x
Türkmenistan

Vize İşlemleri

Türkmenistan

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

trabzon@eagvs.com

Türkmenistan Vize Başvuru, Trabzon

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, alacağınız Türkmenistan vizesi hakkında gerekli bilgileri sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında 2023 yılına ait güncel vize işlemelerini sizlere belirli başlıklar altında sunacağız. Sayfamızı takip ederek gerekli bilgileri buradan öğrenebilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services Trabzon şubesi olarak; Çarşıbaşı, Çaykara, Maçka, Yomra, Köprübaşı, Akçaabat, Hayrat, Sürmene, AraklıBeşikdüzü, Of, Vakfıkebir, Şalpazarı, Tonya, Dernekpazarı, Arsin, Düzköy, Ortahisar ilçelerimiz ve Giresun, Rize, Gümüşhane, Bayburt gibi çevre illerden yapacağınız Türkmenistan vize başvurusu işçin sizlere hizmet ediyoruz. 

 

Türkmenistan  Vizesi Kimlere Gerekir - Trabzon

Değerli Trabzon ili ve çevre illerden vize başvurusu yapmak isteyen yolcularımız, sahip olduğunuz pasaportun türüne göre seyahat işlemleriniz yapılır. Bunun için çalışan ekibimizin yardım alabilirsiniz. Vize işlemleriniz için sizlere gerekli yardımı yapacaklarını belirtiriz. Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımız ise Türkmenistan’a 30 günlük süre zarfında vizesiz seyahat edebilecekleri belirtiriz. Eğer Siyah pasaporta sahipseniz ülkeye önceden diplomatik seyahatiniz için haber vermeniz gerekmektedir.

 

Türkmenistan Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir - Trabzon 

Sizler için hazırladığımız kategorilerden birini seçerek işlemlerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerekmektedir. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Turistik vizesi ile seyahat edecekseniz konaklama yeri olarak otel tercih etmelisiniz. Otel tercih etmediğiniz halde para cezası ile cezalandırılırsınız ya da gözaltında alınma işlemleri ile karşı karşıya kalırsınız. 

Yukarıda sizlere sunulan kategorilerden hangisinin seyahat gerekçenize uygunluk getirdiği konusunda karar veremediyseniz ya da seyahatinize uygun bir gerekçe bulamadıysanız uzmanlarımızdan bu konu hakkında sizlere yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (462) 215 60 13 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz ya da trabzon@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

 

Türkmenistan Transit Vize ve C Vize nedir -  Trabzon 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Türkmenistan seyahatiniz için bazı vize türleri vardır. Sizlere bu bilgeleri bu başlık altında sunacağız. Transit vize olarak alınan vize, genelde şoförlük yapan ve ülkeye iş amaçlı seyahat eden kişilere verilir. Bu vizenin özelliği konaklama süresinin 5 gün olmasıdır. 

C vizesi ise, yeşil, siyah ve gri pasaporta sahip yolcularımızın yapacakları seyahatin 30 günü aşması ve 90 günü aşmayan süre zarfında olduğu durumlarda bu vize ile işlem yapılır. Eğer seyahatinizin 90 günü aşacağını düşünüyorsanız D vizesi almanızı tavsiye ederiz. 

 

Türkmenistan Vizesi İçin Davetiye - Trabzon

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahatin en önemli belge niteliği taşıyan belge olarak resmi davetiyenizdir. Bu davetiyeye sahip olmak için Devlet Göç Servisi’ne başvuru yapmanız gerekmektedir. Davetiyenizin çıkma süresi yaklaşık 10-15 iş günü olarak belirlenir. Yapacağınız işlemelerin geçerlilik kazanması için davetiye almanız gerekmektedir. Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak alacağınız onaylı davetiyenizin hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (462) 215 60 13 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz ya da trabzon@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

 

Türkmenistan Kapıda Vize Nasıl Olur - Trabzon

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak aldığınız onaylı davetiye ile birlikte gerekli evrakları hazırlayıp Türkmenistan sınır kapısındaki görevlilere teslim ederek işleminizi gerçekleştirebiliriz. Teslim ettiğiniz evrakların bir kopyasını da yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Değerli ziyaretçilerimiz, yapacağınız başvuru konsolosluk dahilinde onaylansa bile alacağınız vize  Aşkabat Havaalanı’nda sizlere temin edilmektedir. Havalimanında gelişte 12 ABD Doları ödemeniz gerekmektedir. Eğer dönüşte Türkmenistan hava yolları kullanılmıyorsanız 25 ABD Doları ödemeniz gerektiğini belirmek isteriz. Bunun yanında ek bilgi olarak ülke sınırları dışında vize ücreti hariç herhangi bir ücret ödemeyeceğinizi belirtiriz.

 

Türkmenistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Trabzon 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak aldığınız onaylı davetiye ile birlikte sizlerden biyometrik bilgiler ve başvuru formunu doldurarak işlemelerinize başlanmış olacağını belirtmek isteriz. Bunun yanında ek bilgi olarak ülke yapacağınız seyahat için sizlerden yeterli ekonomik güce sahip olduğunuza dair banka hesap dökümünüzü talep eder. Banka hesap dökümünün yeterli miktarda olması gerektiğini belirtiriz.

Değerli ziyaretçilerimiz, vize alma amacınız eğitim için ise istenilen belgelere ek olarak doğum kayıt örneği, sağlık sigortası ve lise diplomasının asli ve fotokopilerinin de işlemlerinize dahil etmek üzere hazırlanması gerekmektedir. Sizlerden istenilen belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanmanız gerektiğini belirtmek isteriz böylece zaman kaybı olmadan vize işlemelerinize başlanmış olur.

 

Türkmenistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır - Trabzon 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat için gereken işlemleri bu başlık altında sizlere sunacağız. Adımları takip ederek konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. 

Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, yapacağınız Türkmenistan vize başvurunuz için sizlerden onaylı davetiye ile birlikte gerekli evraklar talep edilir. Bu belgeleri hazırlayıp bizlere teslim etmenizi isteriz. Gönderdiğiniz evraklar inceler yanlış ya da eksik hazırlanan evrak olduğu durumda sizlerle iletişime geçilerek çıkan sorunu düzletmenize yardımcı oluruz. 

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, işlemlerinizin geçerliliği kabul görülmesi için vize ücretinin ödenmesi istenilir. Ödeyeceğiniz vize ücreti ülkede konaklama süreniz, seçtiğiniz seyahat kategorisi gibi tercihler ücretlendirmede farklılık gösterebilir. Eğer 7-16 yaş aralığında bir birey olarak vize alacaksanız ödeyeceğiniz vize ücreti normal ücretinden yarısı kadar indirim uygulandığını belirtmek isteriz. 

Yapılan tüm işlemlerden ardından vizeniz onay almazsa ödediğiniz vize ücretinin geri ödenmeyeceğini belirtmek isteriz. 

Pasaportunuzun size ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlerden istenilen tüm adımları eksiksiz bir şekilde yaptığınız zaman konsolosluktan gelecek olan olumlu karar beklenir. Bu süre zarfında konsolosluk işlemler için ek dosya talebinde bulunabilir. Sizlere bu konu hakkında yardımcı olarak istenilen ek belgeyi hazırlamanızda yardımcı oluruz. Bu işlemi de yaptıktan sonra gelen olumlu karar ardından pasaportunuzun sizlere teslim edilmesini bildiririz. Pasaportunuzu sizlerin belirttiği adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan kendiniz de alabilirsiniz.

 

Türkmenistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır - Trabzon

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, vizeniz çıkış süresi hakkındaki gerekli bilgileri bu başlık altında sizlere sunacağız. Devlet Göç Servisi’ne başvuru yaparak aldığınız onaylı davetiyeye ek olarak vizenizin çıkış süresi 10-20 iş günü olarak belirlenir. Ülkenin bazı nedenlerinden dolayı bu süreç uzayabilir. Örneğin resmi tatillerde kapatılan konsolosluk, ülkenin ekonomik ve siyasi durumu gibi süreçler bu sürenin uzamasına neden olabilecek faktörlerdir. Bunlar gibi nedenler ile karşılaşmak istemiyorsanız 1-2 ay öncesinden vize başvurunuzu yapmanızı tavsiye ederiz.

Değerli ziyaretçilerimiz, elinizde önceden onaylı davetiye varsa acil vize ile seyahat edebilirsiniz. Acil vizenizin çıkış süresi yaklaşık olarak 3 iş günüdür. Bu acil vizenin ücreti normal ücretinden 2 kat kadar fazla olacağını belirtmek isteriz.

 

 

Türkmenistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES