x
Polonya

Vize İşlemleri

Polonya

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 03

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Adana@eagvs.com

Polonya Vize Başvurusu, Adana

Değerli ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Adana şubemiz tarafından sizler için hazırladığımız Polonya vize başvurularına ait gerekli, detaylı ve güncel bilgilerin paylaşıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta Adana Çukurova, Yumurtalık, Sarıçam, Aladağ, Karaisalı, Feke, Kozan, Seyhan, Karataş, Ceyhan, Pozantı, Saimbeyli, İmamoğlu, Tufanbeyli ve Yüreğir ilçelerimiz başta olmak üzere Mersin, Hatay ve Osmaniye gibi çevre illerimizden yapmak istediğiniz Polonya vize başvurularına dair tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Polonya Vizesi Kimlere Gerekir? Adana

Polonya Schengen uygulamasında yer alan ülkelerden birisidir. Bu nedenle Polonya seyahati yapmak isteyen Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) diploma sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 180 gün içinde 3 ayı aşmamak koşulu ile seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin Polonya seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir.

Polonya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Adana şubemiz tarafından sizler için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için Polonya vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan belgelere ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0322 245 01 03 numaralı telefonumuzu arayabilir veya adana@eagvs.com adresimize e-posta yollayabilirsiniz.

Polonya Vize Başvuru Formu Adana

Polonya seyahati gerçekleştirmek isteyenlerin doldurması zorunlu ve seyahatleri için en önemli belge olan Polonya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık halindeyken internet üzerinden online olarak doldurulur, örneği alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen gerçeğe aykırı, hatalı veya eksik belge girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzmanlarımız bu konuda size gereken desteği vererek sizden gelen bilgilerle gereken tüm girişlerinizi yapar ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Polonya Vizesi Kaç Günde Sonuca Bağlanır Adana

Başvurusu yapılan Polonya vize başvuruları yaklaşık olarak 15 iş gününde karara bağlanmaktadır. Bu süre ortalama olmakla beraber Polonya resmi tatilleri, konsolosluk tarafından istenen ek belge talebi ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizde bir aksaklık veya gecikme yaşamamanız için seyahatinizden en az 1.5 ay önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyiz.
0322 245 01 03 numaralı telefonumuzu arayarak ya da adana@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak bizimle irtibata geçebiliriz.

Polonya Vizesi Nasıl Alınır? Adana

Her ülkenin olduğu gibi Polonya’nın da vize işlemleri için yapmış olduğu birtakım prosedürler ve aşamalar söz konusudur. Kurumumuz aracılığı ile sizler için bu aşamaları teker teker listeledik:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri yetkililerimiz sizlerle görüşme yaparak, dinleyerek ve sorular sorarak hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler. 
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluk yetkilileri tarafından meslek ayrıntılarınıza göre, seyahat sürenize göre ve seyahat gerekçenize göre sizden istenen belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenen belgeleri hazırlarken hangi belgeyi nasıl ve nereden elde edeceğiniz konusunda bilgilendirilirsiniz. Otel rezervasyonu, seyahat sigortası gibi seyahatiniz için gerek olan baz belgelere ofisimizden hiç ayrılmadan sahip olabilirsiniz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Yetkililerimize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından kontrol edilir ve incelenir. Herhangi bir belgenin gerçeğe aykırı, hatalı veya eksik olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Polonya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğinde olması nedeniyle Polonya vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir özen ve tecrübe gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece deneyim sahibi olmakla beraber gereken tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazır hale getirir ve size sadece imzalamak kalır.
  • Polonya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken ön şart başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harçlar, işlem ücretlerimiz, danışmanlık hizmet bedelimiz ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi isterseniz banka hesabımıza transfer ederek isterseniz de ofisimize ziyarette bulunarak ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Polonya vize başvuruları randevu sistemine göre ayarlanır ve bu sisteme göre dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle irtibat kurarak sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar. 
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: Polonya vize başvurularının değerlendirmeye alınabilmesi için parmak izi verme şartı bulunmaktadır. Parmak izi verme sürecinizin tamamlanmasıyla birlikte yetkilimiz dosyanızı konsolosluğa teslim eder ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürleri tamamlar.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Polonya konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu değerlendirmeye almasıyla birlikte yetkilimiz dosya durumunuzu günlük olarak takip eder ve sorgular. Başvurunuzla ilgili tüm gelişmelerden aranarak anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun neticelenmesiyle birlikte yetkilimiz pasaportunuzu konsolosluktan teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış isterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilir isterseniz de ofisimize gelerek teslim alabilirsiniz.

Polonya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Adana

Schengen uygulamasında bulunan diğer ülkelerde olduğu gibi Polonya içinde parmak izi verme şartı bulunmaktadır. Parmak izi vermeniz için şahsen başvuru merkezine gelmeniz gerekmektedir. Parmak izinizin verilme sürecinde bizden alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberliği sayesinde bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz.

Polonya konsolosluk yetkilileri ihtiyaç duyduklarında sizi konsolosluğa yüz yüze görüşmeye davet edebilir. Bu alışılmış bir durum olmamakla beraber nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Polonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES