x
Polonya vizesi başvurularında biyometri işlemi (parmak izi taraması) uygulanmaktadır. Son 5 yıl içinde alınmış bir Schengen vizeniz olmaması durumunda parmak izi taraması yaptırmalısınız.

polonya

Polonya vizesi başvurularında biyometri işlemi (parmak izi taraması) uygulanmaktadır. Son 5 yıl içinde alınmış bir Schengen vizeniz olmaması durumunda parmak izi taraması yaptırmalısınız.

Vize başvurularınızda seyahatiniz bitince ülkenize geri döneceğinizi gösterir belgeler sunmanız önemlidir. Böylece vize başvurularınız daha kolay onaylanır ve daha uzun süre geçerli Polonya vizesi sahibi olabilirsiniz.

polonya

Vize başvurularınızda seyahatiniz bitince ülkenize geri döneceğinizi gösterir belgeler sunmanız önemlidir. Böylece vize başvurularınız daha kolay onaylanır ve daha uzun süre geçerli Polonya vizesi sahibi olabilirsiniz.

Polonya Vize Başvurusu

Euroasia Global Visa Services Merkezine Hoş Geldiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz, Polonya’ya yapacağınız kısa ve uzun seyahatlerinizde, sektörün öncü kuruluşlarından Euroasia Global Visa Services’in geniş hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Vize alanında yetkin çalışanları ile faaliyet gösteren Euroasia Global Visa Services ile Polonya’ya yapacağınız kısa süreli turistik, ticari ve aile ziyaretlerinizde, ihtiyacınız olan Polonya schengen vizeleriniz alınması konusunda sizlere hizmet vermekteyiz.

Genel olarak Polonya Schengen Vize çeşitleri, yapılan seyahatin amacı doğrultusunda: Aile/Arkadaş Ziyaret Vizesi; Ticari Vize; Turistik Vize şeklinde farklılık göstermektedir. Euroasia Global Visa Services firmamıza kargo ile gönderdiğiniz veya Ofisimize bizzat kendiniz gelerek teslim ettiğiniz Polonya Schengen vize evraklarınızın incelemesini yaptıktan sonra, neler yapılması gerektiği hakkında sizleri bilgilendirmekteyiz.

Polonya Vize başvurusu için en az iki sayfası boş, geçerlilik süresi yeterli ve bütünlüğü bozulacak derecede yıpranmamış bir pasaportunuz olması gerekir.

Eylül 2014 yılından sonra Schengen bölgesi ülkelerden birine yapmış olduğunuz seyahatlerinizde VIS ifadeli Schengen vizesi almışsanız parmak izi bilginizi kayıt ettirmek için kendinizin bizzat gelmesine gerek yoktur. Polonya Schengen Vize işlem evraklarını Euroasia Global Visa Services ofisimize göndermeniz yeterli olacaktır. Şayet pasaportunuzda VIS ifadesi yoksa parmak izi bilgilerinizi elektronik ortamda kayıt yaptırabilmek için sizi en yakın başvuru merkezine davet edeceğiz. Çağrı merkezlerimizi arayarak daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Eğer seyahatiniz süresince diğer schengen ülkelerinden bir kısmını da ziyaret etmek istiyorsanız en çok zaman geçireceğiniz ülkenin schengen vizesine başvurmanız gerekmektedir. Polonya schengen vizesi alan kişilerin seyahatlerine Polonya’dan başlamaları schengen vize kurallarının bir gereğidir.

Polonya Büyükelçiliği schengen vizesi almış olan kişilere 180 günde en çok 90 günlük kalma süresi vermektedir. İnternet sayfamızda 2020 yılı için bütün schengen vizelerine ait güncel bilgileri bulabilirsiniz.

 

 

 Polonya’ya kısa süreli seyahatler için istenen vizeler( C tipi vizeler)

  • Turistik vize
  • Ticari vize
  • Aile ziyareti vizesi
  • Kültürel, sportif faaliyet ve konferansa katılım vizesi
  • Kısa süreli öğrenim ve staj vize başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

 

Polonya’ya Uzun süreli Seyahatler için gerekli vizeler (D tipi vizeler) 

  • Oturum vizesi
  • Çalışma vizesi
  • Eğitim vizesi
  • Aile birleşimi vizesi 

Polonya Vizesi Nereden Alınır? 

