x
Polonya

Vize İşlemleri

Polonya

Telefon/Faks

+90 352 353 30 25

Eposta

kayseri@eagvs.com

Polonya Vize Başvurusu, Kayseri

Değerli ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Kayseri şubemiz tarafından sizler için hazırladığımız Polonya vize başvurularına ilişkin güncel, gerekli ve detaylı bilgilendirmelerin bulunduğu sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta Kayseri Talas, Melikgazi, Akkışla, Kocasinan, Develi, Hacılar, Yahyalı, Tomarza, Develi, Sarız, Özvatan, Felahiye, Yahyalı, Bünyan, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Yeşilhisar ve İncesu ilçelerimiz başta olmak üzere Kahramanmaraş, Yozgat ve Sivas gibi çevre illerimizden gerçekleştirmek istediğiniz Polonya vize başvurularına dair tüm bilgilere erişebilirsiniz.

Polonya Vizesi Kimlere Gerekir? Kayseri

Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden bir diğeri de Polonya’dır. Bu yüzden Polonya seyahati gerçekleştirmek isteyen Siyah (Diplomatik), Yeşil (Hususi) ve Gri (Hizmet) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 6 ay içerisinde 3 ayı geçirmemek şartı ile seyahatlerini yapabilirler. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin ise Polonya seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir.

Polonya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Kayseri

Euroasia GVS Kayseri şubemiz tarafından sizler için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için Polonya vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz için ihtiyacınız olan belge listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak sahip olabilirsiniz. Seyahatinize uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat amacınızın hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0352 353 30 25 numaralı telefonumuzu arayarak veya kayseri@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak bize ulaşabilirsiniz.

Polonya Vize Başvuru Formu Kayseri

Polonya seyahati gerçekleştirmek isteyenlerin doldurması zorunlu ve seyahatleri için en gerekli belge olan Polonya vize başvuru formu dosyalarınız hazırlık durumundayken internetten online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen hatalı, gerçeğe aykırı veya eksik bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzmanlarımız size bu konuda gerekli desteği vererek formunuzu sizden gelen bilgilerle doldurup hazır hale getirir ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Polonya Vizesi Kaç Günde Sonuca Bağlanır? Kayseri

Başvurusu gerçekleştirilen Polonya vize başvuruları yaklaşık olarak 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre ortalama olmakla beraber konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi, Polonya resmi tatilleri ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir aksaklık veya gecikme yaşamak istemiyorsanız seyahatinizden en az 1.5 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.
0352 35330 25 numaralı telefonumuzu arayarak ya da kayseri@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Polonya Vizesi Nasıl Alınır? Kayseri

Diğer ülkelerde olduğu gibi Polonya’nın da vize işlemleri için uygulamış olduğu bir takım aşamalar ve prosedürler mevcuttur. Kurumumuz aracılığı ile sizlere bu aşamaları teker teker sıraladık:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizlerle irtibat kurarak, dinleyerek ve sorular yönelterek hangi amaç için seyahatinizi gerçekleştireceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Polonya konsolosluk yetkililerinin seyahat sürenize göre, mesleki detaylarınıza göre ve seyahat gerekçenize göre sizden istediği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Belgelerinizi hazırlarken hangi belgeyi nasıl ve nereden alacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Otel rezervasyonu, seyahat sigortası gibi seyahatiniz için gerekli olacak bazı belgelere ofisimizden hiç ayrılmadan sahip olabilirsiniz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Hazırlayıp kurumumuza ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından kontrol edilerek incelenir. Belgeleriniz arasında herhangi bir belgenin hatalı, eksik veya gerçeğe aykırı olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. Böylelikle belge eksikliği veya hatası yüzünden başvurunuzun sorunsuz bir şekilde işleme alınması sağlanmış olur
  • Polonya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğine sahip olması nedeniyle Polonya vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir odak ve tecrübe gerektirmektedir. Yetkililerimiz bu konuda son derece deneyim sahibi olmakla beraber gerekli olan tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlar ve size sadece imzalamak kalır.
  • Polonya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yerine getirmeniz gereken ön şart başvuru ücretinizi ödemektir. Başvuru ücreti tüm harç bedelleri, danışmanlık hizmet bedelimiz, işlem ücretimiz ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Başvuru formunuzun ödemesini banka hesabımıza yatırarak ya da isterseniz ofisimize uğrayarak gerçekleştirebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Polonya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve bu şekilde dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle görüşme yaparak sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Polonya vize başvurularının işleme alınması için parmak izi verme şartınız bulunmaktadır. Parmak izi verme işleminiz tamamlandıktan sonra dosyanızın konsolosluk yetkililerine teslim edilmesi başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürler yetkilimiz tarafından tamamlanır.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu değerlendirmeye almasının ardından yetkilimiz dosya durumunuzu günlük olarak takip eder ve sorgular. Başvurunuzla ilgili tüm gelişmelerden aranarak haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun sonuçlanması ile birlikte yetkilimiz konsolosluğa giderek pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış isterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilir isterseniz de ofisimize uğrayarak teslim alabilirsiniz.

Polonya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Kayseri

Schengen vize uygulamasında bulunan diğer ülkelerdeki gibi Polonya vize başvurusunun da işleme alınması için parmak izi verme şartınız vardır. Parmak izinizi şahsen başvuru merkezine gelerek vermeniz gerekir. Kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında parmak izi verme sürecinizde sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberliği sayesinde bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz.

Polonya konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi görüşmeye davet edebilirler. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir olaydır.

Polonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES