x
Türkmenistan

Vize İşlemleri

Türkmenistan

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Bodrum@eagvs.com

Türkmenistan Vize Başvuru, Bodrum

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, vizenizin güncel bilgilerini derlediğimiz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında 2023 yılı güncel vize işlemeleri hakkında sizlere gerekli açıklamaları ve merak ettiğiniz bilgileri sunacağız.

Bodrum şubesi olarak Denizli, Burdur ve Muğla gibi çevre illerden yapılacak olan Türkmenistan vize başvurusu için sizlere hizmet sunuyoruz. Bodrum ilçesi ve çevre illerden vize almak isteyen sayın yolcularımız daha kapsamlı bilgi almak isterseler uzmanlarımızla görüşme sağlayabilirler.

 

Türkmenistan Vizesi Kimlere Gerekir - Bodrum

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Türkmenistan vizesini sahip olduğunuz pasaporta göre sizlere verilir. Bordo pasaporta sahipseniz yolculuğunuz öncesinden vize almanız gerekli bir işlemdir. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın vize işlemlerini tamamlamak Bodrum’daki şubemize ziyaret etmelerini bekleriz. Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımız ise Türkmenistan’a 30 günlük seyahatleri için vize almadan yolculuk yapabileceklerini belirtmek isteriz. Siyah pasaport ile seyahat edecekseniz ülkeye yapacağınız diplomatik seyahatler için önceden haber vermeniz gerekmektedir.

Sahip olduğunuz pasaportunuz ile ilgili daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. 

 

Türkmenistan Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir - Bodrum

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, seyahatiniz için yapılacak olan işlemlerin ne tür olduğuna karar verip bu yönde devam ettirmeniz gerekmektedir. Bunun için sizlere seyahat gerekçelerini belirli kategoriler halinde sayfamızda sunacağız. Sizlere uygun olan bir kategoriyi tıklayarak işlemlerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerekmektedir. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Bu kategoriden Turistik vizesi ile işlem yapacaksanız ülkede konaklama yeri olarak otel tercih etmelisiniz. Bu durum gerçekleşmediği sürece hakkınızda işlem yapılacaktır. Para cezası ile cezalandırılırsınız ya da gözaltında alınma işlemleri ile karşı karşıya kalırsınız.

Yukarıda belirttiğimiz sizlere sunduğumuz kategorilerden birini seçerek işlemlerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerektiğini belirttik. Bu kategorilerden hangisinin yapacağınız seyahate uygun olduğuna karar veremediyseniz ya da seyahatinize uygun bir gerekçe bulamadıysanız uzmanlarımızdan bu konu hakkında sizlere yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. 

 

Türkmenistan Transit Vize ve C Vize nedir - Bodrum

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat için bazı belirli vize türleri vardır. Transit vize genelde şoförlük yapan ve ülkeye iş amaçlı seyahat eden şoförlere verilir. Bu vizenin özelliği konaklama süresinin 5 gün olmasıdır.

C vizesi ise siyah, gri ve yeşil pasaporta sahip yolcularımızın yapacakları vizesiz seyahatin 30 günü aşması ve 90 günü aşmayan süre zarfında yolculuk yapacak olan kişilere verilir. Eğer seyahat edeceğiniz süre 90 günü geçecekse D vizesi işlem yapmanız gerektiğini belirtmek isteriz.

 

Türkmenistan Vizesi İçin Davetiye - Bodrum

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapacağınız başvurunun geçerlilik kazanması için seyahatinizin en önemli belgesi onaylı davetiyedir. Bunu için Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak bu onaylı davetiyeye sahip olmamız gerekmektedir. Bu davetiye sahip olmadığınız zaman işlemleriniz geçerlilik kazanmayacaktır. Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak alacağınız onaylı davetiyenizin hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. 

 

Türkmenistan Kapıda Vize Nasıl Olur - Bodrum

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, bir diğer vize türü olan kapıda vize işlemi hakkında sizlere bu başlık altında gerekli bilgileri sunacağız. Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak aldığınız onaylı davetiye ile birlikte gerekli evraklar dahilinde Türkmenistan sınır kapısındaki görevli kişilere teslim ederek seyahatinizi gerçekleştirebiliriz. Sınır kapısındaki görevlilere teslim ettiğiniz belgelerin bir kopyasını da yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Değerli ziyaretçilerimiz, yapacağınız başvuru konsolosluk tarafından onay kazansa bile vizenizi Aşkabat Havaalanı’nda sizlere teslim ediyoruz. Havalimanında gelişte 12 ABD Doları ödemeniz gerekmektedir. Eğer dönüşte Türkmenistan hava yolları kullanılmıyorsanız 25 ABD Doları ödemeniz gerektiğini belirmek isteriz. Bunun yanında ek bilgi olarak ülke sınırları dışında vize ücreti hariç herhangi bir ücret ödemeyeceğinizi belirtiriz.

 

Türkmenistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Bodrum

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, onaylı olan davetiyenize ek olarak, biyometrik bilgiler ve başvuru formu hazırlamanızı isteriz. Bu evraklara ek olarak yapacağınız seyahat için ülke sizden ekonomik güce sahip olmanızı isterler. Bunun için banka hesap dökümünüzde yeterli miktarda birikim olması gerektiğini belirtiriz.

Değerli ziyaretçilerimiz, vize alma amacınız eğitim odaklı ise istenilen belgelere ek olarak doğum kayıt örneği, sağlık sigortası ve lise diplomasının asli ve fotokopilerinin de işlemlerinize dahil etmek üzere hazırlanması gerekmektedir. Sizlerden istenilen belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanmanız gerektiğini belirtmek isteriz böylece zaman kaybı olmadan vize işlemelerinize başlanmış olur.

 

Türkmenistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır - Bodrum

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat için gerekli açıklamaları bu başlık altında sizlere sunacağız. Adımlar halinde olan işlemlerinizi takip ederek birçok bilgiye sahip olabilirsiniz.

Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlerden talep edilen evrakların sorunsuz bir şekilde bizlere ulaştırdığınız zaman vakit kaybı ve karışıklık olmadan sizlere gerekli sunmuş olacağız. Sizlerden talep edilen evrakları bizlere ilettiğiniz zaman incelemeye alırız. İnceleme sırasında eksik veya yanlış hazırlanmış evraklar ile karşılaştığımız durumda sizlerle iletişime geçilerek çıkan sorunu düzletmenize yardımcı oluruz.

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, ödediğiniz vize ücreti ile işlemleriniz geçerlilik kazanacaktır. Bu vize ücreti çeşitli nedenlerden dolayı farklılık gösterebilir. Örneğin ülkede konaklama süreniz, seçtiğiniz seyahat kategorisi gibi tercihler ücretlendirmede farklılık gösterebilir. Yaş aralığı 7-16 yaş arasındaki bireylerin ise ödeyeceğini vize ücreti normal vize ücretinin neredeyse yarısı kadar indirim uygulandığını belirtmek isteriz.

Yapılan tüm işlemlerden sonra vizeniz için red onayı alırsanız, ödediğiniz vize ücretinin geri ödenmeyeceğini belirtiriz.

Pasaportunuzun size ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz, seyahatiniz için yapılan işlemlerden sonra konsolosluğun vereceği olumlu karar beklenir. Bu süre içinde konsolosluk ek evrak talebinde bulanabilir. Bunun için sizlere yardımcı olabilir, evrak hazırlamanızı kolaylaştırabilir. İşlemler ardından gelen olumlu karar ile pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlama işlemelerine geçeriz. Hazırladığımız pasaportunuzu dilerseniz sizlerin belirttiğiniz adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan da alabilirsiniz.

 

Türkmenistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır - Bodrum

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat için vize çıkış süresini bu başlık altında sizlere sunacağız. Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak aldığınız onaylı davetiye ile birlikte vizenizin çıkış süresi 10-20 iş günüdür. Ülkenin bazı nedenleri bu süreyi uzatabilir. Konsolosluğun resmi tatillerde kapalı olması, ülkenin politik ve ekonomik durumu bu süreyi normal çıkış süresinden daha fazla uzatabilir. Bunlar gibi nedenler ile karşılaşmak istemiyorsanız 1-2 ay öncesinden vize başvurunuzu yapmanızı öneririz.

Değerli ziyaretçilerimiz, eğer elinizde önceden alınmış onaylı davetiye varsa acil vize ile seyahat edebilirsiniz. Acil vizenizin çıkış süresini 3 iş günüdür. Alacağınız bu acil vizenizin ücreti normal vize ücretinin 2 katı olacağını belirtmek isteriz.

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Türkmenistan vizesi için gerekli bilgileri sizlere sunmuş bulunmaktayız. Bizlerden bilgi almayı tercih ettiğiniz için siz değerli misafirlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Türkmenistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';