriz. Bunun için Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak bu davetiyeye sahip olabilirsiniz. Yaptığınız davetiye başvurunuzun çıkma süresi yaklaşık 10-15 iş günü olarak belirlenmektedir. Aldığınız onaylı davetiye ile gerekli işlemlerinizin yapılacağını belirtmek isteriz. Alacağınız davetiye için çalışan ekibimizin destek talep edebilirsiniz. Çalışanlarımızı +90 (332) 225 40 20 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da kayseri@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Sizlere konu bu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. 

 

Türkmenistan Kapıda Vize Nasıl Olur - Kayseri

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak aldığınız onaylı davetiye ile sizlerden gerekli belgelerin hazırlaması ve bu belgeler ile seyahatinize başlamanız gerektiğini belirtiriz. Hazırladığınız ve onaylı davetiyeniz ile birlikte ülkenin sınır kapısında bu konu için çalışan görevlilere teslim etmelisiniz. Telsim ettiğiniz belgelerin bir kopyasını da yanınızda bulundurmanızı öneririz. Böylece seyahat süresince sorun çıkmasını engellemiş olursunuz.

Değerli ziyaretçilerimiz, yapacağınız başvuru konsolosluk dahilinde onaylansa bile alacağınız vize Aşkabat Havaalanı’nda sizlere verilmektedir. Havalimanında gelişte 12 ABD Dolar ödemeniz gerekmektedir. Eğer dönüşte Türkmenistan hava yolları kullanılmıyorsanız 25 ABD Doları ödemeniz gerektiğini belirmek isteriz. Bunun yanında ek bilgi olarak ülke sınırları dışında herhangi bir ücret ödemeyeceğinizi belirtiriz.

 

Türkmenistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Kayseri

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, aldığınız davetiye ve evraklar haricinde sizlerden biyometrik bilgiler ve başvuru formu hazırlamanızı belirtiriz. Bunun yanına ek olarak ülke sizden banka hesap dökümünün fotokopisini ister. Bunun nedeni ülkeye yapacağınız seyahat için ekonomik gücünüzün yeterli olması gerekmektiğini bilmek isterler.

Değerli ziyaretçilerimiz, eğer vize alma amacınız eğitim içinse istenilen belgelere ek olarak doğum kayıt örneği, sağlık sigortası ve lise diplomasının asli ve fotokopilerinin de işlemlerinize dahil etmek üzere hazırlanması gerekmektedir. Sizlerden istenilen belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanmanız gerektiğini belirtmek isteriz böylece zaman kaybı olmadan vize işlemelerinize başlanmış olur. 

 

Türkmenistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır - Kayseri

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Türkmenistan seyahatiniz için gerçekleşecek olan aşamaları bu başlık altında sizlere sunacağız. Adımları takip ederek konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, seyahatiniz için sizlerden Devlet Göç Servisi’ne başvurup aldığınız onaylı davetiye ile birlikte biyometrik bilgiler ve başvuru formu hazırlamanızı isteriz. Hazırladığınız dosyayı bizlere kargo ile ya da şahsi olarak iletebilirsiniz. İlettiğiniz belgeler incelemeye alınır. Yanlış veya eksik evrak olduğu durumda sizlerle iletişime geçilerek çıkan dilerseniz sorunu düzletmenize yardımcı oluruz.

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlere sunulan hizmet karşılığında alınan vize ücreti vardır. Ödeyeceğiniz vize ücreti bazı nedenlerden dolayı farklılık gösterebilir. Seçtiğiniz seyahat kategorisi, ülkede konaklama süreniz bunlara birer örnektir. Yaş aralığı 7-16 olan kişilerden alınan ücret neredeyse %50 indirim yapılarak alınır.

Ek bilgi olarak, eğer başvuru yaptınız vize sonucuna red yanıtı verilirse ödediğiniz vize ücreti sizlere geri verilmeyecektir. 

Pasaportunuzun size ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz, son aşama olarak pasaportunuzun size ulaştırılması için konsolosluktan gelecek olan olumlu karar beklenir. Konsolosluğun verdiği olumlu karar neticesinde pasaportunuzu hazırlayıp sizlerin istediği adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan da alabilirsiniz. Beklenen süre zarfında sizlerden ek evrak talebinde bulanabiliriz ya da konsolosluk sizlerden başka belgelerinde hazırlamanızı ister.

 

Türkmenistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır - Kayseri 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapılan tüm işlemlerden ardından vizenizin çıkış süresi bilgilerini bu başlık altında sizlere sunacağız. Vizenizin çıkış süresi, Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak aldığınız onaylı davetiye ile birlikte 10-20 gün arasında sonuç vermektedir. Ülkenin bazı nedenlerinden dolayı bu süreç uzayabilir. Örneğin ülkenin politik ve ekonomik durumu, resmi tatiller bu süreyi uzatabilir. Bunlar gibi nedenler ile karşılaşmak istemiyorsanız 1-2 ay öncesinden vize başvurunuzu yapmanızı öneririz. 

Değerli ziyaretçilerimiz. Eğer elinizde hazır davetiye varsa acil vize alabilirsiniz. Bu vizenin çıkış süresi 3 gün kadardır. Alacağınız acil vizenin ücreti normal vize ücretinin 2 katı kadar olacağını belirtmek isteriz. 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz Türkmenistan seyahatiniz için gerekli olan bilgileri sizlere sunmuş bulunmaktayız. Vizeniz için bizlerden bilgi sahibi olmayı tercih ettiğiniz için sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yine vizenizin hakkında merak ettiğiniz bir soru varsa çalışan ekibimizden daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz. 

Türkmenistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES