x
Polonya

Vize İşlemleri

Polonya

Polonya İstanbul Başkonsolosluğu

Polonya Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri;

 

Adres: Giz 2000 Plaza, Ayazağa Köyü Yolu No: 7, K. 5  34398 Maslak - İstanbul

 

Tel: +90 212 290 66 30

 

Fax : +90 212 290 66 32

 

E-mail:   istanbul@msz.gov.pl

 

Vize Ofisi Çalışma Saati: Hafta içi her gün saat 9:30-12:00 arasında başvuru kabul etmektedir. 

Ulusal vize (D vize) müracaat saatleri: D vize müracaat sahipleri pasaportları her pazartesi 9:30-13:30 saatleri arasında teslim alabilirler.  

Konsolosluk Ofisi Çalışma Saati: Vize birimi haricindeki diğer tüm konsolosluk işlemleri için hafta içi saat 13:30-16:00 saatleri arasında +90 212 290 66 30 telefon numarasını arayarak veya  istanbul@msz.gov.pl adresine mail yazarak Polonya konsolosluk ofisi çalışanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Yetki Alanı: Polonya İstanbul Başkonsolosluğu yetki alanı  Sakarya, İzmir, Bursa, Balıkesir, Manisa, Bilecik, Muğla,  İstanbul,  İzmit (Kocaeli),  Edirne, Kütahya,   Aydın, Çanakkale, Tekirdağ, Uşak, Yalova ve Kırklareli  illerini kapsamaktadır.

Polonya Başkonsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Polonya İstanbul Başkonsolosluğu Konsolosluk vize merkezinden randevu alarak Polonya vize başvurularınızı yapabilirsiniz. Hafta içi  09.30-13.30 saatleri arasında hizmet veren Vize merkezi, günlük alabileceği başvuru sayısı ile ilgili kontenjan sınırlaması olduğu için yoğun olan günlerde ileri bir tarihe randevu verebilmektedir.

Vize işlemlerinizi Polonya Konsolosluğunun yetkili kıldığı acente veya firmamız üzerinden yapabilirsiniz. Schengen bölgesine yapmış olduğunuz önceki seyahatlerinizde, parmak izi bilgilerinizin elektronik kayıtları Schengen VIS güvenlik sistemine girilmişse, kendinizin gelmesine gerek kalmadan vize başvuru evraklarınızı Türkiye’nin bütün illerinden Euroasia Global Visa Services Merkezlerine gönderebilirsiniz. Daha kapsamlı bilgi almak için çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz.

Polonya Vize Başvuru Formu 

Polonya vize başvurularında kullanacağınız vize başvuru formu ile dilekçe örneklerini inceleyebilmeniz için PDF formatında hazırlayarak sizlerin istifadesine sunmuş bulunmaktayız. Polonya vize başvuru işlemlerinin en önemli evraklarından biri olan Schengen vize başvuru formu, kimliğinizi ve güncel halinizi belirten doğru bilgilerle hazırlanması gerekir.

Schengen Vize Formu için tıklayın

Ticari vize dilekçe örneği için tıklayın

Turistik vize dilekçe örneği için tıklayın

 

Polonya Konsolosluğu Pasaport Yenileme

İstanbul Polonya Başkonsolosluğu, yetki alanı içine giren illerde ikamet eden Polonya vatandaşlarının, eski pasaportlarının yenilenmesi ile birlikte diğer tüm konsolosluk işlemlerini de yürütmektedir.

 

 Polonya İstanbul Başkonsolosluğu Ulaşım


 

Polonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';