x
 • Polonya Vizesi

  Polonya Vizesi

  Polonya vizesi başvurularında parmak izi taraması (biyometrik tarama) uygulanmaktadır. Son 5 yıl içinde alınmış bir Schengen vizeniz olmaması durumunda parmak izi taraması yaptırmalısınız.

  Devamı
 • Polonya Vize Başvurusu

  Polonya Vize Başvurusu

  Vize başvurularınızda seyahatiniz bitince ülkenize geri döneceğinizi gösterir belgeler sunmanız önemlidir. Böylece vize başvurularınız daha kolay onaylanır ve daha uzun süre geçerli Polonya vizesi sahibi olabilirsiniz.

  Devamı

Polonya Vizesi

Polonya Vizesi İşlemleriDeğerli ziyaretçimiz, Polonya vizesi sayfamıza hoş geldiniz.

Polonya Schengen vizesi kriter ve şartlarını uygulamaktadır. Kısa süreli Polonya ziyaretlerinizde Schengen vizesi standartlarını karşılamanız beklenecektir. 
Polonya ülke uzmanlarımız tarafından hazırlanan sayfamızdan Polonya vize işlemlerini kapsayan Polonya vize başvuru evrakları listesi, Polonya vize fiyatları ve diğer detaylar hakkında genel  bilgi edinebileceksiniz. 

Polonya vize başvurusu yaparken kişisel ve mesleki durumunuz istenen evraklar bakımından değişikliklere sebep olabilmektedir. Dosyanızı hazırlamadan evvel seyahat tarihinizi, süresini ve sebebini danışmanlarımızla paylaşarak işlemlere başlamanız daha sağlıklı olacaktır. 

Ayrıca, Euroasia Global Visa Services olarak sizler için hazırladığımız vizen kapında uygulamasından faydalanarak ofisinizden ya da evinizden başvuru işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Size en yakın şube ya da merkez ofis iletişim numaralarına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Daha önce Schengen vizesi şartları kapsamında olan parmak izi sürecini tamamladıysanız Polonya vize randevu sürecinde şahsen bulunmanız gerekmeyecektir. Tüm süreci bu surette danışmanlarımız aracılığıyla tamamlayarak hem zamandan hem de ekstra ücretlerden muaf olabilirsiniz.

Eğer daha önce VIS sisteminde kaydınız yok ise size belirtilen gün ve saatte bölgenizde yer alan Polonya Konsolosluğu vize ofisinde bulunmanız gerekecektir.
Polonya vizesi başvurunuzu yapmadan evvel eğer diğer Schengen ülkelerinde de bulunacaksanız ilk giriş yapacağınız ve en uzun konaklamanızın Polonya olmasına özen göstermelisiniz. Eğer bu durumlar söz konusu değilse en uzun konaklamada bulunacağınız ülkeden giriş yapmanız ve başvurunuzu o ülkenin konsolosluğu aracılığıyla tamamlamanız daha uygun olacaktır.

Polonya vize işlemleri

Polonya vize işlemleri Ankara’da konumlandırılan Polonya Büyükelçiliği himayesinde görevlendirilen Konsolosluklar tarafından yürütülmektedir. Konsolosluklar Türkiye için bölge ayırımı yapmakta ilinizin karşıladığı yetki alanını kullanarak vize işlemlerinize başlamanız gerekecektir.

Polonya Konsolosluğu İstanbul yetki alanına giren iller için lütfen tıklayınız.
Polonya Büyükelçiliği yetki alanına giren iller için tıklayınız.

Seyahat sürenizi ve sebebinizi belirledikten sonra başvuru yapacağınız kategoriyi belirlemeniz önemlidir. Turistik vize ile ticari faaliyet gösteremezsiniz. Tespit edildiğinde ise cezai işlem yapılabilme olasılığı mevcuttur. Ayrıca bu durum tespit edildiğinde sonraki Schengen ülkelerine başvurunuzda sorunlar yaşayabilirsiniz. 

Polonya kısa süreli vize türleri

 • Ticari vize
 • Turistik vize
 • Aile ziyareti vizesi
 • Kültürel, sportif etkinlik ve konferansa katılım vizesi
 • Kısa süreli öğrenim ve staj vizesi

Polonya uzun süreli vize türleri 

 • Oturum vizesi
 • Çalışma vizesi
 • Eğitim vizesi
 • Aile birleşimi vizesi

Sayfamızda bilgilerini derlediğimiz vize türleri Schengen kapsamında verilen kısa süreli vizeler içindir. Polonya uzun süreli vizeler ile ilgili danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Polonya seyahatinizin süresine ve amacına karar verdikten sonra danışmanlarımıza ulaşarak süreci iş birliğimizde tamamlayabilirsiniz.

Polonya vize işlemleri online formunuzun doldurulması ile başlayacak ve verdiğiniz bilgiler doğrultusunda talep edilen evrak listesine göre işleminiz sisteme girilecektir. Polonya vizesi için tek yetkili ve karar verici merci Polonya Büyükelçiliği’dir. Süreci hızlandırmak ya da farklı bir şey talep etmek mümkün olmayacağı gibi sürece kimse dahil edilmez.

Polonya vize başvurusu

Polonya vize başvurusu Konsolosluk sistemine girilmeden önce evraklarınızın eksiksiz, teyit edilebilir, doğru bilgiler içerdiğinden emin olmanız gerekmektedir.
Polonya vizesi başvurularında en yaygın yapılan hata evrakların eksik teslimi ve güncel tarihler taşımamasıdır. Bu sebeple ret cevabı alan binlerce başvuru sahibi hem maddi hem de zaman bakımından zarar görmektedir. Bu sebeple profesyonel yardım alarak başvurunuzu tamamlamak olasılık dahilinde ret riskini asgari düzeyde tutacaktır.

Polonya Büyükelçiliği bordo pasaport sahiplerine, önceden onay almış Schengen vizeleri yoksa Polonya vize prosedürü uygulamaktadır. Bunun dışında Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri, yasal süreleri ihlal etmemek şartıyla 6 aylık bir zaman diliminde maksimum 3 ay vizesiz olarak Polonya’da konaklayabilirler.

Polonya vize işlemleri sırasında alınan parmak izi 12 yaş üzeri tüm fertlere uygulanmaktadır. Daha önce verilmiş bir parmak izi kaydınız yok ise online formunuzun doldurulması sonrası size tanımlanan gün ve saatte Konsoloslukta bulunmanız gerekecektir. İşbirliğimiz halinde danışmanlarımız size eşlik edecektir.

Eğer Polonya Ziyaret vizesi üzerinden başvuru yapılacak ise sizi davet eden kişi tarafından davet mektubu alınması gerekecektir. Söz konusu davet mektubuna dair tüm bilgileri uzmanlarımızdan edinerek davet edenden doğru talepte bulunabilirsiniz.

Polonya vize başvurusu evraklarının genel listesi aşağıda bilginize sunulmuştur. Ancak vize başvuru evrakları kişinin özelliklerine göre şekillenmektedir. Bu nedenle evrak listenizi danışmanlarımızdan size yöneltilen soruların akabinde temin edebilirsiniz.

Polonya Vizesi Gerekli Evraklar

Polonya vizesi gerekli evraklar

Polonya ülke yönetimi, yasaları ve yürürlükte olan düzenleme ve genelgelere göre oluşturulan standartlar dahilinde oluşturulan Polonya vizesi gerekli evraklar kişisel durumunuzun özetini oluşturacaktır. 

Konsolosluğun sizi değerlendirebilmesi için kişisel, mali ve mesleki bilgilerinizi onaması gerekecektir. Bu sebeple belgeler güncel, teyit edilebilir ve doğru bilgiler içermelidir.

Polonya vize evrakları

 • Polonya Vize Başvuru Formu - Formda beyan eden bilgiler güncel konumunuzu yansıtmalı, başvuru dosyasına konulan diğer belgelerdeki bilgiler ile teyit edilebilir olmalıdır. Örnek form için tıklayınız.
 • Pasaport -  Pasaportunuzun en az iki sayfası boş olmalı, ziyaret sonrası en az 90 gün daha geçerliliği olmalıdır. Pasaport bilgileriniz kimlik bilgileriniz ile aynı olmalı varsa eski pasaportunuzun fotokopileri ekte sunulmalıdır.
 • Biometrik fotoğraf – Güncel durumunuzu yansıtan biometrik özellikleri taşıyan fotoğrafınız dosyanıza eklenmelidir. Fotoğraf özellikleri için tıklayınız.
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi - Nüfus kayıt örneği – Pasaportunuzdaki bilgilerin aynısını içeren Nüfus cüzdanı fotokopiniz ve nüfus kayıt örneği Polonya vizesi başvuru dosyanıza eklenmelidir. Nüfus kayıt örneğinizde aile ve ikame bilgileriniz açıkça görünmelidir.
 • Banka Hesap Dökümü- Banka hesabınızın son 3 ay aylık hesap işlem hareketlerini gösteren banka yetkilisi tarafından verilmiş kaşeli ve ıslak imzalı belge ve banka yetkilisinin imza sirküleri. Banka hesabında seyahat süresindeki harcamalarını kapsayacak güncel rakam hazır bulunmalıdır.
 • Seyahat rezervasyon belgeleri - Seyahatinizde kullanacağınız ulaşım araçlarından (uçak/tren/otobüs) ve konaklama tarihlerinizi belirten otel rezervasyon belgesi dosyanızda sunulmalıdır.
 • Seyahat Sağlık Sigortası – Seyahat sürenizi kapsayan yaş sınırı bulunmayan en az 30.000 Euro teminatlı poliçeniz evraklarınızın arasında mutlaka olmalıdır.
 • Muvafakat name – Eğer 18 yaş altı çocuğun tek başına seyahat etmesi gerekiyor ise anne ve babasının izin verdiğini gösteren noter onaylı yazı dosyada bulunmalıdır.
 • Vize Talep Dilekçesi – Seyahat sebebinizi, masraflarınızın nasıl karşılanacağı ve seyahat sürenizin de belirtileceği dilekçeniz başvuru anında dosyanızda olmalıdır. 
 • Schengen vize ücreti dekontu – Kategorinizin tanımladığı vize ücretinizin ödendiğine dair dekont dosyanıza eklenmelidir. ATM fişleri kabul edilmemektedir.

Polonya Vizesi Mesleki Evraklar

 • Şirket yazısı - Firma bilgilerini içeren, antetli kağıda Konsolosluğa hitaben yazılan izin mektubu işe giriş tarihi, maaşı ve izinli olunan günler de belirtilerek dosyanıza eklenmelidir. 
 • Güncel tarihli şirket evrakları - Firma faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası
 • Maaş bordrosu -  Firma yetkili biriminden alınmış, ıslak imzalı onaylı son üç aylık maaşı gösteren evrak Polonya vizesi evraklarınızın içinde olmalıdır.
 • SGK işe giriş bildirgesi  - Ücretli çalışanlar için işe giriş belgesi dosyaya eklenmelidir.
 • 4A/4B Hizmet dökümü – Başvuru sahibinin iş durumuna göre şahsına ait hizmet dökümü dosyanızda olmalıdır.

Devlet memurları için;

 • Çalışma belgesi - Kurumda yaptığı görevi bildirir belge.
 • Resmi izin belgesi - Başvuran kişinin çalıştığı kurumdan aldığı görevlendirme ya da izin belgesi
 • Görev kimlik kartı fotokopisi  - 
 • Maaş bordrosu - Başvurduğu tarihten önceki 3 aylık maaşını gösteren ıslak imzalı ve kaşeli belge

Öğrenciler İçin;

 • Öğrenci belgesi - E-devletten alınmış barkotlu öğrenci belgesi
 • Sponsor Yazısı ve Evrakları-  Öğrenciye sponsor olacak kişi seyahatin masraflarını karşılayacağını bildiren noter onaylı taahhütname ile beraber son 3 aylık banka hesaplarını gösteren kaşeli ve ıslak imzalı belge sunmalıdır. Kişisel evraklar başvuru sahibi dosyasında olduğu gibi dosyaya eklenmelidir.

Emekliler için;

 • Emekli cüzdanı fotokopisi
 • Emekli maaşını aldığı banka hesabın dökümü  Polonya vize belgeleri arasına eklenmelidir.

Çiftçiler için;
Çiftçilik belgesi - Kayıtlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş ıslak imzalı evrak Polonya vizesi başvuru dosyasında bulunmalıdır.

Polonya Vizesi Ret

Polonya vize ücreti 2023

Polonya vize ücreti Büyükelçilik tarafından periyodik olarak güncellenerek kamuoyuyla paylaşılmaktadır. Polonya vize ücreti 2023 tarifesi listelenmiş kısa süreli vizeler için ortalama 80 Euro bedel belirlenmiştir.

Talep edilen bu ücret idari harcama kalemi olarak geçer. Vize sürenize, kategorinize, yaşınıza ve varsa özel durumunuza göre değişebilir. Polonya vize ücretiniz kişisel özelliklerinize göre hesaplanmalıdır. 

Polonya vizesi danışmanlarımız başvuru süresi boyunca yapacağınız diğer harcamalarla birlikte harcınızı da hesaplayarak ödemeniz gereken miktarları tarafınıza sunacaktır.

Seyahat sigortası, tercüme ve diğer giderler konsolosluk harcı olarak belirlenen ücrete dahil değildir. Firmamız seyahat rezervasyonlarınız da dahil olmak üzere tercüme ve danışmanlık hizmetini tam paket olarak başvuru sahibine sunmaktadır. Vizen kapında uygulaması ile bulunduğunuz yerden ayrılmadan kolayca vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Polonya Büyükelçiliği ya da Konsolosluğu vize başvurularını, kendi çalışma takvimine bağlı olarak değerlendirir. Değerlendirme süresi içerisinde ek belge isteyebilir. Başvurunuzu tüm değişkenleri hesaba katarak yapmanız önemlidir.

Polonya Büyükelçiliği’ne ödeyeceğiniz harç ücreti başvurudan vaz geçmeniz ya da olası bir ret almanız durumunda iade edilmeyecektir. 

Polonya vize ücreti 2023 tarifesi ücret kalemlerini öğrenmek  için seyahat sürenizi ve programınızı belirleyip danışmanlarımıza ulaşmanız yeterli olacaktır. Polonya vize danışmanlık hizmetlerimizin tam kapsamını da öğrenebilir iş birliğimizde işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Polonya vizesi kaç günde çıkar?

Polonya vizesi kaç günde çıkar? danışmanlarımızın en çok cevaplandırdığı sorulardandır. Aslında bu süreci sadece sisteme dosyanızın girişinden itibaren değil, seyahat planınızı netleştirdiğiniz andan itibaren değerlendirmek gerekir.

Polonya vizesi talep edilen şekilde hazırlanmış profesyonel bir dosya ile başvurulduğunda ortalama 15 iş günü içinde sonuç alınmaktadır.

Dosyanızı sisteme vermeden ve hatta seyahat planınızı yaparken Türkiye ve Polonya resmi tatillerini, güncel diplomatik gelişmeleri hesaba katmanız gerekmektedir. Son dönemde yaşanılan pandemi sebebiyle anlık değişiklikler söz konusu olabilmektedir. Öncelikle danışmanınızdan seyahatinize uygun durumun olup olmadığı konusunda net bilgi almalısınız.

Standart bir başvuruda yaşanabilecek aksilikler de vardır. Sistem arızası, alternatif evrak talebi ya da olası bir ret gerçekleştiğinde seyahat planınızı değiştirmek zorunda kalabilir ve hatta yeniden başvuru yapmak zorunda kalabilirsiniz. 

Polonya vizesi danışmanlarımız başvuruların sisteme giriş tarihinin 1 ay öncesi olmasını sağlıklı olarak belirtmektedir. Yabancı pasaport ile yapılan vize işlemleri ortalamadan daha uzun sürecektir.

Tüm bu süreçlerin dahilinde Polonya vizesi kaç günde çıkar? sorusunun cevabı da netleşmektedir. Dosyanızın durumu, ne zaman başvuru yaptığınız etkenlerden sadece ikisidir. Bu sebeple danışmanlarımızla hareket ederek zamansal düzene uyarak hareket etmenizde fayda vardır.

Polonya vize reddi

Polonya vize reddi vize onayı kadar olası bir sonuçtur. Genel olarak vize evraklarınızda yapılmış olan hata, güncel olmayan belge ya da ikna edemeyen teyit evraklarınızdan biri ret almanıza neden olabilir.

Daha önce yaptığınız yolculuklarda sergilediğiniz tutum da değerlendirmeye alındığından önemlidir. Vize süreniz bitmeden ülkeden çıkış yapmamanız, yasalarına saygılı olmamanız, aldığınız vize kategorisinin gerektirdiği şekilde davranmamanız olumsuz sonuç için yeterlidir. Örneğin; turistik vize ile çalışamazsınız ya da ticari vize kriterlerini uygulayamazsınız. 

Vize ret durumunuz size bir evrak ile bildirilecektir. Bu evrakta redde neden olan başlık belirtilecektir. Redde neden olan sorununuzu çözümlediğinizde yeni başvuru yapabilirsiniz.

Polonya vizesi ret evrakınızı danışmanlarımızla paylaşarak başvurunuzu yenileyebilir, kısa sürede vizenizi alabilirsiniz.

Ayrıca vize başvurunuza ret cevabı aldığınızda ne yazık ki ödediğiniz ücretler iade edilmeyecek, süreç uzadığı için güncel istenen evraklar güncelliğini yitirecek belki de seyahatinizin tarihlerini değiştirmek zorunda kalacaksınız. Kötü sürprizlerle karşılaşmamak risk durumunuzu asgari düzeyde tutmak için deneyimli bir ekiple çalışabilirsiniz. Yormadan, yorulmadan, stresten uzak ve planlandığı gibi bir seyahat tecrübesi yaşamak istiyorsanız bizi arayın.
Polonya vizesine dair Polonya vize şartları, Polonya vizesi ne kadar, Polonya vize evrakları listemi nasıl hazırlamalıyım? Polonya vize reddi durumunda ne yapmalıyım? gibi sorularınız ve çözümlenmesi gereken sorunlarınız için danışmanlarımızın bir telefon kadar yakın olduğunu unutmayın.

Keyifli seyahatler…

Polonya Vizesi Bilgi

 

Polonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Polonya Vizesi Bodrum
A.Ş. 26/06/20, 16:16 Cevabı Görüntüle
Polonya Vizesi Bodrum ilinden yapılabiliyor mu? Bodrum ilinde ikamet ediyoruz ve önümüzde ki ay Polonya’ya bir seyahatte bulunmak istiyoruz. Polonya’ya yapılacak vize başvurusu için ne tür bir prosedür izlenmesi gerektiği konusunda fikir sahibi değiliz. Geçen sene buradan Hollanda için vize başvurusu yapmıştık ama Polonya için başvuru almadıklarını söylediler aynı yer. Vize başvurumuzu nereden yapmamız gerekiyor? Konu hakkında bilgi vermeniz mümkün mü? Vize başvurusu için ben eşimin hazırlaması gereken ne tür evraklar var? Biz bir tur satın aldık bu arada. Satın aldığımız otur vize başvurumuzu etkiler mi?
Polonya Vizesi Trabzon
U.J. 26/06/20, 16:08 Cevabı Görüntüle
Polonya Vizesi Trabzon ilinden başvuru yapılabiliyor mu? Arkadaşlarımızla Varşova’ya turistik bir seyahat yapmayı planlıyoruz. Yapacağımız seyahat öncesi, vize başvurusu için ne gibi bir prosedür izlememiz gerekiyor? Vize başvurusu için farklı bir ile gitmemiz gerekiyor mu? Şu an için hali hazırda üç kişi seyahat yapmayı planlıyoruz. Varşova’ya geçtikten sonra, oradan Almanya’ya geçmeyi planlıyoruz. Konu hakkında yardımcı olma şansınız var mı? Ne gibi evraklar hazırlanması gerekiyor, genel prosedür nedir? Vize başvurumuzu ne kadar süre önce yapmamız gerekiyor? Konu hakkında genel hatlarıyla bilgi verirseniz çok makbule geçer. Bu arada başvuru yapacak üç kişi de, ben de dahil emekliyiz. Teşekkürler geri dönüşleriniz için.
Polonya Vizesi Adana
K.Ö. 25/06/20, 16:29 Cevabı Görüntüle
Polonya Vizesi Adana ilinden başvuru yapılabiliyor mu? Turistik vize başvurusu yapmak istiyorum ama başvurumu nereden yapacağımı bilemiyorum. Konu hakkında yardımcı olma şansınız var mı? Polonya’ya gittikten sonra, oradan başka bir ülkeye ( Almanya ) daha geçmem gerekebilir. Bunun için ayrı ayrı vize başvurularında mı bulunmam gerekiyor? Konu hakkında yardımcı olma şansınız var mı? Ne tür evraklar hazırlamam gerekiyor? Başvurumu yapmadan önce ne tür evraklar hazırlamam gerekiyor? Seyahat öncesi bilet satın alma işlemlerinin tamamlanması mı gerekiyor? Konu hakkında yardım ve önerilerinizi rica ederiz.
Polonya Vizesi Konya
A.L. 25/06/20, 16:16 Cevabı Görüntüle
Polonya Vizesi Konya ilinden alınabiliyor mu? Vize başvurusu yapmak istiyoruz ama vize başvurusunu nerden yapmamız gerekiyor? Vize başvurusu yapmak için Konya dışında bir ile gitmemiz gerekiyor mu? Ablamı, Polonya’da ikamet eden kardeşime ziyaret amaçlı göndermeyi düşünüyoruz. Ablam hali hazırda burada kendi aile şirketimizde ön muhasebede çalışıyor. Ablamın buradan ne tür evraklar hazırlaması gerekiyor? Kardeşimin oradan ne tür evraklar göndermesi gerekiyor? Her tarafın ayrı ayrı evrakalar hazırlaması gerekiyor sanırım ama kim ne tür evraklar hazırlayacak, davetiyenin aslının mı gelmesi gerekiyor ve benzeri hemen hemen bütün konularda muallaktayız. Sizden ricamız konu hakkında genel hatlarıyla bilgi vermeniz. Teşekkürler şimdiden.
Polonya Vizesi Kayseri
L.L. 25/06/20, 16:03 Cevabı Görüntüle
Merhaba Polonya Vizesi Kayseri ilinden alınabiliyor mu? Polonya ülkesine bir aile akraba ziyaretinde bulunmak istiyoruz ama başvurumuzu ne şekilde yapacağımızı bilemiyoruz. Vize başvurusu nerden yapılıyor? Annem Polonya’da ikamet eden kızını, damadını ziyaret etmek istiyor senelerdir. Ama nerden başvuru yapacağımızı, annemi nasıl göndereceğimizi bilmiyoruz işin açığı. Annem şu an Kayseri’de kalıyor. Hali hazırda emeklilik maaşı var ve her ay düzenli olarak bankasına yatıyor. Bizim başvuru yapabilmemiz için, annem için ne tür evraklar hazırlamamız gerekiyor? Konu hakkında yardımcı olma şansınız var mı? Vize başvurusu yaparken parmak izi falan da veriliyormuş sanırım. Annemin parmak izi vermesi için nereye gitmesi gerekiyor?
Polonya Vizesi Antalya
Y.Y. 25/06/20, 15:50 Cevabı Görüntüle
Polonya Vizesi Antalya ilinden alınabiliyor mu? Vize başvurusu yapmak istiyorum ama ne tür bir prosedür izlenilmesi gerektiğini bilmiyorum. Antalya’da ikamet ediyorum. Ailemle birlikte yaz tatilini geçirmek için Polonya’ya seyahat etmeyi düşünüyoruz. Yapacağımız seyahat öncesi vize işlemleri için ne tür hazırlıklar yapmamız gerekiyor? Kendi şahsi aracımızla seyahat edeceğiz. Bunu için ( Araç İçin ) ne tür evraklar sunmamız gerekiyor? Ben hali hazırda, Antalya’da bir berber dükkanı işletiyorum, eşim de ev hanımı. Ne tür evraklar hazırlamam gerekiyor? Konu hakkında yardımlarınızı rica eder, iyi çalışmalar dilerim.
Polonya Vizesi Gaziantep
M.M. 24/06/20, 14:55 Cevabı Görüntüle
Polonya Vizesi Gaziantep ili üzerinden başvuru yapmak istiyoruz. Başvurumuzu buradan yapabiliyor muyuz? Vize başvurusu yapmak için ne tarz işlemler yapmamız gerekiyor? Ben hali hazırda Gaziantep’te emekli olarak hayatımı sürdürmekteyim. Eşimde benim gibi emekli. Vize başvurusunu Gaziantep’ten yapabiliyor muyum? Vize başvurumu yapabilmem için illa Ankara’daki Büyükelçiliğe mi gitmem gerekiyor? Yoksa vize başvurumu buradan yapabiliyor muyum? Vize başvurusu için ne tür evraklar hazırlamam gerek? Randevumu nerden almam gerekiyor? Konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden.
Polonya Vizesi Edirne
R.B. 24/06/20, 14:46 Cevabı Görüntüle
Polonya Vizesi Edirne ilinden başvurular kabul ediliyor mu? Vize başvurusu yapacağız ama vize başvurularının Edirne’den yapılıp yapılamadığını bilmiyoruz. Ben hali hazırda çifte vatandaşlığı olan bir bireyim. Hem Bulgaristan pasaportum hem de Türk pasaportum mevcut. Vize başvurusu yapmam gerekiyor mu yine de? Bulgaristan pasaportumla seyahat edebiliyor muyum? Ben ve bir arkadaşım vize başvurusu yapacağız. İkimizde hali hazırda Edirne’de ön muhasebede çalışan sigortalı çalışanlarız. Ne tür işlemler yapmamız gerekiyor? Konu hakkında yönlendirmelerinizi rica ederiz.
Polonya Vizesi Tekirdağ
A.A. 24/06/20, 14:37 Cevabı Görüntüle
Polonya Vizesi Tekirdağ ilinden yapılabiliyor mu? Vize başvurumuzu yapabilmemiz için nereye gitmemiz gerekiyor? Yapacağımız seyahatte önce Polonya’ya daha sonra Çek Cumhuriyeti ülkesine geçeceğiz. Seyahatimizi en çok nerede geçireceksek ( Hangi ülke ) o ülkeden vize başvurusu yapmamız gerekiyormuş. Doğru mu? Eğer bu doğruysa biz seyahatimizi çoğunlukla Polonya’da geçireceğiz. Bu durumda sanıyorum vize başvurumuzu Polonya üzerinden yapmamız gerekiyor. Ama vize başvurumuzu nerden yapacağız? Ne tür evraklar hazırlamamız gerekiyor. Benim kendime ait bir motor tamirhanem var. Vergi levham, diğer evraklar hep kendi üzerime. Eşimle birlikte vize başvurusunda bulunacağız. Eşim şu an çalışmıyor. Ona da ben sponsor olabiliyor muyum? Genel hatlarıyla bilgi verirseniz sevinirim.
Polonya Vizesi İzmir
T.V. 24/06/20, 14:27 Cevabı Görüntüle
Merhaba Polonya Vizesi İzmir ilinden alınabiliyor mu? Firmamız İzmir’de. İkinci el eşya alım satımı ile ilgili bir firmamız bulunmakta. Yurtdışı ülkelerinden ucuza mal ettiğimiz ürünleri Türkiye’de satışa sunuyoruz. Daha önce Polonya’ya hiç gitmedik. Şimdi ilk olacak. Orada da bu işin toplatancılığını yapan firmaların olduğunu öğrendik. Hatta kendimize bir iş ortağı da edindik. Oraya gitmek amacında olduğumuzu kendilerine de söyledik. Kendileri bize resmi bir davetiye gönderdiler. Şimdi sanıyorum top bizde artık. Ne tür işlemler yapmamız gerekiyor? Sigortalı çalışanımız ve şirket sahibimiz seyahat edecekler. Konu hakkında yardımlarınızı rica eder şimdiden teşekkür ederiz.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';