x
Polonya

Vize İşlemleri

Polonya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 43

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

Antalya@eagvs.com

Polonya Vize Başvurusu, Antalya

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Antalya şubemiz tarafından sizler için hazırladığımız Polonya vize başvurularına dair güncel, detaylı ve gerekli bilgilendirmelerin paylaşıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Antalya Alanya, Konyaaltı, Demre, Serik, Akseki, Aksu, Manavgat, Konyaaltı, Gündoğmuş, Döşemealtı, Korkuteli, Kumluca, Kepez, Muratpaşa, Kaş, Finike, İbradı, Kemer ve Elmalı ilçelerimiz başta olmak üzere Isparta, Burdur ve Mersin gibi çevre illerden yapmak istediğiniz Polonya vize başvurularına dair tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Polonya Vizesi Kimlere Gerekir? Antalya

Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden bir diğeri de Polonya’dır. Bu nedenle Polonya seyahati gerçekleştirmek isteyen Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 6 ay içerisinde 3 ayı geçmemek koşulu ile Polonya seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri ise Polonya seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir.

Polonya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Antalya

Euroasia GVS Antalya şubemiz tarafından sizler için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0242 255 01 43 numaralı telefonumuzdan veya antalya@eagvs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Polonya Vize Başvuru Formu Antalya

Polonya seyahati yapmak isteyenlerin doldurması zorunlu ve seyahatleri için en önemli belge olan Polonya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık durumundayken internetten online olarak doldurulur, çıktısı alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu sırasında girilen eksik, hatalı veya gerçeğe aykırı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzmanlarımız size bu konuda gerekli desteği vererek sizden gelen bilgilerle tüm girişlerinizi yaparak formunuzu doldurur ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Polonya Vizesi Kaç Gün İçinde Sonuçlanır? Antalya

Gerçekleştirilecek olan Polonya vize başvuruları yaklaşık olarak 15 iş günü içerisinde tamamlanır. Bu süre ortalama zaman vermekle birlikte Polonya resmi tatilleri, konsolosluk dönemsel yoğunlukları ve konsolosluk tarafından istenen ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizden en az 1.5 ay önce bizimle irtibata geçmenizi öneriyoruz.
0242 255 01 43 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilir antalya@eagvs.com adresimizden bize e-posta yollayabilirsiniz.

Polonya Vizesi Nasıl Alınır? Antalya

Tüm ülkelerde olduğu gibi Polonya’nın da vize işlemleri için uyguladığı bazı aşamalar ve prosedürler mevcuttur. Sizler için bu aşamaları kurumumuz aracılığı ile tek tek listeledik:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizlerle iletişim kurarak, dinleyerek ve sorular yönelterek seyahat amacınızı belirler. 
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Polonya konsolosluk yetkilileri tarafından meslek bilgilerinize, seyahat sürenize ve seyahat gerekçenize göre sizden talep ettikleri belgelerin listesi tarafınıza sunulur. Bu süreçte hangi belgeyi nereden ve nasıl elde edeceğiniz konusunda bilgi sahibi edilirsiniz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Hazırlayıp yetkililerimize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından kontrol edilir ve incelenir. Belgelerinizin arasında eksik, gerçeğe aykırı veya hatalı belge olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Polonya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğine sahip olması nedeniyle Polonya vize başvuru formunun doldurulması için ayrı bir tecrübe ve bilgi birikimi gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece deneyim sahibi olmakla beraber gereken tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlar ve size geriye kalan tek şey imzalamak olur.
  • Polonya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınabilmesi için yapmanız gereken ön koşul başvuru ücretini ödemenizdir. Vize başvuru ücreti tüm harçlardan, işlem ücretlerimizden, danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizi dilerseniz banka hesabımıza transfer ederek dilerseniz de ofisimize ziyarette bulunarak ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Polonya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve bu sisteme göre kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle irtibat kurarak sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar. 
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Polonya vize başvurularının işleme alınabilmesi için parmak izi verme şartınız bulunmaktadır. Parmak izinizin verilme sürecinden sonra dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürler yetkilimiz tarafından tamamlanır.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Polonya konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu takibe almasının ardından yetkilimiz günlük olarak dosyanızı takip eder ve sorgular. Başvurunuzla ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz. 
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu tamamlamasının ardından yetkilimiz pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış dilerseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilir dilerseniz de ofisimize uğrayarak teslim alabilirsiniz.

Polonya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Antalya

Diğer Schengen vize uygulamasına üye ülkelerde olduğu gibi Polonya vizesi içinde parmak izi verme şartınız vardır. Parmak izi vermeniz için başvuru merkezine şahsen gelmeniz gerekmektedir. Parmak izi verme sürecinizde bizden alacağınız danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve yetkilimizin rehberliği aracılığı ile bu aşamayı tamamlamış olursunuz.

Polonya konsolosluk yetkilileri gerek duyduklarında sizi konsolosluğa görüşmeye davet edebilirler. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmayıp ender karşılaşılan bir durumdur.

Polonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';