 

Polonya vize işlemleri Bursa, Polonya vize işlemleri Antalya, Polonya vize işlemleri Adana, Polonya vize işlemleri İzmir gibi Türkiye’nin farklı illerinden Polonya vize işlemlerinizi Euroasia Global Visa Services ile başlatabilirsiniz.

Polonya Büyükelçiliği vize işlemlerinde yoğunlaşmaları önlemek ve daha hızlı hizmet verebilmek için diplomatik misyonları için bölgeler arasında görev paylaşımına gitmiştir. Buna bağlı olarak Polonya Ankara Büyükelçiliğinin görev bölgesindeki illerde oturan vatandaşlarımız Antalya,Gaziantep, Trabzon ve  Ankara’da bulunan temsilcilikler vasıtasıyla vize işlemlerini başlatabilirler.

Polonya Büyükelçiliği Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerine, önceden alınmış schengen vizeleri yoksa Polonya vize prosedürü uygulamaktadır. Bunun dışında Diplomatik (Siyah/Kırmızı) Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri, yasal süreleri istismar etmemek şartıyla 6 aylık bir zaman diliminde en fazla 3 ay vizesiz olarak Polonya’da kalabilirler.

Polonya konsolosluğu İstanbul yetki alanına giren iller için tıklayınız.

Polonya Büyükelçilği yetki alanına giren iller için tıklayınız. 

 

25 Eylül 2014 yılından itibaren herhangi bir schengen ülkesine yapılan seyahatlerde, schengen vize kuralları gereği pasaportlara Visa Information System (VIS) kaşesi vurulmaktadır. Bu (VIS) ifadesi ile pasaport sahibinin bimetrik verileri ile parmak izi bilgilerinin kayıt altına alınmış olduğu ifade edilmektedir. Şayet pasaportunuzda (VIS) damgası bulunuyorsa vize işlem evraklarınızı size en yakın çalışma ofislerimize elden veya kargo ile ulaştırarak vize işlemlerinizi kolayca başlatabilirsiniz.

Polonya Vize Başvuru Formu

Euroasia Global Visa Services ile yapacağınız vize başvurusu için en temel evrak olan Polonya Vize Başvuru Formu kimlik bilgileriniz, yaşınız ve mesleki konumunuzu ait, sizin beyan edeceğiniz bilgilerle, vize departmanı yetkililerimiz tarafından doldurulacaktır.  Formda beyan eden bilgiler güncel konumunuzu yansıtmalı, başvuru dosyasına konulan diğer belgelerdeki bilgiler ile çelişmemelidir. Hazırlamış olduğunuz Polonya vize işlem evraklarınızı ​Euroasia Global Visa Service ofisimize eagvs vize talep formu ile baraber göndererek başvurunuzu başlatabilirsiniz.

Polonya Edirne Vize İşlemleri, Polonya İzmir Vize İşlemleri Polonya İstanbul Vize İşlemleri Polonya Bursa Vize İşlemleri 

 

İstanbul, Balıkesir, Kütahya, Uşak, Edirne, Bilecik, Bursa, Aydın, Sakarya, Çanakkale, İzmir, İzmit, Kırklareli, Manisa, Yalova, Muğla ve Tekirdağ gibi İstanbul Polonya Başkonsolosluğunun görev alanına giren illerde oturan vatandaşlarımız, İstanbul, Edirne, Bursa ve İzmir’de bulunan vize çalışma ofislerimizden kendileri için uygun olanları ile irtibata geçerek Polonya vize işlemlerini tamamlayabilirler. Bu illerde yerleşik olan vatandaşlarımıza, Vize çalışma ofislerimizdeki konusunda yetkin çalışanlarımız, Polonya schengen vize işlemlerinde rehberlik etmektedir.

 

Edirne vize işlemlerinizi, İzmir vize işlemlerinizi, Bursa vize işlemlerinizi ve İstanbul vize işlemlerinizi, profesyonel rehberlik hizmetini sizlere en hızlı bir şekilde verebilmek için bu şehirlerde kurulmuş vize ofislerimiz vasıtasıyla yürütebilirsiniz.

 

Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 

Polonya’ya vize almak için Konsoloslukta vize işlemi başlatmadan önce seyahat tarihinize bağlı olarak zamanınızı iyi planlamalısınız. Polonya vizenizin seyahat tarihinize yetişebilmesi için belirli bir zaman ihtiyat payı bırakarak öyle başvuru yapmak doğru bir yaklaşım olacaktır. Polonya vize işlemleri yaklaşık 15 iş günü bir zaman almaktadır. Bu süre kesin olmayıp başvurunun durumuna, istenen vize türüne ve konsolosluğun yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir. Ayrıca yabancı pasaport ile başlatılan vize işlemleri daha uzun zaman alabilir.

Bunun yanında Türkiye’nin Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi resmi tatillerinde, Polonya’nın paskalya ve Noel tatillerinde vize taleplerinin arttığı ve işlemlerin yoğunlaştığını da göz ardı etmeyiniz. Resmi tatil günleri öncesinde yapılan başvuruların işlem süresi yoğunluktan dolayı uzayabilmektedir.

Polonya Konsolosluğunun 3 ay öncesinden vize işlemlerini başlatmaya imkân tanımasından dolayı, Vize ofisimizden hizmet alan kişilere işlemlerini en az 1 ay önceden başlatmalarını öneriyoruz.

Değerli ziyaretçilerimiz, Polonya seyahatiniz için gereken, mesleki konumunuza ve yaşınıza uygun schengen vize belgelerini, çağrı merkezlerimizi arayarak yetkililerimizden öğrenebilirsiniz. Schengen departmanı yetkililerimiz görüşmemiz esnasında başvurunuza yönelik hesaplanacak olan Polonya vize ücreti 2020 yılı için geçerli hizmet bedellerini sizlere iletecektir.

Sizlere hızlı ve güvenilir hizmet vermek amacıyla açılan Euroasia Global Visa Services’in çalışma ofisleri ile yapmış olduğunuz Polonya schengen vize işlemlerinizi takip edebilirsiniz.

 

Uyarılar

 

Polonya Konsolosluğunun 3 ay öncesinden Polonya vize işlemlerini başlatabilme hakkı verdiği bir durumda, işlemleri seyahat tarihine yakın dar bir zaman aralığında başlatmak, vizenizin seyahat tarihine kadar yetişmesini riske atmaktır.

Vize çalışma ofisi olarak sizlere önerimiz Polonya’ya yapacağınız seyahatten az bir ay öncesinden vize işlemlerine başlamanızdır.

Polonya vizesi için alınan randevu gününe kadar sizden istenen schengen vize evraklarını tamamlamaya özen gösteriniz.

 

Polonya vizesine başvuran 12 yaşından küçük çocukların dikkatine; 

12 yaşından küçük çocuklar adına ebeveynleri vize işlem başvurusu yapabilirler. Şayet 12 yaşında küçük çocuklar yalnız seyahat edeceklerse anne ve babalarının ortak noter onaylı muvafakat vermeleri gereklidir. Çocuklar anne ve babası ile beraber yolculuk edeceklerse vize işlemlerinde muvafakat belgesi aranmamaktadır. 12 yaşında küçük çocuklar için biometri işlemi yapılmamaktadır.

Polonya vizesine başvuran 12-18 yaş grubundaki gençlerin dikkatine

Polonya vize işlemleri için başvuran 12-18 yaş grubundaki gençlerin, Konsolosluğun yetkili kıldığı Vize merkezlerine şahsen gelerek, biometrik verileri ile parmak izi bilgilerini elektronik ortamda kayıt altına aldırmaları, vize almak için yapılması gereken zorunlu bir işlemdir.

Boşanma ya da evlilik gibi sebeplerden dolayı, kimlik kartı ile pasaport arasında soyadı uyuşmazlığı varise şayet, bu durum düzeltildikten sonra vize işlemi başlatılmalıdır.

Polonya aile/akraba ziyareti için vize talep ediyorsanız, Polonya’da ikamet eden akrabanızdan davet mektubu alarak vize işlem dosyasına koymalısınız. Dosyaya koyacağınız belge orijinal olmalı fotoğraf şeklinde olmamalıdır.

SGK çalışma kaydınız yoksa çalıştığınız yerdeki iş sözleşmesini noterden onaylatarak vize işlem dosyasına koyabilirsiniz.

Görüşlerinizi ve merak ettiğiniz konuları help@eagvs.com mail adresine yazarak ulaştırabilir, çağrı merkezlerimizi arayarak Polonya vize işlemleri ile ilgili kapsamlı bilgileri öğrenebilirsiniz.

 

Polonya Vize Başvuru Prosedürü  

 

Euroasia Global Visa Services olarak, karmaşık görünen vize işlemleri konusunda sizleri bilgilendirip doğru rehberlik yaparak vize prosedürünün zorluklarını kolaylıkla aşmanızı sağlıyoruz. Sizler için hazırlanan web sayfamızda Polonya vize işlemleri ile ilgili genel bilgiler derlenerek geniş açıklamalar halinde istifadenize sunulmuştur. Şahsi durumunuza yönelik detaylı bilgiler için çağrı merkezlerimizi arayarak yetkililerimizle görüşebilirsiniz. Çağrı merkezimizdeki yetkililerimiz talep etmeniz halinde, seyahatinizin niteliğine göre hazırlanmış evrak listesini e-mail adresinize göndereceklerdir.

 

Hazırlamış olduğunuz belgelerinizi kurumumuza ulaştırın.

 

Polonya vize işlemleri konusunda, sizleri bilgilendirmek maksadıyla hazırlamış olduğumuz internet sayfamızda, yaşınıza ve mesleki konumunuza göre hazırlanmış, Polonya vizesi için istenen belgeler maddeler halinde sıralanmıştır. Vize için gereken başvuru formları, örnek dilekçeler ve biometrik fotoğraf ölçüleri pdf dosyası olarak web sayfamızda yer almaktadır.

Sizlerin istifadesine sunmuş olduğumuz bilgilerden de faydalanarak yapacağınız Polonya schengen vize başvurusunda, mümkünse eksik evrakınız kalmamalıdır. Hazırlayamadığınız, eksik kalan evrakınızın yerine ne koyacağınızı mutlaka Euroasia Global Visa Services çalışanlarımıza danışınız.

Vizenizin çıkması konusunda zaman kaybı yaşamamak için sizden istenen evrakları, istendiği gibi hazırlayarak en kısa sürede vize ofisimize elden veya kargo ile ulaştırmaya çalışın.

Polonya konsolosluğu kendisine verilen vize başvuru dosyalarını incelerken dışarıdan bir müdahaleye kesinlikle izin vermemektedir. Konsolosluk kendi vize kriterlerine göre başvurunuzu değerlendirerek ve belirli bir muayyen sürede de sonuçlandırmaktadır. Evrakları tamamlanmış bir başvuru dosyasının kısa sürede ve olumlu sonuçlanma şansı yüksektir.

 

Evraklarınız elimize ulaştığında sizi arayacağız.

 

Polonya vize işlem dosyanız bizlere ulaşır ulaşmaz hemen evraklarınızın kontrolü yapılarak, sizin de onayladığınız tarihe vize randevunuz alınacaktır. Vize ofisimiz tarafından ön inceleme sonucunda değiştirilmesi gereken belge olursa sizinle irtibata geçilerek değiştirilmesi istenecektir.

Polonya Büyükelçiliğinin belirlediği ölçütlere göre evrakları tamamlanmış vize başvuru dosyanız Konsolosluğa iletilmek üzere yetkili vize başvuru merkezlerine verilecektir.

Polonya vize başvuru randevunuzu belirleyin.

Euroasia Global Visa Services çalışanlarımız evraklarınızı kontrol ettikten sonra en yakın tarihe vize başvuru randevunuzu alarak sizi bilgilendirecektir. Çalışanlarımız tarafından sizin adınıza alınan randevu gününde yetkili Vize Başvuru Merkezine gelerek biometrik veriler ile parmak izi bilgilerinizi kayıt ettirmelisiniz. Polonya vizesi için zorunlu olan bu işlem sırasında çalışanlarımız sizlere rehberlik edecektir.

Son beş yıl içerisinde schengen ülkelerinden herhangi birine seyahat etmiş ve pasaportunuzda (VIS) ibaresi varsa bu işlemden muaf olduğunuz için şahsen yetkili Vize Başvuru Merkezine gelmenize gerek yoktur.

 

 

Polonya Schengen vize işlem ücretinizi ödeyin.

Polonya Konsolosluğu 2020 yılı vize ücreti 

 

Polonya vize ücreti; Konsolosluk harç bedeli ile koordinasyon bedelleri olmak üzere genel olarak iki başlık ta toplanmaktadır. Miktarını Polonya Büyükelçiliğinin belirlediği Polonya vize harcının ilgili banka hesabına yatırılarak makbuzunun vize işlem dosyasına konması gerekir. 

Ayrıca vize talep eden kişinin yaşı, başvurduğu vize kategorisi ve istediği vize süresi Polonya vize ücretlerini farklılaştıran ayrıntılardır. Tüm bu bilgilerin ışığında, şahsi başvurunuza yönelik oluşacak Polonya vize ücretini öğrenmek için ofisimizi ziyaret ederek uzmanlarımızla kapsamlı görüşme yapabilirsiniz. Ziyaret imkânı olmayan vatandaşlarımız için çağrı merkezlerimizin de aynı hizmeti verdiğini bilmenizi isteriz.

Polonya Büyükelçiliği ya da Konsolosluğu kendisine yapılan vize başvurularını, kendi çalışma takvimine bağlı olarak değerlendirir. Değerlendirme süresi içerisinde ek belge isteyebilir.

Polonya Büyükelçiliği veya Konsolosluğu dışarıdan herhangi bir müdahaleye fırsat vermeksizin ve tamamen kendi özgün kuralları çerçevesinde vize başvurularını kabul ederek onaylayabilir ya da ret edebilir. Lehte veya aleyhte karar verme yetkisi tamamen kendisine aittir.

Ret edilen vize başvurusunda baştan ödenen vize ücretlerinin Polonya Elçiliği veya Konsolosluğu tarafından geri ödenmediğini sizlere hatırlatmak isteriz.

  

Pasaportunuzun durumunu öğrenin

Randevu gününde biometrik veriler ile parmak izi bilgilerinizin kaydı yapılıp, vize işlem dosyanız Konsolosluk yetkili görevlisine, değerlendirilmesi için teslim edildikten sonra, işlemleriniz sizin adınıza çalışanlarımız tarafından takip edilecektir. Süreç içerisinde help@eagvs.com'a yazarak veya çağrı merkezlerimize ulaşarak pasaportunuz hakkında bilgi alabilirsiniz. Vize işlemleriniz neticelenmesiyle beraber çalışanlarımız tarafından durumdan haberdar edileceksiniz.

 

Pasaportunuzu teslim alın

Vize işlemlerinizin neticelenmesiyle beraber Polonya Konsolosluğu tarafından vizesi onaylanmış pasaportunuzu Euroasia Global Visa Services işlem merkezimizden alabilirsiniz. Şayet isterseniz, başvuru sırasında bizlere belirtmiş olduğunuz ev/iş adresinize, Pasaportunuzu kargo ile gönderme imkânımızın olduğunu da bilmenizi isteriz.

Polonya Konsolosluğu tarafından vizesi onaylanmış pasaportunuz elinize geçtikten sonra kimlik bilgilerinizi, vize tarihlerini hemen kontrol etmelisiniz. Aksi bir durum var ise şayet, vakit kaybedilmeden müdahale edilmesi için Euroasia Global Visa Services merkezimizi uyarmalısınız. 

 

Polonya ziyaret amacınıza uygun vize işlem başvurusu yapın. Talep ettiğiniz vize tipine göre evraklar hazırlayın. Çağrı merkezlerimizde hazır bekleyen Schengen departmanı yetkililerimizden vize işlemleri evrak hazırlık sürecinde yardım alabilirsiniz. Dilerseniz help@eagvs.com adresine mail adresi üzerinden de taleplerinizi iletebilirsiniz. Euroasia Schengen yetkililerimiz Polonya vize işlemleri ile ilgili sizleri bilgilendireceklerdir.

 

 

daha fazla göster

Polonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Emekliler için Polonya vize prosedürleri
f. gökçen 20/11/18, 23:45 Cevabı Görüntüle
Emekliyim, 4,000,00 TL civarında maaşım var, polonya schengen vizesi için hangi evraklar gereklidir,,
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES