x
Polonya

Vize İşlemleri

Polonya

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 04 26

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Polonya Vize Başvuru, İzmir

Değerli ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services İzmir şubemiz tarafından sizler için hazırladığımız Polonya vize başvurularına dair gerekli, kapsamlı ve güncel bilgilerin paylaşıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta İzmir Buca, Bornova, Çeşme, Karşıyaka, Konak, Bayraklı, Karabağlar, Karaburun, Dikili, Foça, Aliağa, Menderes, Kemalpaşa, Ödemiş, Tire, Torbalı, Çiğli, Beydağ, Menemen, Kınık, Gaziemir, Güzelbahçe, Selçuk, Balçova, Bayındır, Seferihisar, Kiraz, Narlıdere ve Urla ilçelerimiz başta olmak üzere Manisa, Çanakkale ve Aydın gibi çevre illerimizden başvurulacak olan Polonya vize başvurusuna dair tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Polonya Vizesi Kimlere Gerekir? İzmir

Polonya Schengen uygulamasında bulunan ülkelerden biridir. Bu nedenle Polonya seyahati gerçekleştirmek isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin, seyahatlerinden önce mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir. Siyah (Diplomatik), Yeşil (Hususi) ve Gri (Hizmet) pasaport sahipleri ise 180 gün içinde 3 ayı geçmemek koşuluyla seyahatlerini yapabilirler.

Polonya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS İzmir şubemiz tarafından sizler için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için Polonya vize başvurusu yapabilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak erişebilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor ya da seyahatinizin hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0232 335 04 26 numaralı telefonumuzdan ya da izmir@eagvs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Polonya Vize Başvuru Formu İzmir

Polonya vize başvurusu yapmak isteyenlerin doldurması zorunlu ve seyahatleri için en gerekli belge olan Polonya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık sürecindeyken internet üzerinden online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen eksik, gerçeğe aykırı veya hatalı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilir. Bu yüzden uzmanlarımız bu konuda size gereken desteği vererek, sizden gelen bilgilerle formunuzu hazırlar ve sizi bu dertten kurtarır.

Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar? İzmir

Gerçekleştirilecek olan Polonya vize başvuruları yaklaşık olarak 15 iş günü içerisinde sonuca bağlanmaktadır. Bu süre ortalama olmakla beraber konsolosluk yetkililerinin istediği ek belge talebi, Polonya resmi tatili ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle bu süre uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahatinizden en az 1.5 ay önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz.
0232 335 04 26 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilir veya izmir@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Polonya Vizesi Nasıl Alınır? İzmir

Diğer ülkelerde olduğu gibi Polonya’nın da vize işlemleri için uyguladığı bazı aşamalar ve prosedürler mevcuttur. Sizler için bu aşamaları sırasıyla aşağıdaki gibi listeledik:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşme yaparak, dinleyerek ve sorular yönelterek hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Polonya konsolosluk yetkililerinin sizden meslek ayrıntılarına göre, seyahat sürenize göre ve seyahat gerekçenize göre sizden istediği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Hazırlayıp kurumumuza ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından dikkatli bir şekilde kontrol edilir ve incelenir. Belgelerinizde hatalı, gerçeğe aykırı ya da eksik belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Polonya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğine olması nedeniyle Polonya vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir bilgi birikimi ve deneyim gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber gereken tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlar ve size sadece imzalamak kalır.
  • Polonya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken ön koşul başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harçlardan, işlem ücretlerimizden, danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi dilerseniz banka hesabımıza transfer edebilir dilerseniz de ofisimize ziyarette bulunarak ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzu Alınması: Polonya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve bu sisteme göre dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle irtibata geçerek sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: Polonya vize başvuruları için parmak izi verme şartı bulunmaktadır. Parmak iziniz verildikten sonra dosyanızın teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürler yetkililerimiz tarafından tamamlanır.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu işleme almasının ardından yetkilimiz başvuru durumunuzu günlük olarak takip eder ve sorgular. Başvurunuzla ilgili gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Başvurunuzun sonuca bağlanmasıyla birlikte yetkilimiz pasaportunuzu konsolosluktan teslim alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış. İsterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilir isterseniz de ofisimize uğrayarak teslim alabilirsiniz.

Polonya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? İzmir

Schengen uygulamasına dahil olan diğer ülkelerde olduğu gibi Polonya için de parmak izi verme şartı aranmaktadır. Parmak izi vermeniz için şahsen başvuru merkezine gelmeniz gerekmektedir. Parmak izi verme sürecinizde sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik ederek bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz.

Polonya konsolosluk yetkilileri ihtiyaç duyduklarında sizi konsolosluğa davet ederek yüz yüze görüşme yapmak isteyebilirler. Bu alışılmış bir uygulama olmayıp ender karşılaşılan bir durumdur.

Polonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES